Varis tedavisi görenler doktor önerisinde bulunabilir mi?

Merhaba kızlar, ben de Doç. Dr. Cenk Eray Yıldız ile ilgili tecrübemi anlatayım. Maalesef benim de hamilelik de oluşanvarislerim daha sonra da aldığım kilolar ile beraber çok kötü bir hale geldi, hem örümcek hemde şişkin mavi damarlar oldu 42 yaşımdayım 22 yaşında kızım var. 2 sene önce tüp mide ameliyatı oldum ve 120 den 68 e indim. Ve dedim ki ben bu varislerden kurtulayım. Bir tanıdık vasıtasıyla (maalesef) İstanbulÜniversitesi KardiyolojiEnstitüsü'nden Doç Dr Cenk Eray Yıldız' a skleroterapiiçin gittim,ödememi yaptım ve 2 kere skleroterapi gördüm,ilkinde %1, ikinci hafta %2 lik köpük yapılan damar yakıcı ilaç yaptı ve damarlar kapanmadı, oysa dopler de kaçak olmadığı görülmüştü. Hem geceleri bile varis çorabı ile uyumuştum.Dr. Cenk Eray Yıldız, ilacın dozunu arttırdı ve 2 hafta sonra kontrol dedi. Kontrole gittiğimde damarların yine kapanmadığını,ilacın kana karıştığını ve pakeoperasyonu olmam gerektiğini söyledi ve apar topar aynı gün içinde bana Çapa 'da pake eksizyonuyaptı, bir de oraya para ödedim. Pake ameliyatı, 12 yerden minik kesiler açıp, damarları tığ benzeri birşey ile çekiyor ve kesip dikişatıyorlar.Neyse,belden aşağısını uyuşturdular ve yaptı Doktor. Bana başarılı olduğunu ve eve hemen gidebileceğimi söyledi, 10 gün sonra dikişler alınacak dedi. Tamam dedim,evegeldim, ilk günü bandajlı geçirdim ikinci gün ve sonra ki her gün batikonlupansuman, hirudoid jel ve contratubex kullanarakbakımını yaptım ve güzelce bandajlayıp varis çorabımı giydim. Gün gün gelişme var mı diye baktım, ne yazık ki bazı yerlerde ki mavi ve mor damarların ilk günkü gibi yerinde durduğunu ve bazı yerlerde yeni damarların çıktığını gördüm,çok üzüldüm. Tabi doğal olarak operasyon sonucu olarak bacaklarda morarma vardı ama aşırı değildi Allah için.bugün dikişleri aldırdım, Dr cenk eray yıldız 'a bunlarıgösterdim, bana başka bir şey yapılamaz dedi, bu şekilde kalır, sen bunukurcalama artık peşini bırak, unut dedi. Oysa bu durumda hala etek giyemeyecek haldeyim.Ödediğim para da ona az değil. Keşke başka birini tercih etseydim. canım çok sıkkın. Eve geldiğimde Dr' un dikişlerin bazılarını içerde bıraktığını gördüm, aldığı ortam loş olduğu için iyi göremediğini tahmin ediyorum,bilemiyorum ve iplerin ucundan cımbızla kendim çektim. Bunlar önemli değil de bu şekilde kalmak çok moralimi bozuyor. Bu durumda olan var mı,ne yapmam gerekiyorbilmiyorum, çok üzülüyorum, verdiğim paralardan ve çektiğim sıkıntıdanvazgeçtim,boşunaoperasyon olduğumu düşünüyorum, belki 2 büyük damar vardı arkada, %45 oranında ilk hale göre sadece onların düzeldiğini düşünüyorum. Aşağıya resimleri yükledim, en açık renk morluklar, en son, bugün ki hali. Siz siz olun, iyice araştırma yapmadan ve 2 dopler çektirmeden hatta 2-3 Dr görmedenbenim gibi acele ederek karar vermeyin. Buraya 3 ay sonra ki halimi de paylaşacağım, belki her şey daha iyi olur bu arada da başka Dr araştıracağım bir daha o doktora gitmek istemiyorum. Kışa doğruaraştıracağım, bu yaz ancak bacaklarım kendini toplar, belki düzelir, Allahım nolur düzelsin ya....

Merhaba.

Gelişmeleri yazabilir misiniz? Ben de varis tedavisi olmak istiyorum.

Şu anda durumunuz nedir?

Herkese merhaba benim bacaklarımdaki damarlar çok belirgin ve yeşil renkte popomdada var, kollarımda da var çok mutsuzum nasıl kurtulabilirim? Damarlar alınabilir mi? Alınıyorsa ücretler nasıl bilgisi olan var mı?

