Ürtiker Kurdeşen Lütfen Yardım

gamzecntrk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
267
120
37
Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır ürtikerim bu hastalığı bilen bilir daha doğru çeken bilir hayattan soğutuyor bazen beni'gitmediğim doktor hastane kalmadı ama malesef çaresi Yok var ama geçici ilaç sadece anlık rahatlatıyor sonra yine başlıyor kaşıntı'Benim sorum şu olacak Gebelik düşünürken Allerset 10 mg kullanan var mı ? Kısa zaman önce düşük yaptım şimdi çok istiyorum bebeğimiz olsun fakat ben çok mecbur kalınca ilaç alıyorum o arada hamile kalırsam zarar verir mi bebeğe'Cildiye uzmanı en zararsızı dedi ama bilemiyorum çok huzursuzum'Lütfen bilgisi olan yardım etsin

Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 5 yıldır ürtikerim bu hastalığı bilen bilir daha doğru çeken bilir hayattan soğutuyor bazen beni'gitmediğim doktor hastane kalmadı ama malesef çaresi Yok var ama geçici ilaç sadece anlık rahatlatıyor sonra yine başlıyor kaşıntı'Benim sorum şu olacak Gebelik düşünürken Allerset 10 mg kullanan var mı ? Kısa zaman önce düşük yaptım şimdi çok istiyorum bebeğimiz olsun fakat ben çok mecbur kalınca ilaç alıyorum o arada hamile kalırsam zarar verir mi bebeğe'Cildiye uzmanı en zararsızı dedi ama bilemiyorum çok huzursuzum'Lütfen bilgisi olan yardım etsin

Merhaba, Ben de 13 aydır ürtiker hastasıyım.. 1. ve 2 nesil antihistaminler aldım, 4.5 ay kortizon tedavisi gördüm. Defalarca acile gittim. Son iki aydır xolair iğnesi oldum. Kaşıntı için bulduğum yöntem beni rahatlattı, bunu paylaşmak istiyorum: Bir bardak suda azar azar karbonatı çayda şeker eritir gibi karıştırarak eritiyorum. (Yalnız dikkat edin, kabartma tozu değil, karbonat. ) Ta ki artık su doymuş hale gelinceye ve daha fazla karbonat almayıncaya kadar. Bu karbonatlı suyu sprey yapabilecek plastik bir şişeye koydum. Ürtiker olan ve kaşınan yerlerime bunu püskürtüp elimle hafif oğuşturuyorum. Kaşıntımı geçirdiği gibi kızarıklıkları da gideriyor. Spreyi yanımda taşıyabildiğimden çok rahat oldu. Yaklaşık birbuçuk aydır sabah akşam bir tatlı kaşığı öğütülmüş süpürge otu tohumunu suyla yutuyorum. Tamamen geçmedi ama durumum eskisi kadar kötü değil. Karbonatı suys kariştırıp içildiğini de duydum ama ben bunu uygulamadım. Aranızda bunu yapan var mı? Yararı oldu mu?

Hepinize şifalar dilerim.

konu açılalı çok olmuş ama inşallah görenler olur fikir verirler .
bende de var maalesef kızarıklık kaşıntı sonrası geçiyor tabi halka gibi çizgi gibi doktor alerjik ürtiker dedi hap verdi ama geçmedi bi tane ilaç kullandım atarax diye onuda kullanınca sıkıntı yok ama kullanmadım yine başladı allahım çok kötü bişey herkesin içinde hart hart kaşınmak :kızgın::kızgın::kızgın::kızgın::kızgın:

sadece bu illet hastalıktan nasıl kurtulduğumu yazmak için üye oldum, umarım birileri faydalanır. valla yaklaşık 4 buçuk 5 ay kadar çektim, tam 5 dr gezdim profesör dahil! verdikleri ilaçlar sinirli bi zombiye dönüştürdü, kilo aldım hayattan bezdim! yok dedim bu böyle olmıcak, ilaçları bıraktım, vücudumda onlarca kabarcıkla gecelerce ağladım, kaşınmaktan uykularım harap oldu, asosyal oldum evden çıkmadım ama bu esnada ciddi araştırmalar yaptım size yaptıklarımı sıralıyorum
1) günde 3 sefer 1 çay kaşığı karbonat ile karbonatlı su
2) b vitamini d vitamini
3) kefir
4) ve en önemlisi enginar suyu
enginar suyu aktarlarda satılıyor. kurdeşenin sebeblerinden birinin karaciğer kirlenmesi olduğunu öğrendim, alkol kullanmıyorum ama hamilelikten dolayı çok hızlı kilo alıp vermiştim, hamilelikte kullandığım demir hapını doğumdan sonra da aylarca kullanmıştım saçlarım dökülmesin diye. sonradan öğrendim ki bunlar hep birleşip karaciğerimi mahvetmiş! elleri duaları şifalı hocalar vardır duymuşsunuzdur! komik gelir hatta belki ama çaresizdim umut bağladım buldum buluşturdum sordurdum o söylemiş enginar suyunu! günde 3 4 çorba kaşığı enginar suyunu 1 bardak suya karıştırdım içtim. inanın 2 hafta kadar sonra lezyonlarımda azalmalar başladı yaklaşık 1 1buçuk ay sonra günde 3 4 tane ancak çıktı ve akabinde son buldu! yemin etmiştim kurtulursam her yere üye olup yazıcam diye ?? allah şifa versin çekmeyen bilemez umarım bu hastalıktan müzdarip herkese de şifa olur!!!

serum iğne nafile Ankara kazan Çimşit köyünde Ocak var gidin şifayı bulun ben şifayı buldum Allah’ıma çok şükür

