Vajina Darlığı/ Çatı Darlığı??

Arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var. Yeni evliyim ve vajinusmus problemi çekiyorum.

Vajinusmusu yenmek için dilatör aldım ve onları uyguladım. 4 boyunu da rahat alıyorum. Lakin eşiminki oldukça kalın. Ve bu yüzden de dilatörleri kalınlaştırıp o şekilde sokmaya çalışıyorum. 5 cm çapındakini deniyorum şu an. Zardan kolaylıkla geçiyor lakin biraz daha iç kısımda sert bir yapı, sanırım vajina girişi/ pelvis kası mevcut ve o kısımdan sadece uyuşturunca geçebiliyor. Diğer türlü acı çekiyorum ve içeriye giremiyor yarıda kalıyor. Bu durum geçer mi? Herkeste olan bir durum mu? Ya da bu benim çatımın dar olduğunu mu gösterir?

(normalde vajinanın içine 4 numaralı dilatörün 10-12 cm giriyor)
Merhaba sizin dilatör seti hangisi acaba 4 boy olan sert plastik olanlar mı yoksa 5 boyu olan eğimli slikon olanlar mı?

Merb bende vajinismuslum yenemiyorum napsamda tedavide gördüm dillaturde denedim ama olmuyor

Merhabalar ben kendi sürecimden biraz bahsedeyim, kışın kadın doğum doktoruna başka sebeple gittiğimde doktor vajina girişimin dar olduğunu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Buna istinaden başka doktora gittim ve o da kayganlaştırıcı ile birlikte olabileceğime ameliyata ihtiyacım olmadığını söyledi. 2 ay önce evlendim ve maalesef vajinusmus ile tanıştım. Eşimle zar zor birkaç kez birlikte olduk ama kanama ve acı nedeniyle tam keyifli birliktelik hiç yaşayamamıştım ve doktorun dediği doğru mu acaba diye düşünmeye başladım. Sonrasında burda vajinusmus sayfasında bahsedilen aparatları aldım. Benim aparatlar 5 boydu. 5. boy ile eşiminkini yanyana getirdiğimde maalesef eşiminki hem daha uzun hem de daha kalındı ona rağmen şu an acısız ve kanamasız ilişkiye girebiliyorum. Bunu da 5. boy ile çok rahat gir çık yapıp yarım saatten fazla alıştırma yaparak sağladım.
61nMvG61COL._AC_SL1500_.jpg
amaninin 5 boyu 19 cm diyor esininki bundan ve kalin demissin ilk sefer nasi yaptin uzunlukla abooovv🤔🤔🤔

İlk sefer yapamadım zaten vajinusmustum 🥲 eşiminki de cabası oldu..
benim anlmadim zaten vajinusmus bide 5 no dilalatorun boyun gostermis .19 cm diyor gercek olamaz bune ya gercekmis bu aletleri gerçek boyutmu

benim anlmadim zaten vajinusmus bide 5 no dilalatorun boyun gostermis .19 cm diyor gercek olamaz bune ya gercekmis bu aletleri gerçek boyutmu
Dilatörlerin o boyutta olmasının sebebi bu zaten, bazı penislerin boyuna da hazırlık yapılması. Eğer partnerinin penisi 4. Dilatörle benzerse onla çalışmak yeterli olur. Ama ben 5. Boyu da çalışmıştım mecburen

Dilatörlerin o boyutta olmasının sebebi bu zaten, bazı penislerin boyuna da hazırlık yapılması. Eğer partnerinin penisi 4. Dilatörle benzerse onla çalışmak yeterli olur. Ama ben 5. Boyu da çalışmıştım mecburen
ya ben ilişkiye girebiliyorum artık ama her seferinde ilk girişte yukarıda olmam gerekiyor ve ağır ağır sokabiliyorum. sonrasında da acı hissediyorum hala. birde akıntım olurdu ama ilişki esnasında başta oluyor sonra kuruduğunu hissediyorum ve acıyor. ha bire hadi jel sürelim diyorum ilişki esnasında.

siz de de böyle oluyor muydu

ya ben ilişkiye girebiliyorum artık ama her seferinde ilk girişte yukarıda olmam gerekiyor ve ağır ağır sokabiliyorum. sonrasında da acı hissediyorum hala. birde akıntım olurdu ama ilişki esnasında başta oluyor sonra kuruduğunu hissediyorum ve acıyor. ha bire hadi jel sürelim diyorum ilişki esnasında.

siz de de böyle oluyor muydu
İlk girişi rahat olduğun pozisyonda başlat sonrasında diğer pozisyonlarda deneyebilirsiniz. Emin olun ilk giriş sonrasındakiler kolay olacak. Ben hep kayganlaştırıcı kullanıyorum zaten o yüzden o kısma bir şey diyemicem

X