Müzik Dersleri yan fülüt hakkında bilgisi olanlar içeri lütfen :)

bvirgo

Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2012
12
1
Merhaba arkadaşlar ben Başak :) gitar çalmaya ve şarkı söylemeye bayılıyorum konservatuara gitmedim cnkü okul bittiğinde hızlı atanmak istiyordum bu yüzden sayısal bir bölüme gittim şimdi size sorun yan fülüt hakkında.Funda Arar dan Alagül şarkısını dinliyordum ve ordaki fülüt sesi beni mest etti. Blok fülüt ve gitarla istediğim her şarkıyı çalabildiğim icin yan fülütünde hakkından gelebileceğimi düşünüyorum bilgilerinize başvurmak istedim dinliyorum sizi kızlar :)))

Ben de ortaokulda gitara baslamıstım 1. kuru bitirdim tekrar devam edemedim biraz maymun iştahlıyımdır da :) şimdi üniversitede yan flüt topluluğuna katıldım 2 aydır gidiyorum derslere cok kolay calınacak bir alet değil bence cok hassas düşürmemen lazım notalarıda blok flüte göre cok cok farklı ama istekliysen üstesinden gelirsin

merhaba, ben 5 yılı aşkın süredir çalışyorum. Öncelikle herkes yan flüt çalabilir, öyle derin bir nefes yada yüksek bir yetenek gerektirmez. Ama ciddi şekilde ilgi bekler, siz onu bir gün bırakın o sizi 5 gün bırakır. Bence istekliyseniz her şekilde üstesinden gelirsiniz. Size tek önerim çok ucuzuna kaçmamanız enstruman alırken. Ses kalitesi olarak sizi yorup hevesinizi kırmasın. İyi yemek iyi malzeme ile yapılıyorsa iyi müzikte iyi enstrumanla oluyor, bış yere öğrenmenizi zorlaştırmayın.

Kolay gelsin

X