Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Vicdan Azabı Kızım

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

turuncupipet

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2016
651
486
35
Arkadaşlar merhaba ben kpss ye çalıştim atandım çok şükür. İki sene buna uğraştım ve emeklerim boşa gitmedi. Gelin görün ki kizimi kreşe alistiriyim dedim. Kızım kreşe gittiğinden beri sürekli hasta boğucu öksürük kusma ateş burun akıntısı geçmiyor. Zaten kreşe zorla gidiyor. Bir taraftan kaynanam bu kız sabahtan akşama kadar nasıl kalacak kreşte ömür boyu böyle mi sürecek kızının psikolojisi bozulacak vs. Şeyler söylüyor zaten kızıma çok üzülüyorumm. O konuştukça vicdan azabim artıyor. Eşim desen kaynanamla aynı fikirde asla destek verdiği yok.
Ama öte taraftan ben evdeyken çok mutsuzdumm. Çalışmak kendi ayaklarimin üstünde durmak istiyordum. Ama kızım dan dolayı atndigima bile sevinemedim. Kaynanam iki saatlik yol uzaklığında. Kış boyu idare et kızım 4 yaşına gelir hem biraz bağışıklığını guclendirelim dedik kabul etmiyor. Kızımı ona vericekmisim onda kqlsinmis(bu konuda bayağı ruh hastası hamileleigimden beri hep aynı muhabbet kızım onda kalacak sürekli vs)
Velhasıl napicagimi sasirdim. Lütfen bana akıl verin.
Kaynanam daha ben işe başlamadan isi birak diyor aynısını esidme söyledi. Çok canım sıkkın ne yapabilirim sizce

Çocuğu bir de immünoloji uzmanına gösterin derim. Çocuğu kreşe giden binlerce aile var. Benim oğlum da 2,5 yaşından beri kreşe gidiyor bir şekilde idare ediyoruz. Sıkmayın canınızı. Çocuk bu evden çıkarmadan da hastalanabiliyor. Hele kayinvalidede kalması çok daha kötü olur bence. Çocuk kendi annesini ister, düzenini ister.

Bu çocuk 7 yaşında okula başlasa yine o seneyi hasta olarak geçirecek. Mikroplarla yeni tanışıyor. Bu sene öyle.gecer ama zamanla bağışıklığı güçlenir. Akranlarıyla vakit geçirip yeni şeyler.ogrenir.
Atanma kolay mı. Çalışıyorsanız da kızınızın geleceği içinde calisiyorsunuz . Boşuna üzmeyin kendinizi

Çocuğu bir de immünoloji uzmanına gösterin derim. Çocuğu kreşe giden binlerce aile var. Benim oğlum da 2,5 yaşından beri kreşe gidiyor bir şekilde idare ediyoruz. Sıkmayın canınızı. Çocuk bu evden çıkarmadan da hastalanabiliyor. Hele kayinvalidede kalması çok daha kötü olur bence. Çocuk kendi annesini ister, düzenini ister.
Çocuğumu ben ölmediğim sürece kimseye vermem zaten.
Ama ben biraz duygusal yaklastigim için kendimide yipratiyorum maalesef

Bu çocuk 7 yaşında okula başlasa yine o seneyi hasta olarak geçirecek. Mikroplarla yeni tanışıyor. Bu sene öyle.gecer ama zamanla bağışıklığı güçlenir. Akranlarıyla vakit geçirip yeni şeyler.ogrenir.
Atanma kolay mı. Çalışıyorsanız da kızınızın geleceği içinde calisiyorsunuz . Boşuna üzmeyin kendinizi
Evet haklısınız. İnşallah her şey yoluna girer

Çocuklarımız hep kreşe gitti, hiçbirininde psikolojisi bozulmadi. Vücudu mikroplara alışana kadar tabiki hastalanacak bugün ya da yarın. Nefret ediyorum bizim toplumun kadınlara yaptığı baskıdan. Ülkeden nefret ettim iyice.

Arkadaşlar merhaba ben kpss ye çalıştim atandım çok şükür. İki sene buna uğraştım ve emeklerim boşa gitmedi. Gelin görün ki kizimi kreşe alistiriyim dedim. Kızım kreşe gittiğinden beri sürekli hasta boğucu öksürük kusma ateş burun akıntısı geçmiyor. Zaten kreşe zorla gidiyor. Bir taraftan kaynanam bu kız sabahtan akşama kadar nasıl kalacak kreşte ömür boyu böyle mi sürecek kızının psikolojisi bozulacak vs. Şeyler söylüyor zaten kızıma çok üzülüyorumm. O konuştukça vicdan azabim artıyor. Eşim desen kaynanamla aynı fikirde asla destek verdiği yok.
Ama öte taraftan ben evdeyken çok mutsuzdumm. Çalışmak kendi ayaklarimin üstünde durmak istiyordum. Ama kızım dan dolayı atndigima bile sevinemedim. Kaynanam iki saatlik yol uzaklığında. Kış boyu idare et kızım 4 yaşına gelir hem biraz bağışıklığını guclendirelim dedik kabul etmiyor. Kızımı ona vericekmisim onda kqlsinmis(bu konuda bayağı ruh hastası hamileleigimden beri hep aynı muhabbet kızım onda kalacak sürekli vs)
Kaynanam daha ben işe başlamadan isi birak diyor aynısını esidme söyledi. Çok canım sıkkın ne yapabilirim sizce
Tabi ki de kaynananız saçmalamış . Atanmak kolay mı ne güzel atanmışsınız niye bırakasınız . Bazı kaynanalar eşler kadının ayakları üzerinde durmasını çekemez.,çocuğunuzda bir şekilde alışacak. Çalışan binlerce anne var ilk değilsiniz sonda olmayacaksınız . İşe başlayınca bir bakıcı tutun isterseniz ya da kreşe devam . Kararlarınızda kararlı olun. Boş konuşan insanları takmayın

Bakıcı tutsanız ?

