Doğal Saç Bakım Kürleri Yağlı saçlar için kendi çözümüm...

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri

nerissa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Eylül 2008
117
2
arkadaşlar benim çok yağlı bir saçım var.yıkadığımın ertesi sabahı yağlı bi saçla uyanıyorum.uyguladığım yöntem şu.eğer çok aceleniz varsa saçınızı yıkayamayacak kadar kısıtlı bi zaman içerisindeyseniz sizde deneyin.bir sprey şişesinin içine yarısını su ve yaklaşık bir limon kadar(küçük)suyunu sıkın.çalkalayıp yağlı saç diplerinize sürün ve kurumaya bırakın.ayrıca saçınızı çok sıcak suyla yıkamamaya özen gösterin.sampuanı avucunuza döktükten sonra biraz sulandırın ve direk başınızın tepesine sürmeyin.yani şampuanı eşit miktarda saçınıza dağıtın.sizlerdede işe yaraması dileklerimle...

aa ben deneyebilirdim ama limona alerjim var. peki bu şekilde kaç günde bir yağlandı saçların?

ya nerdeyse yıkadığım günün sabahı yağlanıyodu desem yeridir.şimdi 2 veya 3 gün durabiliyorum.benim gibi yağlı bi saçı olan insan için yıkamadan 2 3 gün durabilmesi çok çok iyi ...

tabi olur ama ben yinede kendi kendine kurumasından yanayım.neden dersen saç diplerine ne kadar ısı verirsen yağlanma seviyesi o kadar artıyo.

kesinlikle haklısın...zaten o yüzden sıcak suyla yıkamamak gerekiyo saçları...
bndede aynı sorun var ... bnm saçlarım 2 günde bir yağlanıyo...çok sinir bi durum...
tşk ederim cnm denicem..

canım limon saçı çok döker ya o dediğini ısırganla yapsan daha faydalı.

canım limon saçı çok döker ya o dediğini ısırganla yapsan daha faydalı.

ya zaten sürekli kullanmak için değil.hani dışarı çıkmak istersiniz saçlarınız yağlıdır.yıkamaya fırsatınız yoktur.bu şekilde yağını bi nebze kapatabilirsiniz.benim saçlarımı dökmedi yani bi zararını görmedim.bu arada ısırgan otunu bende denemek istiyorum.gerçekten çok faydalıymış.kk dada yazılanları okudum.inşallah deneyeceğim bi gün...

maalesef benim de saçlarım yağlı son zamanlarda daha çabuk yağlanıyor ve iyice matlaştı çok işime yarayacak verdiğin bilgi paylaşımın için teşekkürler...

Saçlarınızı soğuk suyla durulayın o zaman yağlanma bir nebze azalır kızlar. Ayrıca saç kremi içeren şampuanlar kullanmayın, bu saçın ağırlaşmasına sebep olur.

canım ya bu limonlu spreyi saçına sıktığın zaman saçların dibi sertleşmio mu??

kızlar ben de deneyeceğim umarım işime yarar, bıktım artık yağlı salardan, her sabah saç yıkamakta. bi gün yüz felci geçirip yamulup kalıcam ya hadi hayırlısı.. :1shok:

şekerler YAĞ SUDA ÇÖZÜNMEZ kafanıza su değdirmeden direk sampuanı saç diplerinize masajla yedirin durulayın sadece bu kadar (kendi keşfim ben de yüz felcini her sabah banyo yapmaktan dolayı geçirmiştim hem de mart ayında Adana gibi ılıman bir memlekette kışla soğuklu da alakası yok aman dikkat ev taşıyorum vaktim yok şuan pazar akşamı yaptığım banyoyla duruyorum önceden bu mümkün değildi)

şekerler YAĞ SUDA ÇÖZÜNMEZ kafanıza su değdirmeden direk sampuanı saç diplerinize masajla yedirin durulayın sadece bu kadar (kendi keşfim ben de yüz felcini her sabah banyo yapmaktan dolayı geçirmiştim hem de mart ayında Adana gibi ılıman bir memlekette kışla soğuklu da alakası yok aman dikkat ev taşıyorum vaktim yok şuan pazar akşamı yaptığım banyoyla duruyorum önceden bu mümkün değildi)

nasıl yanı anladım :1shok:

bende limon özlü şampuanları kullanıyorum direk limonu cildime yediremem asitli olması tedirgin ettiriyo zaten saçlarım çok zayıf :KK43:

Benim bu konuya daha kolay bir çözümüm var :) hemde çok pratik :
çok yağlı saçtan bıktığım ve hergün yıkadığım için çözüm bulmaya çalışıyordum bir arkadaşım bebe pudrasını, acil durumlarda hafifçe yağlı bölgeye döküp elimle veya fırça ile dağıtmamı tavsiye etmişti. Denedim ve hergün değil 2 güne 1 yıkıyorum. :)))

yagli sac icin en uygun sac spreyi hangisi??ve sac uclari icinde tabikide bilen yazsin....lutfen

Bu yağlı saçlar için bir çözüm istiyorum artık. Her gün saç yıkamaktan yoruldum bıktım. Sürekli yağlanıyor saçlarım.

X