Üç aylık şekerımı düşürürsem kılo alırmıyım

Valla şişkoyum bibi yaa göbeğim falan çok var, ben ben değilim sanki, alışkın değilim, 4 kg verdim öyle kaldı veremiyorm :KK43: Sen kaç kg sunki :olamaz::olamaz::olamaz: O değil de saçlar efsane olmuş çok yakışmış bayıldımm. 3 yıl kullandım bu rengi ben beyaz tenliyim senin kadar iyi durmuyodu bende kıskandım :KK200: :KK200: :KK200:
1.68 e 75 falan ama sişman değilim ya :KK53: şişmanlik nedir ben çok iyi bilirim çünkü 😑 gene yapıcam akti tabi hrmen ama canim cekiyor rengi hep 🤤

1.68 e 75 falan ama sişman değilim ya :KK53: şişmanlik nedir ben çok iyi bilirim çünkü 😑 gene yapıcam akti tabi hrmen ama canim cekiyor rengi hep 🤤
Sıkı olunca da kilo belli etmiyo insan ama ben bebekten işte göbeğim hiç hoşuma gitmiyo erimiyo zalımın kızı :KK70: Ben akmış halini de beğeniyorum ama bakımı zor haklısın 3 yıl iyi dayandım ben de :KK70:

Yanı hamıle olmadan once kılom 67 dı boyum da 1.65 yanı kılom normaldı ben memnundum suan 58 kıloya kadar dustum 21 aylık bebegım emzırıyorum su ana kadar. Anlamaıdm hormonlarla alakalı olsa kan verdım kac defa doktor derdı onlarla alakalı dıye sımdı aclık sekerım 92 90 99 dıye gıdıyordu gecen olctum yukselmıs 112 olmus uc aylık da 6.4 olmus yuzum coktu kaşık kadar kaldı resmen morelım cok bozuluyor
kilo ve boy orantınız gayet normal, insanların sizi bu kadar etkilemesine izin vermeyin! biraz kendinize özen ve bakımla şahane olursunuz

Nedem ozaman bu kadar insanların dıkkatıno cekıyorum neden boyle söyluyorlar dogumdan sonra herkes kılo veremıyorum der normalde ben neden bu kadar kılo verdım anlamıyorum
Tiroidlerinize mutlaka baktırın kimi kadında gebelikten sonra sinsice ilerleyebiliyo uyku çok önemli elinizden geldiğince dinlenmeye çalışın kilonuz gerçekten iyi zayıf değilsiniz

Tiroidlerinize mutlaka baktırın kimi kadında gebelikten sonra sinsice ilerleyebiliyo uyku çok önemli elinizden geldiğince dinlenmeye çalışın kilonuz gerçekten iyi zayıf değilsiniz
Baktırdım canım tiroidlere bırsey demedı doktor dınlenıyorum elımmden geldıgınce zaten ama şekerımı dusurmem lazım nasıl olcak bılmıuorum

Tip1 diyabetseniz insülin kullanmanız şart
Tip2 diyabet geri döndürülebilir ama tip1 geri döndürülemez kilo kaybıda yapar insülini kullanmanız gerekir
Tip 1de ne gibi bir diyet uygulanır bilmiyorum dr.nuz daha iyi yönlendirir
Doktorum insülin kullanmalısın demedı ama bılmıyorum hangısı tıp1 mı tıp2 mı bılmıyorum

Yanlış bilmiyorsam boy kilo oranı -112 olarak hesaplanıyor. Yani 165 cm - 112,= 53 kilo olması lazım.
Sporsuz zayıflama bazen tek bölgeden oluyor. Konu sahibinin yüzü küçülmüş çökmüş gibi. Cilt bakımı serum falan uygulatsa düzelebilir kilosuyla oynamaya gerek yok. Çok zayıfladım deyince ben de 40 civarı falan sandım, 58 kilo zayıf denemez. Yüzünüze kilo aldırmaya çalışırken vücudunuz da kilo alabilir. Armut tipli vücudunuz varsa kilo hep üst taraftan gidiyor.

