Tüp bebek aşamalarında neler yaşadınız kızlar deneyimlerinize ihtiyacım vaar

eda2901

Üye
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2023
43
12
25
Kızlar eşim bugün mikro tese ameliyatı oldu çok şükür yeterli sayıda sperm bulundu. Tüp bebek sürecine başlayacağız adetin 2 yada 3 gününde çağırdılar daha sonrasında iğnelerim olacakmış siz neler yaşadınız vermek istediğiniz tavsiyeler var mı

Kızlar eşim bugün mikro tese ameliyatı oldu çok şükür yeterli sayıda sperm bulundu. Tüp bebek sürecine başlayacağız adetin 2 yada 3 gününde çağırdılar daha sonrasında iğnelerim olacakmış siz neler yaşadınız vermek istediğiniz tavsiyeler var mı
Eşiniz nerede tedavi oldu

İğnelerini saatinde yap mutlaka transferde wc sıkısık ol diyolar ama çokta sıkısık olma transferden sonra hemen wc gitme

En önemlisi teslimiyet. Hemşire doktor ne diyorsa eksiksiz aynen yap. İğnelerinin saatini sakın kaçırma. Geçicek biticek diye düşün. Allah yardımcın olsun. Gerisi nasip kısmet.

En önemlisi teslimiyet. Hemşire doktor ne diyorsa eksiksiz aynen yap. İğnelerinin saatini sakın kaçırma. Geçicek biticek diye düşün. Allah yardımcın olsun. Gerisi nasip kısmet.
Amin inşallah Allah razı olsun rabbim isteyen herkese nasip etsin. En sorunu atlattık gerisi inşallah çorap söküğü gibi gelir hayırlısıyla

Gerçek hocada bende tedavi oldum dogru tedavi uyguluyo dediklerinı uygularsan 🤲🤲 Allah'ın izniyle olumlu olur bıde ben emrıyo yapıştırıcı tercih ettim transfer de

Gerçek hocada bende tedavi oldum dogru tedavi uyguluyo dediklerinı uygularsan 🤲🤲 Allah'ın izniyle olumlu olur bıde ben emrıyo yapıştırıcı tercih ettim transfer de
Bende çok memnunum kendisinden ilk başta tedirgin olmuştuk ama ameliyat çok güzel geçti 5 tüp sperm donduruldu inşallah hayırlısıyla bizde güzel sonuclar alırız . Embriyo yapıştırıcı ne oluyor canım

Bende çok memnunum kendisinden ilk başta tedirgin olmuştuk ama ameliyat çok güzel geçti 5 tüp sperm donduruldu inşallah hayırlısıyla bizde güzel sonuclar alırız . Embriyo yapıştırıcı ne oluyor canım
Gerçek bey mi önerdi embriyo yapıştırıcıyi eğer önerir daha garanti olursa bende tercih ederim

Emrıyo yapıştırıcı emrıyo glue dıe gecıo transfer sonrası bebegın tutunması ıcın yapılan bı ışlem

Evet her hastaya uygulanıo doktor sana bırakıo genelde ama ben faydasını gördüm o zaman

Evet her hastaya uygulanıo doktor sana bırakıo genelde ama ben faydasını gördüm o zaman
Bende tercih edeyim o zaman garanti olsun inşallah hayırlısıyla, ayın 19 unda adet gününde randevum var daha sonrasında iğne tedavisine başlayacağız transferi bir sonraki adet döneminde mi gerçekleştiriyorlar

Hayır yumurta toplama sonrası ikinci adet sonrası ypılıo. Genel de.yumurta toplama ıgne sonrası on gun ıcınde oluyo

Tamam canım yani inşallah 1 buçuk 2 aya hayırlı sonucu alırız herhalde totelde o kadar sürüyor tedavi süreci değil mi sizin ne kadar sonra hamilelik haberini aldınız

Tamam dikkat ederim 2 3 gün sonra adet gününde kontrol edilip iğnelere başlayacakmisim transfer de bir dahaki adet dönemedinde mi oluyor
Taze transfer yaparsa iğnelerin bitiminde oluyor. Rahim dinlendirme yaparsa 2 adet geçtikten sonra oluyor diye biliyorum benım taze transferdi

