Tırnak batığı yüzünden pedikür tavsiye edildi..Pedikür nasıl yapılır, acıtır mı ?

gingerr

Guru
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2008
444
7
arkadaşlar doğumdan sonra tırnak batması yaşıyorum. pedikür yaptırmam tavsiye edildi. daha önce hiç yaptırmadım. 2 aylık bebeğim var. he deyince gidemiyorum heryere. o yüzden bilgi almak istiyorum sizden. kaç saat sürüyor. acıyor mu. ne kadarda bir yaptırmalıyım. ve ortalama ücret nedir. teşekkürler.

Uzun süren bir işlem değil.Önce ayaklar ılık suda bekletilir, yumuşamaları sağlanır.Sonra tırnakların çevresindeki fazla etler, tırnaklar falan alınır, tırnaklar kesilir, şekillendirilir, isterseniz oje vb. süslemesi yapılır, topuklardaki ölü deriler alınır, masaj yapılır, kremlenir.Hepi topu yarım saati geçmez.Ayda bir ile ayaklar bakımlı, yumuşacık ve sağlıklı olur.
Fiyat olarak da 20-30 liradan başlar yerine göre 200 liraya kadar gider.
En çok dikkat edilmesi gereken nokta yaptırdığınız yerin hijyenidir.pedikür sırasında nadiren de olsa kanamalar meydana gelebilir.Tırnak derin kesilebilir, şeytan tırnağı alınırken kanama olur falan.Daha önceden kullanılan aletler defenfekte edilmemişse ve hastalıklı birisinin ayakları üzerinde kullanılmışsa, sizin kanınıza da o anda hastalığın geçişi söz konusu olabilir.
En makulu rahatça bulabileceğiniz bir pedikür seti almak ve kuaföre setinizle gidip bu işlemi yaptırmak.

teşekkür ederim açıklaman için. peki tırnağım uzamış bi halde mi gitmeliyim yoksa benim kestiğim tırnağa da yapılabilir mi? ben ayak tırnaklarımı uzatmayı sevmiyorum da.

teşekkür ederim açıklaman için. peki tırnağım uzamış bi halde mi gitmeliyim yoksa benim kestiğim tırnağa da yapılabilir mi? ben ayak tırnaklarımı uzatmayı sevmiyorum da.

Çok dibinden kesmediğiniz sürece sorun olmaz.Sonuçta et, tırnak temizliği falan yapıyorlar, rahat çalışmaları, törpülerken etinize falan değmemesi için bir miktar tırnak olursa bence rahat olur.
Zaten işlem sonunda dersiniz tırnak bırakmayın, düz kesin, yuvarlak şekil bırakın falan diye.
Kolay gelsin.

batıklar zaten tırnağı çok derin kesmekten kaynaklanıyr çok derin kesmeyin derim ben en azından çok hafif törpü ucu girebilecek şekilde olsn:)

arkadaşlar tırnak batması halen geçmedi. kenarından sarı akıntı geliyor galiba iltihap. bu halde pedikür yapılır mı?

Çok dibinden kesmediğiniz sürece sorun olmaz.Sonuçta et, tırnak temizliği falan yapıyorlar, rahat çalışmaları, törpülerken etinize falan değmemesi için bir miktar tırnak olursa bence rahat olur.
Zaten işlem sonunda dersiniz tırnak bırakmayın, düz kesin, yuvarlak şekil bırakın falan diye.
Kolay gelsin.

merhabalar.yazdıklarnı okudum senden bilgi almak istedim.ayak tırnaklarımda sadece baş parmagımda batmalar oldu.yaşım daha 20 ve ileride dahada sertleşir diye düşünüyorum bildigin bir yöntem var mı?

Arkadaşlarrr yardım istiyorum.bu tırnak batmalarına çözüm bulan var mı?:KK50:

Merhaba batik acisini iyi bilirim lohusayken çektim hemde:KK50: pedikür tam bir eziyet. Kendin batik kisimlarin altina steril pamuk koyup tirnagin düzgün uzamasini sağla ve muhakkak dermatoloğa git birkaç merhem vericek sonrasinda tirnak bakimini düzenli ve düzgün yapmalisin. Hala acisini hissederim çooook geçmiş olsun arkadaşim.

arkadaşlar tırnak batması halen geçmedi. kenarından sarı akıntı geliyor galiba iltihap. bu halde pedikür yapılır mı?

