yazmak lazım

Merhabalar evet, saçma 1 başlık oldu kilo verme günlüğü için. Neden ille de buraya yazmak istediğimi düşünürken oyle adlandırdım işte. Aslında herkesin bir arada olduğu gruplara yazmak daha iyidir motivasyon açısından. Umarım tek başıma devam ettirebilirim. Daha önce konu açıp devam edemedim, utanıyorum onu görünce zaten. Önceden de eski üyeliğimde böyle bir genel grupta zayıflamıştım, bu forumda. Şimdi de denedim ama sıkıntılı birinin egosuna çarptım artık arkama bakmadan çıktım. dan dun konuşmalar filan neyse katlanamıyorum kaba saba insanlara. Gruplar kimsenin koğuşu değil ama onbeş yıl orada olanlar, konuştukları paylaştıkları olan diğerleri falan derken kimse kimseyle kötü olmamak için size de hakkınızı teslim etmiyor. Bu yüzden diğerleriyle bile olsa kör topal bir iletişim halinde olmak yerine yalnız devam etmeye karar verdim. Hoş karar verene kadar bile tekrar diyeti bırakıp kilo almış bulundum...

Neyse belki zamanla obez kategorisinde birileri de buraya yazmaya başlar ve çoğalırız. Böyle ayırdım ama gerçekten çok farklı oluyor hayatlar, 15 kilosu 5 kilosu fazla olanlarla obez insanlar arasında. Ben mesela 15 kilo fazlam olsun istiyorum:))

İki kere sağlam kilo verdiğim halde bunu korumayı başaramadım. Fakat yine denemekten başka çarem de yok maalesef. Çok sağlıklı dengeli 1 diyet takip edebilecek durumda değilim o yüzden yaptıgım yedıgım şeyleri referans almasını istemem kimsenin. gerçi uzun 1 süre buralarda kalıp sebat etmezsem çok fazla kişinin bu günlugu göreceğini de sanmıyorum ama yine de uyarımı yapmış olayım.

Maalesef tam 114 kg olmuşum. Bir süredir bakmıyordum. Boyum 169. Yaş 36. bıktım valla artık diyetten ama hep dediğim gibi tekrar tekrar denemekten başka da ne şansımız var.. herkese kolay gelsin

1.hafta: -6 kg.
2.hafta: -1,1 kg.

3.hafta: -600 gram :KK43:
4.hafta: -100 gram 😭
5.hafta: -400 gram 😑
6. hafta: -300 gram :KK43:
Selam , ben de 36 yasindayim. Cok icteb yazmissiniz.. diyet gruplarinda genelde haklinin yaninda olunmuyor evet , gunluk hayatin cogu alaninda oldugu gibi, herkes herkesle iyi geciniyor. Öte yandan, birlikten kuvvet dogar. Ben uzun bi aradan sonra grupta devam edicem. Az once yazdim, yarin yarisma basliyormus. Siz de katilir misiniz? 2 hafta denemek istiyorum dersiniZ.

Ay ne zamandır ses soluk yoktu sağolun yorumlarınız için sevindim birden:) vazgeçmeyeceğim tamam zaten akşam sakinleştim ve iyi geçirdim günün devamını. Hemen kalkıp bir mil leslie yapayım. CanTorun CanTorun sizi gördüm galiba ben bugün diyet günlüklerinde menopoza rağmen istikrarlı bir başarı öyküsü okumuştum aklımda kalmış, tebrikler bu arada
Lütfen vazgeçme...😊

Selam , ben de 36 yasindayim. Cok icteb yazmissiniz.. diyet gruplarinda genelde haklinin yaninda olunmuyor evet , gunluk hayatin cogu alaninda oldugu gibi, herkes herkesle iyi geciniyor. Öte yandan, birlikten kuvvet dogar. Ben uzun bi aradan sonra grupta devam edicem. Az once yazdim, yarin yarisma basliyormus. Siz de katilir misiniz? 2 hafta denemek istiyorum dersiniZ.
D Diyettenvzgctm-olmuyo Çok teşekkürler. Yani aslında ben bana kabalık edildikten sonra cevabımı yazıp dönüp geri bakmadım konuya bile, o yüzden belki vicdanı baskın gelen biri "kadına ayıp ettin kendi halinde biriydi işte görmemiş ona soru sorduğunu, niye agresiflik yaptın ki?" demiş midir bilmem, ama sanmıyorum:) öyle bir şey olsa özelden destek mesajı gelirdi sanırım.

