Yatırım bizden sorulur! :)

Yorum yapan diğer kişilerin aksine ben bankadan almanızı tavsiye ediyorum. Vergisi dahil aldığınızda bile döviz bürosundan çok daha uyguna geliyor.
Örneğin 100$ almak istediğinizde banka kuru 7,5130 iken 751,30₺ artı 7,5₺ vergi (ki çok az bir tutar eğer niyetiniz gerçekten uzun vadeli yatırım ise) toplamda 758,80₺ ödersiniz.
Aynı 100$’ı döviz bürosunda kuru 7,70₺’den vergisi vermediğinizi düşünerek 770₺’den almış olursunuz. Zararınız 11,20₺ olur.

Bankadan alın. Saklaması da daha kolay.
Siz banka ve döviz bürosuna ayrı ayrı uğrayın bence son iki aydır 3 günde bir ata altın ve dolar Euro alan insanım. Banka kurları zaten çok yüksek örneğin Vakıfbank döviz kurunu bir inceleyin bakalım kambio vergisi de eklenince ne oluyor..

Pardon hızlı yazarken yanlış yazmışım da siz niye laf sokmaya bu kadar meraklı çıktınız onu anlamadım
Espri yaptığım anlaşılsın diye smiley de koymuştum ama bugün gergin bir gününüzdesiniz sanırım. Neden bunu laf sokmak olarak algıladınız? Akışına bırakıp siz de gülebilirdiniz...

Kızlar merhaba.
Ben anca çalışmayı bilirim, kafam basmaz ki paramı değerlendireyim.
Bir cesaret gelir kredi faizleri düşükken eve gircem. Yok araba alcam derim.
Ben gönlüme göresini bulana kadar uygun şartlar ortadan kalkar.
Kısacası kafa yok bende.
Ama artık çocuğum var.
Kafayı çalıştırmam gerek.
Türk parasının değeri ortada.
Hep vadeli hesapta yerimde sayıyordum.
Gümüş diyorlar altın diyorlar.
Hiç anlamıyorum hangi banka en iyi kârı getirir?
Şimdi çok param yok aslında 25bin lira kadar parayla ne yapsam sizce?

Anlayan yatırımcı bayanlar lütfen bana yardımcı olun.
Ben de büyümek istiyorum..
besi bir yerde, ata, cumhuriyet. altin uzun vadede asla pisman etmez.

ben bankaya guvenmiyorum, kuyumcu tercihim. bir de hukumete guvenmiyorum yarin obur gun bankadaki doviz altin hesaplarini dondurduk artik hepsi tl derlerse dedikleri olur, bizim altinlar gidiverir.

Arabayı yatırım olarak göremiyorum. Yattığı yerden masrafları, trafik sigortası, vergisi, kaskosu derken maliyetli olabiliyor. Sürpizli durumlar hariç.(kazadır,lastik değişimidir, km/ yıllık bakım periyotları vs)Heleki birikmişiniz kısıtlıysa.

Alım-satım yaparken kar-zarar oranını hesaplayın. Misal bankaya yatırsanız, vergisi oluyor. Uygun faizli/ vergili bir banka araştırabilirsiniz. Döviz bürosundan alışveriş yaparken,farklı fiyatlar söyleniyor. Kuyumcudan altın alsanız, kuyumcu alırken de satarken de kendi karını hesaplayarak alışverişinizi tamamlarsınız. Nihayetinde işleri bu.

Anlaşmalı, tanıdık kuyumcunuz varsa evinizde saklayabileceğiniz güvenli yerleriniz de tamamsa tam altın alıp kendiniz saklayabilirsiniz. Yatırım fonu işini söylemiyorum çünkü ciddi takip ister ve anlamam demişsiniz.

Espri yaptığım anlaşılsın diye smiley de koymuştum ama bugün gergin bir gününüzdesiniz sanırım. Neden bunu laf sokmak olarak algıladınız? Akışına bırakıp siz de gülebilirdiniz...
Sizinle espri yapacağınız kadar yakınlığım yok. Esprilerinizi samimiyetiniz olan insanlara yapın. Tanımadığınız insanlara yapınca çok itici oluyor

Siz banka ve döviz bürosuna ayrı ayrı uğrayın bence son iki aydır 3 günde bir ata altın ve dolar Euro alan insanım. Banka kurları zaten çok yüksek örneğin Vakıfbank döviz kurunu bir inceleyin bakalım kambio vergisi de eklenince ne oluyor..