Merhaba,öncelikle geçmiş olsun. 19.04 TE dondurulmuş embriyo transferi olan biri olarak sürecini tüm detaylarıyla anlatacağım.yaklaşık 3yıldır çocuk sahibi olmak istiyoruz,2022 de de bir defa aşılama denedik,olmadı. Aşılamayı üni Hastanesi'nde denedik. Sadece kan ve ultrason muayeneleri dışında maalesef bir araştırılma yapılmadı. Eşimin sperm sayısı normalden biraz az ve morf: yüzde 2 idi. Benim amh 5.08,yumurta rezervim yaşıma göre gayet güzeldi. Şuan 34 yaşımdayım. Olumsuz aşılamadan sonra denemeye ara verdik ve sonuç olarak bayağı bi sakladık bu durumu. En son olarak sene başında İzmir tavmergen ıvf kliniğe gittik ve orada sevgili Bilgen hocam ile tanıştık. Bize ilk bilgilere göre tam olarak infertilite tanısı koydu. Daha önce hsg çekilmediğim için tüp bebekten önce mutlaka rahim ve tüpleri görmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca çok yaygın olmayan (özellikle devlet hast.bakılmayan) katil hücre paneli testini yapmak istediğini söyledi. Katil hücreler her insanın vücudunda ,vücudu hastalıklarğa,tümörlere,virüslere karşı koruyan doğal öldürücülerdir. Tabi bu hücreler bazı insanların vücudundan olması gerekenden çok dha fazla olunca örn: embriyo,sperm gibi hücreleri de tehdit olarak algılayıp öldürüyormuş. Ve bu hücrelerin sayısı bende maalesef oldukça yüksek çıktı. Hsg de ise herhangi bir sıkıntı çıkmadı. Şubat ayında adetle beraber iğnelere başladım,bu süreç biraz sıkıntılıydı. Baş ağrısı,halsizlik ve şişkinliği fazlasıyla yaşadım. En son olarak iki adet çatlatma iğnesi vuruldum ve yumurta toplama işlemine alındım. Olgun 7yumuryadan 4 üdöllenip 3. Güne 1. Kalite olarak ulaşıp donduruldular. Mart ayında lucrin iğne vurdum ve onay boş geçti. Yumurtlama da olmadı. Nisan ayında transfer için ilaç kullanmaya başladım. Progestan fitil,estrofem. İlaçların dozları tedavi sürecine göre artış ve azalış gösteriyor. Ayrıca katil hücrelerim içim transferden bir gün önce rahme makrofaj aşısı uygulandı ve ardından transfer oldum. Ayrıca transfer olduğum an intralipid serum taktılar(tutunmaya etkisi olumlu diye). Şuan bekleme süreci deyim. Benim sürecim çok uzun sürdü,hatta gittiğim merkezde bile bu kadar uzun süren nadir hastalardanım 🤣 bu süreçte hemen hemen her hafta ort iki kere kan verdim 🤣 şimdi de transfer sonrası ilaçlarımı kullanıyorum. Sabah akşam antibiyotik, estrofem,folik asit,coraspin,dekort,progestan fitil(günde8adet) ve 15 gün boyunca kanaldan progesteron içeren iğne😄 evet süreç uzun bir süreç ama herkes böyle olmuyor. Kısa protokelde ortalama 20 günde tüm işlemler bitiyor. Bu da benim şansım diyelim 😄 her şerde bir hayır vardır diyorum ve artık dua ediyorum bebeğim bana tutunsun diye🙏 hiç korkmayın,her zaman güçlü ve sağlam durup moralinizi yüksek tutun. Ve bence en önemlisi de gideceğiniz merkez veya doktor. Ben çok iyi bir doktora rastladım,naif,kibar,canımı acıtmaktan çekinen bir bey Bilgen Gediz hocam. Umarım sizin şansınız bol olur🙏 aklınıza takılan herhangi bir şeyi sıkılmadan sorabilirsiniz🌸

Yaa canım benim inşallah tutunmuştur rabbim hiç birimizin kucağını bos bırakmasın. Dualarım seninle inşallah hayırlısıyla bebisini kucağına aldigin günler de olur ❤️

X