Yatırım bizden sorulur! :)

Helal finans diye bi uygulama var
Ilk indirenler kullanabiliyo su an portfot olusturduklari icin indirmeyi kapatmislar yakin zamanda acacaklarmis
Arindirmayi gun,lot verilerini girdiginde otomatik yapiyor imis
Hisse disinda fonlar da var aklinda bulunsun unutmayalim
Baya kolaylik saglayacak gibi
Ben unutabilirim her an diye sana da yazayim dedim
Hassasiyeti olan arkadaslarin da aklinda bulunsun
Tnam teşekkürler

O Cihat Çiçek'i Allah bildiği gibi yapsın! :rolleyes:

Yemeyi içmeyi kestim, fon alıyorum. Markette bir şeye elimi atıyorum, o hoo ben bunu dört kere almasam, şu kadar fon alırım, diyorum, çekiyorum elimi.

Kredi kartı faizleri 24 Ağustos'tan sonra artıyor diye, kartlarda kalan ne kadar limitim varsa fiziki altına gömdüm, üç taksit yaptım sonra. Kartlarda limit de kalmadı, nakitle dönebiliyorsan dön bakalım Ağustos'ta.:işsiz:

Kendi paramızı yiyemez olduk. Perişan etti hepimizi Cihat Çiçek! :KK70:

Hiç pişman etmedi, o ayrı...

Bu vesile ile, Cihat Çiçek'in adını ilk defa burada kendisinden duyduğum @vasfiye teyze 'ye de teşekkürü borç bilirim.
Ben de fonlarla kafayı bozdum düzenli şekilde günlük bulduguma fon alıyorum.Kredi kartından taksitli yatırımlık bilezik mi alıyorsunuz? ben bugün biraz bakındım Cihat hocanın aldıgı kanallardan ama emin olamadım sikayette vardı bahsi gecen kuyumcu icin.

Ben de fonlarla kafayı bozdum düzenli şekilde günlük bulduguma fon alıyorum.Kredi kartından taksitli yatırımlık bilezik mi alıyorsunuz? ben bugün biraz bakındım Cihat hocanın aldıgı kanallardan ama emin olamadım sikayette vardı bahsi gecen kuyumcu icin.

Ben Nadir'den aldım son iki - üç kez. Gram altın alıyorum, bilezik hiç almadım.
Kargo ile gayet derli toplu paketlenmiş geldi, bir gecikme falan olmadı.

Ama bilemeyiz tabii, benim alışverişimde bir sıkıntı olmaz da Allah korusun, sizinkinde olur. Yani tavsiye ediyorum diyemem.

Bugün Garanti Bankası'ndaki müşteri temsilcisiyle konuştum (maaş bankam); 2 milyona kadar olan evlere %60'a kadar kredi veriyorlar.
"1.200.000 kredi rahat çıkar size" dedi, hayli pozitif konuştu.
Getirin bir tapu fotokopisi, hemen müracaatı başlatalım dedi. 2,93 faiz oranı. 12 bin masraf.

Bu oranları bulamayacaksınız çok yakında deniyor... :KK43:
Dedikodusu dolaşan 1.20 faiz oranı için, 'şartları karşılayabilecek çok az insan' olacak, üstelik ev fiyatları da fırlayacak deniyor... :KK43:

Peşinat için fiziki altın, döviz ve fon bozacağım. En azından bir yatırım yapmış olurum, bir süre daha para biriktirip, bu aldığımı da satarak, Allah ömür verip nasip ettiyse, bir kaç sene sonra daha iyi bir ev alabilirim diye ummak istiyorum.

Öte yandan önümü tam görebiliyor da değilim, ortalık çok bulanık her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. Birikimin dursun, mevcudu koru, belki biraz daha arttır, yeter..! Bulaşma uzun vadeli borca. diyorum bir yandan da...

Cihat Çiçek zehiri işte bunlar hep..! "Aman kaldıraç etkisi, aslan kaldıraç etkisi..!" diye diye, vallahi huzur bırakmadı bende..!
:KK34:

Herkese selamlar kızlar, kimler kaldı konuda bakmak için geldim :)

Ben BİST'e aynen devam, 2022'de düzenli eklemedim pek bir şey, takip de etmediğim için geçen senenin rallisini kaçırdım. Bu sene yazılım, mühendislik, gıda, demir-çelik gidiyorum. Havacılık, otomotiv, beyaz eşyadan tamamen çıktım. 2024'ü de elimdeki hisselerle geçiririm muhtemelen.

1 yıla yaklaşacak Amerikan temettü ETF'i var elimde biraz, zararda %7-8 kadar, duruyorlar öyle. Arada üç beş temettü yatıyor geri alım yapıyorum falan.

2021 Mayıs çöküşünden kalan kriptolarım da hala duruyor :KK70:

Herkese selamlar kızlar, kimler kaldı konuda bakmak için geldim :)

Ben BİST'e aynen devam, 2022'de düzenli eklemedim pek bir şey, takip de etmediğim için geçen senenin rallisini kaçırdım. Bu sene yazılım, mühendislik, gıda, demir-çelik gidiyorum. Havacılık, otomotiv, beyaz eşyadan tamamen çıktım. 2024'ü de elimdeki hisselerle geçiririm muhtemelen.

1 yıla yaklaşacak Amerikan temettü ETF'i var elimde biraz, zararda %7-8 kadar, duruyorlar öyle. Arada üç beş temettü yatıyor geri alım yapıyorum falan.

2021 Mayıs çöküşünden kalan kriptolarım da hala duruyor :KK70:
Mihailim♥️♥️♥️ selammm
Ben seçimden sonraki yükselişi yakaladım şükür. Şu aralar gündem karışık olduğundan sadece bir miktar fonum var ,onun dışında nakitte bekliyorum.
Kriptoya o zamandan tovbeliyim bir daha hiç bulaşmadim.

Evet hemen yazıyorum kızlar 80 bin tl bir param var ben bunla en mantıklı ne yatırım yapabilirim🤔🤔

Son düzenleme:

Eklentiler

• 20231028_161003.jpg
    20231028_161003.jpg
    121,9 KB · Görüntüleme: 33
  • 20231028_160907.jpg
    20231028_160907.jpg
    163,3 KB · Görüntüleme: 32
  • 20210217_172040.jpg
    20210217_172040.jpg
    179,8 KB · Görüntüleme: 28
  • 20200316_173745.jpg