Yakında ailelerimiz tanisicak ceyize artik başlamak istiyorum nerden nasıl başlamak mantıklı olur ?

mizella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
45
8
Biraz birikimim var altın olarak, ama annem paranı eşyaya harcama dedi.ben de mantıklı buluyorum çok ihtiyacım olursa kullanırım diye düşündüm.Zaten çalışıyorum çalıştığım parayla en önemli ve zamansizlardan baslamak istiyorum, sizlerden fikir almak istedim.Tanismadan sonra da evlilik sürecimiz çok uzun sürmez diye düşünüyorum

Biraz birikimim var altın olarak, ama annem paranı eşyaya harcama dedi.ben de mantıklı buluyorum çok ihtiyacım olursa kullanırım diye düşündüm.Zaten çalışıyorum çalıştığım parayla en önemli ve zamansizlardan baslamak istiyorum, sizlerden fikir almak istedim.Tanismadan sonra da evlilik sürecimiz çok uzun sürmez diye düşünüyorum
Evlenmenize kadar geçecek süre uzun değilse elektroniklerden başlayabilirsiniz. Garanti süresi açısından. Ama uzun süre varsa porselen eşyalar tencereler, düdüklü tencere vs o şekilde mutfak eşyaları ile başlanabilir.

Evlilik Hazırlığı
Burada çeyizle ilgili zibilyon tane bilgi var. Daha çok faydası olur size bence.

Nikah tarihiniz yakınsa öncelik listesi belirleyip yemek takımı, düdüklü tencere, çatal kaşık, nevresim ve elektronikleri alabilirsiniz.

yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum en çok bütçe beyaz eşyaya gidiyor tarih yakınsa oradan başlayabilirsiniz ama değilse mutfak eşyaları olarak temel şeylerden başlayabilirsiniz tencere, tava, yemek kaşık, çatal gibi ama mutfak eşyaları dipsiz kuyu gibi aldıkça eksik çıkıyor 😅 bir liste yapın ve o listeden şaşmayın derim 😊
perde ve koltuk takımları, halı gibi eve uygun olması gereken şeyler için bütçe ayırın ev tutmadan boşuna vakit ayırmayın onlara bakmakla....
şimdiden hayırlı olsun...

Nikah tarihiniz yakınsa öncelik listesi belirleyip yemek takımı, düdüklü tencere, çatal kaşık, nevresim ve elektronikleri alabilirsini

yukarıda yazan arkadaşa katılıyorum en çok bütçe beyaz eşyaya gidiyor tarih yakınsa oradan başlayabilirsiniz ama değilse mutfak eşyaları olarak temel şeylerden başlayabilirsiniz tencere tava yemek kaşık çatal gibi ayrıca mutfak eşyaları dipsiz kuyu gibi aldıkça eksik çıkıyor 😅 bir liste yapın ve o listeden şaşmayın derim 😊
perde ve koltuk takımları, halı gibi eve uygun olması gereken şeyler için bütçe ayırın ev tutmadan boşuna vakit ayırmayın onlara bakmakla....
şimdiden hayırlı olsun...
Teşekkür ederim, beyaz esyalari erkek arkadaşım alicak zaten, mutfak dediğiniz gibi mantıklı.Evin daha tadilat süreci var zaten biraz

En fazla 1 yılı bulur diye düşünüyorum

Acele etmenize hiç gerek yok o zaman. Nevresim türü eşyaları alabilirsiniz. Mutfak eşyaları o kadar hızlı değişiyor ki son vakit alıp direk evinize götürürsünüz annenizin evinde kalabalığa gerek yok :)

Acele etmenize hiç gerek yok o zaman. Nevresim türü eşyaları alabilirsiniz. Mutfak eşyaları o kadar hızlı değişiyor ki son vakit alıp direk evinize götürürsünüz annenizin evinde kalabalığa gerek yok :)
Bu zamana kadar bir şey almamamin sebebi zaten hem modasının geçmesi hem de evi gereksiz doldurmak istemememdi.Sadece her şey gittikçe pahalilasiyor son ana birakirsam çok sıkısir miyim düşüncesi var icimde

Burada ceyiz forumu da var
Onun haricinde internete ceyiz listesi yazin bir A4 kagidina sigacak sekilde listeler var o listede hersey yaziyor igneden iplige
Altininizi bozdurmak yerine takside girebilirsiniz
Ben de simdi evimdeki esyalari yenilemeye basladim resmen ceyiz duzuyor gibiyim :)
Mutfaktan baslayabilirsiniz yemek takimi, çatal kaşık takimi, tencere vs. Bir de yapacaksaniz havlu, lif vs tarzi sandik ceyizine konacak seyler de alabilirsiniz.
Ben gecen hafta internetten nevresim takimi, carsaf setleri, yorgan, yastik aldim Karacadan da tost makinesiyle ufak tefek mutfak esyasi aldim baya uygun geldi bana fiyatları.

