Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

Ewet o konuda haklisin ama iste hc dilatorle bile calisamadim neyin ne oldugunu asla bilmiyorum oyuzden herkesten bi bilgi almak istiyorum sonucta burda cogu kisi benim durumumda onlardan bi bilgi almak icin yazdim benim durumumda olanlar beni anlar oyuzden hic dilatorle yapamamis olanlar war benim gbi
Evet bu sorunu ya parmak ya da dilatörle aşabilirsiniz eğer evde bu gücü kendinizde bulamıyorsanız vajinusmus doktorundan tedavi alın.Eşli denemelerle aşmak niyetiniz varsa malesef ben öyle yenmediğim için bir fikrim yok.

Merhabalar hanımlar, ben bekarım ama sevgilimle konuşurken cinsel manada etkilendiğimde o bölgede kasılma oluyor. Biraz evhamlı gibi olacak ama sebebi vajinismus olabilir mi, bunu öncesinde anlamanın ve engellemenin yolu var mıdır, yoksa bu her kadında olan bir durum mu? anlık bir kasılma oluyor yani.

Merhabalar hanımlar, ben bekarım ama sevgilimle konuşurken cinsel manada etkilendiğimde o bölgede kasılma oluyor. Biraz evhamlı gibi olacak ama sebebi vajinismus olabilir mi, bunu öncesinde anlamanın ve engellemenin yolu var mıdır, yoksa bu her kadında olan bir durum mu? anlık bir kasılma oluyor yani.
Bazen cinsel uyarı esnasında bahsettiğin tarzda kasılma olabilir önemli olan bunu kontrol edebilmek. Şimdi bekarken kendine bunu stres yapmamalısın bence. Sana tavsiyem kegel egzersizi yap nasıl yapıldığı ile ilgili videolar var onlardan bakabilirsin. Bu sayede hem vajinal kasların güçlenir hemde kontrolü sağlamayı öğrenirsin 😊

Merhabalar, 4 yıllık bir süreçtir devam eden vajinismus vakasıyım.(lütfen sürenin uzunluğu ile ilgili ya da başka şekilde olumsuz cevap vermeyiniz, bir kelime dahi etkileyebiliyor bu rahatsızlıkta insanı, sürenin uzama nedenini yazımın sonunda ekleyeceğim )
Öncelikle ilk etapta bacaklarımı dahi açamayacak derecede ileri seviyede idim, sonrasında rahat açmayı başardım ardından vajen girişine dokunma konusunda tedirgindim sonra onu da aştım. Yine denemeye devam ettim yılmıyorum. Bu rahatsızlık kesinlikle bir erteleme hastalığı bunu en net ben anladım. 4 yıllık süreçte bu durumu çözmek için ayırdığım vakit çok kısadır. bahsedeceğim nedenden dolayı rafa kaldırdım. son bir aydır tekrar çözmeye vakit ayırdım. dilatör setleri sipariş ettim, uyuşturucu krem vs kullanmadan bir miktar bölgeyi uyarmakla birlikte, aparatlara kayganlaştırıcı sürerek denemeye başladım ilk gün 1 numarayı ittim, evet yanma var fakat kesinlikle dayanılmayacak şekilde değil. sonraki gün ikinciyi aldım sonra 3. şu an bu aşamadayım, tabi şunu göz önüne almak gerekli dilatörler plastik ve aşırı set eminim p..n..s bu denli açıtmayacaktır sonuçta deri dokusu ve plastiğe göre yumuşak. bu aşamaya kadar olan süreçte yapamayanlara yardımcı olmak isterim, bu aşamadan sonrası için de bana yardımcı olabilecek dostlarım olursa müteşekkir olurum. tavsiyelerinize açığım..
çözemediğim sorunlarım;
1. son dilatör yerine p...s denemeye çalışıyorum ama pozisyon ayarlayamıyorum olmuyor, misyoner vs hangisi en rahat girişi sağlar acaba?
2. bebe yağı vs ile deneyenleri okudum ya da uyuşturucu ilaçlar ben oraya bir şeyler sürmeye çok takıntılıyım, zaten vajinismus olma nedenim oranın hijyenine takıntım olması da olabilir, dışarı wc girsem mahvoluyorum korkuyorum hemen yanma oluyor, çamaşırlarımı özenle seçiyorum yani oraya özel takıntım var her şey mikrop gibi geliyor, içine bir şey girme fikri de bundan biraz da korkutuyor. yani tedavi olan var mı doktor da mı sıkıyor oraya uyuşturucu yani bir hastalık sıkıntı yapar mı sonradan korkuyorum
3 bir de p..n..s in kontrolu bende olmazsa yapamıyorum, kontrol hep bende olmalı zaten dilatörü bu yüzden kolay yaptım kendi kontrolümde olmasından bu durumu nasıl aşabilirim?

