Tek blast embriyosu PGT ye gidip sağlıklı dönen var mı?

Canım güzel çıktı sonuçlar inşAllah 🙏. Herşey yolunda mı, aklım sizde?
Beklıcez canim zamanı var detaylı bakılcakmıs genetık. Doktorun biri daha kucuk dedı dıer yenıdogan hocası olma ihtimalini anlattı, genetık olmasa zaten kiloyu bekleyip cıkıcaktık. Göz muayenesi ısıtme vs yapılcakmıs, mr raporlanmamıs Allah kimseyi düşürmesin küvöz olayı insanda travma bırakıyor hıcbıseyden gram tad almıyorum. Ruh halim böyle. Elim bişeye gitmiyor.

Çok teşekkür ediyorum Allah razı olsun olsun inşallah 🤲🤲🤲 evet başlayacağım çok halsiz hissediyorum o nedenle Aralık’ta dedi doktor transferi sağlıklı besleneceğim ve yürüyüş yapıyorum bu söylediğiniz vitamini alayım 🥰🙏
merhaba canım
benim de 2 sağlıklı embriyom vae, 6. gün ikisi de. 5. gün, çok kaliteli embriyolarım sağlıksız geldi.

ben de aralıkta olacağım transferi. umarım ikimiz de pozitifi görüp sağlıklı bebekler kucağımıza alabiliriz 🙏

merhaba canım
benim de 2 sağlıklı embriyom vae, 6. gün ikisi de. 5. gün, çok kaliteli embriyolarım sağlıksız geldi.

ben de aralıkta olacağım transferi. umarım ikimiz de pozitifi görüp sağlıklı bebekler kucağımıza alabiliriz 🙏
Amin canım inşallah haber ver bana da benimde Aralık ta transferim inş bakalım 🤲🤲🤲

Çok sağolun Allah razı olsun şuan var mı bebişiniz inş vardır evet benimde ölü doğum oldu ilk bebeğimi gördüm elleri kolları yüzü herşeyi oluşmuştu berbat oldum işimi de bırakmıştım aynen siz gibi kapandım sonra yeniden denedik ve olumsuz geldi genetikten bu 3. Denememizde ölümden döndüm eşim korktu yeniden denemeyiz diye ama sağlıklı gelince umudum oldu inş Aralık ayı olacak transferimiz şimdilik dinlensin vücudun ve sen dedi doktor zaman hızlı ilerliyor insanın rüyası oluyor ama dua dan başka birbirimize destekten başka çözüm de olmuyor 🤲🤲🤲 teşekkürler arkadaşım
Ben şu an hamileyim🌸🌸. İnşallah haftaya kalp atışını alacağız💓. Ngs çok önemli. Çok sevindim sizin için. Her isteyene nasip olsun inşallah. Zor bir süreç. İnşallah her şey yolunda ilerlesin hepimiz için🙏🏽

Sonuc ıcın bekleyenlere güzel haberler almasını diliyorum.
Bende hergun gidip geliyorum ciğerparemi görmeye. Fısh testı temiz cıkmıs doktorla konusmadık ama Array dıe test varmıs o çıkacak. Asama asama detay bakılcakmıs iyice deliricez artık beklemek zor, kılo 2 yı yeni gectı agızdan hortumla beslenıo yıne de cok kucuk. Ne düşüneceğimizide şaşırdık artık 25 gun oldu kuvozde.
Duanıza ihtiyacımız var onu yazmak istedim bazen keske oluyor daha iyi kontrolde olsaydım diye içim yanıyor travma halinde gecıo gunler. Ah evimize gelsek sorunsuz Baska bir isteğim yok ınsallah bu zamanlar çabuk geçer süt de yapamadım ole yemek yiyemiyorum hersey bos anlamsız.
Dua istiyorum kızlar cok sağ olun.