Hangi grup bu? Nereye yazıyoruz? Bir de yarın yaz tatiline çıkıyorum yeterli disiplini en baştan gösteremezsem bana kızmasınlar sonra🤗

Ay ne zamandır ses soluk yoktu sağolun yorumlarınız için sevindim birden:) vazgeçmeyeceğim tamam zaten akşam sakinleştim ve iyi geçirdim günün devamını. Hemen kalkıp bir mil leslie yapayım. CanTorun CanTorun sizi gördüm galiba ben bugün diyet günlüklerinde menopoza rağmen istikrarlı bir başarı öyküsü okumuştum aklımda kalmış, tebrikler bu arada

D Diyettenvzgctm-olmuyo Çok teşekkürler. Yani aslında ben bana kabalık edildikten sonra cevabımı yazıp dönüp geri bakmadım konuya bile, o yüzden belki vicdanı baskın gelen biri "kadına ayıp ettin kendi halinde biriydi işte görmemiş ona soru sorduğunu, niye agresiflik yaptın ki?" demiş midir bilmem, ama sanmıyorum:) öyle bir şey olsa özelden destek mesajı gelirdi sanırım.

Hangi grup bu? Nereye yazıyoruz? Bir de yarın yaz tatiline çıkıyorum yeterli disiplini en baştan gösteremezsem bana kızmasınlar sonra🤗
Dur ben seni etiketliyim kaptanimizla konus. Deneme suresinde denersin💗

Evet canım Hedef Hep Fit başlığında günlük gibi yiyip içtiklerimi paylaşıyorum. Bu iş sabır ve istikrar işi. Sağlıklı beslen ve sporunu yap geç. Emin ol ki karşılığını alacaksın...❤️

Valla kalktm yaptım sporu gece gece iyi mi. Zemin katın tek faydası. Hatta eşim de katılınca gaza geldik zumba açtık üstüne ama yarısında reklam girince attık kendimizi koltuğa 🤗 o bile dayanamadıysa kendimi hiç kötü hissedemicem. Zormuş zumba. Neyse sonuç olarak siz laf atmasaydınız ben uzanmış reels kaydırıyordum daha kafadan yarım saat spor yaptım, teşekkürleeer🤸🤗

Hele hele hele dün zır zır ağlayıp karamsarlığa kapılmışken bugün bir anda kilo verme yarışına katılmış oldum iyi mi djdjd çekinip hiç düşünmemiştim bile ama pratikte daha uygulanabilir bir yarış ve gayet sempatik insanlar varmış meğer. Oraya yazıp burayı ihmal etmemem lazım. Burası iç dökme alanım gibi neticede.

Çok geç kalktım gece düşünmekten uyuyamadım sonra da dalmışım. Gidip yumurta filan yapayım. Bugün ne yesem bilemiyorum dolap nerdeyse boş. Soğan yoğurt her şey bitti. Yarın yola çıkacağız... Çorba filan yapsam başka ne olur ki. Pff

Ee şimdi bir oraya bir buraya nasıl yazacağım:) neyse özet geçeyim en azından. Diyete güzel uydum 40 45 dakika da yürüdüm. Yarın tatile çıkıyoruz. İlk hafta diş kaplama göz muayenesi falan işlerim de var. Birkaç kişiyle buluşup abartmadan uzarsam kilo almam ama sonrası için neyi nasıl yapmalı bilemiyorum... Deli gibi hareket etmeye çalışacağım. Bir de değer mi dediğim şeyleri yemeyi aklıma getirmem gerek. Buna değer mi şuna değer mi? Ve belki de öğün atlamalıyım insanlarla buluşacağım zaman. pff bilmiyorum göreceğiz. Tek bildiğim bunun utana sıkıla gidilen son ziyaretlerim olmasını istiyorum:KK43: neyse valizimi kapatayım artık. Kıyafet bile bulamadım...

