Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firmalar kişisel bilgilerinizi

Çağrı merkezindeki kıza diyorum ki "bana üzüldünüz ya eğer pompa 2 gün içinde elimde olmazsa balıklarım ölecek o zamanda balıklar için üzülün lütfen" dedim. Kızcağız inanın çok üzgünüm diyor...

Uğraşırım hiç üşenmem ... zaten bana bir uğraş lazım 👍
Bende birkaç ay önce tüketici hakem heyetine d smartla ilgili konuda internetten başvuru yaptım eşimi telefonla biz Turkcell'den arıyoruz Turkcell'in hediyesi olarak size d smart bagliycaz demişler eşim turkcelli olduğu için inanmış bana garip geldi neyse hemende geldiler anlamadm sonra dedim sen turkcelli bir arasana bakalım doğrumu ama bağlamışlar di biz daha bir görüntü almadan anladikki bizi dolandırmış kar bağlamışlar birde 36 ay biz iptal talebinde bulunduk ben buralida değilim eşimde ziraatci hiç müsait değil cihazı götüremedi nereye götürecek onuda bilmiyor neyse bize bir 680 TL gibi bir fatura yansitmislar ben sinir oldum tüketici hakeme bildirdim ama teefondan olan birşeyi nasl ispat edersin bilmem ama savunmalarını müşteri gelip 36 ay taahhütlü bir d smart üyeliği aldı falan filan sonra yok bir 180 TL sini düşeriz egerki iade edilirse cihaz 500 TL yide sileriz gibi bir ifade kullanmışlar davayı reddetmislet yetersiz delil sunmusuz falan yani gidip cihazı verip kurtulucaz onlarda avuçlarım yaliycak yoksa karcı temyiz acicaz onuda ben internetten yaptım peşine dusmeyince çoğu firma dolandırma kolay para kazanma peşinde ne yazıkki

Eşinizin sosyal medya hesabına mesaj atmaya hakları yok. Hiç profesyonelce bir yaklaşım değil.
Verdiğiniz kişisel bilgileri böyle kullanmamaları lazım.
Hem niye telefonla ulaşmamışlar.sinir bir durum.

Tüm yorumları okudum
Kazen birazdan çıldıracak :KK70:
Satıcı isterse aynı ürünü 1 liraya satar isterse 10 bine
İsteyen bir liraya alır isteyen 10 bin liraya

Şimdi Kazen ürünü 1500e de görmüş. 1450ye de. Daha ucuz diye 1450yi almış. Haksızca iptal edelim demişler. Bu sırada diğee ürünler 2200 olmuş. Eğer o satıcı uyanıklık yapmasaydı kazem en başında 1500e olan ürünü alıp yine de karda olacaktı. Şimdi bu adamın suçu ne?

Trendyolun suçu da aracı kurum olarak sadece para almakla ilgilenmeleri. Biraz mağduriyetle ilgilensinler.

Çağrı merkezindeki kıza diyorum ki "bana üzüldünüz ya eğer pompa 2 gün içinde elimde olmazsa balıklarım ölecek o zamanda balıklar için üzülün lütfen" dedim. Kızcağız inanın çok üzgünüm diyor...
Yazık ya onlarda arada kalıyorlar. Keşke bu gibi durumlarda çağrı merkezi çalışanları değil de sebep olanlar ile iletişime geçebilsek.☹️
Ya da "üzgünüm ama"dan başka işe yarayacak cümleler kurmalarına izin verilse.

Tüm yorumları okudum
Kazen birazdan çıldıracak :KK70:
Satıcı isterse aynı ürünü 1 liraya satar isterse 10 bine
İsteyen bir liraya alır isteyen 10 bin liraya

Şimdi Kazen ürünü 1500e de görmüş. 1450ye de. Daha ucuz diye 1450yi almış. Haksızca iptal edelim demişler. Bu sırada diğee ürünler 2200 olmuş. Eğer o satıcı uyanıklık yapmasaydı kazem en başında 1500e olan ürünü alıp yine de karda olacaktı. Şimdi bu adamın suçu ne?

Trendyolun suçu da aracı kurum olarak sadece para almakla ilgilenmeleri. Biraz mağduriyetle ilgilensinler.

Yemin ediyorum en güzel özet bu...