Merhaba bebeğin hayirli olsun öncelikle. Ayni aciyi yaşadim ve vakit kaybettim dra gitmekte emzirmeydi lohusalikti derken insan kendisini unutuyor muhakkak dermatoloğa git çünkü genel cerraha falan gidin diyorlar sakin. Onlar çekmek istiyor çekilen tirnakta ayni şekilde çikiyor çözüm bu deil. Dr iltihabi kurutup merhemler vericek sonrasinda da sen çok itinali olucaksin. Çoooook geçmiş olsun cnm.

Merhaba batik acisini iyi bilirim lohusayken çektim hemde:KK50: pedikür tam bir eziyet. Kendin batik kisimlarin altina steril pamuk koyup tirnagin düzgün uzamasini sağla ve muhakkak dermatoloğa git birkaç merhem vericek sonrasinda tirnak bakimini düzenli ve düzgün yapmalisin. Hala acisini hissederim çooook geçmiş olsun arkadaşim.

Verdigin cvp için çok teşekkür ederim.ne yapacagımı şaşırdım kesmeye çalışıyorum batık yerleri kaldırıken çok acıyo.nasıl kesmeliyim dibindenmi?

bende 2 yıl bu tırnak batması acısını çektim çok iyi bilirim nasıl olduğunu ve çok ileri seviyede ağrılı akıntılı ve kanamalıydı tırnaklarım. pedikürden başladım çözüm aramaya olmadı önce birkaç dr.tırnaklarımın çekilmesi gerektiğini söyledi ama bu da çözüm değil sonrasında tekrarlıyormuş çektiren birkaç kişiyle konuşmuştum.derken tatildeyken acıdan yürüyemediğim birgün dr.a gittim sorun tırnak mantarıymış. tırnağın iltihaplanıp yumuşamasına ve dügün uzamamasına sebep oluyormuş. tabi düzgün uzamayınca düzgünde kesilmiyor. neyse dr.bana bir hap verdi vee sonuç 2 yıl çektiğim ağrılar akıntılar kanamalar 1 haftada geçti.meğer bu kadar basitmiş .. tavsiyem bir dermatologa gitmeniz burdan ilaç ismi vermem doğru olmaz. bu aldığım ilacın birkaç türü var hepside aynı içerikte işe yarıyor ne zaman tırnağımda bir anormallik sezsem hemen bu ilaçtan yazdırırım dr.a gerçi bu ilacı kullandıktan sonra hiç eskisi gibi olmadı ama korkudan işte hemen önlem almaya çalışıyorum. şimdi gayet iyi tırnaklarım :)

Son düzenleme:
Arkadaşlarrr yardım istiyorum.bu tırnak batmalarına çözüm bulan var mı?:KK50:

deri ve zührevi hastalıkları bolumune gıt canım cıldıyecıye yanı doktora basvurmadan hıcbı ıse kalkısma sonucu kotu olabılr sana krem verır bı kac losyon verır atlatrsn olayı ama kendı ıcadınla sagdakı soldakı kısılerın dusuncelerıyle hareket edersen o batık parmagını balon gıbı sısırıır yuruyemezsn acısından ... abım yasadı bu olayı :KK53:

deri ve zührevi hastalıkları bolumune gıt canım cıldıyecıye yanı doktora basvurmadan hıcbı ıse kalkısma sonucu kotu olabılr sana krem verır bı kac losyon verır atlatrsn olayı ama kendı ıcadınla sagdakı soldakı kısılerın dusuncelerıyle hareket edersen o batık parmagını balon gıbı sısırıır yuruyemezsn acısından ... abım yasadı bu olayı :KK53:

teşekkürler canım.verdigin cevap için

Merhaba,

Benim erkek kardeşimde vardı. Her iki ayak başparmağı olmuştu. Tırnak batması ilgilenilmezse gerçekten sorun oluşturan bir şey. Çok ilgilenmediği için kötü oldu her iki tırnağını da çektiler. Sonra gelen de pek sağlıklı olmuyor. Özellikle birlikte mantara da sebep oluyor. O yüzden pediküre filan gitmeden bir dermatolağa görünmen iyi olabilir. O sana zaten gerekeni söyleyecektir. Bir de tırnağını çok dipten kesme uzat o zaman daha rahat oluyor. Geçmiş olsun:)

Ayrıca pedikür de yaptırması keyifli bir şey:)) Ama yaptıracağın yere dikkat et hijyen son derece önemli:KK34:

ben bır kuafore yaptırmıştım tırnak yapımdan dolayı batık olur hep baş parmaklarımda hayatımda yaptırdıgım ılk pedıkurdu belkıde ondan olsa gerek batıgı ordan cıkarıcam dıye baya bı ugraşmıştı canım cok yanmıstı bende bıraktırdım artık hijyenık oldugu surece bırazcık acıya dayanırsanız batıklardan kurtulmuş olursunuz :)))

X