Trendyol'dan alışveriş pişmanlığı

Avukatim ben, hak hukukla ilgili artistliginizi gidip baskasina yapin lutfen; zira bunlari sizden ogrenecek degilim.
Yolunuz acik olsun, en azindan gidisinizle yuce mahkemelerimiz Gereksiz mesguliyetten kurtulacak 🙏🏻
Ben bu avukatım kısmını da anlamıyorum. Avukatsınız hak hukuk kısmını çok iyi anlıyorsunuz diyelim. Ki avukatlar bile belli davalar üzerinde uzmanlaşıyor orası ayrı. Ama hukuk kısmını biliyorsunuz diyelim hepsi doğru geliyor mu?
Satın alınan şeyin aa aslında yokmuş satmıyoruz dur biz Çek tanımlayalım istediğiniz bir şey olursa onla alırsınız sonra denmesi. Ya da iptal ettik 15 gün sonra veririz denmesi. Ya da taksitle alınmış taksit taksit veririz denmesi. Bana doğru gelmiyor işini düzgün ve ahlaklı yapsın herkes. O zaman çok basit işler her şey

Niye abartmasın ki? Ben de yaşıyorum arada. Böyle olaylar yaşanınca o satıcı ile ilişiği kesmeli bu kadar basit trendyol olsun veya başka platform fark etmez. Binlerce satıcısı olabilir ama onu takip edebilecekse olacak: Edemecekse 500 satıcı ile devam edecek. Yoksa önüne gelen herkes insanların güvenini kazanmış bu tür platformların edindiği güvenine sığınarak e-ticarete atılıyor. Bizim güvendiğimiz kısım ise isim yapanlar esas satıcılar değil. Ben böyle bir uygulamayı sildim 3 ay oldu böyle bir şey yaşasam trendyolu da silerim. Herkes böyle yapsa ona göre satıcı seçerler. Ticaret bu adı risk zaten zam geldi diye alınan ürünü iptal edemezsin. Ticarette batma denen şey de var. Kafana göre sattım dün ama 12 saat sonra zam geldi aman iptal edeyim diyemezsin. Ticaret bu öyle kolay olsa hepimiz atılalım. Güven üzerine kurulu aynı zamanda.
Marketten alışveriş yapıp çıktıktan sonra zam geldi diye kasiyerin arkanızdan koşup poşetlerinizi alması gibi aslında bu durum. Olay bu şekilde gelişse kimse poşetini vermez ama internet alışverişinde birçok hata normalleşmiş gibi geliyor bana.

Sen buralarda yenisin galiba 😅 Trendyolda da hepsi burada da yaşamış biri olarak anında iade yapılıyor paran merak etme.. Hatta ben geçen loreal saç boyasını 39 TL ye düşürdüm ama yollamadı satıcı iadeye düştü 🤭Ha bu arada satıcıya ne oluyor yollamadı ya da iptal ettiği ürün için dersen de cezai bedel ödüyor bu platforma bence şikayet edecekseniz satıcıyı değil platformu edin en düşük aldığı komisyon %13 ile başlıyor, satıcı ile düzgün iletişimde olsun..

Ben bu avukatım kısmını da anlamıyorum. Avukatsınız hak hukuk kısmını çok iyi anlıyorsunuz diyelim. Ki avukatlar bile belli davalar üzerinde uzmanlaşıyor orası ayrı. Ama hukuk kısmını biliyorsunuz diyelim hepsi doğru geliyor mu?
Satın alınan şeyin aa aslında yokmuş satmıyoruz dur biz Çek tanımlayalım istediğiniz bir şey olursa onla alırsınız sonra denmesi. Ya da iptal ettik 15 gün sonra veririz denmesi. Ya da taksitle alınmış taksit taksit veririz denmesi. Bana doğru gelmiyor işini düzgün ve ahlaklı yapsın herkes. O zaman çok basit işler her şey
Serbest piyasa. Uzaktan satis islemine onay verince bunlarin tamamini kabul ediyorsunuz zaten. Adam stok bilgim internete yanlis girilmis ben de iptal etmek zorunda kaldim urunu diyecek vs ve

Ustelik durduk yere acilin avukatim ben diye cikmadim ortaya, yukarda hak hukuk nutku cekilince soyledim.

Hepsi dogru degil tabi ki ama 2 saat elektrik kesildi diye bedasa tazminat davasi acip bunu kazandiginj iddia etmek fazla utopik degil mi? Ariza olmasa zaten elektrik kesilmez. Ha kesinti yuzunden elektronik esya zarar gorduyse evet kazanilir ama sirf elektrik gitti diye mumkun degil.