Birde instagram tarafi var :)

Numara göründüğüne eminmisinz?? Bi kere bana ulaşmaları gerekti soru yazmıştım numaranız yok diyip kendi numaralarını harfle yazmislardi. Numara yazmamız yasak buraya diye

benim ödeyeceğim 800 TL fark ne olacak?
hadi adam ceza aldı
hafta sonu Amerika veri açıkladı bir anda uçtu fiyatlar 1400-1500 T'ye alacağım filtre oldu bugün 2.200 oda en ucuz olanı belki bunda da dümen var. Bu mağduriyeti kim giderecek?

ya da sizin teziniz mağazaya ceza gelsin siz paranızı kurtardınız diye sevinin mi?
Siparis gelince magazalarin reddetme ya da kabul etme hakki oluyor. Ona gore degerlendirdim. Kendi bakis aciniza gore siz de haklisiniz. Garip bir piyasa, hicbir sey normal degil.

Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firma kişisel bilgilerinizi kullanıp instagram vb sosyal medya üzerinden size ulaşsa. Bu KVKK gereği kişisel verilerin ihlali değil mi?

Olayı şöyle özetliyeyim ; Akvaryuma bir pompa siparişi verdim 1.450 TL'den başlayıp aynı ürün 3.000TL'ye kadar gidiyor. Gittim Trendyol güvencesine güvenip oradan siparişi verdim. 5 gündür ürün ortada yok sonra bir baktık ki çakallar siparişteki isim soy isimden sosyal medyadan eşime mesaj atmışlar; "siparişi tedarik edemiyoruz içinde parça eksik lütfen siparişi siz iptal edin biz iptal edersek ceza yeriz."

- sen benim kişisel bir sosyal medya hesabıma nasıl ulaşmaya kalkarsın ? Telefonum var elinde telefon et
- siparişi iptal ettim diyelim hafta sonu ne olduysa ürünün fiyatı en düşük 2.200TL olmuş arada ki 800TL zarar kime işlenecek
- Trendyol'un bu olay umurunda mı? bir mağdur gider bir mağdur gelir ...

Satıcı adam gibi esnaf olsa telefon açar 1400L modeli yok onun yerine dilerseniz size 1300L veya 1500L modelini verebilirim yada ürün yoksa elinde alırsın başka bir esnaftan zarar etmek pahasına yollarsın.... Piyasa dolandırıcı esnaf dolduğu için olan yine tüketiciye oluyor.

Burada Trendyol hakkımızı nasıl koruyor onu da anlayabilmiş değilim.... Savunmaları 3-10 gün içinde paranı geri alacaksın ya sus otur aşağı ...
Kişisel hak ihlali de var fırsatçılık da, ürün iptal edilmesinin tek sebebi fiyatının artması, ellerinde de olsa göndermiyorlar

diyorum ya elinde kalmamıştır stok patlamıştır vs vs vs anlarım. Ama burada 800 TL zarar den bir müşteri var bunu bir türlü çözmek yerine "ben ceza yemeyim siz siparişi iptal edin". En önemlisi de densiz sen bana sosyal medyadan nasıl ulaşmaya kalkarsın
Hepsiburada bu konuda çok iyi ama Trendyol da aynı yapar mı bilmiyorum. Aradaki farkı hediye çeki olarak hemen tanımliyorlar. Ama bundan önce yaptıkları hiç etik olmayan bişey var ki size sosyal medyadan ulaşmaları ve sizin lehinize olmayan biseyi istemeleri. Muhtemelen ürünü daha farklı fiyattan satacaklar o yüzden şuan ürünü gondermiyorlar.

Bir diğer esas sorun da bu.....

Sen Amasya elması siparişi veriyorsun sana Golden Elma geliyor. Ses çıkarmazsan senden iyisi yok ama ben Amasya elması demiştim dersen senden memnuniyetsizi yok. Yahu ben ne istediğimi bilerek sana sipariş vermişim 3 katlı diye sen 3 katlıyı en ucuza sunup yerine 2 katlı yollarsan bu yanlış anlama ama ahlaksızlıktır.
Faturada tuvalet kağıdı girilmiş diye şikayetim de kayda alınmadı. Markete gidip ürünü verdim aynı ürün olmadığı için. Trendyolu da aradım, ürünü markete iade ettiğimi, ücreti trendyol ödeyecek dendiğini söyledim. Mırın kırın ettiler hala faturada tuvalet kağıdı girilmiş diye. İyi de ben görseli i atmışım bana bu ürün geldi diye, markete götürün değiştirin demişsiniz gitmişim. En son ya aynı ürünü bulup gönderirsiniz ya da paramı iade edersiniz dedim, param iade edildi. Ama benim amacım para iadesi değil ürün temini idi.
Önceleri daha kısa sürede, uğraştırmadan çözüyorlardı şikayetleri. Şimdi defalarca aramak, yazmak gerekiyor. 🤦🏻‍♀️

Bu arada şöyle soyliyim evet bazı yerlere mail vs bilgilerimizi verdiğimizde ordaki çalışanların tek tuşunun altında oluyor tabi bilgilerimiz. İstersen orda kayıt olduğu maili taratıp kişiyi bulabiliyorsun ama bunu neden yapsın bu kişisel hakları hiçe saymak çünkü iletişim bilgisi olarak ne verdiyse onunla iletişime geçmek durumundalar.

