tüp mide?

lavinharper

dünya ne taraftan dönüyor?
Pro Üye
25 Mart 2022
362
828
Merhaba hanımlar,

Hiçbir zaman zayıf hatta ideal kiloda biri olamadım. Senelerdir süren hatta çocukluğumdan beri süregelen bir yeme bozukluğum var. Ve artık bedenimi taşıyamaz hale geldim vücut ağrılarım geçmeyen yorgunluklarım yemek yedikten sonra neredeyse fenalaşmalarım mevcut. Nefes nefese kalıyorum spor yapamıyorum kütlemden dolayı üstelik malesefte sigara kullanıyorum. Bütün bu handikapların neticesinde nihayet tüp mide ameliyatı olmaya karar verdim. Pazartesi arkadaşımın da ameliyat olduğu doktorla görüşmem var. Bu ameliyat sürecine girmemek için her yolu denediğimi belirtmek istiyorum öncelikle ama var olan tiroid problemim ve metabolizma bozukluklarım da ekstra bir engeldi benim için. 27 yaşındayım ve kilom yüzünden sağlklı bir gebelik planlaması dahi yapamıyorum çünkü bu kilomla hamile kalamam. 160 boyundayım ve çokta çekinerek söylüyorum ki 130 kiloyum. Bu ameliyatı olmuş olanınız veya çevrenizde olmuş olan insanlar var mı varsa neler yaşadı? Bu yola girmekle hata mı ediyorum?

Yakin bir akrabam oldu yaklaşık 3 4 sene önce. Hayatında verdiği en iyi karar olduğunu söylüyor. Oncesinde kiloya bağlı pek cok sağlık sorunu vardi su anda değerleri düzeldi. Günde tek öğün besleniyor ve canı bazek cok istese de yiyemedigini söylüyor öyle alıştı artık. Yalnız o çok dikkat etti sonrasında , hala da ediyor. Bu ameliyatı olup kilo verip sonrasında olduğu gibi geri alan da çok.

Kuzenim oldu yaklaşık 10 yıl önce, çok da iyi kilo verdi. Baya 80 90 kilo falan verdi ama son 1 yılda alkol tüketiminden dolayı bir miktar kilo aldı yine.

Kuzenlerimin hepsi oldu,suan baya iyiler ama hala dikkat ediyorlar ameliyat olmakla is bitmiyor yediklerine içtiklerine dikkat etmen gerekiyor, ilk zamanlar.suyu gıdım gidim içiyorlardı birden fondiplemiceksin...ama cok iyi bişey bende 1.70 90 kilo bende olmak istiyorum aslinda

cok ciddi bir karar. emin olun korkmasam bende olurdum. kilonuz maalesef biraz çok. belki başkaları spor yal diyet yap vs der. fakat biliyorum ki bazen istesek de veremiyoruz. o yüzden cokda üzülüyorum bu duruma. bende kilo verme surecindeyim. kilom95 elimde olsa ameliyat olurum ama korkuyorum sanirim. bu yüzden 11 ay önce mide balonu taktirdim ve ne aci ki bir işe yaramadı. çok çok üzgünüm. ameliyat için şimdiden sagliklar diliyorum. çok güzel günler sizi bekliyor insallah şimdiden geçmiş olsun

Tanıdığım biri çok kötü oldu. Ne yese çıkarıyordu çoğu zaman. Çay bile içince rahatsız olmuştu yanımda. Çok sıkıntılar çekti.benim gördüğüm örnek kötüydü ama iyi örnekler belki daha fazladır ben bilmiyorum. Benim de duygusal yeme bozukluğum var ama yine de doğal yolla kilo vermekten yanayım. Su orucu kilo verirken sarkık deriyi de yok ediyormuş, hastalıkları da temizliyor ,sağlıklı hale gelmeye çok faydası var.7 gün yapmıştım, senelerdir muzdarip olduğum şiddetli boğaz kuruluğu o gün bugündür yok oldu. Vücut ağrılarım gitti. 3 günlük yapanlarda bile çok fayda görenler var sağlık açısından. O da sağlam irade istiyor,hep niyetim olsa da bende de pek bi irade yok. Niyeti sağlam alıp,iyice arastirip su orucu yapmak bana göre en güzeli. Mahmut dama ,sevgi kul isimli kişilerin youtube kanallarından detaylı şekilde öğrendim nasıl yapılacağını, düşünen olursa bakıp öğrenebilir.

Merhaba 29 martta ameliyat oldum yani tam bir aylığım bir ayda yaklaşık 10 kg verdim fakat şu an kilo vermem durdu. Ben çok bir zorluk yaşamadım ilk iki gün biraz ağrınız oluyor tabi herkes de farklılık göstere biliyor. Bende hiç komplikasyon olmadı. Mide bulantısı kramplar vs yaşamadım ama bunları yaşayan çok.

Benim eşimde oldu 4 seneyi geçti çok iyi arada 4 5 kilo alıyor ama geri çabuk veriyor. Bende olmayı düşünüyorum sonrasında da gebelik istiyorum 1 sene diyorlar bakalım.