Ben de konu sahibi cimere sikayet edecegim dedigi icin masaya cik tepin istersen dedim.

Marketten alışveriş yapıp çıktıktan sonra zam geldi diye kasiyerin arkanızdan koşup poşetlerinizi alması gibi aslında bu durum. Olay bu şekilde gelişse kimse poşetini vermez ama internet alışverişinde birçok hata normalleşmiş gibi geliyor bana.
Valla öyle aynen. Ben de kış başında 3 tane bot almıştım netten bilindik bir yerden arkadaşlara bile anlattım baya uyguna aldım teki hep aradığım renkti hatta diye alınca. Neyse 3 gün geçti tel çaldı açtım kargo şirketi teslimatınızın başına yolda bir şey geldi teslim edilemeyecek durumda iptal ediyoruz dediler. 3ünün de mi geldi dedim biliyorum ki ayrı paketlemişlerdir kutuda olur çünkü. Evet dediler hiç inanmadım.
Bir daha da bordo renkte aradığım gibi bot bulamadım keşke bin yazsalardı onu öyle alsaydım istediğim gibi giyseydim ne yani

Serbest piyasa. Uzaktan satis islemine onay verince bunlarin tamamini kabul ediyorsunuz zaten. Adam stok bilgim internete yanlis girilmis ben de iptal etmek zorunda kaldim urunu diyecek vs ve

Ustelik durduk yere acilin avukatim ben diye cikmadim ortaya, yukarda hak hukuk nutku cekilince soyledim.

Hepsi dogru degil tabi ki ama 2 saat elektrik kesildi diye bedasa tazminat davasi acip bunu kazandiginj iddia etmek fazla utopik degil mi? Ariza olmasa zaten elektrik kesilmez. Ha kesinti yuzunden elektronik esya zarar gorduyse evet kazanilir ama sirf elektrik gitti diye mumkun degil.

Ben de konu sahibi cimere sikayet edecegim dedigi icin masaya cik tepin istersen dedim.
Orasını okumadım tam. Ama serbest piyasa deyip bunu kullanan satıcılar ile çalışmasın böyle çok kullanılan yerler. Reklamlarda da küçük işletmeleri destekliyoruz minvali reklam yapıyorlar ama belli işte ne yaptıkları. Mesela ben genelde hepsiburadadan alırım ve satıcı kısmında hepsibırada yazmasına dıkkat ederim 3-5in peşine düşmez. Sorun olsa da hemen halleder hatta hediye bile gönderir. Ama alırken dur satıcı kimmiş diye dikkat etmeme gerek var mı bu kadar yok. Ama etmek zorundayız artık çünkü çok da peşinde değiller ne yaptıklarının.
2-3 sene önceye kadar güzeldi çamaşır makineme kadar ordan aldım ama artık nevresim takımı alırken yüz yorum okuyorum. Çekidüzen olmalı kesinlikle

Tazminat davası açmadım. Tüketici Hakem Heyetine ve EPDK'ya şikayet ettim. Şikayet gerekçem de o dönemki enerji bakanının 2 saatten uzun elektrik kesintisi olmaması konusunda dağıtım şirketlerini uyardığını bildirmesiydi. Şikayetim sonuçlandığında Bedaş'tan yazılı bir bildiri aldım, bölge müdürlüğüne gidip hesap numaramı paylaşmam durumunda yarattıkları mağduriyetin bedeli olarak belirttikleri bir miktarın hesabıma yatacağı belirtiliyordu. Dediklerini yaptım ve hesabıma o miktar yatırıldı. Bu kadar ayrıntılı yazmamak için en bilindik kavramı kullandım.

Ve yineliyorum "hak hukuk nutku" çekmedim, bunun için tüketici kanunlarından vs bahsetmem gerekirdi yalan yanlış. Ben hakkımı her haksızlıkta aradığımı ve bunun sonucunu aldığımı belirttim. Bunun "masaya çıkıp tepinmek" değil, hak aramak olduğunu ve doğal bir eylem olduğunu açıkladım. Keşke ben bu kadar uğraşmadan kurallara bağlı kalsalar ticaretle uğraşanlar dedim. Sizin neden şahsınıza bir meydan okuma gibi algıladığınızı ve söylediklerimi neden böyle yorumladığınızı anlamış değilim. Ama dediğim gibi iyi dilekleriniz için teşekkür ederim :)

