Tüp bebek sürecimi tüm detayları ile paylaşıyorum

Ben Çarşamba başladım. Çarşamba-persembe gonalf 375 kullandım. Çarşamba iki tablet klomen kullandım. Cuma yumurtalar biraz büyümüş ve artmıştı. Pazartesiye kadar gonalf kullanıp pazartesi 11de tekrar muayene edecek doktor. Burada da paylaşırım ilaçlari ve tedavi sürecini.
Bende Perşembe başladım 375 gonal f ve sabah akşam femara ile salı kontrolum var.persembe 4yumurta gorunuyordu

İçimde güzel hisler oluştu 🌸 tutacak inşallah 4 yumurtadan 3 döllenme çok iyi gerçekten benim 14 folikulden 1 tanesi 5. güne gitti. O kadar ağladım ki anlatamam
Ahh cankm teşekkür ederim inşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız. Evet çok üzücü gerçekten insan üzülüyor çünkü hiçbir şeyin garantisi yok insan geriye de dondurulmuş embriyo kalsın istiyor. Benim için en sıkıcısı bu oldu baştan başlama ihtimali 😩 5. Güne gidenin skoru ne oldu sizin

Ahh cankm teşekkür ederim inşallah hepimiz güzel sonuçlar alırız. Evet çok üzücü gerçekten insan üzülüyor çünkü hiçbir şeyin garantisi yok insan geriye de dondurulmuş embriyo kalsın istiyor. Benim için en sıkıcısı bu oldu baştan başlama ihtimali 😩 5. Güne gidenin skoru ne oldu sizin
Skor derken kalitesinden bahsediyorsun sanırım. Valla kuzum hocaya ısrarla kalitesini sordum ve karşılığında şöyle bir cevap aldım;
Kalitesi gayet iyi istediğimiz gibi, blast oldu. Zaten iyi kalitede olmayan hiçbir embriyoyu dondurmuyoruz 5. güne gelse dahi dedi. Ben de çok üzerinde durmadım umarım gerçekten öyledir ki hocama güvenim sonsuz. Senin nasıl?

Bir de bana embriyomun son halinin (5.gun) görselini attı hocam bana. Görüntüsü bu şekilde diye. Size de böyle attılar mı? Merak ediyorum yani sizin embriyo görüntüleri nasıl diye.

Bir de bana embriyomun son halinin (5.gun) görselini attı hocam bana. Görüntüsü bu şekilde diye. Size de böyle attılar mı? Merak ediyorum yani sizin embriyo görüntüleri nasıl diye.
Transferden önce bir belge verdiler neyi transfer edecekkerini açıklayan hem benim hem eşimin hem embriyo bilgilerini içeren bir belgeydi bir de transfee edilecek embriyolarının fotosunu verdiler transferden sonra da ultrason fotosunu verdiler ♥️ 5. Gün 3aa ydı skor grade bir çok şey deniliyor 😂

Transferden önce bir belge verdiler neyi transfer edecekkerini açıklayan hem benim hem eşimin hem embriyo bilgilerini içeren bir belgeydi bir de transfee edilecek embriyolarının fotosunu verdiler transferden sonra da ultrason fotosunu verdiler ♥️ 5. Gün 3aa ydı skor grade bir çok şey deniliyor 😂
Benim sanırım şubat son haftası transfer olacak gibi görünüyor. Bir problem çıkmaz ise. Doğal siklus uyguluyoruz. Çoooook heyecanlıyım. Umarım bebişlerin seninledir. Bir kişi daha çıktı bakalım sonucunu bildirecek 😍🌸

Bayıldım doktorlarınıza bende hiçbiri olmadı transfer esnasında bile görmedim devlet hastanesinde böyle

İnşallah güzel sonuçlar alırız da bunlar teferruat olarak kalır canım 🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼♥️♥️ senin test günün ne zaman bir tane mi konuldu
16 Şubat 2 tane konuldu bugün 6. Günüm test yaptım sabah negatifti ve bugün hafiften adet olucakmışım gibi karın ağrım başladı adet tarihimede 2 gün var

16 Şubat 2 tane konuldu bugün 6. Günüm test yaptım sabah negatifti ve bugün hafiften adet olucakmışım gibi karın ağrım başladı adet tarihimede 2 gün var
Benim de 4. Günüm benim de test yapmaya hiç cesaretim yok. Normal test mi yaptın erken gebelik mi yaptın. Bana tam 9 gün sonrasına test verdiler öncesi yapamayacağım sanırım elim gitmeyecek. Tam tarihinde bir kez daha yaparsın inşallah hayırlısıysa olumlu sonuç görürüz

Benim de 4. Günüm benim de test yapmaya hiç cesaretim yok. Normal test mi yaptın erken gebelik mi yaptın. Bana tam 9 gün sonrasına test verdiler öncesi yapamayacağım sanırım elim gitmeyecek. Tam tarihinde bir kez daha yaparsın inşallah hayırlısıysa olumlu sonuç görürüz
Normal kaset test yaptım adet ağrısı başlayınca da acaba adet mi oluvericem ki bilemedim

