Vücut Kremleri Vaseline Vücut Losyonu + Kozmetik Ürünler :(

Vücut kremleri, losyonlar
Ne biçim üslubun var senin, adam gibi birşeyler yazdık ne tartışma yaratmaya çalışıyorsun.

Önce üslubunu düzelt,ne diye durduk yere saldırganlaşıyorsun.

Ben son derece normal şeyler yazdığımı düşünüyorum,senin gibilerde yeni türedi bu forumda...

üslubum gayet düzgün tartışma yarattığımda yok! "Ben ne diyorum,sen ne diyorsun... :) " bu çok mu normal bi cümle ne yazmamı bekliyordun ki
"senin gibilerde yeni türedi bu forumda" bu da çok güzel bi üsluba sahip olduğunu gösteriyor zaten (!)

Unileverle ilgili bende çok şey duydum işletmeci arkadaşlarımdan. Sanırım israilli ortakları olduğundan falan bahsetmişlerdi. Stratejileri de halkın güvenini sağlamış markaları alıp bünyelerine katmak ve onların olumlu ünlerinden faydalanmak. Eh israilin tüm dünyayı zehirleme planları da ünlü komplo teorileri arasında. Gerisini getirmeme bilmem gerek var mı konu sahibi arkadaşım...

Son düzenleme:
ben bilmiyorum ya işin ehli cevap versin o zaman size ;

eğer mantıki çıkarsamamız yanlış değilse, vaseline den şikayetleriniz var ve haklısınız. siz bakmayın zararlı kimyasal kozmetik olmadığı yalanına. bir losyonu 0,5 kuruşa üretip 0,5 kuruşa ambalajlayıp, 4 lira reklama para harcayıp 10 liraya satmasalar mümkün. mesela bunun tam doğalını üretmek mümkün, maliyeti 5 lira olur ürün maliyeti. ama bunu tonla yapamazlar, bitkisel yağla uğraşmazlar. at kazana titanyum dioxcidi, carbomeri, bas içine mineral oili al sana losyon. vazelin'in bebe yağının, ve dahi birçok ürünün petrol yağı olduğunu biliyormusunuz. ama söylemezler heyhatt :)))
Denizada Kozmetik

Doa Kozmetik'e duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ediyorum :)

Üstelik hiç bir yerde denetim de yok sağlık bakanlığı onaylı denilenler de kandırmaca.

Kozmetikler Şube Müdürlüğü

Bakanlığımızca Avrupa Birliği Mevzuat Uyumu kapsamında yürütülen çalışmalar sonucunda 5324 sayılı Kozmetik Kanunu ve Kozmetik Yönetmeliği yürürlüğe girmiştir. Söz konusu yeni Mevzuat, kozmetik ürünlerin piyasaya arz öncesi izin işlemlerini kaldırarak bildirim ve piyasada denetim sistemini getirmektedir.

Bir kozmetik ürünün topluma güvenli ve mevzuata uygun bir biçimde sunulmasından o ürünün üreticisi sorumludur. İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Kozmetikler Şubesi kozmetik ürünlerin piyasa gözetim ve denetimi ile yetkili ve sorumlu olup kozmetik ürünler ve üretim yerleri için herhangi bir izin belgesi düzenlenmemektedir.

30 Mart 2005 tarihinde yürürlüğe giren 5324 sayılı Kozmetik Kanunu, üretici (imalatçı/ ithalatçı) beyan ve yükümlülüğüne ve Bakanlığımız denetim ve piyasa kontrolü sistemine dayanır. Söz konusu tarihten itibaren kozmetik ürünler için teknik dosya (formül, spesifikasyon, ambalaj, etiket bilgileri vb.) incelemesi yapılmamaktadır.

