TTNET ve YANDEX ZORBALIĞI !

Editor

Edidir Edi
İçerik Editörü
12 Temmuz 2006
1.262
2.984
TTNET bana kafayı yedirmekle kararlı. Adamlara sanki yığınla para verip bu adamı deli et kafayı yiyip tımarhanelik olsun diyerek başıma musallat etmişler gibi bir his var hep içimde. Adil kullanım kotası saçmalığı getirip milletin sabır sınırlarını zaten zorluyor olmaları yetmiyormuş gibi bir de son günlerde Yandex arama motoru önerisi saçmalığı çıkarttılar.

Kardeşim ben istemiyorum Google'dan başka arama motoru diyorum adamlar anlamıyorlar. Yerli yersiz kesilen bağlantım yeniden sağlandığında açmaya çalıştığım link yerine beni http://ttnet.yandex.com.tr/?aspxerrorpath=/reklam/Reklam.aspx sayfasına yönlendiriyor. Tamam yönlendir zaten indirmeyeceğim o zımbırtıyı ama benim açacağım sayfayı da bana unutturuyor meret. Reklam yapmanın da bir adabı vardır arkadaş. Ben bu sayfayı açmak istiyorsam başka sayfaya yönlendirip tercih hakkıma ne diye müdahale ediyorsunuz?

Adamlar neredeyse ülkede küçük diktatörlük kurmuşlar haberimiz yok. İstedikleri kuralları koymalar, dünyanın hiçbir yerinde olmayan şartlar getirmeler, taahhüt adı altında imza alıp müşteriyi zorla elinde tutmalar, son olarak zorla kendi istedikleri sayfaya yönlendirmeye çalışmalar... Ya benim milletim çok saf, ya da bu TTNET denen firma kendini çok uyanık sanıyor. Bu kadar bariz bir şekilde insanların internetini suistimal etme hakkını kendinde nasıl buluyor anlamadım. Sen sağlayıcısın kardeşim. Paranı al otur. Ne diye beni istediğin sayfaya yönlendirip zırt bırt rahatsız ediyorsun? Çok doluyum sana karşı TTNET. Şu taahhüt saçmalığımız bitsin ilk işim Superonline'a geçmek olacak.

Kaynak Linki : http://www.masivaname.com/2014/04/ttnetin-yandex-zorbaligi.html

Önce internet bağlantınız yavaşlıyor sonra bağlantınız kesiliyor. Bu arada modem yeni bir IP alıyor ve bu sayede hop yandex saçmalığı gene karşınızda. Google arama motoruna girmek istediğinizde SSL hatası gibi komik bir hata geliyor karşınıza. Buna da çözüm üretmiş Telekom hata ekranı yerine gene yandex tarafına yönlendiriyor.

Bu zorbalıktır, böyle reklam ahlakı olmaz. Reklam alanların bellidir orada reklamını yaparsın fakat DNS ile oynayarak yönlendirme yapman etik değildir.

Çağrı merkezini aradığınızda sizi salak yerine koyup bilgisayarınızda virüs vardır gibi sizi salak yerine koyan bir açıklama yapılıyor. Hadi şu lanet reklam gelmesine gelsin de internet hızını düşürüp internet bağlantımı nasıl kesersin ? Yaptığım bütün işler bir anda yok olup gidiyor....

superonline kullanıyorum memnunum:21::21:
yandex zaten ayrı saçma zaten adamlar reklama ödedikleri parayı ama sonuçlarını düzgün gösterme yazılımına mı artık ne oluyosa o ona ödeselerdi hiç böyle insanları zoraki kullanıma sürüklemek zorunda kalmazlardı:KK19:
indirilen programlardan sonra yandexin bilgisayara resmen sülük gibi yapışmasıda cabası:KK19::KK19:

10 seneye yakın Kablonet kullanıcısı olarak çok memnunum. Hem makul fiyatlı ve sorunsuz:nazar:

Son düzenleme:
Şu mesajı yazana kadar 10 kez bağlantım kesildi telekom ile yaptığım görüşmede "hızımın çok yüksek olduğu bu sebeple hatların kaldırmadığını" ifade ettiler. Hızımı düşürdüler, ama ben max hız için ödeme yapmaya devam ediyorum kesinti hala devam ediyor. Tabi her kopma sonrasında karşıma yandex reklamı geliyor. İllegal bir reklam politikasıdır bu daha öncede gene sümük gibi yapışan gezinti.net zırvalığından sonra bunu da yaptılar.

