Müzik Dersleri Tiyatro ve oyunculuk yeteneği olanlar vede bu konu hakkında bilgisi olanlar

Kızım 11 yasında tiyatro yetenegi cok fazla cok da seviyor.İzmir de oturuyorum.Bu yönünü geliştirmesi için neler yapabilirim nereye basvurabilirim yardımcı olan tiyatrocu arkadaslar ilgilenirseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler.

dile yardımcı olmaya calışıyım ama izmirdeyim diyosun sana en iyi yardımım önceki arkadaşımada dedigim gibi belediyeler egitim kursları veriyor belediyeleri bi araştır bence yada kültür merkezleri özellikle bunlarıda araştırabilirsin yararı olucaktır eminim eger daha iyi bir yere göndermek istiyorsan tiyatro kursları var onlarda ücretli onlarıda araştırıp bakabilirsin :) ummarım yardımcı olmuşumdur

Halk eğitim merkezinin tiyatro kursuna gidiyor zaten haziran ayında sertifika alıcak.Daha sonra ne yapmalıyım nereye yollamalıyım bunu arastırmam gerekiyor.Kızımın tiyatro ile ilgili bişeyler yapmasını yürekten istiyorum.İlgine cok teşekkür ediyorum adasucum.

Dilek diger arkadaşımıza dedigim gibi sende bence öyle yapmalısın cünkü izmirdeyim demişsin pek bi bilgim ama sana şöyle yardımcı olabilirim belediyeleri bir araştır diyorum eger belediyelerde bi uygulama yoksa cok büyük bir ihtimalle kültür merkezlerinde vardır hemde kızınız 11 yaşında birazda sosyaleşmiş olur liseye gectikten sonra hala tiyatro istiyorsa ozaman özel bi kursa verirsiniz bence şimdilik halk egitim merkezlerine gidin danışın bazıları para almıyor bazılarıda 10 ytl gibi ücretler alıyor ummarım yardımcı olmuşumdur :)

sertifika alması süper bu onun yararına olucak ondan sonra izmirde araştırman gerekiyor dilekcim istanbulda olsan elimden gelen yardımı yapardım

Tiyatro kurslarına yazdır ama iyi bir yer olursa onun için daha yararlı olur :) erken adım atar oyunculuga eger iyi bir yer olursa 6 ayda sahneye cıkartabilirler ama dedigim gibi özel bir kurs ve degerli hocaları olmalı bu kurslar sertifikalarını sahnede veriyolar mesela bizim ki gibi biz 1 yıl egitimin sonunda bir oyun sergiletiyoruz ilk olarak ailelere o zamanda hem sertifikaları veriliyor hemde ayrıyetten tekrar tiyatro sanatcılarımıza izletiyoruz veya yönetmenlerimize oyunculugunu begendigi bir ögrencimizi isteyebiliyor bizde yardımcı oluyoruz dizilerde oynatabiliyor bunun gibi faliyet veren kurslar mesela onun için ve sizin için yararlı olur diye demek istedidim onu araştırmanı tavsiye edeiyorum canım

Umuyorum birgün o da biryerlerde tiyatro sergiler.23 Nisanda ufak bir tiyatro oyunları olucak izlemeye gidicem onu.Tek hayali tiyatrocu olmak ilgine yürekten teşekkür ediyorum canım:)

Ne demek canım bende onun gibi bu yaşlarda tiyatrocu olucam diye hırsla fransa tiyatronun en büyük lise ve üni. kazanmıştım ve buralara kadar geldim ummarım oda benim gibi hırslı olur :KK70: bir tiyatrocu daha kazanırız türkiyemize :KK70:

bursada da belediyenin verdiği eğitimler oluyor.
ancak önce sana bir olay anlatıp,o olayı canlandırmanı istiyorlar.bütün adayların içerisinde yapabilmeli ama.bayağı kalabalık oluyor.sonra olayın devamında,olaydaki kişi siz olsaydınız neler yapardınız diye soruyorlar.bu minik testi geçerse bilgilerini alıyorlar ve haftada 2 yada 3 kez toplantılara katılıyorsun.bu eğitim bittikten sonra olay tv'de,as tv'de filan bazı oyunlarda küçük bölümlerde rol alınıyor.oyunculuğun çok çok beyenilirse de reklamlarda da oynatabiliyorlar.

