Teyzem 4,5 aydir kitaplarimi getirmiyor ne yapmaliyim ki artik getirsin akil verin arkadaslar?

ceren_gs

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2013
250
63
EYlul ayinda az kaldi felan filan yazmis dun en son artik istiyorum demisim aay pisman oldum deyince tepem atti ben normalde odunc kitap vermem israr efince verdim takintiliyim bu konuda demisim uste cikio canim skkindi okumadim felan demis ben de getirmesini ima edecek tarzda biraz da sert bir sekilde odunc vermedigimi belirttim evet takintilisin getircem demis ama 3 defa yazdim hepsinde getircem diyor ama getirdigi bir sey yok ve ben cok fazla kafayi takip sinirleniyorum ben verdigime bin pisman oldum kemdisi 1 ,5 aya kadar herhalde gidecek ama ben okumayacaksa teslim edilmesini istiyorum yuzune de soyluyorum her defasinda getircem diyor ama uygulamaya gelince bir halt ettigi yok ve ben inanilmaz geriliyorum artik hem suclu hem guclu bir de ayy pisman oldum aldigima diyor yuzsuzlugun bu kadari gercekten acik acik istedim yani daha ne yazayim o kadar kilik kiyafet verdim sesim cikmadi ama kitap istemeyerek verdim verince de cok takiyorum bunu da biliyor ama evinize ugradiginda getirmiyor

Bunlar varya böyle felaket yüzsüz oluyorlar. Benzerini ben de yaşadım. Kayınbiraderimle aynı bölümden mezun olduk. Eşimle o zamanlar sevgiliydik. Eşim aracılığıyla benden akademik bir kitap istedi. Ama kitap da kitap hee. Kalın kapaklı, ciltli, bin küsür sayfalık bir kitap ve çok pahalı. Ben de verdim. Aylar oldu getirmedi. kitabımı getirin dedim şu gün bugün getircem dedi. Sonra bir getirdi benim kitabın korsan versiyonu.

Çok sinirlendim tabi kızdım baya. Adam demiş ki ne var ikisinde de aynı şeyler yazıyor abartmasın. Orijinal kitabı alıp korsan kitap verdi ve üstüne bir de pişkin pişkin bu cevabı verdi. O kitabın orijinali asla dönmedi bana. Üstüne bir sürü notlar almıştım kaldı öyle. Aklıma geldikçe sinir oluyorum 😅

Bunlar varya böyle felaket yüzsüz oluyorlar. Benzerini ben de yaşadım. Kayınbiraderimle aynı bölümden mezun olduk. Eşimle o zamanlar sevgiliydik. Eşim aracılığıyla benden akademik bir kitap istedi. Ama kitap da kitap hee. Kalın kapaklı, ciltli, bin küsür sayfalık bir kitap ve çok pahalı. Ben de verdim. Aylar oldu getirmedi. kitabımı getirin dedim şu gün bugün getircem dedi. Sonra bir getirdi benim kitabın korsan versiyonu.

Çok sinirlendim tabi kızdım baya. Adam demiş ki ne var ikisinde de aynı şeyler yazıyor abartmasın. Orijinal kitabı alıp korsan kitap verdi ve üstüne bir de pişkin pişkin bu cevabı verdi. O kitabın orijinali asla dönmedi bana. Üstüne bir sürü notlar almıştım kaldı öyle. Aklıma geldikçe sinir oluyorum 😅
Orjinali nerde?

Kaybettim dedi. Kaybettiysen de yine gider orijinal bir kitap alıp özür diler verirsin. Ki içinde bir sürü notlarım vardı yine zararımı karşılamazdı ama en azından pişman olmuş, telafi etmeye çalışıyor derdim. Ama çok pişkin davrandı. Sonradan karakterini tanıyınca şaşırmadım

Çok zaman geçtiyse gidip kendiniz alın kitabınızı. Bir de yazınızı biraz düzenleyin. Anlaşılmıyor çünkü. 1,5 ay mı kaldı? Yoksa teyze o sürede bir yere mi taşınacak? O kısmı anlamadım. 1,5 ayda okuyamamış olabilir.
4,5 aydir kendisinde 1 5 ay degil sarjim bitecek ondan yazamiyorum
Bizi bir tek bizim gibiler anlar sanırım her şeyi alsınlar ama kitaplarıma dokunmasınlar aşşırı sinir oluyorum.En son kuzenime akademik kitaplarımı verdim şimdi nasıl geri isteyecem diye kendimi yiyorum…
Ben istedim de ne oldu yuzsuz yine yuzsuz kendime kiziyorum neden verdim diye