Bir ürün için kozmetik bildirimi yapılması üreticinin ve ürününün, piyasada kontrol edilmek üzere Bakanlığımız kayıtlarına geçtiği anlamı taşır. Bildirim işlemleri izin, onay vb. herhangi bir anlam taşımamakta, üretici mevzuata uygun ve güvenli ürünü piyasaya arz etme konusunda sorumludur. Aksi tespit edildiğinde Bakanlığımızca 5324 sayılı Kozmetik Kanunu ve 4703 Sayılı Kanun gereğince yasal işlem uygulanacaktır..

T.C. Sağlık Bakanlığı sitesinden alıntıdır.

Son düzenleme:
arkadasim guzel bi baslik olmus oncelikle tesekkurler ben de simdiye kadar hicbi urunun icerigine dikkat etmeden aldigimi farkettim bundan sonra arastirip alma karari aldim yalniz aklima bisey takildi bu dimethicone nedir ve ne ise yariyor da herseyin icinde var bilgisi olan var mi?

Ben de almıştım ayaklarıma kullanıyordum her gece ... kokusu çok ağır ama herhangi bir olumsuz bir şey ayaklarımda olmadı..

Başlığı açan arkadaşıma duyarlılığından ötürü teşekkür ederim.

Ben de henüz almıştım Vaseline Cocoa Butter'ını memnuniyetle kullanıyordum.
Daha uzun süre nemlendiriyor, kolayca sürülüyor.

Ama burada yazılanlar da doğru yani zararlı madde içermeyen kozmetik ürünü yok, bir şekilde bunu kullanmak da gerekiyor.

Son düzenleme:
Konuyu açan kişiye öncelikle çok teşekkürler...
Onun sayesinde bu kremin içerigini ögrendim ve nefret ettim belki de sonra cildime zarar vericekti çünkü içeriginde yok yok yani.
Ama daha öncede dedigim gibi her kozmetik ürünlerinde bu tür zararlı maddeler var ne kadar az kullanırsak o kadar iyi artık bos yere böyle ürünlere para vermeyecegim:KK43: Belki bu ürünlerin alınmasını tamamen engelleyemeyiz ama burada verilen bilgilerle kullanılmasını azaltabiliriz.
Herkes umarım mükemmel bir cilde kavuşur:)

Şimdiye kadar dort bes büyük boy bitirdim. Cildime herhangi bir zararı olmadı aksine cok iyi geldi
Tabi içerdiği kimyasalların bana verdiği zararı bilemem
ama zararını gözümle görmediğim sürece devam ederim sanırım:KK51:

arkadasim guzel bi baslik olmus oncelikle tesekkurler ben de simdiye kadar hicbi urunun icerigine dikkat etmeden aldigimi farkettim bundan sonra arastirip alma karari aldim yalniz aklima bisey takildi bu dimethicone nedir ve ne ise yariyor da herseyin icinde var bilgisi olan var mi?

Rica ederim canım ben öğrendiğimde bunun kimseye zarar vermemesi için başlık açmıştım doğada da kalıcı zararları varmış o yüzden artık hiç bi ürünü içeriğine bakmadan almıyorum..

Dimethiconeyi netten baktım silikon diye geçiyor. Dimethicane kozmetik sektöründe yoğun kullanılan bu hammadde şampuanlarda saçı yumuşatma ve parlaklık verme amacıyla kullanılır. Ancak uzun vadede saçları zayıflattığı ve döktüğü bilinmektedir.
Şampuanlarda bunun için kullanılıyor ama vazeline niye koymuşlar anlamadım her şeyin içinde var ya komplo diyebilirsin ama bence insanları yavaş yavaş zehirletip hasta etmek için kullanıyorlar…

Başlığı açan arkadaşıma duyarlılığından ötürü teşekkür ederim.

Ben de henüz almıştım Vaseline Cocoa Butter'ını memnuniyetle kullanıyordum.
Daha uzun süre nemlendiriyor, kolayca sürülüyor.

Ama burada yazılanlar da doğru yani zararlı madde içermeyen kozmetik ürünü yok, bir şekilde bunu kullanmak da gerekiyor.

Tatlım bunlar kısa süreli etki ediyor kullanmadığın zaman daha da kötü hale geliyor o yüzden ben doğal ürünleri araştırmaya başladım uzun vadede güzel etki eden ürün kullanmak lazım..

