tırnakta sedef hastalığı...

biyolojie

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Aralık 2009
108
1
3 yıldır tırnaklarımda sekil bozuklugu vard mantar oldugunu düşünürken sedef oldugu ortaya cıktı. ve ne yazıkki şimdi bebeğimin tırnakları da kalınlasmakta. sedef bulaşıcı değilmiş... bebeğimde ki mantar yada vitamin eksikliği olabilir mi yaşayan var mı bebeğinde.. 1.5 yasında henüz.

bulaşıcı değil ama genetik diye biliyorum
bende var vücudumda, 6-7 aydır tırnaklarımda da başladı
kesin tedavisi yok
bir sürü çeşidi var,ilaçları var
ama tırnak için sadece 1 dr bi ilaç enjekte ediyomuş tırnağa,ağrılı bir işlemmiş,internette okumuştum
ama kesin tedavisi yok,ilaçla geçip sonra yine olabilir
Allah beterinden saklasın,geçmiş olsun,umarım yakın zamanda geçer,ben bütün yazı kırmızı ojeyle geçirdim
(drlar,lokman hekimler,kocakarı ilaçları denedim,ama fayda etmedi bende,canı istediği zaman çıkıyo,istediği zaman geçiyo)

arkadaşlar yok mudur bunun bi çaresi ....günlerdir yüzüm gülmüyor...eşimde sedef oldugunu ögrendık.o da doktor değil nette arastırmalarım sonucu kesın sedef olduguna emınım.doktorlar 1 yıl oyaladı tanı koyamadılar.ama şuan eminim tırnagında sedef var....tırnak altına enjektör ıle tedavı varmış var mı aranızda yaptırıp fayda gören....göruntusu önemlı degıl elleri agrımasa yeter...:KK43:((((((((((

arkadaşlar yok mudur bunun bi çaresi ....günlerdir yüzüm gülmüyor...eşimde sedef oldugunu ögrendık.o da doktor değil nette arastırmalarım sonucu kesın sedef olduguna emınım.doktorlar 1 yıl oyaladı tanı koyamadılar.ama şuan eminim tırnagında sedef var....tırnak altına enjektör ıle tedavı varmış var mı aranızda yaptırıp fayda gören....göruntusu önemlı degıl elleri agrımasa yeter...:KK43:((((((((((
herhangi bir tedavi bulabildiniz mi,bende de var tırnak sedefi:KK43:

3 yıldır tırnaklarımda sekil bozuklugu vard mantar oldugunu düşünürken sedef oldugu ortaya cıktı. ve ne yazıkki şimdi bebeğimin tırnakları da kalınlasmakta. sedef bulaşıcı değilmiş... bebeğimde ki mantar yada vitamin eksikliği olabilir mi yaşayan var mı bebeğinde.. 1.5 yasında henüz.
geçmiş olsun,tedavi buldunuz mu tırnaklarınıza ne yapıyorsunuz?

bulaşıcı değil ama genetik diye biliyorum
bende var vücudumda, 6-7 aydır tırnaklarımda da başladı
kesin tedavisi yok
bir sürü çeşidi var,ilaçları var
ama tırnak için sadece 1 dr bi ilaç enjekte ediyomuş tırnağa,ağrılı bir işlemmiş,internette okumuştum
ama kesin tedavisi yok,ilaçla geçip sonra yine olabilir
Allah beterinden saklasın,geçmiş olsun,umarım yakın zamanda geçer,ben bütün yazı kırmızı ojeyle geçirdim
(drlar,lokman hekimler,kocakarı ilaçları denedim,ama fayda etmedi bende,canı istediği zaman çıkıyo,istediği zaman geçiyo)
iyi gelen bir yöntem var mı?bende de var maalesef kremler kullanıyorum ama nafile

Arkadaşlar konu açılalı yıllar olmuş ama madem tekrar gündemde söyleyeyim yeni bir tedavi şekli var aslında yıllardır var mı bilemiyorum ama günümüzde kullanımı daha yaygın sedef aşısı deniyor, bildiğiniz aşı ilaç ismi hakkında doktora danışarak bilgi edinebilirsiniz. Bu gibi durumlarda krem,solisyon yazıp geri gönderiyolar ama bu tedavi bir kaç tahlil sonucu vücudunuza uyup uymadığı kontrol edilip ondan sonra tedaviye başlanıyor. %100 iyileşme durumu yok sanırım sürekli kendini tekrar eden bir hastalık. Ama tedavi boyunca %85 - %90 sonuç veriyor ki bilirsiniz buda iyi bir oran. Benim bilgim bu kadar dr muhakkak sizler için en uygununu önerir. Geçmiş olsun.

X