Vaser lliposuction -karın germe-meme dikleştirme

Vaser lipo yu araştırırken jplasma yaptıranlar oluyor ikisi aynı anda yaptıran var mı acaba jplasma sıkılaşma yapıyormuş galiba tam bilmiyorum bilen bilgi verirse çok sevinirim 🙏

Öncelikle geçmiş olsun ☺️çok güzel anlatmışsınız süreci içime su Serptiniz çok korkuyordum 🙏
çok tşk ederim..korkulacak bişey yok içiniz rahat olsun..ben hastaneden taburcu olur olmaz gittimm şöylee bir ziyafet çektimm kendime :)) kahvaltıyı çok özlemiştim..sonra işyerıme geldim..evde yatmak bile istemedim..ertesi gün gittim kuaförrüme saçımı yıkatıp fön çektirdim(4-5 gun banyo yasak)şimdide iş yerındeyim...sizde çok rahat atlatacaksınız inş..şimdiden geçmiş olsun sevgiler

Merhaba,aranıza yeni katıldım.misafir olarak sayfada dolanırken vücut estetiği ile açılan başlıkları tek tek okudum,cesaretlendim.inşallah bir aksilik olmazsa mart ayının 2.haftası vaser lipo.karın germe ve meme büyütme dikleştirme ameliyatı olacağım.doktorumu hasta yorumlarından,kadın platformlarından,ayrıca çevremde ameliyat olanların tavsiyeleri üzerine tercih ettim.Rabbim pişman etmesin.sağlıkla evime dönmeyi nasip etsin.süreci atlattıktan sonra sizinle paylaşacağım.

Merhaba,aranıza yeni katıldım.misafir olarak sayfada dolanırken vücut estetiği ile açılan başlıkları tek tek okudum,cesaretlendim.inşallah bir aksilik olmazsa mart ayının 2.haftası vaser lipo.karın germe ve meme büyütme dikleştirme ameliyatı olacağım.doktorumu hasta yorumlarından,kadın platformlarından,ayrıca çevremde ameliyat olanların tavsiyeleri üzerine tercih ettim.Rabbim pişman etmesin.sağlıkla evime dönmeyi nasip etsin.süreci atlattıktan sonra sizinle paylaşacağım.
Merhaba öncelikle hoşgeldin 🤗 benim geçirdiğim ameliyatların aynısını olacaksınız. Ben 1 ay oldum . Merak ettiğiniz şeyler olursa yardımcı olabilirim şimdiden geçmiş olsun 🙏

Merhaba kime ameliyat olacaksınız ben karar veremiyorum doktora bi türlü. Ankaradayim bende.

Merhaba öncelikle hoşgeldin 🤗 benim geçirdiğim ameliyatların aynısını olacaksınız. Ben 1 ay oldum . Merak ettiğiniz şeyler olursa yardımcı olabilirim şimdiden geçmiş olsun 🙏
teşekkür ederim 🙏 nasıl bir süreç geçirdiniz?çok araştırdım,haliyle bir kaygı,korku var.doktorum 1 gece hastanede yatış verdi.yeterli olur mu?ameliyat sonrası giymek için gecelik mi pijama takımı mı tercih etmeliyim?

Merhaba,bana 3 doktor ismi verildi.Tarık Çavuşoğlu,Ömer ekin ve diren çelik.çevremde 3 kişi diren hocama ameliyat oldu,memnun oldukları için onu tercih ettim.
Bana da omer ekin ve diren çelik dediler. İkisi arasında gelip gidiyorum muayenede olmadkm henüz. Ama oldukça farklı fiyat verdi ikiside o kısım biraz kafamı karıştırıyor

