Üst komşu.

Birrbulutolsam

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2020
2.471
5.629
Kızlar 3gün önce üst komşunun eşi vefat etti. Tabi bu vefattan sonra eve gelen giden çok oluyor tabikide olucak benden yana sıkıntı yok ama 2.5yaşında kızım var normalde 12-14 arası öğlen uykusu akşam 9dada gece uykusuna geçiyor. Ama o kdar çok ses varki anlatamam size sabah 8den gece 3-4e kadar sürekli ses geliyor en fazla 10-15 gün olur ben rahatsız olmuyorum sesten zaten ama kızım sürekli uyanıyor uyluya zor dalıyor 3gündür ne yapmalıyım sizce bi çözüm bulmalıyım yoksa kızımın mis gibi olan uyku düzeni alışkanlığı değişecek diyede korkuyorum açıkcası.
Bi kaç alt sokakta annem var öğlen ona götürsem orada uyusa dicem bu seferde gece uykusunu nasıl yapıcam bilmiyorum bir akıl verinnn 🙏🏼

Ya idare edin ya da bir hafta kadar annenizde kalin baska ne akli verilsin burda size?
ben bulamadım işte başka bir yol annemde kalmak en mantıklısı gibi. Sürekli uykusu alamadığı için çok huysuz oluyor. Evin yalıtımı çok kötü bütün ses evde. Kızım olmasa zaten sorun değil cenaze var sonuçta ne olcak ama çok huysuzlandığı için kafama taktım.

Sesli ortamda uyumaya alismasi lazim yoksa cok zorlanir
Bizim kuzenin kizi da cit ciksa uyanirdi ama nasil alistirdi bilemiyorum kiz simdi davullu zurnali dugunlerde misil misil uyuyor
Kızımda uyuyor o tür ortamlrda ama birden pat diye sesler oluyor mesela korkuyor ondan. Yada ağlama sesi duyunca korkuyor. Bebek vaemış yukarıda küçük o ağlıyor korkma falan dedim o sese alıştı mesela.

Yapacak bir şey yok. Cenaze evi sonuçta. Ayıp olur bir şey demeniz.
Öğlenleri bebek arabası kullanıyorsa havalar güzel orda uyutun. Sonra iyice yorarsanız akşam da uyur evde. En kötü gürültüyü maskelemesi için klasik müzik yada ninni gibi bir şeyler açarsınız odasında o sesle uyur

Kızlar 3gün önce üst komşunun eşi vefat etti. Tabi bu vefattan sonra eve gelen giden çok oluyor tabikide olucak benden yana sıkıntı yok ama 2.5yaşında kızım var normalde 12-14 arası öğlen uykusu akşam 9dada gece uykusuna geçiyor. Ama o kdar çok ses varki anlatamam size sabah 8den gece 3-4e kadar sürekli ses geliyor en fazla 10-15 gün olur ben rahatsız olmuyorum sesten zaten ama kızım sürekli uyanıyor uyluya zor dalıyor 3gündür ne yapmalıyım sizce bi çözüm bulmalıyım yoksa kızımın mis gibi olan uyku düzeni alışkanlığı değişecek diyede korkuyorum açıkcası.
Bi kaç alt sokakta annem var öğlen ona götürsem orada uyusa dicem bu seferde gece uykusunu nasıl yapıcam bilmiyorum bir akıl verinnn 🙏🏼
Annenizde kalın bir süre. Ya da rahatlatıcı müzikler var onlardan açın arkada çalsın gıy gıy.

Yapacak bir şey yok. Cenaze evi sonuçta. Ayıp olur bir şey demeniz.
Öğlenleri bebek arabası kullanıyorsa havalar güzel orda uyutun. Sonra iyice yorarsanız akşam da uyur evde. En kötü gürültüyü maskelemesi için klasik müzik yada ninni gibi bir şeyler açarsınız odasında o sesle uyur
Aynen çıkıp birşey diyemem asla zaten böyle bir durumda. Dediğiniz mantıklı gece uykusunda uyku arkadaşı vardı zamanlı onun zamanını kapatayım hep çalsın sabaha kadar bu gece denicem teşekkür ederim 🙏🏼

Aynen çıkıp birşey diyemem asla zaten böyle bir durumda. Dediğiniz mantıklı gece uykusunda uyku arkadaşı vardı zamanlı onun zamanını kapatayım hep çalsın sabaha kadar bu gece denicem teşekkür ederim 🙏🏼
İlk bir saat açık dursa sonra dalar tamamen. Genelde çocuklar ilk saatin sonunda tamamen dalıyorlar sonra kolay uyanmıyorlar. Bir saat açmanız da yeter