20 li yaşlarımdan beri bacaklarımda kılcal damarlar şeklinde varis oluşmaya başladı. Yaşımın ilerlemesiyle her sene varislerim korkunç bir hal aldı. Kendimi bildim bileli diz hizamda etek bile giyemedim. Çünkü sağ alt bacağımın arkası mosmor gibi görünüyor. Artık bacaklarımın her yerine yayılmış durumda. Alt bacak üst bacak ayak bileklerim her yerimi sarmış durumda. Beni çok mutsuz ediyor. Artık kurtulmak istiyorum bunlardan. Tedavi olanlar yardımcı olursa çok mutlu olurum
Tedavi oldunuz mu Bilgi verir misiniz

ÜSKÜDAR DEVLET HASTANESİ KALP DAMAR CERRAHI AYHAN ÖZCAN'I TAVSİYE EDERİM VARİS VE KÖPÜK TEDAVİSİNDE ÇOK BAŞARILI, SİGORTANIZ VARSA ÜCRET ÖDEMEDEN TEDAVİLERİNİZİ YAPTIRABİLİRSİNZ AYRICA RADYO FREKANS CİHAZIDA VAR MUAYENE ODASINDA İNCE KILCAL DAMARLAR İÇİN KULLANILIYOR

Merhaba.

Gelişmeleri yazabilir misiniz? Ben de varis tedavisi olmak istiyorum.

Şu anda durumunuz nedir?
Merhaba, uzun zamandır girmiyordum. Sağlık bakanlığı müfettiş görevlendirdi ve soruşturma açtı, zaten daha önceden de varmış galiba, ifade verdim ama en sonunda hiçbir şey olmadı dr'a. Olay kapandı. Köpükle kapattığı yerler tekrar açıldı ama çekilen damarlar başka yerden yol buldu, sonuçta tekrar varisim oldu ama yeni olanlar eskisi kadar şiş değiller. Artık varis tedavisi olmayı düşünmüyorum, böyle kabul ettim.

Kızlar Merhaba,
Siz yazalı çok olmuş ama , ben tedavi oldum işinize yarar mı bilmiyorum. 30 yaşındayım yaklaşık 20 yaşımdan beri sağ bacağımın arkasındaki çıkıntı damarla birlikte yaşıyoruz bir doğum var ve işim masa başı yani bütün hayatım varislerin oluşmasına hazır halde. derken gittikçe çoğalmaya başladı ilk doktora gittiğimde hap ve varis çorabı verdi bişeyin yok öyle para tuzağı şeylere de aldanma demişti bundan bir 4 yıl önce falan tabii bunu söyledikten sonra baya baya arttı ama bende çorabı kullanmamıştım açıkcası büyük ihtimalle ondan dolayı arttığını düşünüyorum. derken tıp fakültesinde bi doktora gittim 3 ay önce görüntüyü görünce bir ooo çekti baya varmış seni bir ultrasyona alalım detaylarını görelim dedi 1 ay sonra ultrasyona gittim tekrar dojtora randevu al görün uzun iş baya ama ben kesin beni tedaviye alacak umuduyla bakıyodum işe gittim ultrasyon detayına baktı müdahale edecek bişeyin yok iş yerinde ayağının altına bişey al öyle çalış bol su iç dedi ve o da beni salladı :)) yukarı da bir arkadaşın dediği gibi evde şort giymeye utanıyodum acayip takıntı yapmıştım. peşini bırakmadım bir özel hastaneye daha gittim tıp fakültesindeki sonuçlarımı ona götürdüm. köpük tedavisi yapalım dedi direkt seans 500 TL 2 seans yapıcam dedi hiç düşünmeden söylediği ilaçları alıp 3 gün sonra doktorun yanına gittim hatta şaşırdı. ilk seans da sağ bacağımı ikinci de sol bacağımı yaptı uyuşturmuyolar dayanlımayacak bir acı da değil. şimdilik ayaklarım mor ama ne zaman geçecek nasıl olacak bende çok merak ediyorum.
gelişmeleri size de haber edicem çünkü bu zamana kadar ben sizden çok faydalandım :)

Canım sonuc ne oldu,benimde var kilcal damar varislerim örümcek ağı gibi ozellikle diz kapaklarimin arkasinda mor kirmizi mavi renklerde,doktor banada köpük tedavisi dedi 2 yil once korktum yaptırmadı ama iyice arttı mecbur yaptiricam

SevincCeyda gittiğiniz özel hastanenin adı nedir? Birde ordaki doktorun adı neydi

