Xardelen'in baar yks

Xardelen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2006
28
2
Meraba arkadaşlar
ben 1 yıl önce anne oldum ve doğumdan sonra tam 81 killoydum boyumda 170 cm. hamile kalmadan önce de çokk zayıf sayılmazdım yani 71 kilo idim ama hamileliğim boyunca da ağzım hiç durmadığından 91 kiloyu gördüm. doğumdan hemen sonra bebekle birlikte benden 10 kilo birtten gitti oy oy çok hoşuma gitti tabi bu durum tamam dedim nasılsa emziriiyorumda artık gider bu kilolar rahat rahat veririm dedim ve durmadan yedim . tabi öyle olmuyor yersen ne emzirmenin faydası oluyor nede çocuğun peşinden koşturmanın. birde üstelik çalışıyorum yani ona rağmen bir kilo bile vermedim bir yıldır. annemlerde sağolsunlar iyi baktılar hehe. ama ben hep diyet yapayım hep yemeyeyim derken tutamazdım kendimi. ne kararlar verdim neler yapayım dedim olmadı bir türlü. 80 kiloda çakıldım kaldım artık sinir oluyordum kendime karrar vermiştim ama nasıl yapacaktım bilmiyorum. netten nerde ne varsa okuyup hatim indirsemde hiç bir şeye yaramazdı taibi. en sonunda anladım yememek gerektiğini ve spor yapmam gerektiğini ama bunu tek başıma yapamayacağımı da anladım. ama çocukla ne yapılır ne kadar yapılır bilemiyordum bende kocamdan yardım istedim hehe . kıssacası 2009 ocak ayının 9 da karar verdim... eşimle birlkite yürüyüşlere başladık. ve az yemeye. oda beni devamlı motive etti ve destek oldu.

ama gerçektende çok zor oluyor. hem az yemek hem yürüyüş yapmak. her hafta tartınıp hiç bi sonuç alamamak. inanınki etlerim acıyordu geceleri yatakta acıdan uyuyamıyordum.ama bir gün vericem diye hiç birşey yemiyrodum gerçekten çok sabır gereken bi durum. ve bu bende yok. neyse öyle böyle iki ay geçti her hafta tartına tartına bigün bide baksam 71 kilo olmuşum. o kadar mutlu oldumki anlatamam

tebrikler canım.. devam et bence istediğin kiloya bu hevesle kavuşursun..

Tebrikler canım harikasın olsun sonuçda gitmiş artık dikkat eder bir daha öyle kabuslar görmezsin inşaallah kaydirigubbakcemile2

kilo verirken destek ürünü kullandınızmı merak ettim doğrusu....

aslında destek ürün çok kullanmak istedim ama bebeğimi emzirdiğim için cesaret edemedim aslında bebeğim artık sık emmiyor ve 1 yaşını geçti o yüzden sadece geceleri emiyor hapların etkiside bebeğe geçmez dediler hep. o yüzden kullanmayı çok düşündüm ama çevermdeki arkadaşlarımdan da destek ürünü kulllanarak kilo vermeyi deneyen olmuştu. ve hiç kilo verememşti. o yüzden kilo vermek için önce karar verip yemek yememek gerekli sanırım ve birde sabır.

ama gerçektende zor bişey arkadaşlar. mutlaka çevrenizdeki yakın birinden destek isteyin bu yolda. ben tek başıma beceremedim açıkçası birde zaten çocuğumda var.o yüzden eişimin yardımları olmasa hiç beceremezdim ve kilo veremezdim eminim. gerçi bende iki ay zor sıkabildim dişimi. iki ay sonunda verdiğim 9 kiloyu görünce oh diyerek rahatladım vede kızımın doğum günülyle birlikte diyeti bozdum ve yürüyüşleride bıraktım. ve şuan çok pişmanım. neden derseniz benim amacım 71 e inmek değildi 61 e inmekti. ideal kilom o çünkü. aama o kadar inmek beni çok zorlayacak sanırım.olsun yinede bu yolda devam edicem iki gün önce tekrar başladım az yemeeye ve yürüyüşe. az yemek derkende sadece ekmek yememeye çalıışıyorum kahvaltı hariç tabi. gerisi evde ne yemek varsa yiyorum.
ayrıca birde şunu öğrendim yeni . bazı biünyeler de ilk 7-8 kiloyu belli bi zamanda verip daha sonra kilo vermek durabilirmiş. bu duraklama dönemi iki üç hatta dört hafta sürermiş bu arada kilo veremediğini görünce bırakmamak lazımmış ama ben o arada kilo veremediiğim için çok sinir olmuştum ve bozmuştum. ozamnda kızımın doğum günüyle denk gelmişti hatta. nekadar pasta börek varsa yiyemediğim halde yemiştim heehe. ama şimdi ne oldu verdiklerimi çok şükür geri almadım ama o tarihten beri kilo vermem durdu tabi haliyle vede yaz geliyor.
bakalım bu seferde 9 klio verebilirsem hedefime çok yaklaşmış olucam. ayrıca bu aradada ilaç ve hap yada yardımcı ürün kullanmayı çok düşünüyorum ama yine hangisi olur ne olur yan etikisi nedir karrar veremiyorum bi türlü. tabi eşimde böyle şeylere çok karşı. varsa kulllanan veya kilo veren bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim arkadaşlar.

güzeli hikayeni okudum kendimi gördüm.bende geçen yıl 18 kiloya yakın kilo vermiş.sonra onları almış biriyim.şimdi tekra başladım.ve sana diyeceğim sakın bırakma devam et.akşam yeme tatlıyı seviyorsan onu kes(ben çok severim) kendini çok bunltmadan yap.haberlerini bekliyorum..

hikayeni okudum ve bende hırs yaptım nedense çünkü benimde vermek istediğim 9 kilo var, gerçi vermek için caba sarf etmiyordum ama bu günden itibaren bende rejime başladım bu kararlılığımı sadece 1 hafta sürdürebiliyorum ama bu sefer nasıl olcak inşallah en kısa zamanda bu 9 kiloyu veririm.:lepi:

tebrikler canım yaa valla ne güzel..darısı benim gibi kilo vermeye çalışanların başına..azmine hayran kaldım..tekrar tebrik ederim canım

sağol canım inanki çok zor oluyor kilo vermek. ama almak hiç te zor değil üç-beş gün ayarsız yedinmi tamam hemen geri gelmeye yol alıyor bu kilolar deli oluıyorum. hala devam ediyorum bakalım birde sabahları erkenden kalkmaya alışıpda birkaç spor yapsam çok güzel olacak.
inşaalh sen ve herkes istediği kiloya gelebilir bir gün...çünkü kilolu yaşamak çok sıkıcı
ama şey var gözümüzü korkutmadan uzun vadeli düşünmeliyiz
evet yaz geliyor ama yaz 4 ay sürüyor yaklaşık ve şimdi başlasakta 4 aya kadar en az 5-6 kilo verebiliriz. bu şekilde düşünelim . mesela ben önceden eyvah yaz geldi deyip kilo veremedim dahada deiyip üzülüyordum ama daha önümde bir ay var
herkese bu yolda çok sabır ve başarılar dilerim kaydirigubbakcemile3

X