Yabancı dil öğrenmek istiyorum..ama üzerimdeki ataleti atamıyorum ...lütfen yardım

yasemin2145

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2018
851
709
41
arkadaşlar ingilizce dilini öğrenmek istiyorum ama birtürlü masaya oturamıyorum kitabın yüzüne bakamıyorum..daha önce ingilizce çalışan varmı ..nasıl öğrendiniz..yardımcı olursanız ..şimdiden sevgiler

Lingusta bir bak googleden çok öğretici ben genel olarak lingusta dan öğrendim şimdide youtube den destekliyorum .istek olursa yaparsın .Korece hiç çalışmama rağmen ingilizcemden daha iyi sadece dizi izleyerek

Lingusta bir bak googleden çok öğretici ben genel olarak lingusta dan öğrendim şimdide youtube den destekliyorum .istek olursa yaparsın .Korece hiç çalışmama rağmen ingilizcemden daha iyi sadece dizi izleyerek
ücretli mi

Evet canım ücretli ilk birkaç video ücretsiz .bide yabancı dil için kitap yazan biri vardı adını unuttum ama onun kitabi da çok iyi ve sadece tekrar yapmanı istiyor ve belli bir süre sonra yöntemleri ile öğreniyorsun adını hatirlarsam yazarım

Evet canım ücretli ilk birkaç video ücretsiz .bide yabancı dil için kitap yazan biri vardı adını unuttum ama onun kitabi da çok iyi ve sadece tekrar yapmanı istiyor ve belli bir süre sonra yöntemleri ile öğreniyorsun adını hatirlarsam yazarım[/QUO
teşekkür ederim canım .sen hallettin mi ingilizceyi

ataleti atmanın en iyi yolu. en az ve istikrarlı programarla başlamak

mesela gunde 20 sayfa kitap okurum ben desen bile gaza gelmeyeceksin ve gunde 2 sayfa kitap kuralını koyup asla 1 gun atlamadan alışkkanlık olana kadar devam edeceksin

internetten bak adı ézinciri kırma yöntemi " youtube bak anlarsın

ayrıca ingilizce için önce kulağın dile doyacak. yani gel git ngilizce film izle sonra kulak açılmaya başlar. öyle tek tek ezber ezber dil zor öğrenilir hatta öğreilez

ataleti atmanın en iyi yolu. en az ve istikrarlı programarla başlamak

mesela gunde 20 sayfa kitap okurum ben desen bile gaza gelmeyeceksin ve gunde 2 sayfa kitap kuralını koyup asla 1 gun atlamadan alışkkanlık olana kadar devam edeceksin

internetten bak adı ézinciri kırma yöntemi " youtube bak anlarsın

ayrıca ingilizce için önce kulağın dile doyacak. yani gel git ngilizce film izle sonra kulak açılmaya başlar. öyle tek tek ezber ezber dil zor öğrenilir hatta öğreilez
İlkokul 2 den beri ingilizce görürüm, ünide prof sınavı da verdim ama tek cümle kuramazdım ta ki yabancı dizi merakım başlayana kadar.
Bir baktım translation derslerinde favoriyim, notlar tepede.
Nereden bildiğimi anlamadan takıt tukur hem de işime yarayan günlük dili öğrenmişim.(tabi öğrenme amaçlı olmadığından üst seviye değil ama yabancı bir ülkede kendimi idame edecek kadar biliyorum)
Kitap, grammer kelime bilgisi evet gerekli ama dediğiniz gibi kulak duymadan, gözle onu bağdaştırmadan öğrenilmiyor.

İlkokul 2 den beri ingilizce görürüm, ünide prof sınavı da verdim ama tek cümle kuramazdım ta ki yabancı dizi merakım başlayana kadar.
Nereden bildiğimi anlamadan takıt tukur hem de işime yarayan günlük dili öğrenmişim.(tabi öğrenme amaçlı olmadığından üst seviye değil ama yabancı bir ülkede kendimi idame edecek kadar biliyorum)
Kitap, grammer kelime bilgisi evet gerekli ama dediğiniz gibi kulak duymadan, gözle onu bağdaştırmadan öğrenilmiyor.
canım sen günlük mü izliyordun..bir de izlediğin diziler altyazılımı

canım sen günlük mü izliyordun..bir de izlediğin diziler altyazılımı
Aynen öyle.
Günlük 2 3 bölüm izliyordum zaten diziler 35 40 dk olduğu için çabuk bitiyor.
Dizi merakım dilimi geliştirdi, duya duya alt yazıyı okuyarak beynim o cümleleri öğrendi.
Şuan altyazısız bir dizi izlesem detaylar hariç fazlasıyla anlarım.
Sinema dizi izleyerek gündelik dil öğrenildiği için inanılmaz işe yarıyor, haftada 2 gün grammer çalışarak desteklerseniz tamamdır bu iş.
Tabi akademik olarak bir dil öğrenmeden bahsetmiyorsak...

Aynen öyle.
Günlük 2 3 bölüm izliyordum zaten diziler 35 40 dk olduğu için çabuk bitiyor.
Dizi merakım dilimi geliştirdi, duya duya alt yazıyı okuyarak beynim o cümleleri öğrendi.
Şuan altyazısız bir dizi izlesem detaylar hariç fazlasıyla anlarım.
Sinema dizi izleyerek gündelik dil öğrenildiği için inanılmaz işe yarıyor, haftada 2 gün grammer çalışarak desteklerseniz tamamdır bu iş.
Tabi akademik olarak bir dil öğrenmeden bahsetmiyorsak...
ben akademik düşünmüyorum ..günlük konuşma dili..peki canım önereceğin dizi varmı

önce kulak doluyor bu arada siz öğrenmediğinizi zannediyorsunuz sonra bir an da çözülmeye başlıyor tak tak tak. bu gun ben bankada ingilizce konusulurken sandıgımdna cok ıyı oldugumu farkettım. önceden bu kadar serı anlamıyordum . dinle dinle dinle

alt yazı ingilizce dil ingilizce dinlenecek kural bu

illa dizi olması gerekmez. aç youtube u orada ingilizce makyaj videolarını izle. hem sıkılmazsın hem dha net bir dil . daha hızlandırır seni. filmde sıkılabilirisn
çok teşekür ederim canım ..bugün öyle yapım..

arkadaşlar ingilizce dilini öğrenmek istiyorum ama birtürlü masaya oturamıyorum kitabın yüzüne bakamıyorum..daha önce ingilizce çalışan varmı ..nasıl öğrendiniz..yardımcı olursanız ..şimdiden sevgiler
Bu konuda yabancı dil eğitimciler şunu belirtiyor, dil kitaptan öğrenilmez. Ancak amaç ne? Ders mi? Sınavmı? Konusmakmi? Bunu belirtirken sana bilgi verebilirim. Bir dönem yurt dışında eğitim aldığımdan biraz bilgi verebilirim. Ama mobilde duolingo veya mondly yuklersen baslangic seviye icin cok iyi

X