Üst Göz Kapağı Ameliyatı İstanbul Doktor Seçimi ve Yaptıranların Tecrübeleri

Karamel1986

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2015
7
21
37
Herkese merhaba,
Göz kapağı operasyonu olmak istiyorum. Doktor arayışındayım. Tavsiye üzerine Bağdat Caddesi Dr. Sedat Baş ile ilgileniyorum. Profesyonel bir duruşu var ve yorumları da güzel. Kendisiyle işlem yapmış olan var mı acaba?
Bir de bu ameliyatı devlet hastanesinde olanların tecrübelerini duymak isterim. Mali nedenlerden dolayı devlet hastanesinde de olurum ama söz konusu göz olunca biraz çekiniyorum açıkçası.
Daha önce üst göz kapağı ile ilgili açılmış başlıkları hatim ettim.
Güncel tecrübelerinizi ve doktor tavsiyelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
İyi forumlar 🌸

Herkese merhaba,
Göz kapağı operasyonu olmak istiyorum. Doktor arayışındayım. Tavsiye üzerine Bağdat Caddesi Dr. Sedat Baş ile ilgileniyorum. Profesyonel bir duruşu var ve yorumları da güzel. Kendisiyle işlem yapmış olan var mı acaba?
Bir de bu ameliyatı devlet hastanesinde olanların tecrübelerini duymak isterim. Mali nedenlerden dolayı devlet hastanesinde de olurum ama söz konusu göz olunca biraz çekiniyorum açıkçası.
İyi forumlar 🌸
Bende ayni konuyla ilgileniyorum.. 3 sene önce istanbulda iyi bir dr gitmistim sadece kapak icin iyi gecti izde kalmadi ama sanirim biraz cektirmemde gerekiyordu simdi o yüzden yeniden arastirma yapicam sanirim ayni dr gidicem ama fiyatlar heryerde cok ucuk.. her dr güvenilmiyor göz olunca konu..

Bende ayni konuyla ilgileniyorum.. 3 sene önce istanbulda iyi bir dr gitmistim sadece kapak icin iyi gecti izde kalmadi ama sanirim biraz cektirmemde gerekiyordu simdi o yüzden yeniden arastirma yapicam sanirim ayni dr gidicem ama fiyatlar heryerde cok ucuk.. her dr güvenilmiyor göz olunca konu...
Doktorunuz kimdi acaba önceki. Dediğiniz gibi hem fiyatlar uçuk hem de mevzu göz olunca karar vermek zor oluyor 🤷‍♀️

Herkese merhaba,
İyi forumlar 🌸
Dünya gözde göz doktoruna yaptırdım.Sırf göz çevresini iyi tanır diye risk almayayım dedim.Çok pişmanım.Servet ödedim ama inanın sonuç hüsran.Sayısız sorun yaşıyorum.Üstelik tek mağdur ben değilim,bizi instagramdan bile engellemiş.Oysaki eski ve yeni halimi paylaşmasını çok isterdim.Mahvetti göz kapaklarımı.Enfeksiyon,asimetri,yorgun bakışlar.Hiç ihtiyacım yokmuş yolum bir kasap ile çakışmış.Lütfen dikkatli olun.Çok pişmanım.Eski halim çok çok çok güzelmiş.

Merhabalar,

Gözü kapanmayanlar okuyabilir!

Ben 1 ay önce göz kapağı ameliyat oldum. Deneyimimi paylaşmak isterim. Ameliyat 1,5 saat kadar sürdü, acı yoktu. Buz uygulaması yarım saatte 10 dk kadar yaptım ve alarm ile takip ettim. Şişlik olmadı ve çok az morluk oluştu. Ancak göz kapanmamda sorun yaşadım. Sol göz yukarı çekildi ve 4 milim açık kaldı.

Nasıl kapandı;
  • Fazla doku alınmadığını düşündük, elle kapanabiliyordu.
  • MASAJ; yara izine göz içinden dışına doğru bastırarak ödemi açtım, 1 hafta sonra sol elinizle kirpiklerinizin üstünden gözü kapatın ve kaşınızın altından sağ ile ile çekiştirin. Yaraya değmeden ameliyat izini açarmışçasına uygulayın. Acı oluyor tabii. Ancak zamanla azalıyor. En son gün içinde de yapmaya başladım ve 1 ay içinde çok az açıklık kaldı. 3 aya kadar bu yöntemi uygulayacağım, ödem oldukça çünkü şişkinlik oluyor ve açılma artabiliyor.
  • Doktor tavsiyesi ile bu yöntemi yaptım, benim durumuma bu gerekliydi.
  • Krem ve yara izi kremi kullanıyorum. Ödem atıcı kullandım, yediklerime dikkat ettim.
  • Göz kapalı olsun die 2 hafta geceleri bantladım, kirpiklere yapışkan gelmesin diye peçete koydum. Ancak asıl işlevi yerine gelmiyor die vazgeçtim. Amaç göz kurumasın diye idi. Damla kullanın daha iyi.
  • Bantlar varken alerjim de oldu. Damlalarla geçti. Aşırı kaç ve kirpiğim kaşınmıştı.

Zor bir süreç tabii, her şeyin yolu var. Çözüme odaklandığımız için bu noktaya gelebildiğimizi düşünüyorum. Bu Kulübe yazanları okuyordum, güzel bir haberi ve belki faydayı sizlerle paylaşmak istedim.

Doktorun tecrübesi önemli, ancak sahip çıkması ve ilgilenmesi de bir o kadar önemli. 1. Ay sonundaki deneyimim sonrasına da güncel bilgi paylaşırım.

Sevgiler.

Eklentiler

• IMG_0848.jpeg
    IMG_0848.jpeg
    232 KB · Görüntüleme: 2
  • IMG_0847.jpeg
    IMG_0847.jpeg
    61,5 KB · Görüntüleme: 4
X