Konuyu açan kişiye öncelikle çok teşekkürler...
Onun sayesinde bu kremin içerigini ögrendim ve nefret ettim belki de sonra cildime zarar vericekti çünkü içeriginde yok yok yani.
Ama daha öncede dedigim gibi her kozmetik ürünlerinde bu tür zararlı maddeler var ne kadar az kullanırsak o kadar iyi artık bos yere böyle ürünlere para vermeyecegim:KK43: Belki bu ürünlerin alınmasını tamamen engelleyemeyiz ama burada verilen bilgilerle kullanılmasını azaltabiliriz.
Herkes umarım mükemmel bir cilde kavuşur:)

rica ederim canım daha önceden içeriğini bilmeden kokusuna sürülüşüne aldanıyordum ama şimdi kesinlikle para vermem bu şeylere...

Şimdiye kadar dort bes büyük boy bitirdim. Cildime herhangi bir zararı olmadı aksine cok iyi geldi
Tabi içerdiği kimyasalların bana verdiği zararı bilemem
ama zararını gözümle görmediğim sürece devam ederim sanırım:KK51:

canım bende iyi ki öğrendim içeriğini yoksa içinde üre, silikon daha bi sürü zararlı kimyasal içerik olan ürünü böyle kullanmaya devam edecektim..

tam markete gidecektim krem almak için..hangisini alayım diıye düşünürken vaselinin kakaolu kremi geldi..içeriğine bakmadan almıyorym artık..araştırırken bu başlığı gördüm..benim masum sandığım krem neymiş öyle :KK53:

ayrıca konun için çok tşk ederim bana çok faydası oldu...bencede birbirimizi bilinçlendirmemiz gerekiyor herşeyi yüzümüze sürüryoruz sonra neden kadınlar erken yaşlanıyo diyoruz :KK9:

yalnız cildim çok kuru mutlaka krem kullanmam gerekiyor ne alcam şaşırdım yahu :KK43::KK43: tavsiyesi olan var mı..

Vaseline ben de alırdım, bir de çikolata kokutmuşlar ki insanın alası geliyor. Şu an almıyorum, doa kozmetiğin krem losyon ve butterlarını tercih ediyorum

Konuyu acan arkadas belli ki bu konuda bilgisizsin.. o kimyasallar bir çok kozmetk markasında bulunuyor.. Önemli olan maddenin miktarı karısımların değeri. Vaselin Kaliteli bir markadaır ki cogumuz bilir kullanırız. tarihi gecipte incelemeden dikkatszce kullandıysan o senin sorunun tabiki alerjik reaksiyon yaratır.

Arkadaşlar vaseline kullananlar varsa şiddetle önermiyorum ! şöyle ki ben bi iki hafta önce vaseline nin kakaolu vücut losyonunu aldım tabi almamdaki en büyük hata bu foruma bakmaktı bi ürün almadan önce ilk buraya bakardım ama artık pişmanım :KK43: ilk kullandığımda derimi soydu alerji yaptı sebebi başkadır diye düşündüm watsonstan almıştım sonra kutunun arkasındaki rakamlara baktım meğer son kullanma tarihi geçmiş (bundan sonra watsonstan hayatta alışveriş yapmam) tabi üzerinden biraz zaman geçtiği için geri iade edemedim. Daha sonra içeriğini araştırdım dehşete düştüm xxxx sitesinde bütün kimyasal içerikler ve araştırma sonuçları var içeriklerine tek tek baktığımda çoğunun zehir olduğu kanada'da japonya'da yasaklandığını sınırlandırıldığını öğrendim. üstelik vaseline UNİLEVER markası yani amerikan markasından ancak bu beklenir bundan sonra hayatta unilever P&G şirketlerinin markalarını almam o kadar çoklarki herkesin bilinçlenmesi lazım..... en dehşeti de bu şirketlerin hayvanlar üzerindeki testleri :KK43:(:-)@@@
vaseline kakaolu vücut losyonunun zehirli içeriği de şöyle ;