Sonuc ıcın bekleyenlere güzel haberler almasını diliyorum.
Bende hergun gidip geliyorum ciğerparemi görmeye. Fısh testı temiz cıkmıs doktorla konusmadık ama Array dıe test varmıs o çıkacak. Asama asama detay bakılcakmıs iyice deliricez artık beklemek zor, kılo 2 yı yeni gectı agızdan hortumla beslenıo yıne de cok kucuk. Ne düşüneceğimizide şaşırdık artık 25 gun oldu kuvozde.
Duanıza ihtiyacımız var onu yazmak istedim bazen keske oluyor daha iyi kontrolde olsaydım diye içim yanıyor travma halinde gecıo gunler. Ah evimize gelsek sorunsuz Baska bir isteğim yok ınsallah bu zamanlar çabuk geçer süt de yapamadım ole yemek yiyemiyorum hersey bos anlamsız.
Dua istiyorum kızlar cok sağ olun.
Cok sukur. Diger testler de temiz cikacak. Az kaldi 🙏🏼

Ben şu an hamileyim🌸🌸. İnşallah haftaya kalp atışını alacağız💓. Ngs çok önemli. Çok sevindim sizin için. Her isteyene nasip olsun inşallah. Zor bir süreç. İnşallah her şey yolunda ilerlesin hepimiz için🙏🏽
Allah ım sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah darısı bana ve tüm isteyen arkadaşlarıma nasip etsin inşallah 🙏🤲🤲🤲

Endometrium inceliği sorunu yaşarsanız adetin 7. Veya 8. Günü endonetrial prp yaptırın canlarım. Sonrasında da antibiyotik mutlaka. 8 mm üstüne çıkarmaya çalışın minimum. Ben çok şeyi bir arada yaptım ama endometrial prp ve iki doz meriofert 75 in ve çatlatma iğnesnin kalınlaşmaya iyi geldiğini düşünüyorum. Ben iki ay üstüste yaptım prp yi.Ocak+Şubat toplam iki kere.Kolumdan alınan kan ayrıştırıldı, ise yarayacak kısmı normal transfer gibi endometrium a verildi. Onbeş dakika dinlenip çıktım. Ağrı sızı hiçbir şey yok, normal transfer gibi aynen. Ücreti bir transfer ücretine yakın tutuyor. İlkine 12.500 verdim, ikincisinde 7500. İlkinde hastaneye odedigim ücret iki kerelikti. İkincisi uyguna geldi o yüzden. Bu da burda dursun, umarım hiç ihtiyacınız olmaz.
Merhaba. Konunuz malesef ihtiyacım oldu 😞 5.5 mm incelik yapısal hep varmış. 3 yıldır muayene olurum kimse demedi tüp bebek transfer öncesi yeni Dr söyledi. Geçmiş kayıtları sorgulayarak öğrendim hep olduğunu. 3 çizgi görünümü var mıydı sizde kaç mm Di? Yaşadıklarınızı paylaşırsanız memnun olurum. Tedavisi biraz zor diye okuyorum tutmazsa ya da düşük olursa bu sebepten diye endişeliyim. 😭

Merhaba. Konunuz malesef ihtiyacım oldu 😞 5.5 mm incelik yapısal hep varmış. 3 yıldır muayene olurum kimse demedi tüp bebek transfer öncesi yeni Dr söyledi. Geçmiş kayıtları sorgulayarak öğrendim hep olduğunu. 3 çizgi görünümü var mıydı sizde kaç mm Di? Yaşadıklarınızı paylaşırsanız memnun olurum. Tedavisi biraz zor diye okuyorum tutmazsa ya da düşük olursa bu sebepten diye endişeliyim. 😭
3 çizgi hep vardı, 7,5 civarı oluyordu kalınlık. Sonuncusu endometrial prp ile 8 i geçti ve o transfer tuttu. Embriyolar genetik testliydi. Adetten önce ahududu yaprağı çayı da içtim, Allah yardımcın olsun canım 🙏

Arkadaşlar genetik i sürekli kötü gelip , sonra sağlıklı hamilelige ulaşan var mı , benim 4. Denemem iki tanesi pgt li idi embriyolarim kötü geldi, sonradan iyi gelir mi ki ,35 yaşındayım ve esiminde benimde genetik saglikli

Arkadaşlar genetik i sürekli kötü gelip , sonra sağlıklı hamilelige ulaşan var mı , benim 4. Denemem iki tanesi pgt li idi embriyolarim kötü geldi, sonradan iyi gelir mi ki ,35 yaşındayım ve esiminde benimde genetik saglikli
Canım senin sürekli kötü gelmemiş ki, iki tane sağlıksız gelmiş. Bence devam etmelisin.

bu grupta hamile kalip, dogum yapanlarin hepsi ayni tecrubeleri yasadi canim. 35 cok genc bir yas. biliyorum manen ve madden cok yorucu ama denemeye devam et.