Bu zamana kadar bir şey almamamin sebebi zaten hem modasının geçmesi hem de evi gereksiz doldurmak istemememdi.Sadece her şey gittikçe pahalilasiyor son ana birakirsam çok sıkısir miyim düşüncesi var icimde

İşte onu bilemiyorum. Ben hep altın biriktirmiştim. Onları kullandım son birkaç ayda aldım her şeyi. Ama 4-5 sene önceki ekonomik şartlar aynı değil.

Bir de youtubeda ceyiz videolari oluyor vakit bulursaniz izleyebilirsiniz. Tabii oradaki videolarda hep cok pahali seyler görüyorum o acidan butcenize uygun olan alternatiflerin de oldugunu bilin kendinizi zorlamayin

Burada ceyiz forumu da var
Onun haricinde internete ceyiz listesi yazin bir A4 kagidina sigacak sekilde listeler var o listede hersey yaziyor igneden iplige
Altininizi bozdurmak yerine takside girebilirsiniz
Ben de simdi evimdeki esyalari yenilemeye basladim resmen ceyiz duzuyor gibiyim :)
Mutfaktan baslayabilirsiniz yemek takimi, çatal kaşık takimi, tencere vs. Bir de yapacaksaniz havlu, lif vs tarzi sandik ceyizine konacak seyler de alabilirsiniz.
Ben gecen hafta internetten nevresim takimi, carsaf setleri, yorgan, yastik aldim Karacadan da tost makinesiyle ufak tefek mutfak esyasi aldim baya uygun geldi bana fiyatları.
Teşekkür ederim güzel günlerde kullanın aldıkları izi ☺️

Eşyaları kendi aranızda boluştuyseniz ona göre bir liste oluşturun.

Bizde genelde beyaz eşyalar kız tarafına ait + eger ayrı oturma odası yapılıyorsa salondan hariç oturma grubu , TV halı perde,mutfak takımı(masa perde,halı tabak canak elektrik aletler )vs alınır eger ayrı oturma grubu yoksa beyaz esya+ yatak odası alınır sizde nasılsa ona göre hareket edin derim.

Bir de youtubeda ceyiz videolari oluyor vakit bulursaniz izleyebilirsiniz. Tabii oradaki videolarda hep cok pahali seyler görüyorum o acidan butcenize uygun olan alternatiflerin de oldugunu bilin kendinizi zorlamayin
Ben zaten her şeyim dört dörtlük olsun kafasında değilim en önemlileri alsam kafi.Zamaninda annemin sadece yatak odası varmış sonra sonra almışlar her şeylerini.İyisinden alıp tek parça alma taraftarıyım yani şu anlık zaten evlenince eşim de ben de calisiyo olucaz istediğim şeyleri o zaman da alırız boşuna borca girmeye gerek yok diye düşünüyorum

İşte onu bilemiyorum. Ben hep altın biriktirmiştim. Onları kullandım son birkaç ayda aldım her şeyi. Ama 4-5 sene önceki ekonomik şartlar aynı değil.
Kesinlikle aynı değil altın bile fiyatlar kadar artmıyor şu durumda almak daha mantıklı gibi

Ben zaten her şeyim dört dörtlük olsun kafasında değilim en önemlileri alsam kafi.Zamaninda annemin sadece yatak odası varmış sonra sonra almışlar her şeylerini.İyisinden alıp tek parça alma taraftarıyım yani şu anlık zaten evlenince eşim de ben de calisiyo olucaz istediğim şeyleri o zaman da alırız boşuna borca girmeye gerek yok diye düşünüyorum
En guzeli az ve sade olanidir çünkü herseyi dort dortluk alip.sonradan atmaya calisan ya da ne gereksiz sey almisim diyen insanlar az degil. Mesela nevresim takımı 3 tane alsaniz size yeter illa 10 takım dusuncesinde zaten olmadiginizi anladim. Ne lazımsa ve size hangileri dusuyorsa oradan baslayin. Ceyiz listelerine.goz atin

X