KİLO ALMA NEDENİNİZ: berbat bir çocukluk özetle. Ve acıları tıkınarak bastırma eğilimi & alışkanlığı. Özele girmeyecek olsam da dürüstçe böyle ifade etmek istedim. Ama teknik neden soruluyorsa bilmeyen yoktur herhalde bunu. Gerekenden fazla kalori alıp azını harcamak tabi. Extra bir sağlık sorununu bahane edemem. Ama belki yavaş metabolizmamı da dahil etmem lazımdır buna. Yaşla birlikte de azalıyor dahası...

SAĞLIK SORUNUNUZ VAR Mı: olma mı:KK70: yine de bu kiloya göre iyiyim ama prediyabet kapıda ya da geldi bile. Birkaç kez açlık şekeri 114 çıktı. 120 olursa zaten şeker hastasıyım. Depresyon. Gelip geçen... Kistler miyomlar şu bu. Böbrek taşım var yine. düştü geri çıktı. Ayak bileğimde geçmeyen yumrular var. Kimisi romatizma dedi kimi kilodan geçer dedi.

KİLO VERMEYİ İSTEME NEDENİNİZ: oo bu sayfalar sürer. Herkesin de benzerdir herhalde. Benim önceliğim bu sıralamada sağlık şu anda. Çünkü 71 e kadar fazla kilolu geçiyorum ve 35 kilo fazlam var. 15 olsa derdim ki iyi görünmek. Çoğu insan gibi de kilo vermekte değil bunu korumakta sorun yaşıyorum. Bir kere 105 ten 67 ye bir kere de 100 den 66 ya düştüm ve bunları iki üç yılda geri aldım. Ne zaman büyük kırılma yaşasam, bir dönem kapansa mesela hayatımda şişman kadın geri döndü. Olay maalesef psikolojik. Bu kadar kilo alan herkes için böyledir zaten. İlk defa ama, üç dört yıl olacak, rekor kiloları görüp oradan uzaklaşamadım artık. Sanırım inancım sarsıldı nasolsa geri alıyorum diye. Ama başka bir seçenek yok, umut da tırmalıyor bir yandan olsun bu sefer koruruz diye. Sen de bir içindeki umuda bir diğer yandaki bezgine bakarak çabalayıp duruyorsun işte... Sağlıktan sonraki isteğim de lisedeki kilosunda kalmış eşime denk olmak, yoruldum halsizim şu bu dememek istiyorum. İstediği buluşmaları arkadaşlarıyla vs o kadar çok erteliyorum ve onu tek gönderiyorum ki muhtemelen millet burnu büyük, bizi istemiyo herhalde filan sanıyodur. Halbuki beni böyle görmesinler diye kaçıyorum. Bu hisler bitsin istiyorum. Tek siyah pantolonum var eskidikçe aynısından alıyorum defactodan 48 beden ondan nefret ediyorum kıyafet almak istiyorum. Falan filan. Bitmez arkadaşlar bu konu. Gece gece de içlendim zaten.

Gece 2 de gruba yazdığım paylaşımı buraya da kopyalamak istedim. Bu günlük de bir dönemin kaydı olsun. Zayıflamayı başarırsam, birileri gelip nasıl yapmış diye okursa, okuyan da belki tekrar tekrar denemek için güç bulur. Ve belki ben de geçtiğim yolları hatırlarım gelip bakınca.

ayrıca bugün de yürüdüm ve dengeli beslendim. Tatile geldiğim halde dikkat etmeye devam ediyorum. Bu yüzden memnunun bugün kendimden:) kilo verecek gibiyim bakalım.

