YE DUR YE (en hızlı diyet)

Cicekkz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2019
662
182
Bu diyette 1gün 300kalori ertesi gün serbest bu şekilde kilo verene kadar devam ediyoruz
Bir de ben bunu biraralar sbh 150 kalori aksam 150 kalori olarak yapıyordum sabh bunu piko çikolata ile yapıyordum tabi siz daha sağlıklı kombinler yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Çok merak ettim 150 kalorilik ne yiyiyorsunuz 1 kase yogurt falan mı? Bende 24 saat yemeyip ertesi gün yesem mi diye düŞündüm yazdıgınızı okuyunca

Çok merak ettim 150 kalorilik ne yiyiyorsunuz 1 kase yogurt falan mı? Bende 24 saat yemeyip ertesi gün yesem mi diye düŞündüm yazdıgınızı okuyunca
Sabah 1piko çikolata yannda türkkahvesi akşamda aynı şekilde.Ertesi gün serbest zaten,sonra yine aynı bu şekilde devam ediyor tabi siz piko yerine başka birşey de yiyebilirsiniz önemli olan o gün 300kaloriyi geçmemek😊

Sabah 1piko çikolata yannda türkkahvesi akşamda aynı şekilde.Ertesi gün serbest zaten,sonra yine aynı bu şekilde devam ediyor tabi siz piko yerine başka birşey de yiyebilirsiniz önemli olan o gün 300kaloriyi geçmemek😊
Evet ama işte orda tok tutan şeyler önemli. Yumurta ya da çerez gibi

Piko yemek yerine yumurta yemek daha mantıklı değil mi sanırım çikolatanın kan sekerinizi yükseltip daha çabuk açıkmanıza neden olacağının farkında değilsiniz

Kesinlikle yanlış. Hazır şeker içeren birşeyi diyet olarak nasıl önerirsiniz. Başka yerde olsak anlayacağım ama cidden (benim gibi) kilo vermekte zorlanan insanlar için böyle şeyler kurtarıcı oluyor ama kırk tane diyet listesi var.Hepimiz artık SAĞLIKLI kilo vermekten yanayız. Eğer siz de yapıyorsanız yapmayın. Toplam 300 cal geçmemek nedir ya?! Kendinizi hasta mı etmek istiyorsunuz?! Bazal metabolizmanız için yemeniz gerekli bir kere...Böyle şeyleri önermemelisiniz.

Kesinlikle yanlış. Hazır şeker içeren birşeyi diyet olarak nasıl önerirsiniz. Başka yerde olsak anlayacağım ama cidden (benim gibi) kilo vermekte zorlanan insanlar için böyle şeyler kurtarıcı oluyor ama kırk tane diyet listesi var.Hepimiz artık SAĞLIKLI kilo vermekten yanayız. Eğer siz de yapıyorsanız yapmayın. Toplam 300 cal geçmemek nedir ya?! Kendinizi hasta mı etmek istiyorsunuz?! Bazal metabolizmanız için yemeniz gerekli bir kere...Böyle şeyleri önermemelisiniz.
Haklısınız ama ben bu şekilde verebiliyorum paylaşmak istedim sadece hem ertesi gün serbest yediğimizde sağlıklı seyler tüketebilirsiniz ya da o bahsettiğim 300kaloriyi sağlıklı menüden oluşturabilirsiniz, ayrıca da açlığın vücuda faydası malum.Araştırırsanız bunun bi versiyonu da if diyetinde var zaten. Onda da 2gün 500kalori geçilmiyor duymuşsunuzdur aralıklı oruç.

sağlıklı bir diyet değil
300 kaloriyi piko yerine sağlıklı yiyeceklerle kombinleyebilirsiniz ertesi günde sağlıklı şeyler tüketebilirsiniz ben yine pikoyu tercih edeceğim ama çünkü tatlı bağımlısıyım ayrıca gün içinde yaşanan açlıkda gayet sağlıklı insülin direncim düşüyor. Ve de bu diyet aralıklı orucun bir versiyonu.Yani sağlıklı

Bu şekilde metabolizmanızın içine edersiniz.
Siz bedeninizi salak mı sanıyorsunuz?
Sağlıklı diyet yaparken bile duraklama devrine giriliyor, bir de böyle besinsiz ne yapar vücut? Hem de çikolata ile.
Yapacaksanız kendiniz yapın, küçük çocukların, gençlerin okuyabileceği yerlere yazmayın.
Zaten her şey dış görünüştür zanneden ve zannettiren tipler çoğaldı.

Bu şekilde metabolizmanızın içine edersiniz.
Siz bedeninizi salak mı sanıyorsunuz?
Sağlıklı diyet yaparken bile duraklama devrine giriliyor, bir de böyle besinsiz ne yapar vücut? Hem de çikolata ile.
Yapacaksanız kendiniz yapın, küçük çocukların, gençlerin okuyabileceği yerlere yazmayın.
Zaten her şey dış görünüştür zanneden ve zannettiren tipler çoğaldı.
Aclik doneminde cikolata yemek bana da faydali gelmedi ama ac kalmanin zararli oldugunu da dusunmuyorum. Benim metabolizmam ramazanda hep daha iyi calisir cunku. Veya bazen gun boyu toplantim olur yemek yemek aklima bile gelmez. O gun kendimi kus gibi hissederim. Zihnim daha acik, midem rahat..

Bence hayat stili haline gelirse ise yarar, aksi takdirde yoyo’ya doner is..

Sabah 150 kalori yiyecekseniz, bence 2 yumurta yiyin. Ya da 1 yumurta, yanında ayran da olabilir. Piko ille de yemek istiyorsanız akşam yersiniz. Şekerli ürünlerden uzak durursanız zamanla canınız daha az çeker ayda 1 kere yersiniz böyle ürünleri. Sabah piko yemenizi tavsiye etmem.

Diyetin mantığının çok da sağlıksız olduğunu düşünmüyorum, ama bir gün 300 bir gün 1800 kalori almaktansa, bunu 700-1400 şeklinde dengelemek daha isabetli olabilir. Ayrıca piko yemek yerine 1 büyük kase yağsız ızgara tavuk göğüslü salata da 150 kalori edecektir.

Bu diyetle bazal metabolizması 2100 kalori olan biri haftada yarım kilo verebilir.

Bence vucudu aoke etmek icin iyi bir yontem ama saglikli bir 300kalori ile toplam da 6 gun yapilirsa vucut şaşırır duraksama donemi biter

ben bor kase yulafa süt vw incir dilimleyip 1 saat bekletiyorum çok güzel oluyor😍

X