gelelim sürecimin uzun olmasına, öncelikle yoğun ve dikkat gerektiren bir mesleğim var, maalesef vajinismus; kendini gerçekten ona verip çözülmesi gereken bir şey bence kafanda takıntılar, stres olmaması gereklidir diye düşünüyorum. bir diğer ve en büyük etken ise, tedaviye gitmem, herkesi bir tutamam evet ama benim maalesef tercihim yanlış oldu belkide, ilk seansta fizyolojik bir problemimin olmadığını hymenin hala bozulmadığını söyledi, kontrolde pek tabiki kasıldım ama yinede izin verdim incelenmesine böyle olduğu halde doktor seanslara başlamayacağını benim buna hazır olmadığımı, eve dönmemi ve kendini yapmaya hazır hissedince gel demesi beni psikolojik olarak bitirdi ve düşürdü. yani profesyonel değilim evet ama bu söylem benim yıllarımı aldı. ben hazır değilim, uygun değilim yapamam gibisine psikolojimi yerle bir etti ve hayatımdan denemeyi o fikri alıp çıkardım. eşim de anlayış gösterdi zaten o da tedavide yanımdaydı. Cinselliğe uzak değiliz yalnızca giriş yaşayamıyoruz. zaten sanırım vajinismus olan kişilerde cinsellik tamamen yok değil yani öyle biliyorum en azından çevremden bildiğim kişilerden. Her neyse, tedavideki kişinin bu bana yaklaşımı beni alt etti maalesef. sürecimin uzun olması kimsenin umudunu kırmasını istemem yani o süreçte maalesef rafa kaldırmıştım. şimdi kafamı temizledim sanki yeni evlenmişiz gibi düşünerek başladım sürecime. geçmişe takılıp kalmanın kimseye faydası yok.. Hepimizi umarım bu sorunu çözeriz, gerçekten çekenin bildiği insanı hayatının her alanında olumsuzlayan bir rahatsızlık. kendime güvenimi de düşürdü açıkçası, mesleğimde yaşamımda genel anlamda başarılı bir kişiyim ancak rafa kaldırdığımı sandığım bu rahatsızlık hayatımın çeşitli alanlarında alttan alta beni sanki eritiyor. kendimize güvenimizin gelmesi için, ve bizlere bahşedilen aslında zevkli eğlenceli ve bizi olumlu etkileyecek olan bu durumu çözüp keyfine varmamız gerekli. hem kendimiz hem eşimiz için. Umarım çözeriz, yardımcı olacak arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim.

Okudum hersey tamam diorz ona gelince sar başa oluyor işte gecmicek gibi Allah yardmcmz olsun yenenler dua edin lütfen bizde atlatlm
siz ne aşamadasınız acaba? geçmeyecek diye düşünmeyelim önce inanmalıyız yapacağımıza, bunun için yaratıldık yani fonksiyonlarımız buna uygun, sanki şey hissi oluyor, yok ben farklıyım diğer insanlardan ayrıyım gibi, ya çok dar ya da kapalı gibi hisler geliyor. aslında tüm herkese gelen hisler bunlar. buradan okuduğum kadarıyla. o nedenle olumsuzluk fikrini kafamızdan çıkaralım önce. inşallah biz de başardık mesajını atarız sizinle.

dediğiniz gibi yenme sürecinde o tarz düşünceler hepimizde oldu 🥰 hoşgeldiniz ,geçmişe takılmayalım tabiki 🤗 şimdi önemli olan ,buradaki yazıları okuyalım olur mu,,3.aparatla kolaylıkla çalışabiliyor musun şuanda,bu sayfadan bir sayfa geride ya da iki sayfa orada ben de bir yazı paylamıştım aparatlara çalışırken öyle mi çalışıyorsunuz o yazıyı okuyabilir misiniz 🥰 gun isigi piriltisi gun isigi piriltisi aparatlarla rahat çalıştıktan sonra eşli deneme daha iyi olur,eşli denemeye geçtiğinizde burdan haberleşelim 🤗onla da ilgili konuşalım tekrar olur mu ,

dediğiniz gibi yenme sürecinde o tarz düşünceler hepimizde oldu 🥰 hoşgeldiniz ,geçmişe takılmayalım tabiki 🤗 şimdi önemli olan ,buradaki yazıları okuyalım olur mu,,3.aparatla kolaylıkla çalışabiliyor musun şuanda,bu sayfadan bir sayfa geride ya da iki sayfa orada ben de bir yazı paylamıştım aparatlara çalışırken öyle mi çalışıyorsunuz o yazıyı okuyabilir misiniz 🥰 gun isigi piriltisi gun isigi piriltisi aparatlarla rahat çalıştıktan sonra eşli deneme daha iyi olur,eşli denemeye geçtiğinizde burdan haberleşelim 🤗onla da ilgili konuşalım tekrar olur mu ,
Baya olur mu yazmışım :) 🙈🙈 ben de sormak istediğiniz soruda burdayım :)

cevabınız için teşekkürler, 3. de bir nebze zorlanıyorum ama alıyorum, eşli denemede pozisyonu bulamadım yani tam kolay nasıl olur bilemiyorum, misyonerde aşırı korku geliyor, böyle savunmasızlık hissi gibi bir şey.

cevabınız için teşekkürler, 3. de bir nebze zorlanıyorum ama alıyorum, eşli denemede pozisyonu bulamadım yani tam kolay nasıl olur bilemiyorum, misyonerde aşırı korku geliyor, böyle savunmasızlık hissi gibi bir şey.
Arkan dönük pozisyonları deneyebilirsin eşinin geldiğini görmekten çekiniyorsan o da olmaz dersen senin kontrolünde olan bir pozisyon deneyebilirsin senin üstte olduğun gibi?