Emzirmeyi bıraksanız artık daha iyi değil mi, kalsiyum vitamin falan kaybınız mı oluyor? Ben iki çocuğu da 14 aylıkken kestim memeden bilmediğimden soruyorum. 21 aylık çocuk herşeyi yiyebilir.
Ben eşimin spor hocasına danışmıştım hangi bölgeden nasıl zayıflanır veya kilo alınır diye.
Olmazmı vıtamın kaybım sayıyorum magnezyum b12 demır bunlar eksık suan bende onların takvıyesını alıyorum. Beni anladıgınız ıcın ayrıca tesekkur ederım morelımı bozanda yuzumun asırı kuculmesı aynaya bakamıyorum fotogtaf cektıremıyorum cırkın kırısık bır yuz beyaz saclı bır anne gıbı hıssedıyorum kendımı kendımı düzeltmeye baslıcam ama nerden önce bu şeker denen seyle basa cıkmam lazım dıyetı uygulamaya calısıyorum birde nasıl serumlar kullanmalıyım ben hıc arastırmadım oyle kılo aldırıan yuzu dolgunlastıran serum var mı

Olsaniz olsaniz tip 2 diyabet olabilirsiniz ama onun yuzunden zayiflamiyorsunuz. Oyle olsa HbA1c sonucunuzun 8,5-9 ve uzeri olmasi gerekirdi ve hayir, sekeriniz duserse kilo almazsiniz. Sizin kilo almamaniz sekerinizin seyri acisindan daha iyi olur. Ustelik cok da zayif degilsiniz, cokmus olabilirsiniz, yorgun olabilirsiniz ama zayifliktan olecek durumda falan hic degilsiniz. Acaba anksiyete bozuklugu mu var sizde?

Ha bir de unutmadan: morel degil moral
Anksiyete yok ama genel itibarı ıle mutsuzluk var doktorum görur görmez benı oyle çok korkuttukı hemen sana ılac versem emziriyormusun emzırmeyı kesmen lazım yoksa ılac veremem ben dedım baska bır caresı yokmu ıstersen seni dıyete göndereyım dıyetle dene eger olmazsa hap verıcem yanı tabıkı doktor daha ıyı anlıyordur ama ne bılım hemen ılaca baslatayım emzırıyomusun emzırmeyı kesmen lazım yoksa verememem demesı ben o anda kendımlemı ugrasayım kızımı sutten kesmeklemı ugrasayım ben nasıl basacıkıcam ömür boyu şeker hastası mı olucam diye düşündüm bu beni çok korkutuyor ve çok gerıyor.. Kendımı hastalıktan zayıflamıs gıbı hıssedıyorum.

Boyun 190 falan degilse 58 kilo olan biri hastalikli gbi falan gorunmez. Gayet super bi kilo. O cok zayiflamissin falan diye konusanlar bos konusmak icn konusuyor. Kilo almak icin ugrasilacak bir kilo degil bu. Sonra cok alirsin pisman olursun. Bosver bence. Millet 💩 yesin, illa doguran kadina söyleyecek bisey ariyolar cidden ya , ay cildiricam.
Dün inanırmısın bır arkadasım ile bırlıkte cektırdıgımız fotografa baktım orda ben 65 kıloydum sen kac kıloydun dedım 55 kıloydum orda doğumdan sonra emzırınce baya kılo verdım dedı. Sonra emzırmeyı bırakınca aldım dedı. Bu arakadasım bana gecenlerde ayy sen cok zayıflamıssın ne olmus sana yuzun kaşık kadar kalmıs baksana bı doktora gıt bence dedı öyle üzüldüm ki o anda sımdı düşünüyorum da ben ona o yıllarda hıc boyle seyler soylemıyordum yenı anne sonucta alınabılır uzulebılır dıye ama bakıyorum o benım onu dusundugum gıbı dusunmuyor bu kadın uzulur mu acaba demıyor ben kendımi gormuyormuyum zayıfladıgımı bılmıyormuyum

