Vernalagnia-Sağlıklı Yaşam ve Spor Günlüğü

10.11.2017

Jillian Michaels 30 day shred level 1 - 5/10

Resmen zorla yaptım cuma günü ama öyle ya da böyle yaptım diye düşünüyorum :)

11.11.2017 - Rest

12.11.2017

Jillian Michaels 30 day shred level 1 - 6/10

Gelelim haftalık plan analizine :)

6-12 Kasım

• Jillan 30 day shred? Hadi bakalım. ✔ başladım
  • Temiz beslenmeye devam. ✔ ✘ Haftasonu çok kötü :/
  • Kitap demek istemiyorum ayıp ama tembel teneke. ✘ Kitabı bıraktım hiiiç sevdiğim bir tarz değil.
  • Eksi görülecek! ✘ Bu neden böyle anlamadım haftasonu cozutmalarından herhalde.
  • Yoga konusunu güzelce araştırmalıyım. ✘ araştırmadı...
  • Headstand denemelerine tekrar başlayabilirsin. ✘ başlamadı...
  • Kefiri düzeltebiliyorsan, düzenli iç. ✔ en azından bunu hallettim.
  • O tarifi de dene! ✔ Tarifi de denedim.
  • Bugünün işini yarına bırakma. ✔ Zaman zaman bıraktım :KK70:
  • Üşenme, erteleme, vazgeçme! ✔ Çook üşeniyorum :KK70: :KK70:
  • Harekete geçmek için mükemmel hale gelmeyi bekleme, olamazsın! :) ✔ çok mantıklı!

13-19 Kasım

• Jillian'a devam, lütfen pes etme bir kere olsun tamamla.
  • Haftaiçi-Haftasonu farketmez gereksiz cozutma!
  • Yeni bir kitaba başla.
  • Eksi artık şart, kır şu direnci.
  • İşlerini yoluna koy.

Aklıma gelirse daha yazarım :)

13.11.2017

Jillian Michaels 30 day shred level 1 - 7/10

14.11.2017

Jillian Michaels 30 day shred level 1 - 8/10

Enee yazmayı unutmuşum ya dün :)

Bugün detoks günü, hadi bakalım :)

15.11.2017

Dün detokstan dolayı spor yapmadım. Tamam enerjim aşırı düşmedi ama yapacak kadar da enerjim olduğunu hissedemedim maalesef :) Olsun kaldığımız yerden devam ederiz. :emir_bebek:

1. level 8'den öte gidemeyecek anlaşıldı :KK70: Bugün 2. leveldan devam etmeyi düşünüyorum :)
Faydasını gördüm bırakmamalıyım.
Hepi topu 30 dk. Kendime bu iyiliği yapmam şart!

Selam günlük,

Bir önceki haftaya bir göz atalım.

13-19 Kasım

• Jillian'a devam, lütfen pes etme bir kere olsun tamamla. (Bu tamamdır bence. 1. levelı 8 günden sonra yapmamış olsam da 2. levela geçtim ve devam ediyorum)
  • Haftaiçi-Haftasonu farketmez gereksiz cozutm! (Bu kötü, emeklerime yazık ediyorum bence. Neden daha iyisi olmasın?)
  • Yeni bir kitaba başla.(Unuttu...)
  • Eksi artık şart, kır şu direnci. (Kötü beslenince haliyle o da yok)
  • İşlerini yoluna koy. (Biraz biraz halloluyor)
Yeni hafta hedefleri...

