Vucudum

Dondurmanın içerisindeki şekeri düşünün, dondurmanın yerini tutmaz ama madensuyu için, meyveli soda değil ama onlarda şeker deposu.
Fayda etmiyor yoksa maden suyu iciyordum sadece
beyalamis ctlaklara hic bir sey iyi gelmez diye biliyorum,
benim taa ergenlikten kalma var,
ise yarayabilir mi ki ?
Benimde bacaklarda var ergenlikten kalma

konu sahibi dogum ne zaman oldu yazmamissiniz.

Hani sunu yap bunu yap diyoruz ama,
bir de sizin vucudunuzun iyilesme suresi var,
ve tabi ki bazi sporlar size uygun mu degil mi,
aman kilo verecegim diye de sakin sagliginizi riske atmayin.

imkan varsa en guzeli duzenli fitnessa gitmek diye dusunuyorum ben kendim icin, en azindan kis aylarinda,
yazin kendimi disari atiyorum ama genelde kisin sarinip sarinip TV karsisinda pinekleyesim geliyor,

hele ki super motive oluyorum mesela, sevdigim bir youtube kanali ile spora basliyorum,
her sey super,
hooop bi regl oluyorum, hic bir sey yapasim kalmiyor, zaten bir hafta ara verince de eski motivasyona donemiyorum.

O yuzen su aralar ben de cebimden para ciksin, illa ki o spor salonuna giderim diye dusunuyorum.
Bu kis planim bu sekilde :KK76:

konu sahibi dogum ne zaman oldu yazmamissiniz.

Hani sunu yap bunu yap diyoruz ama,
bir de sizin vucudunuzun iyilesme suresi var,
ve tabi ki bazi sporlar size uygun mu degil mi,
aman kilo verecegim diye de sakin sagliginizi riske atmayin.

imkan varsa en guzeli duzenli fitnessa gitmek diye dusunuyorum ben kendim icin, en azindan kis aylarinda,
yazin kendimi disari atiyorum ama genelde kisin sarinip sarinip TV karsisinda pinekleyesim geliyor,

hele ki super motive oluyorum mesela, sevdigim bir youtube kanali ile spora basliyorum,
her sey super,
hooop bi regl oluyorum, hic bir sey yapasim kalmiyor, zaten bir hafta ara verince de eski motivasyona donemiyorum.

O yuzen su aralar ben de cebimden para ciksin, illa ki o spor salonuna giderim diye dusunuyorum.
Bu kis planim bu sekilde :KK76:
Kizim 2018 şubat oğlum da 2019 eylul

Kizim 2018 şubat oğlum da 2019 eylul

ikisi de sezeryan sanirim,
yani doktorlara gore 2 yil vucudun eskiye donmesi,
tabi ki kisiden kisiye degisir.

benim yaralarim gec iyilesir ornegin, ben karin hareketleri yapmaya basladigimda oglum 1 yasindaydi,
ama baska bir arkadasim lohusaligindan sonra karin hareketleri yapabiliyordu.

Kendi vucudunuzu muhakkak dinleyin ve zorlamayin, tek diyebilecegim bu.

O kilolar aktif bir yasamla illa ki verilir,
uzerine saglikli bir diyet ve sporu eklerseniz emin olun hic estetige vs ihtiyaciniz olmaz.

Ben sadece cok zorlamayin diyorum yine de, ardarda 2 ameliyat vucut icin kolay degil.

Çatlaklara çözüm yok 48 kiloyum kendimi bildim bileli çatlaklarım var. Kremler,yağlar sadece vücudu nemlendirerek yeni çatlakların oluşmasını engeller estetik bule cözüm değil.Sporla zayıflayabilirsiniz hamileyken de spor yapılıyor özellikle hamilelsere özel pilates ve yüzme seansları oluyor. Hicbir sey yapamıyorsanız günde 1 km yürüyün.Bir de önceliklerim.farklı demi#siniz ama estetik kendinizi iyi hissertirecekse geri plana atmayın. Bir de zayıflama çaylarına hangi marka olursa olsun inanmayın. Öyle bir mucize yok. Kilo vermek kalori isidir harcadigin kalodi aldigin kaloriden fazla olacaltır.