teşekkür ederim 🙏 nasıl bir süreç geçirdiniz?çok araştırdım,haliyle bir kaygı,korku var.doktorum 1 gece hastanede yatış verdi.yeterli olur mu?ameliyat sonrası giymek için gecelik mi pijama takımı mı tercih etmeliyim?
Ben cuma günü ameliyat oldum doktorum normalde 2 gece demişti ama pazara denk gelince ptesi taburcu edecekti ben 1 gün daha kalmak istedim ve salı günü taburcu oldum.. bence sizde en az 2 gece kalmalısınız.. ameliyat sonrası önden düğmeli pijama götürdüm ama açıkçası hem diren hem sonda olduğu için yürüyüş yaparken falan sabahlık türü birşey çok işinize yarar.. ben altıma birşey giymedim çünkü diren ve sonda hortumları rahatsız edecekti.. nasıl süreç geçirdğime gelirsek . İlk birkaç gün yatarken ve kalkarken ağrınız olıyor liposuctiondan dolayı.. dik yürüyemeyeceksiniz karın germe dikişleriniz yüzünden.. hatta ilk gün yatarkende düz dğeil biraz v şeklinde yatırıyolar..göğüs protez olduğu için ödemlerden dolayı ağrı ve şişlik oluuor.. adet dönemindeki gibi bi şişkinlik olarak tarif edilebilir.. snaırım1-2 ay sürecekmiş vücut alışana kadar.. yani burda öyle öldüm bittim diye yazılanlar gibi zor bir süreç değil.. ben taburcu olur olmaz iş yerime gittim eve bile gitmek istemedi canım .. zaten sonrasında yaşadığnız memnuniyet herseye değecek iananın.. şimdiden geçmiş olsun.. hiç endişelenmeyin.. sonuçlar harika olacak 🙏🥰 yine aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz sevgiler

Ben cuma günü ameliyat oldum doktorum normalde 2 gece demişti ama pazara denk gelince ptesi taburcu edecekti ben 1 gün daha kalmak istedim ve salı günü taburcu oldum.. bence sizde en az 2 gece kalmalısınız.. ameliyat sonrası önden düğmeli pijama götürdüm ama açıkçası hem diren hem sonda olduğu için yürüyüş yaparken falan sabahlık türü birşey çok işinize yarar.. ben altıma birşey giymedim çünkü diren ve sonda hortumları rahatsız edecekti.. nasıl süreç geçirdğime gelirsek . İlk birkaç gün yatarken ve kalkarken ağrınız olıyor liposuctiondan dolayı.. dik yürüyemeyeceksiniz karın germe dikişleriniz yüzünden.. hatta ilk gün yatarkende düz dğeil biraz v şeklinde yatırıyolar..göğüs protez olduğu için ödemlerden dolayı ağrı ve şişlik oluuor.. adet dönemindeki gibi bi şişkinlik olarak tarif edilebilir.. snaırım1-2 ay sürecekmiş vücut alışana kadar.. yani burda öyle öldüm bittim diye yazılanlar gibi zor bir süreç değil.. ben taburcu olur olmaz iş yerime gittim eve bile gitmek istemedi canım .. zaten sonrasında yaşadığnız memnuniyet herseye değecek iananın.. şimdiden geçmiş olsun.. hiç endişelenmeyin.. sonuçlar harika olacak 🙏🥰 yine aklınıza takılan bir şey olursa sorabilirsiniz sevgiler
Geçmiş olsun. Ben Aydın da yaşıyorum bu nedenle denizli ye gelebilir im Ameliyat sonrası bakıma ihtiyac var mı? Ayrıca ben çok kilolu gyinede bu ameliyatı olabilir miyim?
jpalsma yı duydum ama yaptırmadım..vaser lipo zaten sıkılıaşma sağlayan bi yöntem..yani klasik liposuction gibi değilgeçmiş olsun

jpalsma yı duydum ama yaptırmadım..vaser lipo zaten sıkılıaşma sağlayan bi yöntem..yani klasik liposuction gibi değil..
Merhaba , vazer lipo ve diger normal lipoyla arasinda cokmu fark var ? bende oldum ama Hangi yøntemi kullandilar bilemiyorm

Merhaba , vazer lipo ve diger normal lipoyla arasinda cokmu fark var ? bende oldum ama Hangi yøntemi kullandilar bilemiyorm
Merhaba evet fark var.. vaser lipo sadece yağ dokusunu hedef alan bir sistem normal lipo ise yağ dokusunun çevresindeki dokulara sinirlere zarar verebiliyor.. iyileşme süreci daha uzun ve kanama daha fazla oluyor işlem sırasında.. ayrıca bacak içi kol gibi ince deri olan yerlere vaser yapılması laızm.. sarkma olmaması açısından..

