Tuvalet alışkanlığına başlama,utanan bebek

sadolinda

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2023
475
171
30
Kızlar oğlum 23 aylık yaz da geliyor yavaştan tuvalet eğitimine başlamak istiyorum. Ben ilk olarak kaka yaptığını fark ettiğimde; "kaka mı yapıyorsun eğer yapıyorsan bana söyleyebilirsin" diye konuşarak başladım ama her sorduğumda utanıyor ve bana kızıyor. Saygı gösterip uzaklaşıyorum tabii sonra bitince bezini değiştiriyorum. Bez değiştirme kısmında utanmıyor sorun da çıkarmıyor. Lazımlık aldık onu gösterip anlatıyorum buraya yapacağız vs diye. Aşırı utanma duygusu var asla başkasının yanında sormuyorum, kimsenin yanında bezini değiştirmiyorum da.Bu normal mi yani hep böyle utanır ve bana söylemezse devamını nasıl getireceğim? Henüz çok yeniyiz asla acele etmeyeceğim, belki de erkendir.

Merhaba,

Erkek cocuk icin olur mu bilemedim, pipi nedeniyle cis disari gidebilir ama ben kizimi tuvalete alistirirken kendim klozete oturdum, onu da onume oturttum. Zaten bizi gordugu bir aktiviteye kendisi de katilmis oldu. Ara sira boyle yaparak klozet fikrini kabullendirdim.

Biz hic lazimlik kullanmadik. Iki cocugumda da bir sabah uyandilar hemen bezi cikartip tuvalete oturtup uyku sersemi ilk çişini tuvalete yaptirdim. Sonra her saat tekrar otutturup yaptirmqya devam ettim. Bir gun guzel gecti bir gun kazali. Oyle boyle derken hala kazalar oluyor 26 aylik.

Bu qrada kizim da gece bezi hala kutuk gibi kalkiyor. Gece bezlemeyi birakmadim.

Merhaba,

Erkek cocuk icin olur mu bilemedim, pipi nedeniyle cis disari gidebilir ama ben kizimi tuvalete alistirirken kendim klozete oturdum, onu da onume oturttum. Zaten bizi gordugu bir aktiviteye kendisi de katilmis oldu. Ara sira boyle yaparak klozet fikrini kabullendirdim.

Biz hic lazimlik kullanmadik. Iki cocugumda da bir sabah uyandilar hemen bezi cikartip tuvalete oturtup uyku sersemi ilk çişini tuvalete yaptirdim. Sonra her saat tekrar otutturup yaptirmqya devam ettim. Bir gun guzel gecti bir gun kazali. Oyle boyle derken hala kazalar oluyor 26 aylik.

Bu qrada kizim da gece bezi hala kutuk gibi kalkiyor. Gece bezlemeyi birakmadim.
Merhaba, adınıza sevindim güzel yol katetmişsiniz. Ben kendi lazımlığına alışmasını istiyorum aslında. bizim kullandığımız klozet biraz yüksek, ayrıca hijyen sorunu yaşamasın diye önce lazımlığına sonrasında biraz daha büyüyünce özel bebek oturma aparatı kullanarak bizim klozete alışsın istiyordum. Çoğu anne aynı sizin gibi gece beze devam ediyor.muhtemelen bizim de öyle olacak, acele etmeyeceğim tabii ki ama bu süreçte kazalar oluyor ya siz ne gibi önlemler aldınız mesela?

X