vadeli altın hesabı

Banka hesabından hayatta altın almam. bankada asla para tutmam. zaten ykaında insanların birikimine göre vergilendirme de gelir kesinti de gelir. altın öyle mi kim ne bilsin ne kadar altının olduğunu. Rusyada banakada parası olanda elinde kağıt para biriktiren de yandı. ne parayı çıkarabiliyorsun ne düzgün bir kurdan bozabiliyor ya da ülke dışında bir yere gönderebiliyorsun.
Türkiyenin de o hale gelmesi için savaş çıkmasına gerek yok. kendi halkına bile ekonomik yaptırım uygulayabilir ki uyguluyor. ben hep kuyumcudan alırım. aldırırım. güvendiğim bir kuyumcum var sağolsun hep ondan alır ailem.
saklaması ciddi sorun. ama onun da yöntemleri vardır. dedektörle bulamadıkları yöntemler.

kağıt paraya gelince. kağıt paranın enflasyonu var, ben mesela dolar kazanıyorum ama hesabımda 1 dolarım bile kalmaz. borçlarımı öder bozar direk altın aldırırım. tabi sonra daha çok borçlanır yine altın aldırırım :) seviyorum bu işi. yatiyad üyesiyim.Youtube dan Cihat Çiçek izleyenler bilir ne olduğunu :halay:

bankadan almak siteyenler için de şöyle bir önerim var, eltın fonu alın ama banka hesabınızda gr altın biriktirmeyin. uzun uzun anlatmak isterdim ama sabırsızım ve doğru düzgün anlatamayabilirim. Cihat Çişek dedeyi izlersiniz youtube dan, o anlatıyor

X