Sen buralarda yenisin galiba 😅 Trendyolda da hepsi burada da yaşamış biri olarak anında iade yapılıyor paran merak etme.. Hatta ben geçen loreal saç boyasını 39 TL ye düşürdüm ama yollamadı satıcı iadeye düştü 🤭Ha bu arada satıcıya ne oluyor yollamadı ya da iptal ettiği ürün için dersen de cezai bedel ödüyor bu platforma bence şikayet edecekseniz satıcıyı değil platformu edin en düşük aldığı komisyon %13 ile başlıyor, satıcı ile düzgün iletişimde olsun..
Ben diğer online alışveriş sitelerini kullanıyordum ve bugüne kadar 2 sorun yaşadım.
Birincisi başka büyük bir online site idi ki öncesinde anlattığım şekilde sorunu çözdüler arife günü olmasına rağmen. Kurumsallık böyle oluyor sanırım.
Bir de bugün yaşadığım. Ancak burada para iadesinden ziyade beni sinirlendiren satıcının 34 tl için satışı iptal edip elinde kalan 2 ürünü 210 tlye satmasıydı. Bu kadar gayriresmi iş yapacaklarsa bana mesaj atıp 34 tl daha gönder hesabıma deseydi bari şantaj yapar gibi :KK70: Üstüne trendyol asistanı da gülücüklü emojiler eşliğinde yanıt verince "ee parayı alırken iyiydi" moduna geçtim bir anlığına :KK70:

Abartmasanızmı acaba ? İnternetten alınan çoğu şeyde yaşanabilecek olaylar bunlar. Ayrıca saniyesinde paranızı hiç bir site iade etmez hafta sonundayız paranız geri yatacaktır. Binlerce firma var trendyol hangibirini nasıl denetlesin sadece o marketin yaptığı birşey değil bu bütün marketler fiyatı arttırdı şuanda.
Sabah 4'te aldığım mesaj ile sipariş iadesi yapıldığı bilgisini aldım ve kontrol ettiğimde paranın iade edildiğini gördüm. Haftasonu işlem yapılmaz diyerek satıcının her koşulda haklı çıkarılmasına karşı örnek olması için görüntüyü de paylaşıyorum.

Eklentiler

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    17,2 KB · Görüntüleme: 61
Tatmin edici bir hizmet almadiysaniz 1 yildiz verebilirsiniz. Bu söylediklerim markette gecerli olmayabilir. Belki ondan dolayi tatmin edici bir sey yazamadı. Ama ben temsilci olsaydim oyle ve ya böyle satıcıya gereken yaptirimin uygulanacagina emin olmanizi saglamadan kapatmazdim. O konuda eksik kalmislar.
Bugün Pazar olmasına rağmen ücret iademi yaptılar ve bu eksikliği telafi etmiş oldular.

Bugün saat 18:00 civarında arkadaşımın marketlerde yağ kalmamış uyarısı üzerine Trenyold'daki Galata Express diye bir satıcıdan ayçiçek yağı siparişi verdim. 176 Tl ücretini de ödedim. Ama üzerinden 2 saat geçmeden siparişim iptal edilmiş. Nedeni de satıcının fiyatı yükseltmek istemesi!!! Canlı asistana sorunca "stokta yokmuş" deniyor ama şu saat itibariyle baktığımda "son iki ürün" yazıyor. Fiyatı 210 tl yapmış tabi!!!! Ama benim ödediğim paradan eser yok, 2 iş günü içinde iade edilirmiş. Parayı alırken iyi, kafalarına göre satılmış ürünü iptal ederlerken iyi, ama benim paramı geri almama gelince 2 gün bekle!!!!!!! Böyle bir rezillik görmedim. Bir daha asla böyle bir alışveriş yapmam trendyol'dan. İptal hadi satıcının ayıbı, trendyol nasıl bir platform ki satıcıların kafalarına göre iptalini bile engelleyemiyor ya da hesabını soramıyor! Üşenmeyip market market dolaşırım bundan sonra daha iyi.

***Güncelleme**

Sabah 4'te aldığım mesaj ile sipariş iadesi yapıldığı bilgisini aldım ve kontrol ettiğimde paranın iade edildiğini gördüm. Haftasonu işlem yapılmaz diyerek satıcının her koşulda haklı çıkarılmasına karşı örnek olması için görüntüyü de paylaşıyorum.

Trendyol, satıcının hatasını telafi etmiş oldu. Ben şikayetimi geri çektim. Benim için konu kapandı. Dilerim WOMAN WOMAN da haksızlığa uğradığını iddia eden bir tüketiciye karşı kullandığı "masaya çık tepin" ve "artistlik yapmak" gibi ifadelerini düşünerek tutumunu gözden geçirir bir avukat olarak.

Bu konuda beni anlayan ya da hak vermese de yapıcı şekilde görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler :)
04262BD3-511A-4D0B-A467-43D1A3A795E4.png
3A5E359E-5629-4CD3-977F-694D68C48B44.png

Fırsatçılara gün doğdu. Stok biriktiriyorlar yüksek fiyattan satacaklar. Bıktırdılar artık.