evet arkdaslar bugun taburcu oldum..ve dediğim gibi tüm süreci iyisiyle kötüsüyle yazıcam ki benım gibi terddütü olanlara yardımcı olabilieyim..
..benım ameliyatım 27 ocak cuma gunuydu..sabah çok erken saatte alacağı için doktorum ,istersen bir gece önceden yatırayım seni dedi..kabul ettim.gundüz çizim için gittim ve liposuction ve meme toparlama ve protez için gerekli çizimleri yaptı vücuduma.
gece yatışımı yaptım ve hastaneye yattım.sabah 8 gibi ameliyat saatiniz dediler. 00,00 dan itibaren birşey yiyip içmeyeceksiniz dendi..
sabah 6 gibi damar yolumu açmak için hemşire geldi ve ameliyat kıyafetimide bırakark gitti.saat 8 gibi beni almaya geldiler
ameliyathaneye indiğimde heyacnlanırım sanıyordum ama hiç heyecan olmadı..en son anestezi dr bana başlıyoruz dedi 1-2-3 sayarken gerisini hatırlamıyorum
uyandığımda titriyordum..uyandırma odasında ısıtıcı ile beni ısıtmaya çalışıyorlardı(normal birşeymiş titremek)..8 saat sürmüş ameliyatım..dışarda bekleyen yakınlarım çok meraklanmışlar..ameliyat sırasında kan değerlerim düştüğü için 1 ünite kan verilmiş..neyse yaklşaık 40 dk uyandırma odasında bekletilip odaya çıkarıldım.
odaya gedlğimde de içim titriyordu halaa ..sonda ve 3 tane diren takılıydı...ağzım çok kuruydu su istedim..doktorum kendimde oldugum için verebilirsiniz dedi (tam ayılmayınca nefes borusuna kaçabilme ihtimaline karşılık verilmiyormuş)..ağrım sızım yoktu..ağrı kesici ve antibiyotik serum veriyolar.
4 saat sonra ıhlamur ve bisküvi, ardından çorba daha sonra istediğini yiyebilirsin dedi doktorum..o süreçte sürekli su içtim ki normalde çok su içen birisi değilim..gece gayet rahat geçirdim hiçbirşey hissetmiyordum.
ertesi gün (ctesi)gözlerimi açamıyordum..anestesi etkisi ancak geçiyormuş ve vucut yoruldugu için tüm gün uyudum..beni yürütmeye çalıştıklarında bile gözüm kapalıydı.arada bişeyler yedirselerde hatırlamıyorum bile..
pazar günü uyandıgımda göğüs altımda ağrı hisettim..sadece o kısım ağrıyordu..karın germe ve liposuction ile ilgili bir acım yoktu..doktora sordm protezden kaynaklı gerginlik var 10 gun azalarak devam eder dedi..yatağa yatıp kalkarken biraz sıkıntı yaşıyordum ama öyle dayanaılmayacak bişey değil...gun boyu aralıklarla koridorda yürüyüüş yaptım ve içebildiğim kadar su içtim.yine arada ağrı kesici ve antibiyotkli serum takıldı..dileiğim gibi yiyip içebiliyordm
ptesi günü doktorum taburcu edecekti ama ben 1 gun daha kalıp iyice toparlanmak istedim..direnlerimide salı gnu çıkaralım o zaman dedi doktorum..diren ne kadar durursa göğüste o kadar az ödem ve şişlik olurmuşş..bu süreçte artık kendim tuvalete gidip yürüyüş falan yapabilcek durumdaydım
salı sabah erkenden geldi doktorum..direnleri çıkarttıı .acırmı dedim acır ne yalan söyliyim dedi :) ama öyle korkulacak bişey yok.hatta bana sen dayanıklısın bazı hastalarım bağırıyor bende baştan acır diyorum o yüzden dedi..yani direnden korkulacak bişey yok..
sonra bir ağrı kesici serum daha takıp öyle taburcu ettiler..antibiyotk ve ağrı kesici ilaçlar yazdı evde kullanmam için.
cuma gününe kadar banyo yasak.ama araba falan kullanabiliyorum..1 hafta sonra kontrole gidicem..bel korsem ve göğüs korsemi 1 ay kkullanıcakmışım..öyle çok da rahatsz etmiyolar işin açıkçasıı
ve gelelim sonucaa...herkes bana dğermi saçmalama dedii ameliyat öncesi..EVET DEĞER..öncelikle eğer kendinizi nasıl iyi hissedecekseniz onu yapın ..kimseye kulak asmayın..ben böyle mutlu olacaktım ve gözü karartıp yaptırdım..pişmanmıyım aslaa..bence öyle yüzlerce mesajı okuuyp kafanızı karıştırmayın..abartılacak bişey yok..emin olun hiç pişman olmaycaksınız..
umarım süreci merak edenlere yardımcı olabilmişimdir..sevgilerr..
Merhabalar öncelikle geçmiş olsun bende temmuz sonunda liposuction karın germe+meme büyütme kombine estetik olmayı düşünüyorum okuduğum yorumlarda kombine ameliyatların çok zor olduğunu yazmışlar hep ama ilk defa sizin yazınıza denk geldim öyle abartı bi zorluktan bahsetmemişsiniz. Beni asıl korkutan ameliyatın o ilk günlerindeki acı ağrı olayı değil benim ikiz bebeklerim var ve o tarihte 11 aylık olacaklar bi doktorla görüştüm alanında oldukça başarılı bir doktor ameliyattan 10 gün sonra çocuklarını kucağına alabilirsin dedi fakat direkt bu ameliyatı olmuş birinden bilgi almak daha iyi olur diye düşünüyorum sorumu yanıtlarsanız çok mutlu olurum. Gerçekten doktorun dediği gibi çocuklarımı 10 gün sonunda kucağıma alabilir miyim bakımlarını yapabilir miyim bu arada bebeklerim iri bebekler değil şuan 8 kilolar o zamanda taş çatlasın 10-11 kilo olurlar en iyi ihtimalle lütfen bana aydınlatıcı bir cevap verir misiniz 🙏🏻 çok teşekkür ediyorum şimdiden

