Yardımcı olursanız sevinirim 🙂🌸

asdfghjkl0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Eylül 2023
3
0
19
Herkese merhaba.

Ben nişanlıyım haliyle çeyiz yapmam gerekiyor ne alıp ne almamam gerekiyor bilmek istiyorum..

Sizin alıp hiç kullanmadığınız herhangi bir şey var mı?
Yada alıp çok memnun kaldığınız bişey var mı?

Herkese merhaba.

Ben nişanlıyım haliyle çeyiz yapmam gerekiyor ne alıp ne almamam gerekiyor bilmek istiyorum..

Sizin alıp hiç kullanmadığınız herhangi bir şey var mı?
Yada alıp çok memnun kaldığınız bişey var mı?

Pinterest vb yerlerde hazir ceyiz listeleri var, onlari gozden gecirin, neyi kullanip kullanmayacaginizi ailenizle olan ev hayatınız uzerinden degerlendirin. Cunku annenizden gordugunuz temizlik ve yemek anlayisini surdureceksiniz.

Yani baskalari ne kullandi, kullanmadi ogrenmek yerine annenizle listenizi kontrol edin, ona sorun ne lazimdir ne degildir diye.

Mutfak malzemeleri, tencere, tava, tabak, çanak ne gerekirse artık hepsini set halinde alabilirsiniz.Beyaz eşya olarakta, nişanlınız ile anlaşın ona göre alın.Örneğin, ben bulaşık makinesi ve fırın almıştım.

Valla çeyizle ilgili güzel bilgiler var profesyonel listeler var çeyiz de herşeyin ayrı önemi var 😂
Mutfak araç gereçleri en küçük şey bile önemli oluyor. Yemek takımı kahvaltılık takımı vs vs.
Yatak odası eşyaları; çarşaflar , bornozlar, yatak örtüleri, havlular vs vs.
Küçük ev aletleri ve ev eşyaları fırın, Ocak, ütü ,halı vs.
Beyaz eşya olarak gelinin alabileceği şeyler çamaşır makinesi bulaşık makinesi isterse TV bile alabilir. Kendi isteğine bağlı.

X