Yahu kardesim bana ne? Niye beni etiketliyorsunuz? İster iade al ister alma, normali alman zaten ama cimere sikayet edecegim dedigin icin masaya cik tepin istersen demistim 😅

Aferin en akilli bidik, en buyuk hak savunucusu sensin tamam yeter artik etiketleme, alintilama beni ya 😂😂😂

Yahu kardesim bana ne? Niye beni etiketliyorsunuz? İster iade al ister alma, normali alman zaten ama cimere sikayet edecegim dedigin icin masaya cik tepin istersen demistim 😅

Aferin en akilli bidik, en buyuk hak savunucusu sensin tamam yeter artik etiketleme, alintilama beni ya 😂😂😂
Sizin gibi bir avukatla karşılaşabilecek mağdurları düşünüp üzüldüğüm için paylaştım. Davasını almayacak olsanız bile bu üslupla yapmazsınız belki diye. Ama belki de bu tavrınız buradaki anonimliğin verdiği rahatlıktandır, profesyonel hayatınızda böyle değilsinizdir. Öyleyse ben yanılmışımdır, özür dilerim.

Sizin gibi bir avukatla karşılaşabilecek mağdurları düşünüp üzüldüğüm için paylaştım. Davasını almayacak olsanız bile bu üslupla yapmazsınız belki diye. Ama belki de bu tavrınız buradaki anonimliğin verdiği rahatlıktandır, profesyonel hayatınızda böyle değilsinizdir. Öyleyse ben yanılmışımdır, özür dilerim.
Yooo genel tavrim bu, hayata karsi durusum bu. Neyse ki boyle basit davalarin avukatligini zaten almiyorum, ceza avukatiyim ben. Boyle 3 kurus alacak verecekle isim olmaz benim. Uslubumu duzeltmek de sizin haddinize degil, en ufak olayi buyutup burda size destek olmadim diye ukalalik yapip sonra hirsinizi alamayip beni elestiremezsiniz. Siz kimsiniz yani?

Aldiginiz yağ 5 litre sanırım..5 litre yağ bulmak bazen zor oluyor ama 2 litre yağ her yerde var..2 litre +2 litre alsaydınız.. onlarda 56 tl ile 70 tl arası değişiyor..2 kuruş için internetten yağ alıp uğraşmaya değer mi?

son 2 ürün kalmışsa aslında o üründe yoktur bu bir tuzak parayı o satıcıya kaptırmamak gerekir

Bugün saat 18:00 civarında arkadaşımın marketlerde yağ kalmamış uyarısı üzerine Trenyold'daki Galata Express diye bir satıcıdan ayçiçek yağı siparişi verdim. 176 Tl ücretini de ödedim. Ama üzerinden 2 saat geçmeden siparişim iptal edilmiş. Nedeni de satıcının fiyatı yükseltmek istemesi!!! Canlı asistana sorunca "stokta yokmuş" deniyor ama şu saat itibariyle baktığımda "son iki ürün" yazıyor. Fiyatı 210 tl yapmış tabi!!!! Ama benim ödediğim paradan eser yok, 2 iş günü içinde iade edilirmiş. Parayı alırken iyi, kafalarına göre satılmış ürünü iptal ederlerken iyi, ama benim paramı geri almama gelince 2 gün bekle!!!!!!! Böyle bir rezillik görmedim. Bir daha asla böyle bir alışveriş yapmam trendyol'dan. İptal hadi satıcının ayıbı, trendyol nasıl bir platform ki satıcıların kafalarına göre iptalini bile engelleyemiyor ya da hesabını soramıyor! Üşenmeyip market market dolaşırım bundan sonra daha iyi.

***Güncelleme**

Trendyol, satıcının hatasını telafi etmiş oldu. Ben şikayetimi geri çektim. Benim için konu kapandı. Dilerim WOMAN WOMAN da haksızlığa uğradığını iddia eden bir tüketiciye karşı kullandığı "masaya çık tepin" ve "artistlik yapmak" gibi ifadelerini düşünerek tutumunu gözden geçirir bir avukat olarak.

Bu konuda beni anlayan ya da hak vermese de yapıcı şekilde görüşlerini paylaşan herkese teşekkürler :)

benzer olaylar ;

benzer olaylar ;

Sosyal medyadan ulaşılması olayı daha da vahim hale getirmiş. Büyük bir ihmal var burada. Çok yazık gerçekten, bu kadar büyük firma bile böyle açık veriyorsa…

X