Merhaba kızlar 3 yıllık evli, evlendiği ilk günden beri bebiş isteyen ve korunmayan 32 yaşında hanım kişisiyim :)) ilk 1 buçuk sene bebiş olmamasını önemsemedik nasıl olsa olur diye üzerinde durmadık. 2 seneye yaklaşırken devlet hastanesi serüveni başladı jinekoloji bölümü muayenelerinden sonra bir şey bulunamayınca infertilite bölümüne sevk edilmemin ardından yeniden muayeneler, eşimin kontrolleri vs. derken benim pcos olabileceğimden şüphelenildi ve ultrasonda pcos görüntüsü olduğu söylendi fakat sonrasında sadece o görüntünün olduğu pcos olmadığım kesinleşti. Vajinal muayenede Pcos görüntüsü olması polikistik olduğunuz anlamına gelmiyor hanımlar. Her fazla yumurta görünümü pcos olmuyormuş. En son Hsg çekilecek dendi ve anestezisiz şekilde devlet hastanesinde rahim filmi çekildi. Canı tatlı biri değilimdir hiç ama aklı olan anestezisiz Hsg çektirmesin. Ben neden bilmiyorum ama zorlandım. Sonucunda bir tüp kapalı çıktı ve açılmadı da. 3 ay deneyin olur dediler Hsg sonrası olmadı. Aşılamanın bizde tutmayacağını bu sonuçlarla da devletin bize tüp bebek yapmayacağını söylediler (çok daha vahim durumdaki vakalara devlet bakıyormuş vakit kaybetmek istemiyorsak özele gidin dediler bizi gönderdiler) benim amh yani yumurta rezervi yüksekti 3.5 civarı. Genel anlamda elle tutulur bir probleme rastlanmadı. Sebepsiz infertiliteye çıkıyor yollar. Her neyse bir arkadaş önerisi ile vakit kaybetmeden özel bir tüp bebek uzmanına başvurduk ama maddi anlamda suistimal edildiğimizi anlayınca başlamadan vazgeçtik (birkaç durum yaşadık göze batan)

Veee aradan öylece 6 ay geçer akışına bıraktığımız...

Gebelik olmayınca yine başka bir tavsiye ile şimdiki hocamız ile tanıştık. Müthiş şekilde içimiz ısındı emin olduk. Ve sürecimiz vakit kaybetmeden başladı. İlaçlar temin edildi.

14 Aralık 2023 adet başlangıcı

15 Aralık adetin 2. günü+KONTROL+gonal f 300 başlandı

16 Aralık gonal f 300

17 Aralık gonal f 300

18 Aralık gonal f 300

19 Aralık KONTROL(yumurtalar 10mm)+gonal f 300+meriofert 150 başlandı

20 Aralık gonal f 300+meriofert 150+cetrotide başlandı

21 Aralık gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

22 Aralık KONTROL(yumurtalar 15mm)+gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

23 Aralık KONTROL(yumurtalar 16mm)+gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

24 Aralık gonal f 300+meriofert 150+cetrotide

25 Aralık KONTROL(yumurtalar 17-20mm)+gonal f 150+meriofert 150+cetrotide
Akşamına 21:00 da çatlama iğneleri uygulandı.

2 adet gonapeptyl+Ovitrelle 1/4 çeyrek dozda

26 Aralık BOŞ GÜN DİNLENME

27 Aralık OPU (yumurta toplama) 14 yumurta toplandı

28 Aralık 1.gün 14 yumurtadan sadece 2 tanesi sağlıklı çıktı (inanılmaz üzgünüm ağlamaktan helak oldum)

29 Aralık 2.gün 2 yumurta ile devam (ağlamalar devam ediyor)

30 Aralık 3.gün 1 yumurta sağlıklı bölünmeye devam ediyor diğer yumurta gelişimi geriden geliyor. 3.gün donduralım mı 5.güne devam edelim mi diye soruldu, hocamla battı balık yan gider diyerek risk alıp 5.güne gidip gitmeyeceğini izleme kararı aldık

31 Aralık 4.gün 1 tanesi morula halini aldı, diğerinin gelişimi zayıf. Yılbaşı gecesi dileklerim 5.güne ulaşabilmeleri.

1 Ocak 5.gün yeni yılın ilk muhteşem haberini aldık 1 embriyom blast kalite donduruldu diğerinin gelişimi izleniyor

2 Ocak 6.gün izlenen embriyo gelişimi durdu.

Elimizde sadece 1 tane blastosist embriyo ile yolumuza devam ediyoruz. 2. adetim ile birlikte hocanın yanına gideceğim. Her şey yolunda giderse transfer olacak.