Ay bence konu hiç gereksiz değil cok haklısınız 😂 ama bana sorarsanız kitapları unutun. Aynı şeyi yaşadım, bir arkadaşıma daha okumadığım ve çok merak ettiğim bir romanı ödünç verdim ve üstüne basa basa hemen oku geri ver lütfen dedim. Sırf bu kitap sevdam için evin odalarindan birini boydan boya kitaplık yaptırmış biri olarak kafama da takarım valla kimse kusura bakmasın getirmeyecekse kendi alsın. Üç sene boyunca her hafta istememe rağmen getirmedi. Doğum günümde benim hiç sevmediğim tarzda başka bir kitap alıp getirmiş. Keşke benimkini geri getirseydin bunun yerine dedim onun üzerine bile utanıp getirmedi 😂 bidaha da kimseye kitap vermedim
Ben alacagim kararliyim boyle yuzsuzlere kitaplarimi yedirmem bu da bana ders oldu daha da vermem zaten simdi akillamdim biri bir sey sorynva yok bende diyorum

Ay bence konu hiç gereksiz değil cok haklısınız 😂 ama bana sorarsanız kitapları unutun. Aynı şeyi yaşadım, bir arkadaşıma daha okumadığım ve çok merak ettiğim bir romanı ödünç verdim ve üstüne basa basa hemen oku geri ver lütfen dedim. Sırf bu kitap sevdam için evin odalarindan birini boydan boya kitaplık yaptırmış biri olarak kafama da takarım valla kimse kusura bakmasın getirmeyecekse kendi alsın. Üç sene boyunca her hafta istememe rağmen getirmedi. Doğum günümde benim hiç sevmediğim tarzda başka bir kitap alıp getirmiş. Keşke benimkini geri getirseydin bunun yerine dedim onun üzerine bile utanıp getirmedi 😂 bidaha da kimseye kitap vermedim
Unutmam alinca yazarim ben surekli yaziyorum illa ki getirecek anneme de soyledim rezil ederim yemin ederim

Köy dediginiz yer ne kadar mesafede? Kitapların başına bir iş mi geldi acaba? Yada başkasına mi verdi?
Sizin yerinizde olsam gider koyden alir, daha da vermezdim.
Bilmiyorum ki sadece dedigi getircem okumuyor oyle bekletiyor desinler cok okuyan biri verdigime nlben pisman oldum bir kere resmini cekip paylasmisti hala köyde gidene kadar da getirmiycek atmis bir koseye cani skilinca bakiyor bir de onceki gun ben takintiliyim 4,5 ay oldu istiyorum ben odunc kitap vermem sen isteyince verdin arkadaslarin hediye etti demisim cok keyfim yerindeydi yaa okumadim yazmis resmen getir dedim sert konustum dedigi evet takintilisin getircem demis ama getirdigi yok yuzsuz iste evime ugruyor kitaplari birakmiyor annemle de yuzgoz oluyorum sen de iste getirsin diye getirir otle biri degil diyor ama gala onda ve geriliyorum artik

EYlul ayinda az kaldi felan filan yazmis dun en son artik istiyorum demisim aay pisman oldum deyince tepem atti ben normalde odunc kitap vermem israr efince verdim takintiliyim bu konuda demisim uste cikio canim skkindi okumadim felan demis ben de getirmesini ima edecek tarzda biraz da sert bir sekilde odunc vermedigimi belirttim evet takintilisin getircem demis ama 3 defa yazdim hepsinde getircem diyor ama getirdigi bir sey yok ve ben cok fazla kafayi takip sinirleniyorum ben verdigime bin pisman oldum kemdisi 1 ,5 aya kadar herhalde gidecek ama ben okumayacaksa teslim edilmesini istiyorum yuzune de soyluyorum her defasinda getircem diyor ama uygulamaya gelince bir halt ettigi yok ve ben inanilmaz geriliyorum artik hem suclu hem guclu bir de ayy pisman oldum aldigima diyor yuzsuzlugun bu kadari gercekten acik acik istedim yani daha ne yazayim o kadar kilik kiyafet verdim sesim cikmadi ama kitap istemeyerek verdim verince de cok takiyorum bunu da biliyor ama evinize ugradiginda getirmiyor
Teyzenizin evini biliyorsunuzdur heralde. Gidin kapisina isteyin.