O misyoner pozisyondaki o korkuyu ben de yaşamıştım bir dönem anlıyorum sizi,şimdilik o pozisyonu boşverin,benim yendiğim ilk pozisyon şöyleydi eşim ayaktaydı ben yatağa uzanmıştım yatak ucunda,ayaklarım baya yataktan dışardaydı yani kalçam ve sırtım yataktaydı :) ayaklarımı eşimin boynuna attım kalçamın altına yastık koydum ,eşim ayaklarımdan tuttu o şekilde içimden dedim ki farzet ki Şuan eşin sana o aparatı uygulacak tamamen böyle düşündüm 🥰aparat çalıştığın anlardan biri rahat ol dedim içimden..tabi o ana kadar da şöyle bir hazırlık yaptım 10 dk aparatlarla çalıştım vajinam tabi kayganlaştırıcı doldu çalışırken aparatlarla bu benim için iyi bir şeydi çünkü stres olup kuruluk olursa diye bile düşünüyorsun..halbuki hiç öyle sorunum olmadı ..Vajinusmus olsam bile,sonra eşime aparatı verdim bana uygulasın diye o esnada aparatı uygularken ona söyledim böyle bu şekilde penisi birden değil de böyle yap olur mu diye direktifler verdim :) sonra eşli denemeye geçtim ve oldu 🥰 yani bacaklarımı hareket ettirmeyeceğim bir pozisyon sectim eşim tuttu :) hadi cesaret dedimmm sen de aşacaksın bunu dedim bu şekilde motivasyonlarla 🥰umarım anlatabilmişimdir..Burda benzer şeyler yaşadık yaşıyoruz,birbirimizi anlıyoruz

O misyoner pozisyondaki o korkuyu ben de yaşamıştım bir dönem anlıyorum sizi,şimdilik o pozisyonu boşverin,benim yendiğim ilk pozisyon şöyleydi eşim ayaktaydı ben yatağa uzanmıştım yatak ucunda,ayaklarım baya yataktan dışardaydı yani kalçam ve sırtım yataktaydı :) ayaklarımı eşimin boynuna attım kalçamın altına yastık koydum ,eşim ayaklarımdan tuttu o şekilde içimden dedim ki farzet ki Şuan eşin sana o aparatı uygulacak tamamen böyle düşündüm 🥰aparat çalıştığın anlardan biri rahat ol dedim içimden..tabi o ana kadar da şöyle bir hazırlık yaptım 10 dk aparatlarla çalıştım vajinam tabi kayganlaştırıcı doldu çalışırken aparatlarla bu benim için iyi bir şeydi çünkü stres olup kuruluk olursa diye bile düşünüyorsun..halbuki hiç öyle sorunum olmadı ..Vajinusmus olsam bile,sonra eşime aparatı verdim bana uygulasın diye o esnada aparatı uygularken ona söyledim böyle bu şekilde penisi birden değil de böyle yap olur mu diye direktifler verdim :) sonra eşli denemeye geçtim ve oldu 🥰 yani bacaklarımı hareket ettirmeyeceğim bir pozisyon sectim eşim tuttu :) hadi cesaret dedimmm sen de aşacaksın bunu dedim bu şekilde motivasyonlarla 🥰umarım anlatabilmişimdir..Burda benzer şeyler yaşadık yaşıyoruz,birbirimizi anlıyoruz
Sonra ikinci pozisyon arkam dönük pozisyon oldu,eşimle bir dönem sevişmeye alışıp bu korkuyu üstümden atana kadar arkamı döndüm penisin geldiğini görmemek için 🥰dogy pozisyonunda yani,böyle alıştım Ve gerçekten acı çekmedim 😍

Sonra ikinci pozisyon arkam dönük pozisyon oldu,eşimle bir dönem sevişmeye alışıp bu korkuyu üstümden atana kadar arkamı döndüm penisin geldiğini görmemek için 🥰dogy pozisyonunda yani,böyle alıştım Ve gerçekten acı çekmedim 😍
Ayrıntılı anlattım umarım yardımcı olur size bunlar ,

evet anladım telkinlerinize uymaya çalışacağım, kontrolü eşime devretsem belki çözülecek ama p...n..s li denerken dahi p.n.s i benim tutmam gerekiyor, tamamen kendimi bırakamıyorum yani sanki dilatör gibi onu da ben yapmalıyım gibi his oluyor. yapmaz biliyorum ama eşimde kontrol olursa birden itecek canım yanacak mahvolucam gibi hisler geliyor. korkunç oluyorum, kendimi öyle sıkıyorum ki bayılacak gibi oluyorum. kontrol hastalığı hayatımın her anında benimle ama bu alanda maalesef çok yoruyor tabi.

X