Temizlik derdi

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
1.898
1.378
33
Merhabalar,çalışan bir bayanım.Bekarım ama yeminle bıktım temizlikten.
En azından bir hafta temiz kalsa ev.Her hafta öğleden akşama kadar mutlaka temizlik yaparım.Bir de milletin iki saatte yaptığı işi ben 6-7 saatte yaparım.
Yine de her şey kalıyormuş gibi geliyor tatmin olamıyorum.Cam ,mutfak dolabı hiç sormayın .onlar için ayrı bir gün ayırıyorum.
Tamam temizlik yapılır da hiç vicdanı yok.Kısa süre sonra yine aynısı..Günlük yaptıklarımı saymıyorum.İştem geliyorum,yorgun oluyorum bazen mecalim kalmıyor.Bir gün ihmal etsen başa dönüyorsun.
Canım okumak istiyor,gezmek istiyor..Spora gitmek istiyorum.ama halin kalmıyor.Hobilerimi vakit ayırsam ev b...ka dönüyor.Kirli ve dağınık bir alanda da bir şey yapmak istemiyor canım.Detaycı olduğumdan öıdır nedir,tatmin de olamıyorum.Kız kardeşimle yaşıyorum,sıklıkla ailem de geliyor,bir oturma çay içmeyenher yer dağılıyor.Bir de düzen sıkıntısı da var.Dağınıklık kafamı karıştırıyor,düşünmekten yoruluyorum.
Evli ve çocukluları düşünemiyorum.Bir de yemek vs var.Valla ev temiz olduğunda kirlenmesin diye bazen yemek bile yapmıyorum,dışardan söylüyorum.

Temizliğin sürekli tekrar istemesi canımı sıkıyor..Boşa gidiyormuş zamanım sankş,öyle geliyor.

Şimdi bir yardımcı çağırdım.Umarım iyidir.tam gğn çağırdım.Umarım çıkabilir bir günde işin içinden..Mutfak dolapları,camlar,banyolar,fortmanto içleri,detaylı silip süpürme ..Sizce çıkabilir mi işin içinden.O gelmeden ben biraz topladım etrafı ama...

ya bende temizlik yüzünden sinir hastası oldum ama ben şuan ev hanımı modundayım iyi kendini harcıyorsun valla :)

Bana da biraz bu temizlik işini çok kafaya takıyorsunuz gibi geldi .temiz titiZ olmak çok hoş birşey.ama sizin konforla yaşamanızı engellememeli.temizlik yapina işin bittiği mutluluğuyla oturup bir kahvenizi içip,sonra yapılacaklar için yeniden enerjik hissetmeniz gerekir diye düşünüyorum

Bana da biraz bu temizlik işini çok kafaya takıyorsunuz gibi geldi .temiz titiZ olmak çok hoş birşey.ama sizin konforla yaşamanızı engellememeli.temizlik yapina işin bittiği mutluluğuyla oturup bir kahvenizi içip,sonra yapılacaklar için yeniden enerjik hissetmeniz gerekir diye düşünüyorum
Yok benim işlerim bitmiyor hiç

X