Uzun süreli sağlıklı beslenme mümkün mü?

herseyicokdusunenbiri

Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2023
116
4
22
Ben bunu 52 gün yaptım sonra ara verdim . (Ekmek yok şeker yok abur cubur yok)
Çok stres oluyorum istediğim şeyleri yemediğim zaman mutsuz oluyorum ders çalışıyorum verimsiz . Beni motive eden bişey yok
Ama istediğim şeyleri yediğim zaman o da en fazla bı cikolata hayatta herseyim daha yolunda gidiyor. Derslerden daha yüksek alıyorum çünkü beni mutlu eden şeyleri yapıyorum.
Sanki üstümde bir sağlıkli beslenmek zorundayım baskısı var. Tek gundemim bu . Ailemden de böyle bir baskı yok. Sadece o bir çikolatayi yersem sanki yarın hemen kanser olacakmış gibicesine geriliyorum pişman oluyorum.
Sizde böyle durumlar yaşıyor musunuz?

Ben dengeli beslenen ve gidip çiğ çiğ bor yemeyen kimsenin çat diye hasta olacağına inanmıyorum.

Şu video beni aydınlatmıştı mesela. Konu cidden sürekli sebze yiyeyim peşine protein alayım her gün Spor yapayım değil. Denge olmadığı sürece, seni arada mutlu eden bi şey yapmadığın sürece ottan farkın kalmıyor maalesef.

Çikolata yiyince neden kanser olasın ki

Ben dengeli beslenen ve gidip çiğ çiğ bor yemeyen kimsenin çat diye hasta olacağına inanmıyorum.

Şu video beni aydınlatmıştı mesela. Konu cidden sürekli sebze yiyeyim peşine protein alayım her gün Spor yapayım değil. Denge olmadığı sürece, seni arada mutlu eden bi şey yapmadığın sürece ottan farkın kalmıyor maalesef.

Çikolata yiyince neden kanser olasın ki

Yani herşey olacak ama sporun da olacak diyorsunnn

Sağlıklı hayat düşüncesi patolojik bir hâl aldı ya. İnsanlar en sağlıklı ben besleniyorum diye çıldırdı, sosyal medya tüy dikti buna tabii. Abartmadan her şeyden yenebilir. Ekolojik çılgınlara bakmayın ya. Sanki çikolata yiyen öldü de brokoli yiyen ölmedi 😒

X