Verimli Yaşam Günlüğüm

Merhabalar sevgili günlük dün çok yoğun geçti
Beslenmeyle başlayalım çeki düzen vermeye çalışıyorum
Sabah 1 dilim peynir 1 yumurta domates salatalık

Öğlen tavuklu salata

Akşam yoğurtlu karnabahar iki dilim ekmek
Ara 10 kuru üzüm

Dün spora da gittim bir saat

Kitap okuyamadım çocuklarla oynadım ama

Ekonomi çöktü biraz ek derste toparlayacağım inşallah

Bugün de fena değil veli ziyaretine gittin ama 3-4 sarma biraz kabak çekirdeği ile atlattım şükür

İyi geceler
Yine pek iyi değilim bıktım artık Bı kaç gün iyi gidip düşmekten niye böyleyim bilmiyorum bıktım bu depresif ruh halinden kaçıp gidesim geliyor bazen günlerce saatlerce yalnız kalmak istiyorum keşke bi kaç gün böyle bir imkanım olsa kötü beslemiyorum aslında ama kilo almışım nasıl aldıysam önce yediklerim yeni kilo oluyor herhalde

İyi geceler sevgili günlüğüm
Bugün fena sayılmazdı hiç yazasım yok nedense bi kitap okuyorum çok etkilendim başak sayanın enerji ile ilgili bitireyim bi dönüşüm yaşayabilirim inşallah

Bugün diyet gitti yine akşamı çok hafif geçirmem lazım iki gündür diyet gidiyor dün okulda öğretmenlerle gün gibi yapıyoruz bugün de veli ziyaretine gittik yedim baya

Yediklerimi yazayım
Salı günü sabah haş yumurta domates salatalık peynir

Öğlen 4 sarma kabak çekirdeği veli ziyareti

Akşam 4 köfte salata 2 dilim ekmek

Çarşamba

Öğlen 1 kupa domates çorbası

Akşam 2 kase domates çorbası
Ara 1 incir 2 kuru kayısı 2 hurma 10 badem

Perşembe

Öğlen 1 köstebek pasta 2 yk kısır 4 sarma 2 kurabiye 1 poğaça

Akşam 1 dilim peynir domates salatalık
Ara 10 badem

Cuma 1 dilim peynir 1 yumurta domates salatalık 2 zeytin

Öğlen 5-6 sarma 1 dilim ağlayan pasta 1 elmalı kurabiye

Akşamı yazarım yiyince bugün Spor var neyseki

Başak Sayan İn sen değişirsen her şey değişir kitabına başladım çok sevdim
Yazmadığım her gün kitap okudum bu arada
Spora pazartesi Çarşamba cuma gittim
Çocuklarla kaliteli zaman da çoğunlukla geçirdim

Tek derdim beslenme onu bir türlü beceremiyorum zaten iyi beslenirsem iyi de hissediyorum kötü beslendiğim zaman kendime iyi de davranmıyorum suçluluk duyguları bastırıyor bunu nasıl aşacağımı gerçekten bilmiyorum ve bu konuda çok yorgunum

Bu hafta diyetisyen kontrolüm yok haftaya olacak bir haftam kaldı bu hafta söyle güzelce beslenmeyi başarıp yılbaşına istediğim kiloda 59 girsem keşke ama en son perşembe sabah hala 62 lerle duruyordum

en son geçtiğimiz cuma yazmışım beslenme anlamında haftasonum berbat geçti ne yapsam da bu dengeyi korusam bilmiyorum pazartesi salı gayet iyiydim bugün dışarda kahvaltı yaptım yine fenaa

ekonomik hedefleri de tutturamadım maalesef 1000 lira harcadık birikim için ayırdığımızdan ve daha maaşa 15 gün var :mad::mad::mad::mad::mad::mad:
bunu yapanlar nasıl yapıyor ya çocuklarla bi dışarı çıktık 150 lira gitti resmen saçma sapan şeylere evde de çok bunalıyorum

aynı yerde çabalayıp duruyorumm ya

kitabımı okuyorum allahtan düzgün götürdüğüm bi kitap okuma bi de meditasyon var çocuklarla oyunda kalıyor ne zamandır

sürekli eksik hissetmekten çok yoruldum her şeyi sorguluyorum anneliğimi eşliğimi maddiyatı hayattan beklentilerim zaten hep bekliyor

merhaba konunuz ilgimi çekti yazayım dedim...
Yapilacak cok sey var diye düşündukce aslinda daha kötü oluyor...Çünkü he zaman yapacak cok sey var...Gezecek öğrenecek ve okuyacak....Aslında hiçbir zaman tam olmayacak...Biraz ben de böyleyim biraz olabilsek hedefler koyup başardıkça kendimizi ödüllendirmek belki de en dogrusu