Valla ben de öyle sandım... Algı farkı işte demek ki :işsiz:
Algı farklı olabılır ama ben kendımı bu sekılde mutsuz hıssedıyorum demekkı ya halen zayıflıgım gorunmesın veya ben kendımı öyle gormeyeyım dıye bol gıyıyorum bu psıkolojıyı anlayamazsınız ınanın çok kotu resmen konusmalarınız bıle degısıyor.. Bakalım 1 bucuk ay dıyet uygulucam belkı düzelır degerlerım

Yaşınızı yazdınız mı görmedim ama tip 1 diyabet doğuştan gelen hastalıktır, istisnalar hariç 20 yaşına gelmeden de teşhisi konur. Tip 2 sonradan gelişen diyabettir. Doğum yaptığınıza göre yaşınızın 25 ten yukarı olduğunu düşünüyorum. Tip1 olsaydınız bu zamana kadar fark edilirdi.
Yaşım 32. Doktoruma bende sormadım kendısınde soylemedı tıp 1 mı tıp 2 mı dıye ama benım annem de 37 yaştan sonra seker teshısı konuldu yanı kendısı 12 yıldır seker hastası onun annesınde de var tıp 2 olmaz heralde genetık oldugu ıcın tıp 1 dıye dusunuyorum

Yanı hamıle olmadan once kılom 67 dı boyum da 1.65 yanı kılom normaldı ben memnundum suan 58 kıloya kadar dustum 21 aylık bebegım emzırıyorum su ana kadar. Anlamaıdm hormonlarla alakalı olsa kan verdım kac defa doktor derdı onlarla alakalı dıye sımdı aclık sekerım 92 90 99 dıye gıdıyordu gecen olctum yukselmıs 112 olmus uc aylık da 6.4 olmus yuzum coktu kaşık kadar kaldı resmen morelım cok bozuluyor
İyide siz zayıf değilsiniz ki 🤔🤔 Ben 1.70 54 kiloyum bana bile aşırı zayıfsın demiyorlar

Normal kilonuza ragmen sekeriniz yuksek cikiyorsa zaten muhtemelen omur boyu seker hastasi olacaksiniz
Anksiyete yok ama genel itibarı ıle mutsuzluk var doktorum görur görmez benı oyle çok korkuttukı hemen sana ılac versem emziriyormusun emzırmeyı kesmen lazım yoksa ılac veremem ben dedım baska bır caresı yokmu ıstersen seni dıyete göndereyım dıyetle dene eger olmazsa hap verıcem yanı tabıkı doktor daha ıyı anlıyordur ama ne bılım hemen ılaca baslatayım emzırıyomusun emzırmeyı kesmen lazım yoksa verememem demesı ben o anda kendımlemı ugrasayım kızımı sutten kesmeklemı ugrasayım ben nasıl basacıkıcam ömür boyu şeker hastası mı olucam diye düşündüm bu beni çok korkutuyor ve çok gerıyor.. Kendımı hastalıktan zayıflamıs gıbı hıssedıyorum.

Bence kilonuz ve boyunuz tam ideal. Olması gereken bu. Biraz spor yapıp proteinli beslenip yüzünüze bakım yaptırmanızı tavsiye ederim. İnsanlar yaşlanmayı hesaba katmıyor belki de. Doğum, lohusalık, uykusuzluk derken çok normal bence görüntü değişebiliyor. Bende o kilo ve boydayım hemen hemen çünkü. zayıf durmuyorum öyle hastalıklı gibi

90 100 aç karnina şekerle ne insulini allasen kendinize gelin tip 1 değildir hatta bence yüksek bile değil sekeriniz yani
Tıp 2 mı oluyor ben tam bılmıyorum kı 112 aclık sekerım suan ama hba1c degerım yuksek 6.4 doktorum daha cok ona odaklandı nedense

Konu sahibi birakin yuzunuzu,kaşığı,çatalı degerleriniz yavastan yavaştan alarm veriyor ilerisi icin.Beslenmenize dikkat edin biraz hareket edin degerleriniz duzelir.

X