Bu yandex manyaklığını ben virüs zannediyordum.
TTnet in işimiymiş.
Bizde 1 ayın 5 gününü tamamen internetsiz geçirdik.
3 gün kesildi internet ,altyapı çalışması dediler,yapıldı 2 gün daha gitti.
2 gündürde canı isterse hızlı,istemezse kağnı gibi bağlanıyor.

Süperonline kullanıcıları ;hiç problem yaşamıyor musunuz?
Bende mi süperonline a geçsem:26:

Ttnetliyim, o bağlantı kopma sorunu bende de oluyor. Bağlantıyı kesip tekrar bağlanmak zorunda kalıyorum.
Google'dan arama yaparken SSL bağlantısı yok diye bişey bende de çıkıyor. Ben de hiç google'a yazmadan üstte link olan yere yazıyorum nereye girmek istiyosam.
Ama tabi Google'da mecbur oluyorum arada. Her zaman kesilmiyor ama gün içinde baya kesinti oluyor.

Kesinlikle bende muzdaribim bu konuda.

Sürekli ya bağlantım gidiyor ya sayfaya girecekken yandex reklam sayfası açılıyor. İşimin ortasında ağız dolusu küfür etmek tabiri vardır ya o raddeye geliyorum bazen.:KK14:

Şu topiğe eşim yazsa bunca yıllık üyeliğimde ilk banımı almama sebep olacak kadar öfkeli yazar, ben safariden giriyorum o yüzden yandex gördüğüm yok ama TTNet'ten şikayetçiyiz, tanıdığımız birçok kişi de şikayetçi, son 15 gündür saçma bir yavaşlama, kopma var.
Delirmemek içten değil, hadi bizim buralarda net hızı yavaş diyelim, İstanbul'daki arkadaşlarla görüşüyoruz, onların neti de kağnı hızında, kopuyor, bağlanamıyorsun, modem kafayı yiyor resmen.

Kazen,
o hızınız yüksektir dur biraz düşürelim geyiğini bize de yaptılar, hiç alakası bile yok, bizde önce yükselttiler, sonra dur biraz düşürelim dediler, ne yaptıklarını kendileri de bilmiyor, bağlantı hızımız düşük, kullandığımız paketi hesaba katınca hakketmeyen bir ücret ödüyoruz aylık.
Birde yetmiyormuş gibi her ay kullanmadığım sabit telefonun aylık abonelik parasını ödüyorum, yalın internet varmış, komedi:))) sabit telefon yok ama hat bakım parası altında aylık sabit bir ücret alıyorlar 20 lira civarı.
Nerden tutsan elinde kalıyor.

Komik olan bir diğer şeyde adil kullanım hakkı vs.leri var bunların, kardeş bize hakkettiğimiz adil hızı, neti sağlamıyorsunuz ki neyin hakkından bahsediyorsunuz.

Hafta sonu bir nebze anlarımda, dün gece gitti netim, açıp soruyorsun sorun yok, sizin modemde vardır arıza diyorlar, iyi de memleketteki herkesin mi modemi arızalı.

Yok mudur bunun çaresi? Buralarda kablo net olsa, kabloluya geçeceğim ama yok, gsm şebekelerininde de kota düşük, onlarda ttnet'ten alıyor sanırım, yine birşey fark etmeyecek, alternatifi olsa kimse bir dakika durmaz, TTNet tek olmanın rahatlığı içerisinde.

Tekim herkes bana mahkum zihniyetinden bir an önce kurtulmaları dileğiyle.

Bu yandex manyaklığını ben virüs zannediyordum.
TTnet in işimiymiş.
Bizde 1 ayın 5 gününü tamamen internetsiz geçirdik.
3 gün kesildi internet ,altyapı çalışması dediler,yapıldı 2 gün daha gitti.
2 gündürde canı isterse hızlı,istemezse kağnı gibi bağlanıyor.