Siz vucudunuzdan memnun degilsiniz.Aslinda guzel kilo vermissiniz ama biraz daha motiveye ihtiyaciniz var.Ben diyet yaparken gucum tukendiginde,soyle bikac gun salarim kendimi.Ne istersem yerim,spora ara veririm,tembellesirim..Ama cok degil 3 5 gun sadece..Bu beni tekrar baslamaya motive eder.Deneyin belki etkisini gorursunuz..Ayrica o karin sarkikligi estetikle guzel duzeliyor ama bütçem yok diyorsunuz.Oyleyse siz sporu iki kati yapacaksiniz.Daha ağır spolar deneyin

Vakti dolacak yenisini alacagim insAllah
Ben daha genis gormek icin buyuk aliyorum aslinda
Bu sefer iyice kontrol edeyim

Bilmiyorum denicem bir sure yemicem

Nerde kontrol ettirebilirim q

3 hafta diyet yapip 1 hafta ara vererek verdim bu 15 kiloyu ama durdum kalan

Aynen bende

Bende

Dogumdan sonra gobek deligi iceride gibi kaliyor

Ah canim bende 2 cocukla oyleydim ama esime attim topu
Kan tahlili yaptırcaksınız aclık glikoz ve aclık ınsulın e baktırın.. Hemen cıkar sonucunuz

sezaryen göbek bölgesinde kalıcı yağlanmaya neden oluyor diye duymuştum. ne kadar doğru bilmiyorum ama sezaryen sonucu yağlanmanın en etkili ve hızlı çaresi yağ aldırma bence.

55 kilo ile hamile kaldım 80 kilo ile doğum yaptım hırslanıp 3 ay gibi bir sürede evde kendi imkanlarımla yaptığım zumba ve cardio sayesinde 20 kilo verdim, sarkma falan olmadı spor da olduğu için. Sonra buradaki diyet gruplarına katıldım eski kiloma döndüm:) Göbek eskiye döner hiç sorun değil. Çatlaklar geçmiyor lierac kullandım boşuna paramı harcamış oldum. Bir süre ciddi kafama taktım ama artık yaşımın da vermiş olduğu olgunlukla vücudumla barışık olmayı başardım. Giyiyorum bikinimi hiç de dert etmiyorum. Koltuk altı kararmam çok az var ama bikini bölgem için artık estetik gibi bir takım şeyler düşünüyorum. 2 çocuk doğurmuşsun her şeyden önce kendinle barış ve kendini sev sağlık hepsinden önemli. Diğerleri zamanla düzelir

ikisi de sezeryan sanirim,
yani doktorlara gore 2 yil vucudun eskiye donmesi,
tabi ki kisiden kisiye degisir.

benim yaralarim gec iyilesir ornegin, ben karin hareketleri yapmaya basladigimda oglum 1 yasindaydi,
ama baska bir arkadasim lohusaligindan sonra karin hareketleri yapabiliyordu.

Kendi vucudunuzu muhakkak dinleyin ve zorlamayin, tek diyebilecegim bu.

O kilolar aktif bir yasamla illa ki verilir,
uzerine saglikli bir diyet ve sporu eklerseniz emin olun hic estetige vs ihtiyaciniz olmaz.

Ben sadece cok zorlamayin diyorum yine de, ardarda 2 ameliyat vucut icin kolay degil.
Aslinda ilk sezeryandan sonra mekik cok rahat cekiyordum ama ikincide 5 ten fazlasinda kan geliyordu spiral mi acaba dedim pandemi dolayisiyla doktor yok ilk zaman gittigimde kaymamistir deyip test yapip gonderdi negatif cikmisti :kızgın:
Keske o zaman baska doktora gitseydim
Çatlaklara çözüm yok 48 kiloyum kendimi bildim bileli çatlaklarım var. Kremler,yağlar sadece vücudu nemlendirerek yeni çatlakların oluşmasını engeller estetik bule cözüm değil.Sporla zayıflayabilirsiniz hamileyken de spor yapılıyor özellikle hamilelsere özel pilates ve yüzme seansları oluyor. Hicbir sey yapamıyorsanız günde 1 km yürüyün.Bir de önceliklerim.farklı demi#siniz ama estetik kendinizi iyi hissertirecekse geri plana atmayın. Bir de zayıflama çaylarına hangi marka olursa olsun inanmayın. Öyle bir mucize yok. Kilo vermek kalori isidir harcadigin kalodi aldigin kaloriden fazla olacaltır.
Ben zaten yesil cay ve kayisi cayi disinda hicbirsey kullanmadim canim
Bu arada nerdeyse estetige ikna olucam gibi 😄
Kararma icin limon karbonat oneririm
Tesekkurler denicem
Siz vucudunuzdan memnun degilsiniz.Aslinda guzel kilo vermissiniz ama biraz daha motiveye ihtiyaciniz var.Ben diyet yaparken gucum tukendiginde,soyle bikac gun salarim kendimi.Ne istersem yerim,spora ara veririm,tembellesirim..Ama cok degil 3 5 gun sadece..Bu beni tekrar baslamaya motive eder.Deneyin belki etkisini gorursunuz..Ayrica o karin sarkikligi estetikle guzel duzeliyor ama bütçem yok diyorsunuz.Oyleyse siz sporu iki kati yapacaksiniz.Daha ağır spolar deneyin
2 cocukla firsatim olmuyor ki yoksa ne sporlar denicem de gelip ustumemi oturmalar gidiklamayami calismalar ah ah
Kan tahlili yaptırcaksınız aclık glikoz ve aclık ınsulın e baktırın.. Hemen cıkar sonucunuz
Aile hekimliginde cikar mi acaba
sezaryen göbek bölgesinde kalıcı yağlanmaya neden oluyor diye duymuştum. ne kadar doğru bilmiyorum ama sezaryen sonucu yağlanmanın en etkili ve hızlı çaresi yağ aldırma bence.
Maalesef ki ortaokuldan kalma kucuk bir gobegim vardi zaten hamilelikte de daha cok oldu
Yag aldirmada da arkadasimin gobek deligini almislardi korkuyorum
55 kilo ile hamile kaldım 80 kilo ile doğum yaptım hırslanıp 3 ay gibi bir sürede evde kendi imkanlarımla yaptığım zumba ve cardio sayesinde 20 kilo verdim, sarkma falan olmadı spor da olduğu için. Sonra buradaki diyet gruplarına katıldım eski kiloma döndüm:) Göbek eskiye döner hiç sorun değil. Çatlaklar geçmiyor lierac kullandım boşuna paramı harcamış oldum. Bir süre ciddi kafama taktım ama artık yaşımın da vermiş olduğu olgunlukla vücudumla barışık olmayı başardım. Giyiyorum bikinimi hiç de dert etmiyorum. Koltuk altı kararmam çok az var ama bikini bölgem için artık estetik gibi bir takım şeyler düşünüyorum. 2 çocuk doğurmuşsun her şeyden önce kendinle barış ve kendini sev sağlık hepsinden önemli. Diğerleri zamanla düzelir
InsAllah