Yakin bir akrabam oldu yaklaşık 3 4 sene önce. Hayatında verdiği en iyi karar olduğunu söylüyor. Oncesinde kiloya bağlı pek cok sağlık sorunu vardi su anda değerleri düzeldi. Günde tek öğün besleniyor ve canı bazek cok istese de yiyemedigini söylüyor öyle alıştı artık. Yalnız o çok dikkat etti sonrasında , hala da ediyor. Bu ameliyatı olup kilo verip sonrasında olduğu gibi geri alan da çok.
Merhaba bende 6 gun oldu tup mide olali cok rahat gecti agŕilar vs fakat ben 2 gun evel vajinal bir kana yasadim erken olabiliyormus adet ama yok dedim degil bu yani adet dr aradim 2 test yaptir dedi hemogram ve prc hemogramda bise yok ama o prc 57 lerde cikti doktor kan sulandirici igneyi vurmayin o etkilemis okabilir dedi adetimede 6 gun var nasil olacak bu kanama 2 gundur devam ediyo uzerine o falan anlamadim benim durumumda olan oldumu hic

Ameliyat kararı vermek çok zor. Malum çevre baskısı insanların ' diyetle verirsin' ' ameliyat tembeller için ' nidaları karşısında verdiğin karar için tebrik ederim. Beden kitle indeksi 40 ve üzeri olan insanlar için Dünya Sağlık örgütü bu ameliyatın zorunlu olduğunu söylüyor artık. Çünkü kilo başlı başına en ölümcül hastalık. İlk hafta ağrılarınız olacak.( özellikle ilk gün) sonrasında normale döneceksiniz ama mideniz yeni doğmuş bir bebek midesi gibi gıdaları yeniden tanıyacak. Mide esnek bir organdır. Eğer 1 yıl içerisinde eski alışkanlıklara dönerseniz malesef kilo alımı başlar ve mide genişler. Ama kendinizi bir kez daha küçük kıyafetler içinde ve rahat ederken görünce yeniden kilo almamaya dikkat edeceksiniz. İşim gereği bu ameliyatı olan çok fazla insan gördüm. Özellikle son yıllarda olanlar kilolarını koruyor. Kendini çok zorlayıp kilo alanlar var. Ama bu insanlar ameliyata girerken 'pasta yemeye ne zaman başlarım ' diye giriyor. Yani zorla kilo almaya çalışıyor. Başlangıç kilosuna tamamen dönen çok az insan gördüm. Kusması olduğu halde yemeye devam eden insanlar oluyor genelde. Ameliyat sonrası sürecinizi merak ediyorum . Bizi bilgilendirin lütfen 🤗

Merhaba hanımlar,

Hiçbir zaman zayıf hatta ideal kiloda biri olamadım. Senelerdir süren hatta çocukluğumdan beri süregelen bir yeme bozukluğum var. Ve artık bedenimi taşıyamaz hale geldim vücut ağrılarım geçmeyen yorgunluklarım yemek yedikten sonra neredeyse fenalaşmalarım mevcut. Nefes nefese kalıyorum spor yapamıyorum kütlemden dolayı üstelik malesefte sigara kullanıyorum. Bütün bu handikapların neticesinde nihayet tüp mide ameliyatı olmaya karar verdim. Pazartesi arkadaşımın da ameliyat olduğu doktorla görüşmem var. Bu ameliyat sürecine girmemek için her yolu denediğimi belirtmek istiyorum öncelikle ama var olan tiroid problemim ve metabolizma bozukluklarım da ekstra bir engeldi benim için. 27 yaşındayım ve kilom yüzünden sağlklı bir gebelik planlaması dahi yapamıyorum çünkü bu kilomla hamile kalamam. 160 boyundayım ve çokta çekinerek söylüyorum ki 130 kiloyum. Bu ameliyatı olmuş olanınız veya çevrenizde olmuş olan insanlar var mı varsa neler yaşadı? Bu yola girmekle hata mı ediyorum?
Merhabalar öncelikle kendiniz için iyi bir karar aldığınızı düşünüyorum ameliyat oldunuz mu olmadınız mı bilmiyorum ama bugün benim 6. Günüm tabi ki her ameliyatın riski ve ağrısı vardır bu bünyeden bünyeye değişir sormak istediğiniz bir şey var mı

Merhabalar öncelikle kendiniz için iyi bir karar aldığınızı düşünüyorum ameliyat oldunuz mu olmadınız mı bilmiyorum ama bugün benim 6. Günüm tabi ki her ameliyatın riski ve ağrısı vardır bu bünyeden bünyeye değişir sormak istediğiniz bir şey var mı
merhaba öncelikle geçmiş olsun,henüz olmadım bayramdan sonra olacağım. Kafama takılan aktif olarak çalışıyorum,muhasebeciyim iş hayatım sekteye uğrar mı diye düşünmüyor değilim hareket açısından vesaire nasılsınız zorlayıcı mı

merhaba öncelikle geçmiş olsun,henüz olmadım bayramdan sonra olacağım. Kafama takılan aktif olarak çalışıyorum,muhasebeciyim iş hayatım sekteye uğrar mı diye düşünmüyor değilim hareket açısından vesaire nasılsınız zorlayıcı mı
Teşekkür ediyorum sağolun.
Bünyeden bünyeye değişiyor bu tabi ama bi 15 gün izin alıp dinlenip sık sık yürüyüş yapmak sizi daha da iyi yapacaktır ben çalışan biri değilim ama şuan çalışıyor olsaydım sanırım zorlanırdım halsizlik bazen baş dönmeleri oluyor uzanma ihtiyacı duyuyorum bir başkası ameliyattan 3 gün sonra çalışabiliyor iç dikişleriniz oluyor haliyle bunun iyleşmesi zaman alabilen bir şey çok zorlayayınca acı hissediyorum

X