Süperonline kullanıcıları ;hiç problem yaşamıyor musunuz?
Bende mi süperonline a geçsem:26:

superonlineda sebebi nedir bilmiyorum ama elektrik kesıntılerınden sonra kopma oluyo ama bu superonlından mı kaynaklanıyo yoksa başka bişeyden mi onu bilmiyorum ama reklam zırvalıklarıyla ve hız problemlerıyle karsılasmıyoruz :13:tabi bu bahsettıgım kopma ayda yılda bir oluyo oyle hergün değil yani:)

Son düzenleme:
superonlineda sebebi nedir bilmiyorum ama elektrik kesıntılerınden sonra kopma oluyo ama bu superonlından mı kaynaklanıyo yoksa başka bişeyden mi onu bilmiyorum ama reklam zırvalıklarıyla ve hız problemlerıyle karsılasmıyoruz :13:

Sağol tolinim.
Biraz araştırayım süperonline ı.
TTnet ten herkes şikayetçi olduğuna göre yakın zamanda düzelecek gibi gözükmüyor..

o zaman bu sizlere gelsin :KK14::KK14:
[video]https://vine.co/v/MHl7tuFtEnD[/video]

Son düzenleme:
tam konuya cevap ver butonuna bastım gene bağlantı gitti refresh yaptığımda ne geldi ?

Lanet olası yandex reklamı !

ben yönlendirmeleri ve reklam ayarlarını kapattım sayfada reklam çıkmıyo bende
bi sayfaya tıkladığımda eğer yönlendirme yapıyorsa izin ver butonu çıkıyo ben tıklamadan yönlendirmiyo
eskiden smile adsl di galiba yanlış hatırlamıyorsam onu kullanıyorduk pek memnun değildik
şimdi tt net kullanıyorum ilk başta abimle kullandığım için ne o ne ben bişi izleyemiyorduk
hızını yükselttik baktık bi kaç gün hiç hızı yükselmedi aradık tt neti hızınını yükseltmeyi unutmuşlar :KK30::KK30::KK30:
ama şimdi öyle benim bildiğim bi sorun yok :KK9::KK9:

Tıpkı maden ocakları kadar hizmet değil de para odaklı çalışan ve düzinecelerce şikayet almasına rağmen tekelliğini idame ettirebilen bi şirket daha varsa o da yaşadığım bölgede superonline vs olmadığı için eli mecbur müşterisi olduğum ttnet tir.

tam konuya cevap ver butonuna bastım gene bağlantı gitti refresh yaptığımda ne geldi ?

Lanet olası yandex reklamı !

Hahahahahahaha birde şu sıra kampanyaları var telekomun:)))
Bizi aradılar, tüm kibarlığımızla reddettik, yakında seni de ararlar:))) yandex az geldiyse kampanyalarımızdan yararlanın diyebilirler:)))

Sabit telefon paketini yenilersen mi yalan olmasın değiştirirsen mi tam hatırlamıyorum 500 dakika konuşma hediye ediyorlarmış, şaka gibiler.

Hizmette sınır tanımıyorlar:KK51:

Ya şaka bir yana da bu haksız rekabet olmuyor mu? Reklam etiklerine uymadığı için şikayet edilebilir diye biliyorum ama:44:
Çok saçma çünkü, insanların gözüne soka soka reklam yapılmaz, ayrıca neden ttnet gibi kurumlar taahüt ettikleri hizmeti sağlayamadığında dava edilmiyor?

İmzaladığımız sözleşmelere bakmak lazım aslında, gerçi ümidim yok çünkü bizimki işi gereği bir yazılım programı kullanıyor biliyorsun, o programın sözleşmesinde yaşanan aksaklıklardan, veri, bilgi eksikliklerinden sorumlu olmadıklarını ve dava yolunun kapalı olduğunu beyan edip kullanıcıların yasal haklarının yolunu tıkamışlar. TtNet sözleşmelerinde de böyle bir madde olabilir.

