tırnak yeme sorunumdan kurtulmak üzereyim =)

shalott

Guru
Kayıtlı Üye
1 Aralık 2008
127
0
37
Ben yıllardır tırnaklarımı yiyordum ancak şimdi 2 haftadır kendimi tutabiliyorum. Ama son bir haftadır uzaması durdu. Bu normal midir? Bu arada, uzatırken manikür yaptırmalı mıyım, acaba tırnak etlerim mi engel oluyor uzamasına?

mrb..bende 1 aydır yemiyorum baya uzadı benimde hatta 1 kere kısalttım biraz :) manikür yaptım ben düzenli olarak, birde 2-3 günde bir biraz z.yağı ve limon karışımında beklettim tırnaklarımı, nerdeyse her gece fırçaladım..bunlar baya yardımcı oldu..eğer kendin yapabiliyosan yap manikür ama beceremem dersen mutlaka bilen birine yaptır ki tırnak köklerin zarar görmesin bence..hadi kırıcaz şeytanın bacağını bu sefer inş :)

ben malesef sadece oje sürdüğn an kurtuluyorum ojem azalsın eyvah diyorum anında elim ağzım da oluyor acaba bilinç altımda ne bu olayı tetikliyor merak da etmiyor değiliim

acı oje falanda kullandım ama oda fayda etmediii bı tırnak yeme olayı için köklü bi çözüm yokmu tutamıyorum kendimi ve tırnaklarımdan nefret ediyorum artık :KK43:

sanırım yok çünkü tırnak yeme bilinçatından kaynaklanıyormuş geçmite yaşadığın psikolojik problemlerden dolayı oluyormuş ama yapacak bişey yok yutmuyorum ben ama kopratıyorum etlerime çok girmiyorum

eheh yine "nasıl yemeyi bırakırız" konusu oluvermiş. soruma cevap veren arkadaşlara teşekkürler. ben gidip ilk manikürümü yaptırayım o zaman =)

ben bırakamıyorum tırnak yemeyi :KK43:(( bi bayan icin cok cirkin bildiğim halde yiyorum psikolojik

ben uzattım mı çok güsel uzatıorum ama bi koptu mu tırnak alllahhh artık,durduramıorum kendimi kısayken ful kopartıom 6 aydırda kısa zaten bu yüzden etlerimi tırnaklarımı herşeyi koparıom:KK43:ama 3 gündür koparmıom hiç olacak gbi inş.1ay sonra maniküre gidecem maniküre gidersem ellemem die düşünüom

:KK43:((((((((((( bende aynı sorunu yaşıyorum ve tiksiniriyorum ellerımden.tırnak etlerımıde yiyorum kıpkırmızı ucları.karar verdim protez yaptırıcam belkkii bırakablirmm

arkadaşlar acaba tırnak etlerimi sorun oluyor tırnak uzamasına bana mesaj atarmısınız ....lütfen kızlar bekliyorum mesajlarınızımirmirmirmir

15 senedir yiyorum (doğduğumdan beri :p) kuzenimin düğünü için uzatmaya başLamıştım uzadı ama düğüne az bi zaman kaLa yedim.sonra kendi kendime isyan ettim yemedim ondan sonradakaydirigubbakcemile3
bide renkLi oje sürün yiyesiniz geLmez bozuLcak diye,en azından bnde öyLe oLuyokaydirigubbakcemile2
regL dönemini bkLe uzama yine başLar hormon artışı fLn :nazar:

Son düzenleme:
ben artık bu sorundan kurtuldum ve gayette uzattım şimdi şu an limonlu ojeyi deniyorum umarım işe yarar.uzun tırnal seviorum çünkü umarım bi an önce dahada hızlı bi şekilde uzatırım

canım bir an önce bırak yoksa uzamasıda duruo.1,5ayda bir kesiorm düşün artık ne kadar yavaş uzadığını.benmde 1 sene oluo yemeyi bırakalı.şimdi uzattığımda ya kırılır yada soyulur o yüzden kökünden kesmek zorunda kalırım hep.uzatmam çok zor oluo yani.

ay evet benimde cinsi değişti tırnaklarımın eskiden kırılmayan tırnalkarım yeme sorunumdan beri yumuşadılar

kendi konumu geri buldum. uzun güzel tırnaklarım teker teker koptu soyuldu gitti. uzatınca ilk iş sertleştirmeye çalışmak diye öğrendim. baştan uzatıyorum. bu arada, cilaya limon atmak işlemi bende hiç işe yaramadı. ben doğrudan tuzlu limon suyunda bekletiyorum, bu yöntemle uzatabilmiştim ancak.

şimdi geçmişte tırnak yiyen biri olarak şunu söylemek istiyorum bu ders hiç bitmiyor
neden mi stres anında ilk başvurduğuu şey tırnakları kemirmek.
ama bir kez bırakırsanız eğer her zaman bırakabilirsiniz anlamına geliyor.
Tırnak yemeği bırakan bir kişi tırnaklarını boş tutmalalı her daim oje sürsün ki tırnak sert olsun kırılmasın
ve elininizi ağzınıza attığınız zaman ojenin renginin farketip çekersiniz.

bende küçüklüğümden beri yiyodum.yaklaşık 1,5 senedir yemiyorum.gitar almıştım o zamanlar, öyle başladım bırakmaya.yiyilen tırnak çabuk uzar zaten.sen beslenmene dikkat et, uzıycaktır zamanla.

X