Dimethicone – kanser riski
Teofilin – Zehir
Laktik asit
Urea - bildiğimiz üre... Allah kahretsin bunları :mad:
Trietanolamin – Zehir
Setil alkol
Magnezyum alüminyum silikat – Zehir
Benzil benzoat – Zehir
COUMARIN – Zehir
Metilparaben – Zehir
Propilparaben
Fenoksietanol – Zehir
DİSODYUM EDTA
TİTANYUM DİOKSİT – Zehir
Abartmışsın arkadaşım vaseline uyduruk bir marka değil. ve gebeler dahi kullanıyor.. :KK34: senden başka şikayeti olan yok herkes çok memnun. senin memnuniyetsizliğinde bayat ürün almandan kaynaklanmış olmalı :KK34:

ben kaç kutu kullandım belli değil hem çok güzel kokuyo hem de hiç bir zararını görmedim bugüne kadar

İçinde üre olması normal bugün bir cildiyeciye gitsen o da sana muhtemelen içinde üre olan bir pomat vs yazabilir. Ama bu bildiğin üre değil sentetik üre. Genellikle kozmetik ürünlerin asit / baz dengesini sağlamak için kullanılıyor bildiğim kadarıyla. Direkt içindekiler de üre diye geçmiyor ise ya carbamide ya da carbonyl diamide diye geçer.
Ancak vazelinin çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta kendisi halis muhlis bir petrol yan ürünü. Hatta kendisi “White Petroleum jelly” olarak endüstride bilinir. Buradan vazelinin içeriğinde listelenen zararlı maddeleri görebilirsin.
Oturup tüm kimyasal içeriğini sizinle konuşmak isterim ancak maalesef o veya bu şekilde bu kimyasallarla temastayız, kullanıyoruz ve kullanacağız(vazelin 1872 yılından beri kullanılıyor).
Özellikle derisi bu şekilde hassas/alerjik olan kişiler bu ürünleri sürmeden önce peeling veya kese yapmaktan kaçının derim. Aslında derinin ölü kısmının bile size yararı var emin olun.

Konuyu acan arkadas belli ki bu konuda bilgisizsin.. o kimyasallar bir çok kozmetk markasında bulunuyor.. Önemli olan maddenin miktarı karısımların değeri. Vaselin Kaliteli bir markadaır ki cogumuz bilir kullanırız. tarihi gecipte incelemeden dikkatszce kullandıysan o senin sorunun tabiki alerjik reaksiyon yaratır.

İyi ki de incelemeden kullanmışım ki içerikler hakkında araştırma yaptım ve neyin ne kadar kullanılması gerektiğini bunlar hakkında bilgi verilmeden ürün sattıkları hakkımda bilgilerim var çok şükür her kozmetikte var diye de kullanamam kusura bakma.

vazelin petrol ürünüdür git bi tarihini araştır..

Abartmışsın arkadaşım vaseline uyduruk bir marka değil. ve gebeler dahi kullanıyor.. :KK34: senden başka şikayeti olan yok herkes çok memnun. senin memnuniyetsizliğinde bayat ürün almandan kaynaklanmış olmalı :KK34:

Gebeler kullanıyorsa çocuklarını düşünmediklerindendir! Ben kullandığım ürünün açıklamalarını yaptım ewg den araştır zararlarını bilmeden konuşma. Sorun bayat ürün kullanmış olmam değil..

