Mide küçültme sonrası 3. tüp bebek denemesi

benbirmelek

♥ 12.o4.2o15 ♥
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2015
323
258
Kızlar daha önce ilk 2 denemem hakkında başka bir konuda uzun uzun detaylı olarak yazmıştım. Umarım faydalı olmuştur. Şuanda ise nisan 2017 de olduğum mide küçültme ameliyatı sonrası devam etmeye karar verdiğimiz 3. deneme hakkında bilgiler vereceğim. Bu ameliyatı olup tedavi gören yada hamile kalanlar için çok fazla bilgiye ulaşamadım ve ben kendi deneyimlerimi not almaya karar verdim. Umarım faydalı olur. Sağlıklı, huzurlu, mutlu günler..

--------------------------------------------------------------------
ulaştığım max. 126 kiloyla artık yolun sonunda gibiydim. Nefeslerim tükeniyor, yürüyemiyor, bir anda 'hıkk' diye gidecekmiş gibi hissediyordum. Araştırmalar sonuçu önce kendimi sonra ise eşimi ve ailemi mide küçültme ameliyatı için hazırladım. Kolay olmadı tabi ailene ve eşine ben ameliyat olcam diyince tamam demiyorlar haliyle...
Ön görüşme için randevu alarak eşimle beraber görüşmeye gittik ve beklemediğim kadar olumlu, tatmin olmuş ve yüzümde engel olamadığım kocaman gülümsemeyle doktorun yanından ayrıldık. 2. tüp bebek denememizin negatif olduğunu öğrenir öğrenmez ameliyat için gün aldık.

Ve 22 Nisan 2017 de ameliyatımı oldum.

İlk aylar düzenli adet oldum fakat sonrada yine düzensizliklerim başladı ve söktürücü kullandım. Artık maddi ve fiziksel olarak kendimizi hazır hissedince doktorumuzla görüştük ve 3. denemeyle tedaviye geri dönmek için ik adımı atmış olduk...
Şükür...

23 Kasım 2017
Bugün adetimin ilk günü. Tarlusal kullanarak adet oldum. Doktorumu aradım ve bugün kontrole gelmemi istedi. Ameliyat olduğumu biliyordu, ama son halimi görmemişti.

Kapıdan girer girmez oturmadan 'Kaç kilo verdin' dedi. -42 dedim ve şokkkk :skandal:
Tebrik edip, hadi bakalım hayırlısı inşallah diyerek konrtolümü yaptı. Herhangi bir sorun yoktu. Geriye 6 günlük 2 tane embriyomuz kalmıştı. Çift transfermi olur tekmi diye sorduk. 3. denememiz büyük ihtimal çift olucak. Laboratuarla görüşücem tekrar dedi. İlaç takvimimi yazdı...

İlk 3 gün 1er tane estrofem
sonraki 3 gün 2şer tane
sonrasındaysa 3er tane kullanıp 10. günde yani 2 aralıkta tekrar kontrole çağırdı.

Hergün günde 1er tane folbiol ve coraspin verdi.

Hadi hayırlısı bakalım. Allah utandırmasın hakkımızda hayırlı olanı nasip et Allahım..

Hakkınız da hayırlısı olsun inşallah.. ben de 50 kiloya yakın verdim ameliyatsız 10 ay gibi bi sürede sonra korumaya geçtiğimin 6. Ayında hamile olduğumu öğrendim.. doktora durumumu anlattığımda kilo verdiğim için hormonlarım düzene girmiş ve öylelikle hamile kalmışım bu şekilde açıklama yaptı.. kilo çok büyük etken malesef darısı başınıza olsun inşallah...

Hakkınız da hayırlısı olsun inşallah.. ben de 50 kiloya yakın verdim ameliyatsız 10 ay gibi bi sürede sonra korumaya geçtiğimin 6. Ayında hamile olduğumu öğrendim.. doktora durumumu anlattığımda kilo verdiğim için hormonlarım düzene girmiş ve öylelikle hamile kalmışım bu şekilde açıklama yaptı.. kilo çok büyük etken malesef darısı başınıza olsun inşallah...
Çok teşekkür ederim. Amin inşallah. Sağlıkla kucagına almak nasip olsun :)

X