TRABZON MU SAMSUN MU ?

mervesn18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Mart 2019
2
1
21
Selamün Aleyküm.Ben ege bölgesinde yaşıyorum fakat sanki karadeniz hayranıyım.Galiba aklımda Karadenizde veya Bursa' da okumak veya yaşamak var.Fakat ailemden uzak nasıl olur yapabilir miyim tam bilmiyorum.Bu bizim için önemli bir karar.Ve böyle bir sitede de sormak istedim.Düşüncelerinizi yazar mısınız?
Not:eşimin karadenizli olmasını isterdim galiba.tabi hayırlısı ise inşALLAH
Not:Bursa'da ki Hüzme'yi bilen var mı?

Samsunluyum Trabzonda yaşıyorum ☺️ Yaşamak için kesinlikle Samsun derim 👍🏻 Büyükşehir olma avantajı, ulaşım kolaylığı, gelişmişlik, sosyal alanlar çok çok daha iyi. Trabzon da görülmesi gereken yerlerden. Tatil için mükemmel bi yer.
Eş içinde ne dyeyim Allah gönlüne göre versin 😄

Selamün Aleyküm.Ben ege bölgesinde yaşıyorum fakat sanki karadeniz hayranıyım.Galiba aklımda Karadenizde veya Bursa' da okumak veya yaşamak var.Fakat ailemden uzak nasıl olur yapabilir miyim tam bilmiyorum.Bu bizim için önemli bir karar.Ve böyle bir sitede de sormak istedim.Düşüncelerinizi yazar mısınız?
Aleyküm selam canım
samsunlu, bursada 2 yıl çalışmış ve şuan mecburen istanbul'da yaşamak zorunda kalan biri olarak nacizane tavsiyem Yeşil BURSA'dır.
Karadeniz evet çok güzel temiz hava yeşil doğa, hele samsun her açıdan çok gelişmiş bir büyükşehir ama
ege'de yaşayan biri olarak karadenizin trabzon özellikle genelde kapalı yağmurlu bir havası var
hava güneşliyken bir anda yağmur yağar filan alışmak zor açıkcası
ama BURSA Mükemmel bir yer bence havası, tarihi turistik yerleri, son yıllarda orda da trafik problemi olmaya başlamış ama her açıdan samsun gibi gelişmiş bir yer ama karandeniz gibi hava sürekli kapalı değildir
hele Uludağ üniversitesinin kampüsü filan harika yemyeşil bir yerde
canım kısacası tercihin bursadan yana olsun pişman olmazsın :KK200:

Trabzonluyum samsunda yasiyorum. Yesillik doga seviyosan trabzon ama samsun gelismis sehir gezecek yeri alisveris merkezi cook.
Niye öyle diyorsunuz? Halihazırda 3 avm var, tarihi mekanları var, kalkınma mahallesi öğrenci mekanı bir dünya cafesi var, avmlerin haricinde meydanda sinema salonları var.

Niye öyle diyorsunuz? Halihazırda 3 avm var, tarihi mekanları var, kalkınma mahallesi öğrenci mekanı bir dünya cafesi var, avmlerin haricinde meydanda sinema salonları var.
Samsunda gezme sansiniz oldumu bilmiyorum ama o konuda samsun daha gelismis . Trabzon daha cok sakinligin şehri benim gozumde. Ha bu arada tercih sansim olsa trabzonda yasardim 😊

Samsunda gezme sansiniz oldumu bilmiyorum ama o konuda samsun daha gelismis . Trabzon daha cok sakinligin şehri benim gozumde. Ha bu arada tercih sansim olsa trabzonda yasardim 😊
Samsunda kısa süreli gezme imkanım oldu.
Trabzon'un köyleri için sakinlik evet merkez için aynı yorumu yapamayacağım.

Sorunuzun cevabı değil ama Ege liyseniz İzmir de.okuyup yaşamanızı önerirdim.

Sakinlikten kastım; meydanda rahatça,akrobatik hareketler yapmadan yürüyebilmek, sıra beklemeden dolmuşa binmek, ramaznda normalde yarım saatte gidilen yere iki saatte ulaşmamak. avm de yemek kısmında oturacak yer bulabilmek. Sahilde arabayı park edecek yer bulabilmek. Haftasonu trafiğe yakalanıp migren atakları geçirmemek, hastanede saatlerce sıra ve muayene kuyruğu beklememek v.s

Sakinlikten kastım; meydanda rahatça,akrobatik hareketler yapmadan yürüyebilmek, sıra beklemeden dolmuşa binmek, ramaznda normalde yarım saatte gidilen yere iki saatte ulaşmamak. avm de yemek kısmında oturacak yer bulabilmek. Sahilde arabayı park edecek yer bulabilmek. Haftasonu trafiğe yakalanıp migren atakları geçirmemek, hastanede saatlerce sıra ve muayene kuyruğu beklememek v.s
Eger bunlari trabzonda yasiyosaniz hiic samsuna yaklasmamanizi tavsiye ederim. Kendi nufusu yeterince kalabalikti simdi yabanci nufusda bi okadar oldu. Ben trabzon sessiz sakin kimse yok demedim sadece iki sehri kiyasladim..

Eger bunlari trabzonda yasiyosaniz hiic samsuna yaklasmamanizi tavsiye ederim. Kendi nufusu yeterince kalabalikti simdi yabanci nufusda bi okadar oldu. Ben trabzon sessiz sakin kimse yok demedim sadece iki sehri kiyasladim..
Seyahat esnasında yolüstü uğramak dışında yaklaşmıyorum zaten. Ne kadar gömsem de Trabzon'u seviyorum ve burada yaşamayı tercih ettim. Demem o ki doğası için gelinecekse gelinsin, köyleri evet ama merkez olarak sessiz sakin bir şehir değil.

Şehir meselesini niye polemik haline getirdiniz 😂 Vatan bizim, her şehri bizim Trabzonda bizim Samsunda bizim. Samsun daha gelişmiş bir şehir imkanları daha fazla bu belli bir şey. Trabzon'da güzel tabi ki ama büyükşehirde yaşamaya alışmış biri Samsun'da daha rahat eder ona göre karar verin 😘

X