Çocuklarımız hep kreşe gitti, hiçbirininde psikolojisi bozulmadi. Vücudu mikroplara alışana kadar tabiki hastalanacak bugün ya da yarın. Nefret ediyorum bizim toplumun kadınlara yaptığı baskıdan. Ülkeden nefret ettim iyice.
Bende nefret ediyorum kocamdan da nefret ediyorum her zaman annesine ve babasına çanak tutup hiç bir zaman benim ve kızımın yanında olmadığı icin

Çocuğumu ben ölmediğim sürece kimseye vermem zaten.
Ama ben biraz duygusal yaklastigim için kendimide yipratiyorum maalesef
Kaynanada siz atandığınız için ufak bir kıskançlık sezdim. Çocuk bahanesiyle size ket vurmak istiyor gibi. Bu süreçte çocukla evde olabildiğince kaliteli vakit geçirin, okulu övün, öğretmenlerle konuşun hani okula gitmekte zorlanıyorsa diye diyorum. Onun dışında hastalanması çok normal hem mikroplarla yeni yeni tanışıyor hem de mevsim geçişi. Biz bütün aile hastayız şu an. Benim oğlum da kreşe başladığından beri hastalanıyor. İlla bu dönemlerde öksürük krizleri olur. Tanımlanmamış astımı varmış. İlaçların var onları kullanıyoruz bir süre sonra geciyor.

Kızım daha küçük olsaydi tutardım ama şu an 3 yaşında yabancı birine çok daha zor alisacakti ayrıca kreş daha mantıklı geldi arkadaşlar oyuncaklar öğretmenler daha cazip olur diye dusundum
Alışır elbet bir kaç zaman hasta olacak ama alışacak sırf bu yüzden mesleğinizi bırakmayın derim

Malesef bu dönem çocuklar da büyüklerde çok izole kaldı öyle olmasa bile kreşe başlayan çocuklarda olan bir durumdu diğer çocuklarla temas halinde yeni bir çevreye giriyor hastalanması çok normal kaç yaşında olursa olsun yeni çevreye vücut tepki gösterir tabi ne yani hiç mi okula gitmesin çocuklar 😒 Ne güzel atanmışsınız lütfen onları dinleyip işten ayrılmayın

Çocuğunuz elbet alışacak kreşe. Hastalık da normal biri hasta olunca hepsi oluyor. Pekmez vs alın takviye edici bağışıklığı güçlenir. İşinizi de sakın bırakmayın millet atanmaya çalışır siz atanmışsınız ne güzel eşinizi ve kv yi dinlemeyin sakın

Çocuğunuz elbet alışacak kreşe. Hastalık da normal biri hasta olunca hepsi oluyor. Pekmez vs alın takviye edici bağışıklığı güçlenir. İşinizi de sakın bırakmayın millet atanmaya çalışır siz atanmışsınız ne güzel eşinizi ve kv yi dinlemeyin sakın
İsimden ayrilmak istemiyorum zaten çok iyi maaş alicam. Zaten her şey kızım için ve kendim için

Sizin çocuğunuz neden sürekli sizden uzak bir yerde kalsın. Bunu teklif edenin bir anne olması gerçekten çok tuhaf.

Vicdan azabı çekmeyin. Çocuğunuzun da geleceği için en güzel şeyi yapıp mesleğinizi elinize almışsınız.

Her çalışan anne gibi sorunlarınız. Çocuğunuzun sağlık durumu ile ilgilenin ancak doğal bir durum ise bir sorun yoksa çalışmaya devam edin. Ne yapabilirsiniz konusuna gelince bu taleplere cevabınızı verin kafaya takmayın çalışmaya devam edin. Çocuk neden kayinvalidede kalıyor. Benim kızıma 2 yıl annem baktı ve biz bazen uyum sorunu yaşıyoruz. Ben buna bağlıyorum maalesef. Bence çalışan anne de olsa çocuğuna şartları dahilinde düzenini kurması gerek. Vicdan azabını sizde gereksiz gördüm kısacası DUYMAZDAN GELIN SUSTURUN

Kızım daha küçük olsaydi tutardım ama şu an 3 yaşında yabancı birine çok daha zor alisacakti ayrıca kreş daha mantıklı geldi arkadaşlar oyuncaklar öğretmenler daha cazip olur diye dusundum
Çok iyi düşünmüşsünüz, evde babane ile güne müge anlı ile başlayıp esra erol ile bitirerek mi yaşasın 3 yaşındaki çocuk.
Haftalar, aylar sürebiliyor çocukların alışması ve bence bu süreci en çok uzatan şey annenin tedirginliği oluyor. Siz yaptığınızdan ne kadar emin olursanız çocugunuz da bunu hissedecek. O nedenle çocugu değil kendinizi alıştırın önce, görün o da sizin peşinizden gelecek. Sağlıklı, bol taze sebzeli beslemeye çalışın, bağışıklığı güçlensin birazcık daha.

X