Dolgular, kanal tedavisi, gündüz böbrek taşı için tomografi, doktora rica minnet koşturma güneşin altında buharlaşma derken aşırı yoruldum. On bin adımı geçmişim en azından ona sebep oluyor bu koşturmalar. Hadi yürü bu kadar desen dümdüz yürüyemem onu. Sıkıntı basıyor zaten öyle.

Yolculuk günü de dahil üç günü geride bıraktım. Halbuki ist a gelirken özlediğim şeylere saldıracağımdan çok emindim. Heyecanlanıyorum böyle iyi gidince. Bugün tam kitaba göre diyet yiyecekler vs olmadı ama az yedim, iki öğün yedim, bol yürüdüm derken genel toplamda başarılı oldum bence.

Üç gün var bakalım bu sefer bir kilo vermiş olurum umarım. Sadece etraftakileri memnun etmek zor. İlla yemek de istemiyorum bile ama hadi şunu içelim bunu diye gözüne bakıyolar ben de her şeyi hele de aylar sonra görüşmüşken bozmaktan çok sıkıldım. O yüzden tamam diyip az yemeye çok hareket etmeye, ertesi gün telafi etmeye odaklandım şimdilik. Yine de bazı haftalar artıya geçeceğim istemeden gibi. Otelde kalırken ve köyde bizi özlemle büyük sofralarla ağırladıklarında...

Bugün dişte canım yandi hastanede pestilim çıktı. Onlara rağmen güzel bir gündü. Mutlu hissettim:) böyle işte.. yatayım.

Dolgular, kanal tedavisi, gündüz böbrek taşı için tomografi, doktora rica minnet koşturma güneşin altında buharlaşma derken aşırı yoruldum. On bin adımı geçmişim en azından ona sebep oluyor bu koşturmalar. Hadi yürü bu kadar desen dümdüz yürüyemem onu. Sıkıntı basıyor zaten öyle.

Yolculuk günü de dahil üç günü geride bıraktım. Halbuki ist a gelirken özlediğim şeylere saldıracağımdan çok emindim. Heyecanlanıyorum böyle iyi gidince. Bugün tam kitaba göre diyet yiyecekler vs olmadı ama az yedim, iki öğün yedim, bol yürüdüm derken genel toplamda başarılı oldum bence.

Üç gün var bakalım bu sefer bir kilo vermiş olurum umarım. Sadece etraftakileri memnun etmek zor. İlla yemek de istemiyorum bile ama hadi şunu içelim bunu diye gözüne bakıyolar ben de her şeyi hele de aylar sonra görüşmüşken bozmaktan çok sıkıldım. O yüzden tamam diyip az yemeye çok hareket etmeye, ertesi gün telafi etmeye odaklandım şimdilik. Yine de bazı haftalar artıya geçeceğim istemeden gibi. Otelde kalırken ve köyde bizi özlemle büyük sofralarla ağırladıklarında...

Bugün dişte canım yandi hastanede pestilim çıktı. Onlara rağmen güzel bir gündü. Mutlu hissettim:) böyle işte.. yatayım.
Diyetin başı tatile denk gelince öyle oldu dedigin gibi. Hadi insaallah cuma gunu 1 kg vermis olsan yetecek.İyi geceler canım.

Allam yeter artık o kadar uğraşarak verdiğim kiloları saçma sapan şekilde geri almak istemiyorum köydeee. Artı kilo farkı yazmak istemiyorum ama başka ihtimal kalmadı sanki. Salı öğlen yola çıkacağımız için orada geçmiş olacak ve bir tek gün kalıyor detoks yapmak için. Perşembe ise zarar açıklayacağım bağzı kurumlar gibi:p

Her şey geçecek de ölünce yani. Kendine biçilmiş hayata -ki onu kim, kimler biçerse biçsin- itiraz, insanın yapabileceği en zor şey en haysiyetli şeylerden biri. Kendin olmakta ısrar.