Ben varım. Hatta son tedavide pgt yapılmadı sadece 1 embriyom olmuştu transfer edelim sağlıklı ise tutar dedi doktorum şu an kızım 7 aylık 31 yaşındayım ben de 6. Tedavide oldu

Çok yoruldum ümit edip hüsrana uğramaktan ama
Ben kaç opuya girdiğimi unuttum, o kadar fazlaydı. Kimilerinde hiç sağlıklı gelmedi, sağlıklı gelenle olduğum transferler tutmadı. Arastirmadigjimiz bir şey kalmadı herşeye baktırdık. Hiçbir sebep yoktu, çok yoruldum, çok üzüldüm ama en sonunda tuttu işte. Bence devam.

Merhaba,
günlerdir geçmişi okuyorum henüz bitiremedim 🥰 .KK ya tekrar yazmak benim için çok zor oldu en son mesajımı 2014 yılında yazmışım sanırım. 30 yaşımda ilk ve doğal gebeliğimi 18 haftada kaybettim sonrasında çok ağır travma yaşadım ve uzun süre tekrar çocuk istemedim.Tekrar istediğimde sanırım 3 yıl kadar sürdü olmadı o zaman için İstanbul’da ki nerdeyse tüm perinatologları gezdim tüm testleri yaptırdım.En son o zaman için çok ünlü olan tüp bebekçi Halit Fırat Erden’e gittim kendisi sonrasında çok genç yaşta vefat etti maalesef.Bana sadece muayene ederek amh değeri verdi ve test sonucum aynı çıktı 34 yaşında 3,74 sen git doğal dene olur dedi olmazsa zaten sen tüp bebekle 45 yaşında da Anne olursun dedi bu sene 45 yaşıma giricem 😂 Anne olamadım.O doktor randevumdan 1 yıl sonra çok trajik ve Türk dizilerine uygun şekilde boşandım 😊.Yaşım ilerlemiş boşanmıştım ve açıkçası bir daha evlenmeyi düşünmüyor ve çocuğum olacağınıda sanmıyordum ki,39 Yaşında iyi ki boşanmışımda bu büyük şansı yakalamışım dediğim eşimle evlendim.Evliliğimin en başında plansız ve fark edilmeyen bir hamilelik(regli olduğumu düşündüğüm için anlamadım) Fatk etmeden nerdeyse 10 haftaya gelmiş ve bir akşam çok şiddetli kanamayla düşük ve kürtaj.Çok uzun ve detaylı oldu kusura bakmayın 😌 Bu düşükten sonra da 3 yıl hangi kafa bilmiyorum çok istemedim sanırım olacağını sandım bir şekilde. 42 yaşında tekrar tüp bebek doktorunun kapısını çaldım Allah Allah doktor bana biri anne olacaksa bu sensin çok yüksek rezerv vs o bu ilk deneme 22 yumurta toplandı 19 tane döllendi 5.güne 4 kaldı ama pgt için uygun değil 6 gün bekleyelim dendi 6.gün tataammm 0 yumurta yok 🙄 . Şok oldum şok burda yazan annelik umudunun ilk doktoruyla aynı kişi. sonra yok işte şans da vs de yüksek ilaç ters tepti de ikinci de öyle de böylede ben biraz ara verdim tekrar bu sefer 16 yumurta toplamdı her şey harika şahane 5.güne 2 yumurta kaldı ngs ye gitti 10 gün sonra sonuç geldi ikisi de sağlıksızzz. Ben yine şok ağla üzül vs yine biraz ara verdim doktoru mu değiştirsem o bu vs Bizim doktor bir tatlı dilli geyikler şakalar tatlışlıklar hocam ben bu sizin Labratuar dan (Acıbadem Fulya da yapıyordu) bence iyi değil vs dedim asla dedi onu dedi bunu dedi neyse ben yine ikna oldum 😬 Son deneme 14 yumurta toplandı 12 döllendi ve son güne yine 2 ve yine 10 gün sonra sağlıksız oldukları ortaya çıktı. Son tedaviden sonra tekrar oraya mı gitsem buraya mı gitsem derken sanki 30 yaşında gibi oyalan oyalan geçen yıl şubatta karar verdim yapayım diye bu sefer 6 Şubat depremi oldu ve ben açıkça hayattan soğudum evlat edineyim dedim hatta görüşmeye gittim vs ama orda da bazı kafamı kurcalayan şeyler oldu ve beklemeye aldım.En sonunda bir gün Memorial Şişliye mamografi çektirmeye gittim asansörde yanlış kata çıktım geri döndüm Aaaa kim bindi asansöre Semra Kahraman :))))) Ben hemen aaa hocam ya inanılmaz o bu kadın deme mi çık 1.kata seni görücem ✌️😊✌️😂😂😂.önce başka bir doktor uzun uzun muayene vs sonra Semra Hoca uzun muayene bazı desteler ve en sonunda 44 yaşında(45 olmak üzereyim ama olsun)Memorial da son deneme 10 yumurta toplandı 8 tanesi döllendi bugün 5.gündü 5 tane var ama pgt için uygun değil yarın beklenecek…Ben ne yapmalıyım hemen ara vermeden yumurta mı toplayayım 1 ay ara mı vereyim bırakayım mı bilmiyorum…Memorial dan çok memnunum profesyonel olduklarını çok hissediyorum ilk 3 toplamama göre 5.güne giden yumurta sayım fazla ama bugün embriyolog yavaş olanların olduğunu yarına muhtemelen 1 yada 2 kalabileceğini söyledi…Çok uzun yazdım kusura bakmayın en son 8 yıl önce yazınca içim şişmiş :)))

