Yağlı ciltler için makyaj

lavitaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Nisan 2013
113
2
Adım adım ne yapmalı?

*Öncelikle makyajdan önce cildinizi temizlemelisiniz. Bu ürünü kullanıyorum çok memnunum yüzümü asla parlatmıyo ve çok iyi temizliyo. Üstelik siyah nokta sivilcelerin de azalmasında yardım ediyo.

$sebamed-clear face compact.jpg SEBA MED CLEAR FACE

*Daha sonra cildinizi nemlendirmelisiniz. Bu ürün asla parlama yapmıyo. Nohut kadar elinize alın ve yüzünüzü nemlendirin.

$vichy-normaderm-tri-activ-30ml.jpg VICHY NORMADERM TRI ACTIV

*Yüzümüzün parlamasını engelliycek ve en iyi şekilde örtücek bi fondötene ihtiyacımız var. Ben bu ürünü kullanıyorum , cildim ne kadar sorunlu ve yağlı da olsa bi anda bebek gibi yapıyo ve ağır da değil.

$mac-studio-fix-fluid.jpg MAC STUDIO FIX FLUID FONDÖTEN

*Daha sonra makyajımızın sabitlenmesi,akmaması için pudra uyguluyoruz. Fondöten zaten kapatıcılı olduğu için güzel bi pudra işimizi görür.

$d3df082c95_Clinique-Superbalanced-Pudra-Fondoten-SPF-15---Natural-2.jpg CLINIQUE SUPERBALANCED PUDRA

*Göz altımıza herhangi bi aydınlatıcı uyguladıktan sonra allık ve kontür uygulamasına geçiyoruz. Kontürü elmacık kemiği ve çene arasında kalan yanağa uygun bi fırça ve bronzerla yapıyoruz. Yüzünüzün kendi çizgisini takip edin. Elmacık kemiklerimizin üzerine de abartıya kaçmadan allığımızı uyguluyoruz.

$sigma-f40-kontur-fircasi.jpg $images.jpg

SIGMA CONTOUR F40 / MUA BRONZED PERFECTION

$hlrt0.jpg RIMMEL LONDON 101-PINK SUGAR

*Daha sonra göz bazı uygulayabilirsiniz isterseniz makyajınızın sabit kalması için, ben gerek duymuyorum. PASTEL'in 5 Renkli bu paletinden en baştakini bütün göz kapağıma sürüyorum, sondan ikinciyle de göz kavisime gölge yapıp karıştırıcı fırçayla iki rengi dengeliyorum.

$pastelpalet.jpg

PASTEL FAR PALETİ

*Daha sonra göz kalemi ya da eyeliner uyguluyoruz. Göz yapınıza göre kuyruğunu uzatabilirsiniz, ben kapağım küçük olduğu için ince ve kuyruğu kısa eyeliner çekiyorum. Şu ana kadar kullandığım hem en kolay sürülen hem de akmayan eyelinerlardan bitanesini önerebilirim.

$makyaj_maxfactor_masterpiece_glide&define_liquid_eyeliner_24843.jpg

MAX FACTOR MASTERPIECE EYELINER

*Son olarak kirpik kıvırma aletiyle kirpiklerinize zarar vermeden hafifçe kıvırın. Maskaranızı uygulayın. Gözünüzün üstüne bulaştırmamaya dikkat edin

$maybelline-mascara.jpg

MAYBELLINE VOLUME EXPRESS MASCARA

*Dudaklarımız için, dudak kalemini dudaklarınızın dış çizgisine dikkatli bi şekilde uyguladıktan sonra içine de uygulayın ve rujunuzu sürün.

$IMG_0346yeni.jpg $images (1).jpg

FLORMAR 219 NUMARALI DUDAK KALEMİ / MAC PINK PLAID RUJ

*Benim yüzüm 5-6 saat kadar hiç parlamadan kalıyo. Parlamaya başladığında pudranızı uygulamalısınız.
*Makyaj yaparken rimel maskara ruj vs bulastırırsanız kulak pamugu yardımıyla kolay bı sekılde sılebılırsınız.

Umarım yardımcı olmuşumdur bu ürünler sayesinde ben hiç parlamıyorumm :) Ve çok güzel bi makyaj yapıyorum.

Eklentiler

• $nude-makeup-01.jpg
    $nude-makeup-01.jpg
    37,3 KB · Görüntüleme: 255
Son düzenleme:
güzel bi paylaşım olmuş yalnız yağlı ciltlerin fondaten kullanması sakıncalı degılmi benimde cildim yağlı kullanınca o an güzel dursada daha sonra cildimi bozuyor. yağlı ciltlere uygun olan pudralar nelerdir kızlar

güzel bi paylaşım olmuş yalnız yağlı ciltlerin fondaten kullanması sakıncalı degılmi benimde cildim yağlı kullanınca o an güzel dursada daha sonra cildimi bozuyor. yağlı ciltlere uygun olan pudralar nelerdir kızlar

MAC in studio fix plus powder ını ve max faxtor creme puff deneyebilirsin kapatıcılık+parlama konusunda iyiler

X