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar
Bu hastalığı 17 yaşımdan 31 yaşıma kadar çektim Yaşayan bilir öldürmez ama süründürür
Ben doğumdan sonra bir daha yaşamadım Bu olmayacağı anlamına gelmez tabi ama hamileyken doktor doğumun ürtikeri bir ihtimal bitireceğini söylemişti

2.5 yıldır çok şiddetli kronik ürtiker hastasiyim. Ve 2 günde bir krizlerle birlikte ilaç almak zorunda kalıyordum. Artık ölene kadar devam edeceğine emindim. Birgün bir profesör tanıdığımdan bir telefon geldi. Resseting eğitimi almış ve hastalıkların psikolojik nedenleri ile ilgili , özellikle ürtikerin nedeni ile ilgili konuştu benimle. Lütfen iyi dinleyiniz. Ürtikerin ve diğer cilt hastalıklarının nedeni:
ÖFKE VE NEFRET SONUCUNDA MEYDANA GELEN AYRILIKLAR MIŞ.
Tam da 2.5 yıl önce sınav senesinde öfke ve nefret sonucu kendi kızımla ayrılmıştım. Ve ondan sonra ürtiker başlamıştı.
TEDAVİSİ : Hem karşınızdaki kişiyi hem de kendinizi affetmek. ÖFKE bir süre sonra geçse bile iç organlarımız ve hücrelerimiz bunu unutmazmış.
Affettigine hem kendin inanacaksın hem tüm organlarını ve hücrelerini inandiracaksin buna dedi. Kendine terapi yapmaya başla geçecek diye de ekledi.
2 hafta boyunca terapi yaptım kendime, söylediği tüm cümleleri tekrarladım. 2 hafta boyunca 10 dk da bir kaşıntılarım geldi bu sefer. Ama başlayınca sakinleşmesi imkansız olan kaşıntılarım bir kaç dk sonra kendiliğinden sakinleştirdi. 14 gün sonunda hiç görmediğim beni ağlayıp delirten, gözlerimin içi ve saçlarımın içi de dahil çıldırtıcı bir kriz geldi gece. 1 saatte ilaç almama rağmen zor sakinleştim. Meğer o ürtikerin benimle vedalasmasiymis. 1 aydır hiç kriz gelmedi. Kaşıntılarım tamamen geçti. Ürtiker olanlar bu yazdıklarımı çok iyi anlayacaklardır. Size de yardımcı olmak isterim çünkü bu hastalık çaresiz bir hastalık ve bu şekilde yaşamak çok zor.

Inşallah beni görürsünüz inşallah çok sene olmuş yazali ben 3 senedr maf oldum siz nasılsınız tamamen geçtim I Allah raizisi için görürseniz mutlaka yazın 😔çok kötüyüm

3 sene oldu çekiyormaf oldmm 2 yaşında bebeğim var çok yaramaz ona çok sinirleniyorum sanırım bende de hep var hiç gitmiyor ne yapacağım bilmiyorum deli olucam smdi nasılsıniz atlattiniz mi siz

3 sene oldu çekiyormaf oldmm 2 yaşında bebeğim var çok yaramaz ona çok sinirleniyorum sanırım bende de hep var hiç gitmiyor ne yapacağım bilmiyorum deli olucam smdi nasılsıniz atlattiniz mi siz

Ocak derken orada ne yapiliyort nasıl tedavi ediliyor Allah raizisi için yazın Allah aşkı için ben maf oldm 2 yaşında bebeğim var bakamaz oldum o derece kötüyüm

Merhaba suan nasılsıniz tam olarak beni anlatmasınız bnde bu şekildeyim birseye stres yapayim hemen çıkıyorlar agzim yüzüm gözlerim maf oluyorum ağlamaktan korkudan acillerden cikamiyrm

Merhaba suan nasılsıniz tam olarak beni anlatmasınız bnde bu şekildeyim birseye stres yapayim hemen çıkıyorlar agzim yüzüm gözlerim maf oluyorum ağlamaktan korkudan acillerden cikamiyrm

Bekarken birkere çıkmıştı Ankaradaydm hava değişikliği yuzunden dediler snrs geldim geçti snra aradan yıllar geçti 3 senedr hep var suan bile cok kötüyüm

Merhaba, Ben de 13 aydır ürtiker hastasıyım.. 1. ve 2 nesil antihistaminler aldım, 4.5 ay kortizon tedavisi gördüm. Defalarca acile gittim. Son iki aydır xolair iğnesi oldum. Kaşıntı için bulduğum yöntem beni rahatlattı, bunu paylaşmak istiyorum: Bir bardak suda azar azar karbonatı çayda şeker eritir gibi karıştırarak eritiyorum. (Yalnız dikkat edin, kabartma tozu değil, karbonat. ) Ta ki artık su doymuş hale gelinceye ve daha fazla karbonat almayıncaya kadar. Bu karbonatlı suyu sprey yapabilecek plastik bir şişeye koydum. Ürtiker olan ve kaşınan yerlerime bunu püskürtüp elimle hafif oğuşturuyorum. Kaşıntımı geçirdiği gibi kızarıklıkları da gideriyor. Spreyi yanımda taşıyabildiğimden çok rahat oldu. Yaklaşık birbuçuk aydır sabah akşam bir tatlı kaşığı öğütülmüş süpürge otu tohumunu suyla yutuyorum. Tamamen geçmedi ama durumum eskisi kadar kötü değil. Karbonatı suys kariştırıp içildiğini de duydum ama ben bunu uygulamadım. Aranızda bunu yapan var mı? Yararı oldu mu?

Hepinize şifalar dilerim.
Şikayetiniz geçtimi Peki faydası oldu mu

X