İçinde üre olması normal bugün bir cildiyeciye gitsen o da sana muhtemelen içinde üre olan bir pomat vs yazabilir. Ama bu bildiğin üre değil sentetik üre. Genellikle kozmetik ürünlerin asit / baz dengesini sağlamak için kullanılıyor bildiğim kadarıyla. Direkt içindekiler de üre diye geçmiyor ise ya carbamide ya da carbonyl diamide diye geçer.
Ancak vazelinin çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta kendisi halis muhlis bir petrol yan ürünü. Hatta kendisi “White Petroleum jelly” olarak endüstride bilinir. Buradan vazelinin içeriğinde listelenen zararlı maddeleri görebilirsin.
Oturup tüm kimyasal içeriğini sizinle konuşmak isterim ancak maalesef o veya bu şekilde bu kimyasallarla temastayız, kullanıyoruz ve kullanacağız(vazelin 1872 yılından beri kullanılıyor).
Özellikle derisi bu şekilde hassas/alerjik olan kişiler bu ürünleri sürmeden önce peeling veya kese yapmaktan kaçının derim. Aslında derinin ölü kısmının bile size yararı var emin olun.

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için.. kimyacı değilim ilk araştırdığımda bunları bilmemem gayet normal.. ben shea yağı kullanıyorum doğal ve petrol ürünü değil çokta memnunum…

Son düzenleme:
Arkadaşlar vaseline kullananlar varsa şiddetle önermiyorum ! şöyle ki ben bi iki hafta önce vaseline nin kakaolu vücut losyonunu aldım tabi almamdaki en büyük hata bu foruma bakmaktı bi ürün almadan önce ilk buraya bakardım ama artık pişmanım :KK43: ilk kullandığımda derimi soydu alerji yaptı sebebi başkadır diye düşündüm watsonstan almıştım sonra kutunun arkasındaki rakamlara baktım meğer son kullanma tarihi geçmiş (bundan sonra watsonstan hayatta alışveriş yapmam) tabi üzerinden biraz zaman geçtiği için geri iade edemedim. Daha sonra içeriğini araştırdım dehşete düştüm xxxx sitesinde bütün kimyasal içerikler ve araştırma sonuçları var içeriklerine tek tek baktığımda çoğunun zehir olduğu kanada'da japonya'da yasaklandığını sınırlandırıldığını öğrendim. üstelik vaseline UNİLEVER markası yani amerikan markasından ancak bu beklenir bundan sonra hayatta unilever P&G şirketlerinin markalarını almam o kadar çoklarki herkesin bilinçlenmesi lazım..... en dehşeti de bu şirketlerin hayvanlar üzerindeki testleri :KK43:(:-)@@@
vaseline kakaolu vücut losyonunun zehirli içeriği de şöyle ;

Dimethicone – kanser riski
Teofilin – Zehir
Laktik asit
Urea - bildiğimiz üre... Allah kahretsin bunları :mad:
Trietanolamin – Zehir
Setil alkol
Magnezyum alüminyum silikat – Zehir
Benzil benzoat – Zehir
COUMARIN – Zehir
Metilparaben – Zehir
Propilparaben
Fenoksietanol – Zehir
DİSODYUM EDTA
TİTANYUM DİOKSİT – Zehir

şu iki madde gözüme çarptı. bu iki maddeyle ilgili bilgilerim:

titanyum dioksit ilaçlarda tabletin dış yüzeyini kaplamada kullanılır. zehir değildir, katkı maddesidir.
üre ise cildi nemlendirir. üre içeren ilaçlar vardır (mesela excipial lipo).

Son düzenleme:

şu iki madde gözüme çarptı. bu iki maddeyle ilgili bilgilerim:

titanyum dioksit ilaçlarda tabletin dış yüzeyini kaplamada kullanılır. zehir değildir, katkı maddesidir.
üre ise cildi nemlendirir. üre içeren ilaçlar vardır (mesela excipial lipo).

Titanyum dioksit çevre zehiri ve kanser şüphesi olduğu için yazdım.. sebebi bilinmeye kanserlerin altında bu maddenin yattığı düşünülmekteymiş.. bir de ilaçlarda uyarılar var..
buradan görebilirsin deneyleri tam ingilizcem olsa çevirip yayınlardım -> TITANIUM DIOXIDE (sunscreen grade) || Skin Deep® Cosmetics Database | Environmental Working Group

ureayı da yukarıdaki arkadaş açıklamış sağolsun..

X