Çocuk Hastalıkları Tırnakta siyah uzun çizgi (Tırnak beni)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

--Beyzanur--

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Eylül 2015
117
224
28
İyi akşamlar altı yaşındaki oğlumun geçen ayak baş tirnaginda böyle bir çizgi olduğunu gördüm internetten baktım tırnak beni diye geçiyormuş interneti biliyorsunuz hemen kansere bağlıyor bende takıntılı bir insanım çok kötü oldum doktora götüreceğim inşallah ama içim içimi yiyor başına gelen var mı tedavi sureci nasıl oluyor lütfen konumu taşımayın burda daha çok görülüp cevap veirliyor :KK43:

Eklentiler

• IMG_20220313_135107.jpg
    IMG_20220313_135107.jpg
    74,2 KB · Görüntüleme: 888
araştırdım şimdi ben de.evet vitamin eksikliği de olabilir ama önemli bir hastalık da olabilir diyor adını söylemek istemediğim.hiç vakit kaybetmeden pazartesiye randevu alın dr a götürün.erken teşhis çok önemli diyor çünkü nette.umarım basit bir sebebi vardır

Bir donem bende oldu ama o donem o kadar yogundum ki doktora gitmeyi dusunmeden kendiliginden gecti.

Görünce çok basit birşey gibi düşündürdü ama netten bakınca ciddi ve basit sebebleri olabiliyor diye okudum doktora gidin ama internete de ne yazsak korkutucu yazılar çıkabiliyor o yüzden panik olmayın

Doktora muayene olmadan kendinizi korkutmayin lutfen.cok guneste kaldigim bir mevsimin sonunda benim de tırnaklarımda cikti.internete bakip apar topar doktora gittim.vee bana cok guldu.tirnak beniymis.ayni buna benziyor.lutfen doktora gidin.tedavisi yok ve zarari yok dedi bana.

Benim baş parmağımda da açık kahverengi oldukça düzgün bir çizgi var 10 yıldan fazla oldu sanırım beraberiz. Sizin konunuzu okuduktan sonra bende bir ufak korktum ve doktora gidebilirsem bir göstereyim dedim ancak sistemde boş randevu yok.

Böyle çizgi şeklinde degil ama benim de vardı kucukken. Daha bir yuvarlak şekildeydi. Zamanla geçti gitti,bir şey de yapmadim

Bende kendimi bildim bileli var aynısı. Siz yine de doktora görünün tabii ama korkmayın lütfen.

Aynısı 2 yıldır benim sol ayak baş parmağımdada var. Çıkar çıkmaz dermatoloji bölümüne gitmiştim ve dr bana kanser olma ihtimali var araştırma hastanesine gitmeniz gerekiyor demişti. Pandemi dönemi olduğu için tabi ki gidememiştim. Nedendir bilmem çokta pimpirikli biri olmama rağmen hiç üstünde durmadım. 2 yıl içinde pek bir değişiklikte olmadı. Ağrı yok yara falanda yok. Öyle siyah bir çizgi hep benimle..

Çocuk olduğu için kötü birşey olduğuna ihmal vermiyorum. Çok büyük ihtimal tırnak benidir. Çok geçmiş olsun

internete susayınca su içiyorum yazarsan da kanser çıkıyo zaten onu takma kafana :) Çok insanda varmış bir doktora göster ama içini rahat tut

İyi akşamlar altı yaşındaki oğlumun geçen ayak baş tirnaginda böyle bir çizgi olduğunu gördüm internetten baktım tırnak beni diye geçiyormuş interneti biliyorsunuz hemen kansere bağlıyor bende takıntılı bir insanım çok kötü oldum doktora götüreceğim inşallah ama içim içimi yiyor başına gelen var mı tedavi sureci nasıl oluyor lütfen konumu taşımayın burda daha çok görülüp cevap veirliyor :KK43:
Kan toplanmasi da olabilir

beyzanur hanım , geçmiş olsun , benim de 5 yaşındaki oğlumun sol el baş parmağında aynı problem var , birden bire oldu.

cuma günü dermatoloji doktoruna götüreceğim. Sizin gibi internetten baktım çok ağır hastalıklar olabileceği yazıyor. sonuç ne oldu geei dönüş yapmamışsınız.

tekrar acil şifalar dilerim.

beyzanur hanım , geçmiş olsun , benim de 5 yaşındaki oğlumun sol el baş parmağında aynı problem var , birden bire oldu.

cuma günü dermatoloji doktoruna götüreceğim. Sizin gibi internetten baktım çok ağır hastalıklar olabileceği yazıyor. sonuç ne oldu geei dönüş yapmamışsınız.

tekrar acil şifalar dilerim.
Merhabalar karşı komşum cildiye doktoru ona gösterdiğimde tırnak beni dedi bizi biraz rahatlattı o dönem o yüzden çok üstünde durmaidk üniversitede ben bölümü var oraya gösterin dedi randevu bulabilsem gidicem ama gidemedim sizin doktorunuz ne söyledi

Merhabalar , şu an için takipte kalmamızı istedi , eğer büyüme , tırnak etinde değişim olursa tekrar gideceğiz.

Bunun dışında eğer 1 günde beliren bir şey ise büyük ihtimal travma kaynaklı , geçebilir de ömür boyu kabalabilir de fakat biz yine de temkinli yaklaşalım dedi.

Eşimin araştırdığı kadarı ile bir kaç genç aynı olaydan müzdarip ve çocukluktan beri bu çizgiyi taşıyanlar var. İnsan yine de korkuyor.

takipte kalmaya devam edeceğiz. size de tekrar çok geçmiş olsun , fotografını çekmeyi unutmayın karşılaştırma açısından.

Mrb üstünden çok zaman geçmiş ama herhangi bi gelişme oldumu oğlunuzun durumu nasıl bende de var aynı durum bende tedirginim açıkcası cevap verirssniz çok sevinirim

X