Uyku eğitimi

Aysumom

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2024
1
-1
33
Merhabalar. Bebeğim 6 aylık. 4. Ay uyku gerilemesinden beri uyumuyor. Uyumuyor derken saat başı uyanıyor. Max. 2 saat uyumuştur 2 aydır. Üstelik uykuya damlası için 1 saat uğraşmam gerekiyor. Bana acil öneri verin lütfen eşimle ilişkim sürekli uykusuz olduğum için bozuldu ama artık bebeğimle de bozulmak üzere. Oldum olası memeye düşkün Bi bebek gece sürekli emmek istiyor ama reflüsü olduğu için çok uzun emzirmemeye çalışıyorum. Tabi ben uyuyakalırsam kafasına göre 1 saat emiyor. Gece mama vermeyi denedik. Anakucağında uyutmayı beşiğinde uyutmayı yanımda uyutmayı herşeyi denedim. Her uyandığında emzirmemeye çalışıyorum. Kucağımda evi gezdiriyorum ancak uyuyor ama belimde fıtık çıktı bu kez 😁 hala kundak yapıp yüzünü mendille kapatıyorum öyle uykuya dalıyor. Uyku rutinlerine gündüz 3 saat en az uyutmaya özen gösteriyorum. Pış pış ve sallayarak uyutmamaya özen gösteriyorum. Çığlık çığlığa ağlayarak yorulup öyle uyuyor. Komşular gece mesaj atıyo iyi misiniz diye. Lütfen Bi akıl

Canım uyku öncesi rutin oluştur
Yıkanmak
Masaj
Pijamalarını giymek
Uyku öncesi aynı olan bir ninniyi açmak gibi

Uyumadan 1-2 saat öncesinde de ışıkları azalt. Gece uykusu için özellikle karanlık bir ortam olsun. Duştan 1 saat önce hafif bir dinlendirici müzik açabilirsin

Merhabalar. Bebeğim 6 aylık. 4. Ay uyku gerilemesinden beri uyumuyor. Uyumuyor derken saat başı uyanıyor. Max. 2 saat uyumuştur 2 aydır. Üstelik uykuya damlası için 1 saat uğraşmam gerekiyor. Bana acil öneri verin lütfen eşimle ilişkim sürekli uykusuz olduğum için bozuldu ama artık bebeğimle de bozulmak üzere. Oldum olası memeye düşkün Bi bebek gece sürekli emmek istiyor ama reflüsü olduğu için çok uzun emzirmemeye çalışıyorum. Tabi ben uyuyakalırsam kafasına göre 1 saat emiyor. Gece mama vermeyi denedik. Anakucağında uyutmayı beşiğinde uyutmayı yanımda uyutmayı herşeyi denedim. Her uyandığında emzirmemeye çalışıyorum. Kucağımda evi gezdiriyorum ancak uyuyor ama belimde fıtık çıktı bu kez 😁 hala kundak yapıp yüzünü mendille kapatıyorum öyle uykuya dalıyor. Uyku rutinlerine gündüz 3 saat en az uyutmaya özen gösteriyorum. Pış pış ve sallayarak uyutmamaya özen gösteriyorum. Çığlık çığlığa ağlayarak yorulup öyle uyuyor. Komşular gece mesaj atıyo iyi misiniz diye. Lütfen Bi akıl
Kundak yapıp yuzunu mendille kapatmak. Bıraz sanki 'ani bebek ölümü' ne sebebiyet değil mi?

Nasıl yani kundak yapıp kendi haline mi bırakıyorsunuz uyusun diye o da ağlaya ağlaya uyuyor öyle mi? Hayır bu şekilde uyutuyorsanız yazık günah, sallayarak uyutmamak için ağlatıyor musunuz?

Bi de mesajı yazıp yok olmuş ya, inşallah o bebeği ağlatarak uyutmuyorsundur 😤

Bu mesajı ben mi yazdım diye baktım bir an. Bebeğim altı aylık asla uyumuyor. Sadece kucakta gezince uyuyor gece bile 4-5 kez evi turluyorum bunaldım kocamla aramız bozuluyor artık bide uykusuzluk asabiyet yaptı bende. Asabiyet derken şimdi bebeğe karşı değil kendime falan tahammülüm yok. Aşırı yoruluyor aglaya aglaya hatta kendini kasarak uyuyor bazen bende her yolu denedim sallamaya falan calısıyorum ama alıstırmadıgım için ayakta sallanırken bile durmuyor yıprandım ve uyku eğitimi düşünmeye başladım hiç güvenmiyorum normalde ama çaresizim hani kilo da alıyor nereye kadar gece gündüz evde Gezeriz böyle…

Son düzenleme:
X