Merhaba kızlar, ben de Doç. Dr. Cenk Eray Yıldız ile ilgili tecrübemi anlatayım. Maalesef benim de hamilelik de oluşanvarislerim daha sonra da aldığım kilolar ile beraber çok kötü bir hale geldi, hem örümcek hemde şişkin mavi damarlar oldu 42 yaşımdayım 22 yaşında kızım var. 2 sene önce tüp mide ameliyatı oldum ve 120 den 68 e indim. Ve dedim ki ben bu varislerden kurtulayım. Bir tanıdık vasıtasıyla (maalesef) İstanbulÜniversitesi KardiyolojiEnstitüsü'nden Doç Dr Cenk Eray Yıldız' a skleroterapiiçin gittim,ödememi yaptım ve 2 kere skleroterapi gördüm,ilkinde %1, ikinci hafta %2 lik köpük yapılan damar yakıcı ilaç yaptı ve damarlar kapanmadı, oysa dopler de kaçak olmadığı görülmüştü. Hem geceleri bile varis çorabı ile uyumuştum.Dr. Cenk Eray Yıldız, ilacın dozunu arttırdı ve 2 hafta sonra kontrol dedi. Kontrole gittiğimde damarların yine kapanmadığını,ilacın kana karıştığını ve pakeoperasyonu olmam gerektiğini söyledi ve apar topar aynı gün içinde bana Çapa 'da pake eksizyonuyaptı, bir de oraya para ödedim. Pake ameliyatı, 12 yerden minik kesiler açıp, damarları tığ benzeri birşey ile çekiyor ve kesip dikişatıyorlar.Neyse,belden aşağısını uyuşturdular ve yaptı Doktor. Bana başarılı olduğunu ve eve hemen gidebileceğimi söyledi, 10 gün sonra dikişler alınacak dedi. Tamam dedim,evegeldim, ilk günü bandajlı geçirdim ikinci gün ve sonra ki her gün batikonlupansuman, hirudoid jel ve contratubex kullanarakbakımını yaptım ve güzelce bandajlayıp varis çorabımı giydim. Gün gün gelişme var mı diye baktım, ne yazık ki bazı yerlerde ki mavi ve mor damarların ilk günkü gibi yerinde durduğunu ve bazı yerlerde yeni damarların çıktığını gördüm,çok üzüldüm. Tabi doğal olarak operasyon sonucu olarak bacaklarda morarma vardı ama aşırı değildi Allah için.bugün dikişleri aldırdım, Dr cenk eray yıldız 'a bunlarıgösterdim, bana başka bir şey yapılamaz dedi, bu şekilde kalır, sen bunukurcalama artık peşini bırak, unut dedi. Oysa bu durumda hala etek giyemeyecek haldeyim.Ödediğim para da ona az değil. Keşke başka birini tercih etseydim. canım çok sıkkın. Eve geldiğimde Dr' un dikişlerin bazılarını içerde bıraktığını gördüm, aldığı ortam loş olduğu için iyi göremediğini tahmin ediyorum,bilemiyorum ve iplerin ucundan cımbızla kendim çektim. Bunlar önemli değil de bu şekilde kalmak çok moralimi bozuyor. Bu durumda olan var mı,ne yapmam gerekiyorbilmiyorum, çok üzülüyorum, verdiğim paralardan ve çektiğim sıkıntıdanvazgeçtim,boşunaoperasyon olduğumu düşünüyorum, belki 2 büyük damar vardı arkada, %45 oranında ilk hale göre sadece onların düzeldiğini düşünüyorum. Aşağıya resimleri yükledim, en açık renk morluklar, en son, bugün ki hali. Siz siz olun, iyice araştırma yapmadan ve 2 dopler çektirmeden hatta 2-3 Dr görmedenbenim gibi acele ederek karar vermeyin. Buraya 3 ay sonra ki halimi de paylaşacağım, belki her şey daha iyi olur bu arada da başka Dr araştıracağım bir daha o doktora gitmek istemiyorum. Kışa doğruaraştıracağım, bu yaz ancak bacaklarım kendini toplar, belki düzelir, Allahım nolur düzelsin ya....
Çok geçmiş olsun.

Arzu Ercan vardı bir ara Balıkesirdeydi. Şimdi Bursa da sanırım. Çok iyi gelmişti bana.

Merhaba, ben gecen hafta cuma varis tedavisi oldum. Damarlarim yakilmadan cikarilmadan. Gelismeleri yazarim merak eden olursa. İki gun bandaj+corap ve ondan sonra 4 gun gunduzleri corap. Simdi corapsiz devam ediyorum. Mudahele edilen yerlerin iyilesmesini bekliyorum

Merhaba, ben gecen hafta cuma varis tedavisi oldum. Damarlarim yakilmadan cikarilmadan. Gelismeleri yazarim merak eden olursa. İki gun bandaj+corap ve ondan sonra 4 gun gunduzleri corap. Simdi corapsiz devam ediyorum. Mudahele edilen yerlerin iyilesmesini bekliyorum
Geçmiş olsun takipteyim bende

üsküdar delet hastanesi kalp damar cerrahı ayhan özcan bu doktoru bulun. benimde kılcal damarlarım vardı, ultrasyonda damarlarda sorun olmadığını estetik açıdan tedaviye başlanılması gerektiğini bir kaç seans skleroskopi önerdi doktor. muhteşem sonuçlar aldım. zaten anadolu yakasında meşhur bir doktordur herkes köpük tedavisi olmak için ayhan beye gelir ayrıca devlet hastanesi olduğu için ücrette ödemezsiniz bir tek ilacı ve bandajı siz alıyorsunuz

X