Şu an elimde ajanda yıllık aylık hedefler oluşturmaya başladım. Gün sonunda tamamlayıp uygulamaya çalışacağım...
Çalışmak ev cocuk ve yapmak istediklerimiz pek de kolay degil aslinda
bende herşeyi hemen hemen her şeyi yazarım istiyorum ki hayatta bir düzenim olsun ama yok yapamıyorum özllikle yeme ve harcama alışkanlıklarımı dengede tutamıyorum ya çok katıyım ya da komple bırakıyorum yaşamdan hiç zevk almıyor gibiyim aslında birçok kişinin olmak isteyeceği konumdayım kendime yaşamımla ilgili artıları sölüyorum ama işe yaramıyor
geçen gün eşim sürekli yazıyoruz ama eylem yok gibi bişi söyledi çok haklı ve haklı olması geçekten canımı yakıyor yazıyorum yazıyorum üç gün uyguluyorum 4 gün yok

bende herşeyi hemen hemen her şeyi yazarım istiyorum ki hayatta bir düzenim olsun ama yok yapamıyorum özllikle yeme ve harcama alışkanlıklarımı dengede tutamıyorum ya çok katıyım ya da komple bırakıyorum yaşamdan hiç zevk almıyor gibiyim aslında birçok kişinin olmak isteyeceği konumdayım kendime yaşamımla ilgili artıları sölüyorum ama işe yaramıyor
geçen gün eşim sürekli yazıyoruz ama eylem yok gibi bişi söyledi çok haklı ve haklı olması geçekten canımı yakıyor yazıyorum yazıyorum üç gün uyguluyorum 4 gün yok
Çok sıkmadan yapmaya çalışsanız.. Ne bileyim yemek de serbest gun olabilir. haftalık para harcama limiti olabilir bunun gibi...
Aslında gelir ne olursa olsun toplum olarak mutsuzlastik..

Ben çok hedefleri olan biriyim olmayınca eksik yaşadım geliyor.. O yuzden biraz daha yapabilecek hedef koymaya mücadele ediyorum...

Merhaba denk gelip okuyunca yazmadan gecmek istemedim.Bence gayet iyi gidiyorsunuz.Hayat rutini icinde inis ve cikislar yasamak oldukca normal.Kilo verip,kitap okuyarak kendinize yatırım yapiyorsunuz.isiniz,eviniz,çocuklarınız ve esiniz arasinda bir denge kurmussunuz.
Bence basarabildiklerinizi sıradan görmeyin.
Siz basarili bir iş kadını ayni zamanda iyi bir annesiniz.
Bana sadece sabah beslenmeniz biraz zayif geldi.Daha saglam kahvalti gün icerisinde aclik krizi yasatmaz.tabi diyetisyeniniz yediginiz gibi uygun görüyor ise siz onu dinleyin. :)
Basak sayanin kitabi bittimi?izleniminiz nedir?
Iyi yillar dilerim.

Bunu size daha önce de söylemiştim.
Mükemmeliyetçi kişilik olabilir. Bir şey istediğiniz gibi mükemmel değilse sıfırdır, hiç olmamış gibidir. Ve bunun sonucu olarak bir şey tamamen olamıyorsa o halde hiç olmasın’dır. Ya hep ya hiç sonucunu doğurur.

Üstte yazılanlara katılıyorum. Olanları görmeye çalışmak lazım biraz. Bir şeyin ‘tam olması gerektiği gibi’ olması çoğu zaman imkansızdır. Bunu fark ettikten sonra biraz düzelmeye başlıyor insan. Farkındalık önemli bir başlangıç. Umarım aşarsınız.

X