Merhaba,
günlerdir geçmişi okuyorum henüz bitiremedim 🥰 .KK ya tekrar yazmak benim için çok zor oldu en son mesajımı 2014 yılında yazmışım sanırım. 30 yaşımda ilk ve doğal gebeliğimi 18 haftada kaybettim sonrasında çok ağır travma yaşadım ve uzun süre tekrar çocuk istemedim.Tekrar istediğimde sanırım 3 yıl kadar sürdü olmadı o zaman için İstanbul’da ki nerdeyse tüm perinatologları gezdim tüm testleri yaptırdım.En son o zaman için çok ünlü olan tüp bebekçi Halit Fırat Erden’e gittim kendisi sonrasında çok genç yaşta vefat etti maalesef.Bana sadece muayene ederek amh değeri verdi ve test sonucum aynı çıktı 34 yaşında 3,74 sen git doğal dene olur dedi olmazsa zaten sen tüp bebekle 45 yaşında da Anne olursun dedi bu sene 45 yaşıma giricem 😂 Anne olamadım.O doktor randevumdan 1 yıl sonra çok trajik ve Türk dizilerine uygun şekilde boşandım 😊.Yaşım ilerlemiş boşanmıştım ve açıkçası bir daha evlenmeyi düşünmüyor ve çocuğum olacağınıda sanmıyordum ki,39 Yaşında iyi ki boşanmışımda bu büyük şansı yakalamışım dediğim eşimle evlendim.Evliliğimin en başında plansız ve fark edilmeyen bir hamilelik(regli olduğumu düşündüğüm için anlamadım) Fatk etmeden nerdeyse 10 haftaya gelmiş ve bir akşam çok şiddetli kanamayla düşük ve kürtaj.Çok uzun ve detaylı oldu kusura bakmayın 😌 Bu düşükten sonra da 3 yıl hangi kafa bilmiyorum çok istemedim sanırım olacağını sandım bir şekilde. 42 yaşında tekrar tüp bebek doktorunun kapısını çaldım Allah Allah doktor bana biri anne olacaksa bu sensin çok yüksek rezerv vs o bu ilk deneme 22 yumurta toplandı 19 tane döllendi 5.güne 4 kaldı ama pgt için uygun değil 6 gün bekleyelim dendi 6.gün tataammm 0 yumurta yok 🙄 . Şok oldum şok burda yazan annelik umudunun ilk doktoruyla aynı kişi. sonra yok işte şans da vs de yüksek ilaç ters tepti de ikinci de öyle de böylede ben biraz ara verdim tekrar bu sefer 16 yumurta toplamdı her şey harika şahane 5.güne 2 yumurta kaldı ngs ye gitti 10 gün sonra sonuç geldi ikisi de sağlıksızzz. Ben yine şok ağla üzül vs yine biraz ara verdim doktoru mu değiştirsem o bu vs Bizim doktor bir tatlı dilli geyikler şakalar tatlışlıklar hocam ben bu sizin Labratuar dan (Acıbadem Fulya da yapıyordu) bence iyi değil vs dedim asla dedi onu dedi bunu dedi neyse ben yine ikna oldum 😬 Son deneme 14 yumurta toplandı 12 döllendi ve son güne yine 2 ve yine 10 gün sonra sağlıksız oldukları ortaya çıktı. Son tedaviden sonra tekrar oraya mı gitsem buraya mı gitsem derken sanki 30 yaşında gibi oyalan oyalan geçen yıl şubatta karar verdim yapayım diye bu sefer 6 Şubat depremi oldu ve ben açıkça hayattan soğudum evlat edineyim dedim hatta görüşmeye gittim vs ama orda da bazı kafamı kurcalayan şeyler oldu ve beklemeye aldım.En sonunda bir gün Memorial Şişliye mamografi çektirmeye gittim asansörde yanlış kata çıktım geri döndüm Aaaa kim bindi asansöre Semra Kahraman :))))) Ben hemen aaa hocam ya inanılmaz o bu kadın deme mi çık 1.kata seni görücem ✌️😊✌️😂😂😂.önce başka bir doktor uzun uzun muayene vs sonra Semra Hoca uzun muayene bazı desteler ve en sonunda 44 yaşında(45 olmak üzereyim ama olsun)Memorial da son deneme 10 yumurta toplandı 8 tanesi döllendi bugün 5.gündü 5 tane var ama pgt için uygun değil yarın beklenecek…Ben ne yapmalıyım hemen ara vermeden yumurta mı toplayayım 1 ay ara mı vereyim bırakayım mı bilmiyorum…Memorial dan çok memnunum profesyonel olduklarını çok hissediyorum ilk 3 toplamama göre 5.güne giden yumurta sayım fazla ama bugün embriyolog yavaş olanların olduğunu yarına muhtemelen 1 yada 2 kalabileceğini söyledi…Çok uzun yazdım kusura bakmayın en son 8 yıl önce yazınca içim şişmiş :)))
Guzel haberler almani diliyorum bu denemeden. Duzgun bir hastanedesin en azindan suanda… malesef o doktor cok kotu bir tercihti.Cogu seyi burada yazmadim. ama size de vakit kaybi olmus…lancak gecti bitti suan dogru yerdesiniz. Ayrica masallah rezerviniz cok iyi. Madden ve manen cok yipratici ama sizin sansiniz cok cok iyi. ben toplatmalar arasi 1 adet sure biraktim, dogru yanlis bilmiyorum. Belki de sizin hic durmamaniz lazim. hic durmadan multivitamin-omega-coenzim destegi devam ettim.
Kocaman sariliyorum size, guzel haberlerinizi duymak umuduyla.