Sizinki yine cenaze ve insan sesi. Bizim üst katta tadilat vardı ama nasıl tadilat. Duvarları kırdılar yerleri kazıdılar sürekli makine sesleri biz evin içinde birbirimizi zor duyuyorduk. Benim oğlum blender sesinden bile korkan bir bebek. 4 ay boyunca tadilat yaptılar. Oğlum 2 ay zorlandı uykusundan uyandı geri uyumuyordu yada çok zor uyuyordu. Sonraki 2 ay alıştı. Ama uyku saati falan şaşmadı tadilat bitince yine aynı şekilde uyumasına devam etti çok şükür bende değişir diye korkuyordum.

İnsan seslerine alışması daha kolay olur. Bu arada 3 çocuğum var. Kızım 5 yaşında evin içinde bile parmak uçlarında yürüdük o uyurken. Mutfaktaki suyu asla açamazdim yada tuvalete gittiğimizde kapıyı kapatmazdık her sesten uyanıyor diye. Oğlum doğunca sese alıştı top atsan uyanmaz yani o derece.

Oğlum 2 yasinda. 3.bebegim 8 aylık onun sesine alıştı oğlum. Üçü de aynı oda da yatıyor artık hiçbiri etkilenmiyor alıştılar.

Sizinki alışır evden uyku için çıkarmayın bence düzeni ozaman bozulur asıl

Sizinki yine cenaze ve insan sesi. Bizim üst katta tadilat vardı ama nasıl tadilat. Duvarları kırdılar yerleri kazıdılar sürekli makine sesleri biz evin içinde birbirimizi zor duyuyorduk. Benim oğlum blender sesinden bile korkan bir bebek. 4 ay boyunca tadilat yaptılar. Oğlum 2 ay zorlandı uykusundan uyandı geri uyumuyordu yada çok zor uyuyordu. Sonraki 2 ay alıştı. Ama uyku saati falan şaşmadı tadilat bitince yine aynı şekilde uyumasına devam etti çok şükür bende değişir diye korkuyordum.

İnsan seslerine alışması daha kolay olur. Bu arada 3 çocuğum var. Kızım 5 yaşında evin içinde bile parmak uçlarında yürüdük o uyurken. Mutfaktaki suyu asla açamazdim yada tuvalete gittiğimizde kapıyı kapatmazdık her sesten uyanıyor diye. Oğlum doğunca sese alıştı top atsan uyanmaz yani o derece.

Oğlum 2 yasinda. 3.bebegim 8 aylık onun sesine alıştı oğlum. Üçü de aynı oda da yatıyor artık hiçbiri etkilenmiyor alıştılar.

Sizinki alışır evden uyku için çıkarmayın bence düzeni ozaman bozulur asıl
Çok zor ya gerçtekten anlayabiliyorum sizi uyku düzeninin değişmemesini sevindim. Benim kızımda öyle sesten falan uyanmaz kolay kolay ama birden bi ses gelince korkarak uyanıyor ona üzülüyorum mesela üst katta kedide var sürekli kızımın odasının üstünde gece gündüz top oynar onlrın evinde olsak o topun sesi inanın daha az duyuşur bize öyle bir sesi geliyor ki ama ona alıştı mesela kızım kedi oyun oynuyor diyoruz uyuyor duymuyor bile artık.
En kötü öğlenleri bebek arabasında dışrıda yada annemme uyutucam akşamlarıda arkadaşların dediği gibi kısık müzikle uyuyacağım. Zaten kısa süre sonra geçer ses.

Uyuturken yanında Kur'an'ı Kerim yada hafif sakinleştirici bir müzik açın o sese kulagi alisirsa uyanmaz belki, benim gorumcemin oğlu çıt sesine uyaniyordu çözümü böyle buldu etkilide oldu

Uyuturken yanında Kur'an'ı Kerim yada hafif sakinleştirici bir müzik açın o sese kulagi alisirsa uyanmaz belki, benim gorumcemin oğlu çıt sesine uyaniyordu çözümü böyle buldu etkilide oldu
9da uyuttum müzik koydum yanına yukarıdan inanılmaz bir ses geliyor çok fazla uyanmadı hiç gecede uyanmazsa oldu sanırım bu şekilde 🥰🙏🏼

Bebeğin sese alışması için uyuturken müzik açabilirsiniz. Kulağı sese alışık olur hemen uyanmaz hem de

X