Lekeler, Çiller Thulium Lazer

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

alwaysmille

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2016
4
4
40
Arkadaşlar tek seansta lekeleri geçirdiği söylenilen en son leke tedavisi Thulium Lazeri yaptıran var mı?Ben televizyonda gördüm ve yöntemi merak ediyorum.

bende bugün bir leke merkezine muayeneye gitti. Lekelerim yüzeye yakın ve uzun bir geçmişi olmadığından işlem kolay sonuç verir denildi. Lavien (Thulium) lazer yaptırıp yaptırmama konusunda karasızım. tek seans diyorlar ama %50 %70 arası net iyileşmeden bahsettiler. belki 2. seansa sarkabilir de denildi. 3 seanstır karbon peeling yaptırıyorum ama hiç bir faydasını göremedim.

Arkadasim iyi ki bu konuyu actin yoksa ben acicaktim...ben de onu arastiriyorum...lazeri yaptirmak isteyenlere bilgi vereyim...lekesi epidermiste veya dermis ile epidermisin birlestigi yerde olan hastalar icin 1 veya 2 seans yetiyomus...leke dermis ve daha derinde ise cok daha fazla seans lazimmis...seanslari da pahali galiba...en ucuz seans izmirde 1.500 tl istanbulda ise 3000tl....baska bilgisi olan varsa yazsin arkadaslar...

bende bugün bir leke merkezine muayeneye gitti. Lekelerim yüzeye yakın ve uzun bir geçmişi olmadığından işlem kolay sonuç verir denildi. Lavien (Thulium) lazer yaptırıp yaptırmama konusunda karasızım. tek seans diyorlar ama %50 %70 arası net iyileşmeden bahsettiler. belki 2. seansa sarkabilir de denildi. 3 seanstır karbon peeling yaptırıyorum ama hiç bir faydasını göremedim.

Fiyat olarak ne söylediler size....

arkadaşlar siyah noktalar için de uygulanan bir yöntem var mı?

merhaba arkadaşlar ben 5 gün önce bu lazer tedavisini yaptırdım önce kabuk bağladı şimdi yavaş yavaş dökülüyor zaten doktor söylüyor %50 ile 70 arası iyileşme olacağını. Ben yıllardır denemediğim yöntem kalmamıştı çok araştırdıktan sonra karar verdim şu an cildimde beyazlama var bayağı açıldı ama tam sonuçlar 3 haftada belli olacak.Merak edenler önce uyuşturucu krem sürülüyor işlem ortalama 15 dk sürüyor sonra cildiniz 2 saat yanıyor fiaytıda pahalı ankarada yaptırdım

merhaba,
geçmiş olsun asi41.
işlem sonrası 5. günde artık işe veya sosyal yaşantıya dönecek kadar yüzündeki kabuklanma geçti mi?
yani işlemden kaç gün sonra normal iş hayatına devam edilebilir?
bu lazer işlemini yaptırdıktan sonra pişman oldunuz mu? yok sonuçlarından memnun musunuz?
bende bu işlemi yaptırmak için birkaç yerle görüştüm.
Genel olarak sizin söylediğiniz gibi;
1- lekenin %50-90 oranında iyileşebileceğini,
2- işlemin 15-20dk kadar süreceğini,
3- işlem sonrası ilk 2 saat çok ciddi şekilde yüzde yanma hissedildiğini,
4-daha sonra yüzde siyah siyah kum gibi kararmalar olacağını ve 3. ile 5. günün sonunda tüm siyahlaşmış derilerin kum gibi döküleceğini,
5-tam sonuçlarının da 3 hafta sonra ortaya çıkacağını söylemişlerdi.

tekrar geçmiş olsun.
gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz seviniriz.

merhaba,
geçmiş olsun asi41.
işlem sonrası 5. günde artık işe veya sosyal yaşantıya dönecek kadar yüzündeki kabuklanma geçti mi?
yani işlemden kaç gün sonra normal iş hayatına devam edilebilir?
bu lazer işlemini yaptırdıktan sonra pişman oldunuz mu? yok sonuçlarından memnun musunuz?
bende bu işlemi yaptırmak için birkaç yerle görüştüm.
Genel olarak sizin söylediğiniz gibi;
1- lekenin %50-90 oranında iyileşebileceğini,
2- işlemin 15-20dk kadar süreceğini,
3- işlem sonrası ilk 2 saat çok ciddi şekilde yüzde yanma hissedildiğini,
4-daha sonra yüzde siyah siyah kum gibi kararmalar olacağını ve 3. ile 5. günün sonunda tüm siyahlaşmış derilerin kum gibi döküleceğini,
5-tam sonuçlarının da 3 hafta sonra ortaya çıkacağını söylemişlerdi.

tekrar geçmiş olsun.
gelişmelerden bizleri de haberdar ederseniz seviniriz.
merhaba relaxi henüz pişman olmadım yaptırmadan önce çok düşündüm iş hayatına devam edebilirsin dediler ama ben o halde işe gelmek istemedim şöyle tarif edeyim kahve ile maske yapmışsınız gibi bir görüntü oluşuyor lazerle atış yapılan yerlerde beyazlık ben çarşamba yaptırıp pazartesiye kadar evden çıkmadım 5 günde döküldü ama hala var ancak bugün insan içine çıkabileceğimi düşündüm lazer sonrası nemlendirici ve antibiyotikli bir krem kullanıyorum bugün işe gelirkende güneş koruyucu sürdüm yüzdeki beyazlıkları görünce endişeye kapıldım ama bu iyileşme sürecinde hepsi normale dönüyor 3 .hafta sonunda göreceğiz şu an %50 lik açılmayı hissedebiliyorum gerisini göreceğiz doktorum eğer gerekli verimi alamazsak 2.seansı ücretsiz yapacak .Tavsiyem yaptıracağınız kişinin doktor olması