Çok teşekkür ederim geçmişi okutmaktan hepinizi tanıyorum ve sanki yakın arkadaşımmış gibi geliyorsunuz :)))Sizinde bebeğiniz hayırlı olsun Allah analı babalı sağlıkla mutlulukla huzurla büyütmeyi nasip etsin 🙏…Yarın sabah ararlar bakalım ne olacak 5 gündür gece stresten uyuyamıyorum.Malesef ilk doktorum için pişmanım ilk olarak Memorial ota gibi merkezler tercih etsem belki başka olurdu 42 -45 arası tüp bebek için çok önemli bir süre ben heba ettim 😢…Toplanan yumurta ve ilerlemeyi görünce laboratuarın farkını çok net anlıyorum bende detaylı yazmadım ama baya pişmanım ilk tercihimden…Yarın bakalım ne olacak rezervim iyi ama 3 denemede yüksek toplamaya rağmen 1 yumurta bulamadım bu sefer 1 tanecik olsa 🙏 Haftaya Semra Hocayia görüşme istiycem 1 ay ara mı vereyim hemen 2 mi diye…Vitamın desteği alıyorum buğday çimi suyu falan içiyorum arada polen arı sütü…Şimdi sizlerden gördüm melotonin sipariş ettim 3 mg tekrar eğriçayırdan arı sütü polen balı da tekrarladım Quenzim q 10 da alacağım 2 ay önce sigarayıda bıraktım 😊 Elimden. Gelen bu bu sene mümkün olduğu kadar toplatayayım istiyorum umarım gebelik ve sağlıklı doğum getirecek Altın yumurtayı bulurum çok sevgiler ❤️

X