Aslinda ilk sezeryandan sonra mekik cok rahat cekiyordum ama ikincide 5 ten fazlasinda kan geliyordu spiral mi acaba dedim pandemi dolayisiyla doktor yok ilk zaman gittigimde kaymamistir deyip test yapip gonderdi negatif cikmisti :kızgın:
Keske o zaman baska doktora gitseydim

Ben zaten yesil cay ve kayisi cayi disinda hicbirsey kullanmadim canim
Bu arada nerdeyse estetige ikna olucam gibi 😄

Tesekkurler denicem

2 cocukla firsatim olmuyor ki yoksa ne sporlar denicem de gelip ustumemi oturmalar gidiklamayami calismalar ah ah

Aile hekimliginde cikar mi acaba

Maalesef ki ortaokuldan kalma kucuk bir gobegim vardi zaten hamilelikte de daha cok oldu
Yag aldirmada da arkadasimin gobek deligini almislardi korkuyorum

InsAllah
Ben dahiliyeden vermıstım, doktor da yorumlar hem..

Randevu almaya calisayim aslindaa diyetisyende var hastanede ama var sadece
Aslında diyetisyenler mutlaka ınsulın direncine bakması lazım, bazıları bakıyor ama.. Bi çogu kalıp seylerı eline verıp gonderıyor.. Ben birine gitmiştim kabızlık problemim var dıyorum bana ara ogune muz yazıyor... İnsulın direncim varmıs kılo veremeemde etkılı.. İlaca basladık 12 kılo verdım direncim de düştü, beslenme selimi degisştiedim bide yuruyus

Aslında diyetisyenler mutlaka ınsulın direncine bakması lazım, bazıları bakıyor ama.. Bi çogu kalıp seylerı eline verıp gonderıyor.. Ben birine gitmiştim kabızlık problemim var dıyorum bana ara ogune muz yazıyor... İnsulın direncim varmıs kılo veremeemde etkılı.. İlaca basladık 12 kılo verdım direncim de düştü, beslenme selimi degisştiedim bide yuruyus
Baktim ayin 21 i bos

Aslinda birazda sıkılıyorum galiba ondan
Duygu durum bozuklugumun sebebini bilmiyorum yalniz kalmaktan midir nedir
Eşimde hic etkileyici bir kac kelime soylemiyor
Beni tatmin etmiyor
Benim dememle bir kac sey soyleyip yapiyor ama ben kendi istegi ile bekliyorum

Kaç tane çocuğu olan kadınlar taş gibi olabiliyor ünlüler falan.Herhalde biz de oluruz yaa moralimi bozmak istemiyorum😭
Ya o kadar beklemiyorum da en azindan gobek biraz toparlansa yok demem yani
Gerci ortaokuldaki haline doner cok cok 14 yil olmus
4 yil geriye dondum simdi
60 65 te 5 yil
58 te 9 yil geriye donecegim
55 ile gobek giderse 14 yil gerilemis olacagim insAllah

Ya o kadar beklemiyorum da en azindan gobek biraz toparlansa yok demem yani
Gerci ortaokuldaki haline doner cok cok 14 yil olmus
4 yil geriye dondum simdi
60 65 te 5 yil
58 te 9 yil geriye donecegim
55 ile gobek giderse 14 yil gerilemis olacagim insAllah