20-26 Kasım

• Jillian 'a devam tabi :) Görünüşe göre perşembe dinlenme var bu hafta. Onun dışında full level 2
  • Yani ne desem bilemiyorum. Sağlıklı beslen. Yediklerini kaçamak olarak görme. Her zaman vücuduna tam anlamıyla fayda sağlayacak şeyler yiyemesen bile, onların dozunu az tut ki vücudun tolere edebilsin.
  • Kitaba acil başlanacak ve en az 100 sayfa bitecek bu hafta :)
  • Eksi neydi, eksi emekti...
  • Hc yağını aktif olarak kullan
  • Sabahları sirkeli limoınlu falan filan su yapardın. Vücudu temizliyor gibi o tekrar mı başlasan? Ya da dur böyle demeyelim de, devam mı etsen? :)
  • Esnemek... esnemek için bir şeyler yapmalı ama ne?
  • Enerji... Daha enerjik olmak için neler yapılabilir? Kıpır kıpır ol!
Sen yaparsın... :)

Canım canım canım

Dün shred 2. level 4. günü yaptım.
Bugün beslenme konusunda bir şeyi denemeye başladım, bakalım devam ettirebilirsem bahsederim sana :)

Canım kendim ya valla aferin bana :KK70:

Dün Shred Level 2- 5/10 yaptım. Resmen programın yarısı bitti. Bugün rest günümüz.
Kendim için bir şey yapmak mutlu ediyor. :KK200:

Canım kendim ya valla aferin bana :KK70:

Dün Shred Level 2- 5/10 yaptım. Resmen programın yarısı bitti. Bugün rest günümüz.
Kendim için bir şey yapmak mutlu ediyor. :KK200:
Bir gün var aramızda ben cumarteside rest yapacağım, level 3 birlikte ilerleriz gibi görünüyor :)

Selam,

Öncelikle geçen haftayı bir kontrol edelim.

20-26 Kasım

• Jillian 'a devam tabi :) Görünüşe göre perşembe dinlenme var bu hafta. Onun dışında full level 2 (Jillian'a devam ediyorum, dinlenmeyi iki gün yaptım ancak problem yok)
  • Yani ne desem bilemiyorum. Sağlıklı beslen. Yediklerini kaçamak olarak görme. Her zaman vücuduna tam anlamıyla fayda sağlayacak şeyler yiyemesen bile, onların dozunu az tut ki vücudun tolere edebilsin. (Vücudumun tolere edebileceğinden fazlasını yedim ve kötü beslendim. Bu spor ile çok güzel sonuçlar alabilecekken kendimi baltalıyorum)
  • Kitaba acil başlanacak ve en az 100 sayfa bitecek bu hafta :) (Ancak bugün alabildim yanıma kitap...)
  • Eksi neydi, eksi emekti... (!?)
  • Hc yağını aktif olarak kullan (Bunu da uygulamaya başladım, faydalı olabileceğini düşünüyorum)
  • Sabahları sirkeli limoınlu falan filan su yapardın. Vücudu temizliyor gibi o tekrar mı başlasan? Ya da dur böyle demeyelim de, devam mı etsen? :) (Sirke bitti henüz almadım ahahha)
  • Esnemek... esnemek için bir şeyler yapmalı ama ne?(Ne?)
  • Enerji... Daha enerjik olmak için neler yapılabilir? Kıpır kıpır ol! (ol!)
27 Kasım-3 Aralık
  • Jillian. Saatini değiştirmeyi planlıyorum.
  • Sağlıklı beslen.
  • Kitap oku her gün en az 10 sayfa.
  • Eksi neydi, eksi emekti...
  • Hc yağını aktif olarak kullan.
  • Sabahları sirkeli limoınlu su
  • Esnemek...
  • Enerji...
Yıl bitiyor yalnız, haftalık 1 kg eksi görmek istiyorum, amin!

Haha buralardayım merak etme. İkinci level 9da kaldı, bıraktım hahah. 3. level tam 10da 10 olacak inşallah :KK70: Bu akşam 3e geçiyorum hayırlısıyla.

