Yardımmmm! Kilo alamıyorum

berivann__

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Kasım 2023
37
4
19
Merhaba 19 yaşındayım 55 kilo iken 6 ayda 35 ile 38 kiloya düştüm boyumda uzun zaten hiçbir şekilde kilo alamıyorum 2-3 lokma yiyorum sonra doyuyorum daha fazla yiyemiyorum mide almıyor..
yerken zorluyorum sonrası istifra oluyor yapamıyorum ailemden bu konuda çok azar işitiyorum
lütfen yardım

neden? bu kadar ani kilo kaybı olmuş neden doktora gitmiyorsunuz. her şey olabilir. önce dahiliyeye gidin.
Bizimkilere zamanında söyledim ama fazla takmıyorlar yemek yememek ten dir boş yere gitme diyorlar gidemedim bende.
Bende normal olduğunu düşünmüyorum zaten doktora görünmek istiyorum ama bilemiyorum işte uygun randevu bulursam giderim herhalde

k
Bizimkilere zamanında söyledim ama fazla takmıyorlar yemek yememek ten dir boş yere gitme diyorlar gidemedim bende.
Bende normal olduğunu düşünmüyorum zaten doktora görünmek istiyorum ama bilemiyorum işte uygun randevu bulursam giderim herhalde
kendin git hemen her şey olabilir bağırsak kurdu olabilir ne bileyim türlü türlü şeyi var hiç normal değil 35 kilo boyunuz kaç ki

6 ayda 20 kilo vermek ve sonrasında kusmak vs hiç normal değil ben korktum şuanda nasıl gitmezsiniz
İlk başlarda önemsemedim çünkü kilo verirken aynı zamanda da alıyordum azda olsa ama durum ilerledi bu sefer hiç kilo alamama ya başladım hastaneye gitmeyi düşünüyorum da bakalım hayırlısı şuanda randevular felan yok baktım varsa da alırım randevu.
Gerçi önemli yada kötü bir şey çıkmıyıcağını biliyorum ama neyse ne olur ne olmaz gitmekde fayda var

İlk başlarda önemsemedim çünkü kilo verirken aynı zamanda da alıyordum azda olsa ama durum ilerledi bu sefer hiç kilo alamama ya başladım hastaneye gitmeyi düşünüyorum da bakalım hayırlısı şuanda randevular felan yok baktım varsa da alırım randevu.
Gerçi önemli yada kötü bir şey çıkmıyıcağını biliyorum ama neyse ne olur ne olmaz gitmekde fayda var
Nerden biliyorsunuz bir şey çıkmayacağını ? 20 kilo vermişsiniz bi anda bu normal mi sizce ? Randevu yoksa sabah 8 de gidin alırlar zaten

Nereden biliyorsunuz kotu birseu cikmayacagini mesela? Merakımdan soruyorum

Detaylı bir tahlil yaptırmanız lazım. 6 ayda 20 kilo kaybı çok ciddi bir şey. Diyabet, tiroid ve adını anmak istemeyeceğim birkaç hastalığın belirtilerinin başında ani kilo kaybı var. Sebebini bulun sonra çaresine bakarsınız.

Sizi korkutmak istemem ama bağırsak kurdu olma ihtimali yüksek. Bununla birlikte bazen bunların yavruları dolasim yoluyla beyine ulasip orada buyuyebiliyorlar. Ayrıca kusmalar da çok tehlikeli. Potasyum eksikliğinden dolayı kalp krizi geçirebilirsiniz.

Amacım korkutmak değil. Randevu aramayı bırakın özele gidin illaki bir muayene parasını verirsiniz. O da olmuyorsa drdan rica edin bireyler yapacaklardır.

Detaylı bir tahlil yaptırmanız lazım. 6 ayda 20 kilo kaybı çok ciddi bir şey. Diyabet, tiroid ve adını anmak istemeyeceğim birkaç hastalığın belirtilerinin başında ani kilo kaybı var. Sebebini bulun sonra çaresine bakarsınız.
Öyle yapıcam haberdar ederim

Dahiliyeye her zaman randevu olur diye biliyorum.

X