Yavru kedi bakımı

Yok yok sakın şekerli şeyler vermeyin. Karaciğerleri şekeri işleyemez kedilerin. Yoğurt varsa sütten daha iyi bir tercih, verebilirsiniz. Hiç bir şey yoksa bir ölçü süt iki ölçü su şeklinde sulandırarak verin.
Yoğurt var ılıtıp veririm şimdi 🥰 teşekkür ederim zaman ayırdığınız için

Bu hafta bizim kısmetimize de bir minik düştü. Kuru mamayı çıtır çıtır kırarak yiyor, yaş mamayı daha iştahla yiyor tabii. Tahminim 5-6 haftalık bizimki de. İlk gün birkaç çiş kaçırma vakası oldu ama kuma götürüp patileriyle kazma hareketi yaptırdım, iki gündür öğrendi. Yumuşak, tüylü bir şeye ılık suyla doldurduğunuz şişeyi sarıp yanına koyabilirsiniz. Bebek kediler vücut sıcaklıklarını dengeleyemiyor. Evimiz sıcak olmasına rağmen patileri buz oluyor hemen halı olmayan yerde yürüyünce. Şimdiden kolay gelsin.
Çok teşekkür ederim deneyeceğim yaptıklarınızı 🥹

Merhaba annesi ölmüş yavru bir kedi var annemgilde bahçede bakıyorlardı henüz çok küçüm. Dişleri yeni çıkmış ölmesin diye eve getirdik yavruyu ama kedi bakımı hakkında hiçbirşey bilmiyorum . Sütü sulandırıp ılıtıp şırınga ile verdim daha sonra karnını okşayarak çişini yaptırdım internetten gördüğüm kadarıyla beni bilgilendirir misiniz ne yapmam gerekiyor ?
Mutlaka sıcak tutun. Yattığı yere sıcak su torbası koyun ve 2,3 saatte bir yenileyin. Vücut ısısı yemesi içmesinden bile önemli minicikken

Merhaba annesi ölmüş yavru bir kedi var annemgilde bahçede bakıyorlardı henüz çok küçüm. Dişleri yeni çıkmış ölmesin diye eve getirdik yavruyu ama kedi bakımı hakkında hiçbirşey bilmiyorum . Sütü sulandırıp ılıtıp şırınga ile verdim daha sonra karnını okşayarak çişini yaptırdım internetten gördüğüm kadarıyla beni bilgilendirir misiniz ne yapmam gerekiyor ?
Ayrıca süt olmaz. Veterinerlerden toz özel sütleri var ondan alın

Tavuk ciğeri ve pirinç birlikte haşlayıp blender ile püre kıvamına getirebilirsin. Çok tecrübeli değilim ama bahçedeki yavruları bununla besliyordum bir ara bayağı yiyorlardı. Doyurucu bir öğün :)

Gözleri açılmış artık. Üç haftalık civarında olduğunu tahmin ediyorum. Smokin kediler çok oyuncu ve akıllı olurlar. Umarım birlikte çok mutlu olursunuz.
Yaa cinsini bile öğrendim sayenizde ne kadar teşekkür etsem az 🥰 sağlıklı olsunda herşeyine kabulüm 🫶🏻

eğer bakımına devam edecekseniz mutlaka kediler için toksik besinleri öğrenin. zira içinde soğan gibi bizim hemen hemen her yemeğimizde olan besinler var. içindeki birçok şey yüzünden kediler, bizim yemeklerimizle beslenebilecek durumda değiller. sofradan gıda aşırmamaları için gözünüzü açık tutmalısınız.

X