Koyde ustelik tartistim bana ayyy pisman oldum aldigima diyor dengesiz yaa 5 aydir okumamis asil ben pisman oldum verdigime daha da uste cikiyor bir daha da avucunu yalarlar bu 2 kitabimi da aldiktan sonra onlara hic bi halt yok

Teyzenize gidin, aa gelmişken kitaplarımıda alayım deyin ve alın
Koyde isin kötu tarafi hic gitmedim o koye kadina her msj yazdigimda tamam getircen diyor takintilisin diyor getircen diye soyleniyor ama getirdigi yok arkadaslarimin hefiye ettigini ve okunadigimi bilmesine ragmen yemin ederim cok buyuk ders oldu bana gunahimi vermem artik gosteris diue aliyorlar okuduklari yok bizim kutuphanemizden eksiliyor kitap fiyati olmus 200 300 bu dengesizlere mi aliyorum ben

Koyde isin kötu tarafi hic gitmedim o koye kadina her msj yazdigimda tamam getircen diyor takintilisin diyor getircen diye soyleniyor ama getirdigi yok arkadaslarimin hefiye ettigini ve okunadigimi bilmesine ragmen yemin ederim cok buyuk ders oldu bana gunahimi vermem artik gosteris diue aliyorlar okuduklari yok bizim kutuphanemizden eksiliyor kitap fiyati olmus 200 300 bu dengesizlere mi aliyorum ben
Aynen öyle bende kitaplarımı hep paylaşırdım ki kitaplarım kırmızı çizgimdir. Ama alan getirmiyor okusam bile kitaplığımda olması için almışım ve çok değerli bu yüzden de daha kimseyi tanımam bidaha asla vermeyin. İstenmesine rağmen getirilmemesi de ayrı bir dert. Daha geçen sene kuzenime kitao vermiştim geçen gün hatırladım bize gelecekti üç dört kitap almıştı benden bende istedim okucam getirsrne diye. Hangi kitapları verdiğimide hatırlamıyorum bir yıl geçmiş getirmemiş bide gelirken bana kitap almış suç ve ceza çünkü kitabın birini kaybetmiş kafasından da bana başka kitap almış

Aynen öyle bende kitaplarımı hep paylaşırdım ki kitaplarım kırmızı çizgimdir. Ama alan getirmiyor okusam bile kitaplığımda olması için almışım ve çok değerli bu yüzden de daha kimseyi tanımam bidaha asla vermeyin. İstenmesine rağmen getirilmemesi de ayrı bir dert. Daha geçen sene kuzenime kitao vermiştim geçen gün hatırladım bize gelecekti üç dört kitap almıştı benden bende istedim okucam getirsrne diye. Hangi kitapları verdiğimide hatırlamıyorum bir yıl geçmiş getirmemiş bide gelirken bana kitap almış suç ve ceza çünkü kitabın birini kaybetmiş kafasından da bana başka kitap almış
Yuzsuzler iste belesten kitaplarin ustune konuyorlar kitaplari okumadim dedim hediye de dedim benim yuzsuz akrabada sorun var ayyy pisman oldum tantanasi bilmem nee ugrasamam getirmezse surekli getir fiye rahatsiz etmeye devam edecegim getirene kadar bir insan piansa getirir bunlar yuzsuzlukte level atlamislar getirsin daha tovbe ettim kimseye vernem ben ne bileyim 5 ay surecegini bana az uzun surer dedi dangalak sinir oluyorum artik eski basim bir de 2010 da alinmis o kitapkar simdi dunyanin parasi

Kitap ortalık malıdır diye hissediyorlar bu tarz insanlar. Benimde annanemde romanlarım vardı sonra alırım diye bıraktım. Teyzemin 4,5 yaş çocuğu kenarlarını kemirip yemiş. Kızınca da annanem arada kalıyor diye ses çıkaramadım, alalım diyen de yok. Çocukla ilgilenseydin ya 1 tane olsa neyse hepsinin kenarları yenmiş dedim. Tatları farklıdır belki diye şaka yapıyor birde yüzsüz. Bağırıp çağırsam annanem aliyim ben sana der. öylece kapandı konu, Aile içinde sinirlenememek daha da sinir bi durum.

X