merhaba relaxi henüz pişman olmadım yaptırmadan önce çok düşündüm iş hayatına devam edebilirsin dediler ama ben o halde işe gelmek istemedim şöyle tarif edeyim kahve ile maske yapmışsınız gibi bir görüntü oluşuyor lazerle atış yapılan yerlerde beyazlık ben çarşamba yaptırıp pazartesiye kadar evden çıkmadım 5 günde döküldü ama hala var ancak bugün insan içine çıkabileceğimi düşündüm lazer sonrası nemlendirici ve antibiyotikli bir krem kullanıyorum bugün işe gelirkende güneş koruyucu sürdüm yüzdeki beyazlıkları görünce endişeye kapıldım ama bu iyileşme sürecinde hepsi normale dönüyor 3 .hafta sonunda göreceğiz şu an %50 lik açılmayı hissedebiliyorum gerisini göreceğiz doktorum eğer gerekli verimi alamazsak 2.seansı ücretsiz yapacak .Tavsiyem yaptıracağınız kişinin doktor olması
Cevap için çok teşekkürler. İnşallah 2. seansa gerek kalmadan tüm lekelerinizden kurtulursunuz.

Lazer Epilasyon Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Lazer Epilasyon Tercihinde ve Yaptırırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ? Wellness Antrenörü Burçin Ergöz Kadınlar Kulübü TV için anlattı.

Sevgili Kadınlar Kulübü üyeleri, sizler için açtığımız Kadınlar Kulübü TV'ye video izleme desteklerinizi bekliyoruz. Kadın dayanışmasına ne dersiniz? :) İstediğiniz videoları belirttin, o tarz videolara yer verelim. Önerilerinizi bekliyoruz.Diğer videolarımız için: https://www.kadinlarkulubu.tv/

Fiyat olarak ne söylediler size....
karbon peelingin seans fiyatı 300 TL. 250 TL olan yerlerde var. ama dediğim gibi sonuç alamadım. Dr umla tekrar konuştum. sonuç alamadığımız için ne kadar üzgün olduğumu anlattım. Oda lavieen lazeri ücretsiz yapacak. daha önce verdiğim ücretlere karşılık. aşağıda arkadaşın dediği gibi en kötü ihtimalle %70 geçer ama oldu ya cilt farklılıklarından dolayı belki 2.seansı yapabiliriz dedi. bana da iyileşip çalışma ortamıma dönebilmem adına 5 günlük bir süre gerektiğini söyledi. yaptırıp göreceğiz bakalım. hadi hayırlısı :)

Yaptıran arkadaşların son durumları nelerdir?Ve bu işlemin hangi aylarda yapılması uygun arkadaşlar bilgisi olan yazabilir mi?

Fraksiyon lazerin sadece adını değiştirerek fahiş fiyatlarla işlem yapılması ne kadar etik anlamıyorum. Yapılan uygulama, cihaz ve sonuç aynı iken sadece algıda fark yaratarak böylesine yüksek ücretlerle işlem yapmalarını kınıyorum.

kesinlikle size katılıyorum blueandpink.
çünkü bazı kliniklerde thulium lazer olmadığı halde. daha önceden sahip oldukları fraksiyonel lazer cihazını, thulium lazermiş gibi hem fiyat bilgisi verip hem de insanlar üzerinde dalga boyunu değiştirip işlem yapıyorlar.
işini gerçek anlamıyla yapan leke kliniğinin varlığına inanmak gerçekten çok zor. resmen hepsi ticarethaneye çevrilmiş.
doktorların para için insanlar üzerinde geri dönüşü olmayan sıkıntılara yok açması gerçekten hiç etik değil.

merhaba ben yeni üyeyim. yıllardır melasma denilen lekelerimle uğraşıyorum. Thulium lazeri övüyorlar ama güvenemiyorum daha beter olmaktan korkuyorum. Asi arkadaşımıza bir soru sormak istiyorum. Tedavinizdeki son durum nedir acaba bir de ne kadara maloldu?

bana da bu konuda yardımcı olur musunuz ben de bu lazeri araştırıyorum yüzüm de en son yaptırdığım işlemdem dolayı çok ciddi lekeler kaldı. gerçekten lekeler geçiyor mu?

Son gelişmeleri bize bildirir misin yüzün ne durumda

Merhaba bayanlar ben yaptıralı 10 gün oldu. 5 gun dışarı cikmadim. Korkmadim degil goruntu çok hos degildi. Lazer yapilan yerler koyu kahve rengi oldu kun gibi dokuldu sonra. Simdi Cildim çok guzel oldu gözenekler vs gitti ama lekelerim tam geçmedi. Ama 'ok silik eskisine gore yok gibi. Şimdi guneş koruyucu hariç 3 hafta kullanmam gereken 2 krem var. Biri gece leke açıcı digeri sabah aksam bariyer koruyucu krem. Dr lekelerin tam olarak 1 ayda gectigini soyledi. 20 gun kaldi bakalim ne olacak. Ben çok mutlu oldum aynaya bakinca simdiki halim bile gulumsememe yetiyor. Ekledigim resim lazerin ertesi gunu cekildi diger yanak alın ve bıyık bolgesinede uygulanmıştı

Eklentiler

• 20170308_173843-1.jpg
    20170308_173843-1.jpg
    33,8 KB · Görüntüleme: 6.743
Merhaba esin umarim sonuc cok guzel olur. Doktorun kim acaba kac seans uygulama yapacak paylasirsan cok sevinirim. Sevgiler

X