Öncesini bir kenara bırakayım, 15 gündür ülke genelinde problem var, tanıdığımız herkes bir ağızdan net bağlantım kötü dedi, sorun varsa her yerde mi var? Böyle şey mi olur? Hizmet yetersiz paso reklam, kampanya:KK19:

Hahahahahahaha birde şu sıra kampanyaları var telekomun:)))
Bizi aradılar, tüm kibarlığımızla reddettik, yakında seni de ararlar:))) yandex az geldiyse kampanyalarımızdan yararlanın diyebilirler:)))

Sabit telefon paketini yenilersen mi yalan olmasın değiştirirsen mi tam hatırlamıyorum 500 dakika konuşma hediye ediyorlarmış, şaka gibiler.

Hizmette sınır tanımıyorlar:KK51:

Ya şaka bir yana da bu haksız rekabet olmuyor mu? Reklam etiklerine uymadığı için şikayet edilebilir diye biliyorum ama:44:
Çok saçma çünkü, insanların gözüne soka soka reklam yapılmaz, ayrıca neden ttnet gibi kurumlar taahüt ettikleri hizmeti sağlayamadığında dava edilmiyor?

İmzaladığımız sözleşmelere bakmak lazım aslında, gerçi ümidim yok çünkü bizimki işi gereği bir yazılım programı kullanıyor biliyorsun, o programın sözleşmesinde yaşanan aksaklıklardan, veri, bilgi eksikliklerinden sorumlu olmadıklarını ve dava yolunun kapalı olduğunu beyan edip kullanıcıların yasal haklarının yolunu tıkamışlar. TtNet sözleşmelerinde de böyle bir madde olabilir.

Öncesini bir kenara bırakayım, 15 gündür ülke genelinde problem var, tanıdığımız herkes bir ağızdan net bağlantım kötü dedi, sorun varsa her yerde mi var? Böyle şey mi olur? Hizmet yetersiz paso reklam, kampanya:KK19:
Araya karışmak hiç huyum değildir ama yazayım dedim.
Maalesef ki altına imza attığımız sözleşmede yazıyor bizden izin almadan bağlantımızı kullanarak hokkabaz tavşanı misali şapkadan ip ye bağlı tavşanımsı reklamlar çıkarabilecekleri, bizi canları isterse istedikleri yere yönlendirebilecekleri, teknik destek adı altında artık yeni model modemlere 'uzaktan erişebilme' aparatı ekledikleri ve hatta tivibu kullananların da tivibu kutularında hangi kanalları ne zaman ne kadar îzlediğîmizi loglayan yazılımlar olduğu.
İnternetin de bilerekten yavaşlatıldığı ayrıca dedikodular arasında.

Son düzenleme:
Maalesef ki altına imza attığımız sözleşmede yazıyor bizden izin almadan bağlantımızı kullanarak hokkabaz tavşanı misali şapkadan ip ye bağlı tavşanımsı reklamlar çıkarabilecekleri, bizi canları isterse istedikleri yere yönlendirebilecekleri, teknik destek adı altında artık yeni model modemlere 'uzaktan erişebilme' aparatı ekledikleri ve hatta tivibu kullananların da tivibu kutularında hangi kanalları ne zaman ne kadar îzlediğîmizi şoglayan yazılımlar olduğu yazıyor.

aaaaaaaaa tivibu da oyle bişeymı varmış bende üye olıyım diyodum istemem o zaman:KK19:

Maalesef ki altına imza attığımız sözleşmede yazıyor bizden izin almadan bağlantımızı kullanarak hokkabaz tavşanı misali şapkadan ip ye bağlı tavşanımsı reklamlar çıkarabilecekleri, bizi canları isterse istedikleri yere yönlendirebilecekleri, teknik destek adı altında artık yeni model modemlere 'uzaktan erişebilme' aparatı ekledikleri ve hatta tivibu kullananların da tivibu kutularında hangi kanalları ne zaman ne kadar îzlediğîmizi şoglayan yazılımlar olduğu yazıyor.

Aslında tamda tahmin ettiğim gibi, şaşırdım mı? Hiççç şaşırmadım:KK14:

X