Bu arada geçen gün yaşadığım ilginç bir deneyimi paylaşmak istiyorum. Amazon.tr den aldığım bir ürün ben aldıktan hemen sonra fiyat düşüşü yaşadığı için amazon.com fiyat farkını hesabıma iade edip mail atmış. 3 tl gibi cüzi bir miktardı ama bundan sonra favori alışveriş sitem amazon 😅

K Kazen süreci ve sonucu bizimle paylaş

Bende trendyol üzerinde satış yapan bir firmada çalışıyorum. Bu güne kadar farklı mecralardan ulaşmaya çalışmadık. Biz müşterinin sadece telefon ve mail adresini görebiliyoruz. Dolayısıyla sadece buralardan erişim sağlamamız gerekiyor. Ürün tedarik edilemiyor veya kalmıyor. Ama bu durumda müşteriye bir üst model gibi alternatif sunabiliyor. Trendyol üzeriden alışveriş yaptığınızda satıcı firmaya kişisel bilgi kesinlikle paylaşmıyor.. Dolayısıyla yaptiklari yanliş
Meyve suyu sipariş verince, vişneli yok elimizde kayısı olsa olur mu diye telefon ediyorlar 3 kuruşluk şey için, ama tuvalet kağıdı, deterjan vs. için direk neden dikkat edilmiyor, gönderiliyor🤦🏻‍♀️

Eşim bir parfüm almışti dağıtıma çıktı mesajı geldi ama parfüm bize ulaşmadı. Aradı dedi böyle böyle fiyat iadesi yapalım dediler esimde dedi aldığımızda indirimli 100 TL di simdi 250 ben tekrardan bu ürünü şuan almak istesem neden fazla odeyeyim? Bekletti 1 dk. Sonra hemen 100 TL iade 150 TL çek tanimladilar. Bu en doğal hakkimizdi sizinde öyle K Kazen aradaki farkı vermek durumundalar bence. Bu trenyolda olmadı ama oranında işleyişi bu olmalı.

Hepsiburada dan aldığım bir tabak takımı taklit(sahte) çıkınca
İade edip sebebinj de taklit olduğu icin yazmıştım
Satıcı adam telefonumu arayıp bana hakaretvari konuşmuştu.🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️
Dükkanının adresi de benim elimde
Elimizin altında bi yerdi
Kardeşim gidip hadbildirmek istedi ama
Allahtan bulsun diyip cocugun başını belaya sokmamak icin konuyu kapattım
Aramamaları gerekiyor
Yoksa bu mecraları aracı kılıp niye alalım

Neden telefondan ulasmamislar hayret verici,burada trendyol aracı bu firmalara, trendyolluk bir durum değil sanırım.Tamamen firmanın işgüzarligi😡

Kendimi yine görünmez hissettim 😩 Banada ulaşan yok 😂 Özellikle mama aldığım yerler ulaşsa fena olmazdı hani 🤭 Toptan alımda anlaşma filan 🙈🙈
Çünkü ikiz annesi olmak tırmalamayı gerektirir 🤦🏼
Kuzum hangi mamayı kullanıyorsun, memnun musun gibi sorular soracağım sana. Şu sosyal medyadaki mama çekilişlerine katılıyorum tabii ki hiç bana çıkmıyor. 2 kızım var ve onları çok önemsiyorum. Seninle kum, mama vb muhabbetleri edeliiiiiim😁

Neden telefondan ulasmamislar hayret verici,burada trendyol aracı bu firmalara, trendyolluk bir durum değil sanırım.Tamamen firmanın işgüzarligi😡

yanlış anlamayın da buraya kadar Trendyol'a bişi demedim de diyeceğim. Adam senin orada ürün satıyor sen adam var diye değil Trendyol güvencesi ile gidiyorsun sonra ürün fiyatı uçunca pardon ....

ne pardonu ?

birde utanmaz yazmış parçası eksik eeee açılmamış kutuda ne parçası eksik kesin iade ürün kakalayacaktı ....

Bakın yarın sizlerle ilgili davam var yine sebep ? Profilinizde karikatür paylaştınız diye adam sizi değil beni dava etti.

bende mi pardon diyeyim?

X