Tek Başına Yurtdışına Yaşamaya Gidenler.. Tanışalım, Sohbet Edelimm..

O kadar cümle icinden nefretlik almancayi secip. Evet iste bu dedim. :KK70: gerisi yok

Canım sen b2yi bitirmişsin, b2 aslında b1 in a2 nin tekrarı gibi bence.. öğrendiğimiz yeni bi konu olmadı neyseyde ama çok pratik yapmalıyız.. bence eaki kitaplarını notlarını defterlerini aç aç eski alıştırmaları tekrardan yap.. okuyup geçme, ben hatamı anladım okuyup geçmekten girmiyormuş kafama bence.. şimdi daha çok alıştırma yapıyorum sanki daha iyi aklımda tutuyorum gibi.. b2yi tekrar ederken c için kurs araştır

Canım sen b2yi bitirmişsin, b2 aslında b1 in a2 nin tekrarı gibi bence.. öğrendiğimiz yeni bi konu olmadı neyseyde ama çok pratik yapmalıyız.. bence eaki kitaplarını notlarını defterlerini aç aç eski alıştırmaları tekrardan yap.. okuyup geçme, ben hatamı anladım okuyup geçmekten girmiyormuş kafama bence.. şimdi daha çok alıştırma yapıyorum sanki daha iyi aklımda tutuyorum gibi.. b2yi tekrar ederken c için kurs araştır

Canim benim en büyük problemim ben hic defter kullanmiyorum. Simdi gitsm kursa kullanirim. Ama defter tutma aliskanligim olmadigi icin not falan yoknelimden. Bir de ben artik grammer calismiyorum. Karsima cok sık cikanlara bakiyorum. Cünkü baksam da yine unutacam. C1 icin en iyisi okumak ve yazmak. Aslinda dizi izlemem lazim. Sen kursa gidiyorsun buna ihtiyacin varsa yap. Ama elisya testdaf sinavina gireceksen grammerin önemi yok. Bizim en cok muster prüfung cözmemiz lazim

Canim benim en büyük problemim ben hic defter kullanmiyorum. Simdi gitsm kursa kullanirim. Ama defter tutma aliskanligim olmadigi icin not falan yoknelimden. Bir de ben artik grammer calismiyorum. Karsima cok sık cikanlara bakiyorum. Cünkü baksam da yine unutacam. C1 icin en iyisi okumak ve yazmak. Aslinda dizi izlemem lazim. Sen kursa gidiyorsun buna ihtiyacin varsa yap. Ama elisya testdaf sinavina gireceksen grammerin önemi yok. Bizim en cok muster prüfung cözmemiz lazim

Ama sen b2yi bitirmişsin ben bitirmedim henüz.. bi de ben kursa gitmezsem evde çalışan bi tip değilim.. ay bu arada eski kurstakiler buluşmak istiyolardı ben hiçbi şey yazmadım gruba, küsmüşler:KK43: üzüldüm şimdi bi an, tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamışın almancası ne :KK70:

Kalk kız yatıyon dimi hala, ben 3buçuktan beri ayaktayım 4 çeyrekten beri yollardayım trende bile almanca calisiyorum:KK70::KK70:
Az bana imrenin laynnnn:KK70:

İdolümsün ya.. ben bugün uyumadım pek ama deli gibi gezdim, geldim üniversiteleri araştırıyorum master için, belki sizin olduğunuz şehirlere gelirim mastera :p almanca çalışmadım haliyle ama eğer uykum gelmezse çalışıcam, gelirse se yarın evdeyim zaten.. yarın baya sıkı bi tekrar yapmam lazım :) sen naptın iş güç nasıl, uğrayamıyorum pek foruma :KK70: ya bu arada çocuklarla girilen komik dialoglarda kızının sırf çocuk için evlenmek istemesi, çocuktan sonra herifi boşamak istemesi filan çok tatlıydı ya :KK70: yerim onu, akıllı şey :KK70: veee senn @toprakkahve nasılsın bakalım, senin kız napıyor yine dağıtıyor mu ortalığıı, ne zaman kindergartena gidecek sen se orda yeni insanlarla tanışıp baya ilerletirsin almancayı haa.. benim eski kurstaki kadın kurstan çok kindergartendaki velilerden hocalardan öğrendi almancayı :KK70: iş nolduu.. ben hala arbeitlos :KK70:

Merhabaaa.. Eğitim, dil ya da iş sebebiyle yurtdışında tek başına yaşayan var mı aranızda?
Ben 1.5 senedir Almanya'da yaşıyorum, başta dil öğrenmek için gelmiştim ama şimdi yüksek lisans yapmak istiyorum..
Siz hangi ülkedensiniz, ve nedenn?
Dönmeyi düşünüyor musunuz?
Hayat nasıl? Yabancı bir ülkede tek yaşamanın güzel yanları neler, kötü yanları neler? Türkiye'de özledikleriniz?
Yalnız değilsem konuşalım mı?

Yalnız olmayan, henüz yurtdışına taşınmamış olan, sadece düşünen, ya da yurtdışında yaşayıp dönmüş olan vs. herkes yazabilir arkadaşlar, başlığa bakmayın:KK36:
geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz? ben de düşünüyorum taşınmayı ancak başarabilir miyim kaygısı var doğrusu

geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz? ben de düşünüyorum taşınmayı ancak başarabilir miyim kaygısı var doğrusu

Ben bir yere cv atıp iş bulabilmiştim, sıkıntı çekmedim iş konusunda ama 1 yıl çalıştıktan sonra patronumun maddi durumunun kötüleşmesi nedeniyle çıkarıldım.. Sonra döndüm Tr’ye geri, yeniden iş bulabilirdim ama aramadım ailemi arkadaşlarımı özlemiştim, adapte olamadım Almanyaya.. Herkes benim gibi olacak değil, size daha kolay gelebilir.. Deneyebilirsiniz, dönme şansınız her zaman var sonuçta..

Ben bir yere cv atıp iş bulabilmiştim, sıkıntı çekmedim iş konusunda ama 1 yıl çalıştıktan sonra patronumun maddi durumunun kötüleşmesi nedeniyle çıkarıldım.. Sonra döndüm Tr’ye geri, yeniden iş bulabilirdim ama aramadım ailemi arkadaşlarımı özlemiştim, adapte olamadım Almanyaya.. Herkes benim gibi olacak değil, size daha kolay gelebilir.. Deneyebilirsiniz, dönme şansınız her zaman var sonuçta..
cv yi maille mi attınız? maille atınca da ilgileniyorlar mı ki yoksa ciddiye almazlar mı? bunu deneyeceğim çok teşekkürler bu arada :KK200:

cv yi maille mi attınız? maille atınca da ilgileniyorlar mı ki yoksa ciddiye almazlar mı? bunu deneyeceğim çok teşekkürler bu arada :KK200:

Bilemiyorum gerçekten, ben meslektaşım olan bir kaç kişiyi googledan tespit edip cv atmıştım biri döndü, onun yanında bir nevi asistanı olarak 1 yıl çalıştım.. Sizin mesleğinizde iş bulma durumu nasıldır hiç bilemiyorum, çalışma iznini vs iyice araştırmanız lazım inanın detayları bilmiyorum

X