Dilekcim hangi halk egitime gittigini ögrenebilirmiyim ben de izmirde oldugum için yardimci olabilirim büyük zevkle yeter ki tiyatroya gönül vermis olsun bizim zaten tek amacimiz tiyatroyu yok etmeye çalisanlara inat onu yasatmak.Sonuna kadar yaninizda ve destekçinizim.Bende de sertifika var ama o pek ise yaramiyor sakin canini sikma hiç yaramiyor demiyorum elbette elinin altinda böyle bir belge olmasi çok iyi ama yinede bunu daha genis uygulamak lazim.

tabiki elinde bir sertifikayla aa tamam ben tiyatrocu oldum diyemezsin zaten bunun için bir degil dolu sertifikan olsa bişi degişmiyo sertifikam var diyede oturup beklememeli zaten daha cok azim ve daha cok başarılı göstermeli tiyatrocusun demek için çok uzun yol kat etmeli öyle herkez bir iki skecle oynamakla kendilerine tiyatro ünvanını veriyolar önemli olan degerli hocalarımızın sen oldun demesi...

Bizde zaten bunu savunuyoruz bir belgenin yeterli olmadığını ben çocukluğumdan beri oynuyorum izmirin en iyi hocalarının birinden ders aldım çok emeğini gördüm sağolsun onun ağzından çokda güzel laflar duydum turnelere çıktım defalarca aylarca şehir şehir dolaştık ama ben hala yolun başında olduğumu düşünüyorum.Tiyatro emek isteyen bir sanat dalı öyle ha deyince olunmuyor ama olmak isteyen ve yeteneği olan varsa da bunun için çaba sarfetmek gerek ne mutlu tiyatroyla uğraşanlara.

tiyatroyla ilgilenenlerin olduğunu bilmek,bu alanın bu kadar çok ilgileneni olduğunu bilmek gerçekten çok güzel !

Tesekkürler bebexeda bizim amacimiz zaten bu ne yazikki türkiyede tiayroya ilgi o kadar azki ve bu bizim canimizi acitiyor çok fazla.Ben bir dernekte oynuyordum ve basa gecen bazi devlet adamlari resmen derneklerin feshine zorladi ve bizde fes etmek zorunda kalmistik tabi daha sonra yer bulduk kendimize ve özel tiyatro olduk.Ama izmir gibi büyük bir sehirde çok saglam ve agir bir oyun sergilemek amaciyla yaptigimiz bilet satislari beni hayal kirikligina ugratmisti.Allaha sükür istedigimiz seyirciyi elde ettik ama insanlarin o tavirlarini gördükçe o kadar kiziyordumki.Vebaliymisiz gibi bakmalari çok içler acisi bir durum biz burda sanat yapmaya çalisiyoruz bi taraflarimizi acip millete reklam yapmiyoruzki.Kim ne derse desin benim memleketim tiyatrodan kopuk yasiyor.Neyse ben bu konuda çok doluyum konustukca canim s1k1l1yor.Ama tekrar tesekkürler sana.

ama bence artık öyle değil.yani artık tiyatroya karşı ilginin oldukça arttığını düşünüyorum ben.

bende tiyatro aşığı bir insanım.nerde tiyatro kelimesini duysam ilgilenmeden geçemiyorum.lise yıllarında tiyatro koluydum.her okul için değişik tiyatroları araştırıp,organizasyonlar yapıyordum.ayrıca birçok oyun sahneye koyup oynamıştık.tabii bize tiyatroyu sevdiren edebiyat hocalarımızdı.şimdi hiç göremiyorum böyle çabalar.neyse şimdi yine elimden geldiği kadar oyunları takip etmeye çalışıyorum.içimde hep oyuncu olmak isteği yandı durdu.halada yanıyor.

bende de tiyatroculuk yeteneği vara ama piyes veya tiyatro metni bulmakta zorlanıyorum.Yardımcı olurmusunuz, bazen arkadaşlar arasında oynuyoruzda. Varsa bana bildirsin.Şimdiden teşekkürler.

..............................

Son düzenleme:
slm bende eski tiyatroculardanım.hehe 4sen oynadım izmirde ortaokul ve lisedeyken.okul tiyatrosundaydım aynı zamanda.tiyatro bambaşka bir dünya ya.yani ben orda kendimi kaybediyor ve kendimi yeniden buluyordum.başka bir hayat sanki.daha sonra devam edemedim.üni. ,evlilik falan kaldı.ama birgün mutlaka tekrar sahneye atacağım kendimi