TK500 diye bir şey duydum onu araştıracağım biraz bakalım...
Onu önceden denemiştim evet zorlayıcı ama dediği kadar kalori yaktırdığını sanmıyorum

Hedef olayını bir yere bırakıyorum artık çünkü sabitlendi gibi gözüküyor hedeflerim :) Elimden geldiğince de uyguluyorum bu konuda problem yok :)

25 Kasım Shred Level 2- 6/10
26 Kasım Shred Level 2- 7/10
27 Kasım Shred Level 2- 8/10
28 Kasım Shred Level 2- 9/10

4 gün aradan sonra

3 Aralık Shred Level 3-1/10

Level 3ü çok sevdim nedense ya. Yaptırdığı hareketler kolay değil kesinlikle, çığlık attığım, bağırdığım, midem bulandı yeteeaar! diye isyan ettiğim anlar oluyor ama yaptırdığı hareketler daha çok hoşuma gitti herhalde.

Bir de 4 gün sonra tekrar spor yapmak süper oldu. Spor yapmadığım zamanlarda yapmalıyım hissi oluşuyor. Düzenli spor bilinci kazanmaya başladığımı umuyorum :)

6 Kasım 2017 Pazartesi : Shred Level 1-1/10
7 Kasım 2017 Salı : Shred Level 1-2/10
8 Kasım 2017 Çarşamba : Shred Level 1-3/10
9 Kasım 2017 Perşembe : Shred Level 1-4/10
10 Kasım 2017 Cuma : Shred Level 1-5/10
11 Kasım 2017 Cumartesi : Rest
12 Kasım 2017 Pazar : Shred Level 1-6/10
13 Kasım 2017 Pazartesi : Shred Level 1-7/10
14 Kasım 2017 Salı : Shred Level 1-8/10
15 Kasım 2017 Çarşamba : Detokstan dolayı boş
16 Kasım 2017 Perşembe : Boş
17 Kasım 2017 Cuma : Boş
18 Kasım 2017 Cumartesi : Shred Level 2-1/10
19 Kasım 2017 Pazar : Shred Level 2-2/10
20 Kasım 2017 Pazartesi : Shred Level 2-3/10
21 Kasım 2017 Salı : Shred Level 2-4/10
22 Kasım 2017 Çarşamba : Shred Level 2-5/10
23 Kasım 2017 Perşembe : Rest
24 Kasım 2017 Cuma : Boş
25 Kasım 2017 Cumartesi : Shred Level 2-6/10
26 Kasım 2017 Pazar : Shred Level 2-7/10
27 Kasım 2017 Pazartesi : Shred Level 2-8/10
28 Kasım 2017 Salı : Shred Level 2-9/10
29 Kasım 2017 Çarşamba : Boş
30 Kasım 2017 Perşembe : Rest
1 Aralık 2017 Cuma : Boş
2 Aralık 2017 Cumartesi : Boş
3 Aralık 2017 Pazar : Shred Level 3-1/10

Görüldüğü üzere hep ilk 5 gün süper olmuş her levelda, 5 günden sonra bıkkınlık gelmiş. :KK70: 2-3 arası çok fazla boş gün geçmiş. Neyse geç olsun güç olmasın. Bir sonraki programlara daha istikrarlı olmak dileğiyle...
Küçük bir kural olsun bana *zorunlu haller dışında 3 günden fazla sporsuz durma!*

4 Aralık Shred Level 3-2/10

Ufak ufak yeni program arayışına giriyorum. Yolumuz uzun ama çok güzel bir yol. İnsanın kendine yatırım yapması mükemmel bir şey. Hele dün akşam kondisyonumun arttığını net bir şekilde farkedince acayip gaza geldim. :)

Ücretsiz bir yoga sitesine üye oldum dün, 28 günlük egzersiz programı var dün ilk günü yaptım. Zaten kısa bir giriş videosuydu ama süper hissediyorum!

Ücretsiz bir yoga sitesine üye oldum dün, 28 günlük egzersiz programı var dün ilk günü yaptım. Zaten kısa bir giriş videosuydu ama süper hissediyorum!
aa yoga demekkk
bu ara bende ona niyetlendim hem cok stresli bi dönemdeyim hemde kilo aldım yoga yada plates diye düşündüm ve yoga ilgimi cekti :)
kullandıgınız site baslangic için uygun mu acaba ? yeni başlayanlar için video bulamadımda ben hiç

X