"Tekrarla" tuşuna bastıran şarkılarım :D

Yokuspokus

Nope thanks
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
3 Mart 2016
18.150
76.545
Sizlerde de oluyordur, nadiren bir şarkıya o ilk duyduğunuz anda vurulursunuz ve tekrar tekrar dinleme haline girersiniz. Benim de böyle şarkılarım var, dünden bugüne playlistimde en az 5 tekrara giren ve şu an bile dinlesem bıkmadığım şarkılarımı bu topikte sizlerle paylaşmak istedim.

En az 5-6 kere art arda tekrarda dinlenilmiş ve hatıralara sinmiş bir şarkı, kişinin ruhuna dokunabilmiş bir parçayı taşır diye düşünüyorum.

Sizler de tekrar tekrar dinlemekten sıkılmadığınız parçaları paylaşabilirsiniz. :KK200:

Son düzenleme:
Tekrar tekrar dinlemekten sıkılmadığım direksiyon parçalarımdan bazıları.
Beni belli bir huzurlu hızda tuttuklarını hissederim :)
Eskiler iyidir huzurda :KK53:

Silecek temposuna kendimi kaptırmazdan önce (Cıstak cıstaklardan önce yani :KK70: ) rock-metal falan fıstık parçalardan vurulduklarım vardı. Kulağıma hoş gelen her şeyi dinlediğimden sanırım, size bayaa geniş bir çeşitlilikten tekrarlar çıkaracağım.

Bunlar benim tekrara alıp dinlemekten sıkılmadığım, hüznü-öfkeyi ve fakat enerji ve umudu da aynı zamanda hissettiğim rock türü sayılabileceklerden:

Rock-Metal arşivime dalmışken, en çok tekrara alıp dinlediğim parçaların sahipleri olan, yorumlayan Muse, Placebo, Garbage ve Katatonia'ya saygılar :KK52:

Bu parçası, Katatonia'yı Katatonia yapan parçası olup, kaç tekrarda dinlediğimi hatırlayamayacağım kadar çok dinlediğim ve hala daha sevdiğim parçası. Çizim yaparken arada dinlerim hala :)

I'm only happy when it rains mi bu mu kararsızdım ve fakat en çok bundan bıkmadığımı söyleyebilirim.

Açık ara bende en tekrarda kalan Muse parçası olarak burada yerini alsın :KK70:

Placebo için baya kabarık bir liste var bilemedim... Komple albümlerini tekrara aldığımdan olsa gerek :KK53:
En sevdiğim ve bıkamadığım 2 parçasını alayım buraya:
Elbette en bilindik olanı I know. (Gerekli uyarı: Depresyondayken Placebo dinlemeyin :KK70: )

Araya elektronikleri serpiştireyim ki burası rock parçalarla yığılmasın :)

Elektronik parçalar dendiğinde, Planet Funk benim için özeldir 3 parçasını alıyorum. Kafamın içi zonklayana kadar dinlediğimi bilirim :KK70:

Dinlemekten bıkmadığım ve beni acayip hislere sürükleyen diğer elektronik parçalardan... Bu üçünün kliplerini de ayrı severim:

"Hiç Türkçe yok mu yav?" diyorsanız, var. Ki çok nadidedirler benim için, nitekim yerli parçaları pek dinlemem.
Bu kendimi bildim bileli böyle, melodi ve söz olarak beni bana hissettiren Türkçe parça yok gibi bir şey diyebilirim rahatlıkla.
Ha, var olanlar ve kendini benim için özel klasmanına sokanlar, burada (10 tanesini ekledim, zaten toplasanız maksimum 15 tane filandırlar) :)

O halde cıstak cıstaklar, disko diskolardan devam :KK70:

Best of-1, Best of-2, Best of-3 diye sonsuza uzanan bir pop arşivini pcmin en ücra köşesine atmış olan ben, gizli gizli Justin Bieber bile dinlediğimi itiraf etmek isterim size. Bile diyorum, nitekim kendisine önyargılıydım, evet. Tekrarda kalan bir Justin Parçası ummazdım kendi adıma daha doğrusu ve fakat bir tane var, üzgünüm.

İnsan içinde dinlemem ama, kulaklıkla çaktırmadan repeat'e alarak dinlediğim tek Justin parçası (Aramızda kalsın lütfen askldhasj :KK70: )

Hemen bir diğer repeat on yaptıran parçaya geçeyim:

Bunu da yollar boyu tekrarda dinlemişliğim var ve hala dinleyebiliyor muyum? Evet.

Biraz daha eskilere gidelim hemen:

Uzun zaman dinlediğim, bıkmadığım pop-club ve benzer düzlemde parçalar, koşuya çıktığımda tüm liste tekrara aldıklarımdan:

Nickim nereden geliyor? Tam da buradan :KK70:

Bu parça ilk meşhur olduğu dönem baya tutmuştu hatırlarsınız. Hala dinleyen birileri var mı la bunu diye merak ettiyseniz, evet var demek istedim :KK70:

Daha slow, enstrümantal ve hüznü çağrıştıranlar da var tabi.
Canım sıkkın olduğunda, tekrara alıp hüzünde yüzebiliyorum bunlarla.

İşte direkt dokunup hüzne itenler ilk on :)

Modumuzu yükseltelim hemen :KK53:

Rapimsi şeyler de hoşuma gider, tekrara alıp dinlediğim rap parça sayısı da az değildir ve fakat araba için cd doldururken bile mutlaka her cdye, bir yere sıkıştırdığım rap gibi, rock gibi, pop gibi bir parça vardır, rap havası uyandırır. Onlardan en bıkmadığım 4ünü buraya alıyorum ve fakat uyarayım; Türkçemize "Lanet olsun seni lanet olasıca" olarak çevrilen ayıplı laflar var :KK70:

Bu parça, çizim yaparken de bol dinlediklerimden biri:

Aynı parçanın tekrar yorumlanıp, ilk dinlediğimde bende "Ohaa" etkisi yaratmış, bir süre tekrarda kalmışlarından da paylaşmak isterim. Yukarıda "The power" ı verince, eh aynı şarkının HBlockx coverını da az dinlemediğimi anımsadım. Şimdi tekrar dinleyebilirim ^_^

Sweet Dreams'i en çok böyle dinlemişimdir diyebilirim.

Bir Nicki Minaj'ın repeat on yaptıramadığını, Lindsey yaptırmıştı bana. :)

(Yukarıda paylaştıklarım da bu listeye dönüşümlü girip çıkanlar tabi ki)
Çizim yaparken listemde hep olan, oynamayan şarkılar bunlar da:

Evet, hiç sıkılmadıklarım diye düşününce ilk aklıma gelenler bunlar ^_^
Tabi daha çook eskiler var, klasikler var vs ama sıkılmam her an, her modda dinleyebilirim dediklerim bunlar galibağsı :KK70:
Bakıyorum, bi Vivaldiler, Türk Sanat, Türk Halk müzikleri filan niyçün yok, sıkıntı basıyor onlarda. Ağır mı geliyorsa neyse.
Aklıma geldikçe daha atarım ^_^

Bi de pek paylaşmaktan hazzetmediğim şarkılar var, tamamen bana kalsın dediklerim ama canım sıkılıyor, bu yüzden paylaşacağım :KK70:

Ağır toplara geçelim, devam:
(Bazılarını klipsiz paylaşacağım, çünkü bu gruplar/müzisyenler baya müstehcen içerik kullanabiliyor)

Çok severim :)

Bayılırım :)

Klipsiz bile fena :KK70:

^_^

X