Köy tuvaletini üzeceğim bir sabahtan alengirli sözler:) çünkü mecburen diyet miyet yok ama ödediğimiz bir şey de var yani o nedir böyle bitmek bilmeyen.
Bazı şeyler geçecek. Bazıları sabit.

hay masallah iki ay olmus neredeyse. o arada butun kilolari falan geri aldim ama tarti kaydi yapmayacagim buraya. tartilmaya bile zor cesaret ettim. en son kaldigim yere donenene kadar agirlik filan bahsi yok.
berbat bir yazdi. kavga gurultu. evden gittim bir ara geri dondum sonra. son on gundur de baya hastayim geceleri uyuyamadim elim kolum kalkmiyor. anca yiyip icip agladim filan. ancak guc buluorum tekrar toparlanmaya.
bir grupta yaziyordum burada ama oradaki duzene uymakta zorlanacak haldeyim. hem de her gun sayfa takibi yapmam zor. yogun bir calisma surecine girmem gerekiyor. biraz toparlanirsam belki sonra.
menuyu aksam yazarim. nolur artik birakmayayim kendimi ya..

hay masallah iki ay olmus neredeyse. o arada butun kilolari falan geri aldim ama tarti kaydi yapmayacagim buraya. tartilmaya bile zor cesaret ettim. en son kaldigim yere donenene kadar agirlik filan bahsi yok.
berbat bir yazdi. kavga gurultu. evden gittim bir ara geri dondum sonra. son on gundur de baya hastayim geceleri uyuyamadim elim kolum kalkmiyor. anca yiyip icip agladim filan. ancak guc buluorum tekrar toparlanmaya.
bir grupta yaziyordum burada ama oradaki duzene uymakta zorlanacak haldeyim. hem de her gun sayfa takibi yapmam zor. yogun bir calisma surecine girmem gerekiyor. biraz toparlanirsam belki sonra.
menuyu aksam yazarim. nolur artik birakmayayim kendimi ya..
Selam canım. Ben de bi süredir yoktum. (Eski nick 19Temmuzda69um) basarilar dilerim.

dün yazmamışım. menü yazmak da biraz sıktı sanırım. bir de defterim var. ona yazınca menüleri çift dikiş oluyor. yine de buraya da yazmaya çalışayım. bugün 5-6 hurma ve 1 avuç kaju yedim fazla olarak. evde sıkılınca böyle oluyor. açlık duygusu sıkıntıyla karışıyor. o yüzden saatlere daha dikkatli uymaya karar verdim. acıkınca ye gibi değil. çünkü acıkmanın normalini bilsem zaten bu kiloya çıkmazdım.
bugün kıymalı ıspanak yemeği yedim. standart bir kahvaltı yaptım. 1.5 dilim ekmek yedim. özetle böyle. aralarda da elma. 3000 adım ancak attım. hala öksürüyorum ve enerjim sıfır. keşke toparlansam.

spor yine yapamadım. yarın iyice toparlanırım umarım. sanki tam iyileşir gibi olup tekrar hastalanıyorum. neyse. bugün somon sandviç, peynirli omlet, yoğurt, yeşillik, üç porsiyon da meyve yedim. fena gitmedi. öğlen biraz kaçırınca akşam idare ettim. ilk hedefim tatilde aldıklarımı vermek. sonra da iki haneye inmek. nerdeyse iki yılı geçtim sanırım 100 ü geçeli..

eveet bugunu de yedık. memnun kalmadım kendimden. sıkı diyette gibi degil de sanki kilosunu koruyan biri gibi yedim:} meksika fasulyelı salata, dev kasede. iki tas tahana çorbası. peynır ekmek kahvaltıda. greyfurt. boyle seyler yedım bıraz fazla kaçtı. yarın soyle tam bır dıyet menusu yapayım has olculu olsun. iyi geceler..

şaka maka bir hafta olmuş yine. yeni başladım diyordum da. hastalığı tam atlatamayınca spor olayına başlayamadım fakat biraz yürüdüm yine de bugün. bu şekilde evde oturunca gerçekten çok çok az yemek gerekiyor orta halli bir beslenme önemli bir fark yaratmıyor. yine de az bucuk hafifledim. spora yazılmak istiyorum bakalım.. bir çay daha içeyim..

X