Turşularım eriyor

Kizlar gecen hafta salatalık ve acur turşusu yaptim. Tadi cok guzel olmuş ama salatalıklar hep erimiş.
Zaman gectikçe yenecek hali kalmaz muhtemelen suyu da çektikçe
Salatalıklar neden erir turşu icinde?
Erimemesi icin ne yapmam lazim?
Not: salamura tuzu kullandim 5 litre icin 2 yemek kasigi olacak şekilde ve soğuk suyla yaptim.
Tuzsuz olmuştur 1 kaşık daha tuz koy ben 3 kaşık tuz 1 tatlı kaşığı toz şeker 2 şu bardağı sirke dibine biraz nohut koyuyorum sıcak suyla daha lezzetli oluyor denemelisin

Kornişon mu yoksa normal salatalık mı eğer normal salatalık ise onlar yumusuyor bence çoğunlukla.
Kornişondu hatta domates vs de yumuşaktı. Annem tuzda acayiplik vardı sanki dedi. Farklı bir marka almıştı da ama çok da koymuştu.

Kizlar gecen hafta salatalık ve acur turşusu yaptim. Tadi cok guzel olmuş ama salatalıklar hep erimiş.
Not: salamura tuzu kullandim 5 litre icin 2 yemek kasigi olacak şekilde ve soğuk suyla yaptim.
5 litre için 2 yemek kaşıgı çok az 2 yemek kaşıgını ben büyük kavanoz için koyuyorum geçen yaptım bugün yedik kütür kütür olmuştu ölçüsü 5 litrelik bidona
1 su bardağından biraz eksik tuz
1 su bardağı sirke
2 top sarımsak
1 tatlı kaşıgı turşu için olan pul biberler var çigitli oluyor ondan koydum
4-5 tane limon tuzu ben ekstra olarak üzerine limon kesip koydum salatalıklar suyun üzerine çıkmasın kapak gibi baskı görevi görsün diye hazır turşu gibi oldu kıtır kıtır yumuşak olanı yiyemiyorum

Kornisonlari kavanozlara yapıyorum 1 litrelik olanlara sıcak su ile daha lezzetli oluyor

1 yemek kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı şeker
1 çay bardağı elma sirkesi
Sarımsak
Nohut
1 çay kaşığı limon tuzu
Kaynar su ile yapıyorum çok güzel oluyor.

Icebilecekden bir tık fazla olmalıydı tuzu içindekiler de çekiyor tuzunu

5 lik bidon için tuzu az olmus.

Aklima yeni geldi bir de asla hava almamasi lazim kapağını iyi kontrol edin ters cevirip bekletin su akiyor mu diye :KK39:

Aklima yeni geldi bir de asla hava almamasi lazim kapağını iyi kontrol edin ters cevirip bekletin su akiyor mu diye :KK39:
Ters çevirmeyi önermiyorlar pek, tepkimeye girebilir ve paslanabilir.

3 geri, 1 ileri tekniği var. Kapak bu şekilde sağlam kapanıyormuş.

Bende dun kurdum litre basina bir kadik kaya tuzu bir kadikti limon tuzu koydum 9 litre kurdum salatalik ksrnabahar ve fasulye seklinde ilk kez denedim bakalim nasil olcak

Peki buzdolabına koydunuz mu açtığınızı. Daha geç verirdi.

X