Merhabalar öncelikle geçmiş olsun bende temmuz sonunda liposuction karın germe+meme büyütme kombine estetik olmayı düşünüyorum okuduğum yorumlarda kombine ameliyatların çok zor olduğunu yazmışlar hep ama ilk defa sizin yazınıza denk geldim öyle abartı bi zorluktan bahsetmemişsiniz. Beni asıl korkutan ameliyatın o ilk günlerindeki acı ağrı olayı değil benim ikiz bebeklerim var ve o tarihte 11 aylık olacaklar bi doktorla görüştüm alanında oldukça başarılı bir doktor ameliyattan 10 gün sonra çocuklarını kucağına alabilirsin dedi fakat direkt bu ameliyatı olmuş birinden bilgi almak daha iyi olur diye düşünüyorum sorumu yanıtlarsanız çok mutlu olurum. Gerçekten doktorun dediği gibi çocuklarımı 10 gün sonunda kucağıma alabilir miyim bakımlarını yapabilir miyim bu arada bebeklerim iri bebekler değil şuan 8 kilolar o zamanda taş çatlasın 10-11 kilo olurlar en iyi ihtimalle lütfen bana aydınlatıcı bir cevap verir misiniz 🙏🏻 çok teşekkür ediyorum şimdiden
Arkadaşım ameliyatı oldun mu olacakmısın hala bilmiyorum ama eğer olmadıysan sana söyleyim kesinlikle 10 gün sonra bebeklerini kucağına alamazsın büyümelerini bekle benimde ikiz kızlarım var ve bende bir yaşlarında olmayı düşünmüştüm sonra erteledim şimdi üç yaşındalar ve ameliyatı oldum bir ay oldu iyikide ertelemişim yoksa çok zorlanırdım doktorların 10 günde iyileşirsin falan sözleri kesinlikle katılmıyorum heleki siz kombine olacakmışsınız daha zor olur.ben sadece karın germe ve lipo oldum valla daha iyileşemedim kolaydı falan diyen arkadaşlar nasıl bi bünyeniz var hayret ediyorum

Karın kasları dikilecekse eğer ilk 3 ay alamıyorsun kucagina. Ben ikizlerim 9 aylikken oldum ameliyatı. Ilk 3 ay maximum 5 kilo demisti doktor

Merhaba yakın zamanda ameliyat olanlar doktorlarınız kimdi? Araştırma içerisindeyim. Yardımcı olursanız çok sevinirim ☺️

X