Döviz bürosunun ekranına bakarken aynı anda cep telefonumdan bankanın kurlarını takip ederek alan biriyim merak etmeyin 👍🏻

a
Kızlar merhaba.
Kısacası kafa yok bende.
Ama artık çocuğum var.

altın al

Kızlar merhaba.
Kısacası kafa yok bende.
Ama artık çocuğum var.

Paranızı tl de tutmayinda ister altın,gümüş yada platin bana kalırsa ben hep altın ama eşim gümüşten çok daha iyi kar elde etti şimdi biraz platin aldı
Bana kalırsa altın alın ama unutun uzun vadeci olun
Evet şuan yüksek biraz düşer yine yükselir oynaklık olur ama aldırmayın uzun vade de yine karlı siz olursunuz

Kasa falan kiralamam gerekicek ve istediğim anda bozdurabilmek istiyodum. Beni zarara mi sokar bu şekilde yoksa kârim düşük mü olur demek istiyosunuz?
Şu an banka kurları yüksek bir de kambio vergisi binince daha kötü oluyor. Bir seferde 1000 TL işlem yapsanız bankada göze batmaz ama 10 bin TL üstü göz çıkarıyor o yüzden maalesef döviz bürosundan altın ve döviz almak benim işime geliyor. Kuyumcudan ise asla yatırımlık bişey almayın. Ben evde kasada saklıyorum aldıklarımı

Amerikan borsası hakkında ne düşünüyorsunuz peki ? Var mı fikri olan şu an çok güzel dipte hisseler var 3 yıla en az 5 katına çıkar gibi görünüyor (geldigi yere)ama borsa beni korkutuyor .Türk piyasasında da mart ayından bu yana 10 katına çıkan hisseler var hepsini takip ettim ama dışardan. Risk alamıyorum ben sanırım.Sizin de fikirlerinizi almak istedim.

Kızlar merhaba.
Kısacası kafa yok bende.
Ama artık çocuğum var.

Vadeli hesap getirisinin faiz olduğumu biliyorsun değil mi?

Amerikan borsası hakkında ne düşünüyorsunuz peki ? Var mı fikri olan şu an çok güzel dipte hisseler var 3 yıla en az 5 katına çıkar gibi görünüyor (geldigi yere)ama borsa beni korkutuyor .Türk piyasasında da mart ayından bu yana 10 katına çıkan hisseler var hepsini takip ettim ama dışardan. Risk alamıyorum ben sanırım.Sizin de fikirlerinizi almak istedim.

10 katına çıkan hisseler son bir hafta çok can yaktı. O kadar diyebilirim.

Mevcut faizler reel develüasyonun altında. Yani faize para yatırarak kar etmeyi bırakın paranız değerini bile korumuyor.

25 bin TL yi 5 bin TL dolar 10bin TL Euro ve 25 bin TL Ata lira alarak dengeli bir fon dağılımı ile değerlendirin ve kambio vergisi ödememek için işlemleri bankada değil bir döviz bürosuna gidip elden alım şeklinde yapın

Merhaba Döviz burosundan alirken vergi yok mu?

Kızlar merhaba.
Kısacası kafa yok bende.
Ama artık çocuğum var.

Bence en güzel yatırım şuan borsa hanımlar tabi çok iyi bilmek gerekiyor borsayı

Herkes altın,dolar,ev filan diyor ama o kadar fazla yatırım aracı var ki aslında.
20 yıldır borsayla ilgileniyorum hangi hisse ne kadar artmış,ne kadar kar yapmış analizlerini yapar kafama yatan hisse senedini alırım.
Bu sayade geçen ay arabbamı aldım.
Ben de bilmiyordum ama sürekli araştırarak öğrendim.

Amerikan borsası acayip tehlikeli battımı bi daha geri dönüşü yok ama Türk piyasasında harika hisseler var değerlendirilebilecek şuan hala pandemiden dolayı dipte olan hisseler var enerji hisseleri sağlık sektörü Demir çelik ve gıda hisseleri özellikle kesinlikle ytd

Ben de anlamam o yüzden de vaktiyle dolar aldım kenara koydum. Aldığımda herkes çok yüksekten aldın zarar edicen filan deyip moralimi bozdu ama uzun vadede paramın değerini korudum. Bence siz de yüksek alçak demeden bi yatırım sepeti yapın dolar Euro altına paylaştırın mesela paranızı ve kenara atın. Bunlar uzun vadede mutlaka artıyor

X