-İlk adetim olması gereken günden 4 gün önce geldi opu sonrası çok normalmiş. Biraz ağrılıydı.

4 Şubat ikinci adetim başladı

5 Şubat adetin 2.günü hormon testleri + KONTROL (kan sonuçlarına göre bir sıkıntı yok değerler normal, vajinal muayenede rahim iyi kist görülmedi. 13 Şubatta kan verilecek ve tekrar vajinal muayene olacak kontrol olumlu geçer ise çatlamadan 5 gün sonra transfer planlanacak. Bu arada doğal siklus protokolüne göre ilerletiyoruz süreci (ilaçsız)

13 Şubat'ta görüşmek üzere sormak istediklerinizi yazın lütfen elimden geldiğince yanıtlamaya çalışacağım.

Herkese bebişli günler:)
yaaa çok güzel açıklamışsınız gelişmelerinizden haberdar edin lütfen 🙏 ben de yebi görüşneye gittim sonraki ilk reglimde tedaviye başlanacak, ben normal yoldan kolay hamilr kalabiliyorum ama 4 defa düşükle sonuçlandığı için tüp bebek deneyeceğiz ve süreci çok merak ediyordum harika anlatmışsınız, güzel haberlerinizi bekliyorum dua ile 🙏

Haklısın arkadaşım ama genelleme yapmak çok doğru olmaz. Benim doktorum da bazı ilaçları kendi kliniğinde verebiliyor ve eczane fiyatlarının aşağısına alıyorum hatta bir tane ilacı bana ücretsiz verdikleri bile oldu (hastasından kalan hiç açılmamış gonapeptyl) art niyet olsa onu da hastasına kar amaçlı satabilirdi. Demem o ki vicdanlı ve işinin ehli hekimlere denk gelebilmek çok önemli Rabbim hepimizi güzel insanlarla karşılaştırsın 🙏
hangi ildesiniz, ha gi doktora gidiyorsunuz acaba?

yaaa çok güzel açıklamışsınız gelişmelerinizden haberdar edin lütfen 🙏 ben de yebi görüşneye gittim sonraki ilk reglimde tedaviye başlanacak, ben normal yoldan kolay hamilr kalabiliyorum ama 4 defa düşükle sonuçlandığı için tüp bebek deneyeceğiz ve süreci çok merak ediyordum harika anlatmışsınız, güzel haberlerinizi bekliyorum dua ile 🙏
Canım çok teşekkür ederim bu platforma ilk girişimde herşeyden habersiz çok acemiydim. Her şeye yeni başlayacaktım ve sürekli okuyor araştırıyordum böyle yazılar bulabilmek için hep dolanıyordum. Yeniler için detaylıca yazmak istedim. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana 🌸 Umarım bu kez gebeliğin istediğin gibi olur ve tüp bebek tedavisi sana iyi gelir. Hepimiz sağlıkla kucağımıza alalım bebişlerimizi 🙏😍

Son düzenleme:
Kızlar ilk deneme negatif benim böyle olunca ikinci denemesi tutan çok vardır demi keşke o ilk olumsuz deneyimi yaşamasaydım hep o his geliyor insana bana yardım edin 🥲

Kızlar ilk deneme negatif benim böyle olunca ikinci denemesi tutan çok vardır demi keşke o ilk olumsuz deneyimi yaşamasaydım hep o his geliyor insana bana yardım edin 🥲
Merhaba kuzum pozitif düşün ki hepimiz pozitif düşünelim.🙏😍 Çok fazla anne adayı var burada güzel sonuç almayı bekleyen. Üzüntünü çok iyi anlıyorum. Benim de ilk denemem olacak böyle hikayeler görünce üzülüyorum Rabbimin bir bildiği vardır elbette senin için, hepimiz için. Nasip değilmiş demek ki. Birinci, ikinci, üçüncü diye düşünme. Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur 🌸 İkinci denemende tutacak inanıyorum 🐞

Merhaba kuzum pozitif düşün ki hepimiz pozitif düşünelim.🙏😍 Çok fazla anne adayı var burada güzel sonuç almayı bekleyen. Üzüntünü çok iyi anlıyorum. Benim de ilk denemem olacak böyle hikayeler görünce üzülüyorum Rabbimin bir bildiği vardır elbette senin için, hepimiz için. Nasip değilmiş demek ki. Birinci, ikinci, üçüncü diye düşünme. Rabbim geciktiriyorsa güzelleştiriyordur 🌸 İkinci denemende tutacak inanıyorum 🐞
Merhaba kuzum modunuzu düşürmek istemem kesinlikle çünkü dediğin gibi herkesin bi zamanı var nasip.. benim için doğru zaman değilmiş yollarımız farklı hikayelerimiz farklı 🌸 son cümlen bana çok çok iyi geldi bişeylere inanmak güçlü yapıyor 😍 inşallah buradaki herkes bu denemesinde bebeğine kavuşur 🤲🏻

X